Dieta Diamondów

Twórcami tej diety są Marylin i Harvey Diamond z Instytutu Zdrowia w Santa Monica w Stanach Zjednoczonych. Dieta oparta jest na warzywach i owocach, które dostarczają organizmowi błonnika oraz cennych witamin i minerałów. Dzięki tej diecie można nie tylko schudnąć, ale również poprawić stan skóry, włosów i paznokci.

Stosując dietę Diamondów należy pamiętać, że 60 procent dostarczanej przez pokarm energii ma pochodzić z węglowodanów, 30 procent z białka i 10 procent z tłuszczów. Podczas tej diety nie musimy drastycznie zmniejszać zjadanych porcji ani liczyć kalorii, ważne jest, aby konsekwentnie przestrzegać odpowiednich pór spożywania określonych produktów oraz rozdzielać produkty wysokobiałkowe i wysokowęglowodanowe: posiłki węglowodanowe należy jeść na śniadanie i obiad, a białkowy na kolację. Taki podział powoduje, że pokarmy są szybciej trawione, a to pozwala nie tylko zrzucić zbędne kilogramy ale także dodać sobie energii.

Aby dieta była skuteczna, należy w czasie jej stosowania całkowicie zrezygnować z cukru i alkoholu. Rano wypijamy jedynie szklankę świeżo wyciśniętego soku owocowego. Gdy poczujemy głód pomiędzy głównymi posiłkami, możemy pogryzać marchewkę, jabłko lub orzechy. Pić można tylko między posiłkami.

Inne diety


Porozmawiaj na ten temat:

Szukaj u nas


Kontakt

W sprawach publikacji lub reklamy

Email:

Disclaimer

Nasze artykuły chronione sa prawami autorskimi.