Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia.
Obecny czas: Pią Sie 18, 2017 4:12 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 95 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Przepisy dla grupy krwi "B"
PostWysłany: Sob Mar 28, 2015 3:32 pm 
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Jeśli nie ma się GenoTypu Badacza (niewskazany twaróg)... warto jadać serek dr Budwig (czyli zmiksowany twaróg z olejem lnianym). Można go czymś uzupełnić... np. ulubionymi ziołami :)

zdrowie

PostWysłany: Pon Mar 30, 2015 9:50 am 
New Member
New Member

Dołączenie: Pią Mar 27, 2015 11:11 am
Fajne przepisy. Szkoda ze w UK tak ciężko można kupić kaszę jaglana (jedynie w polskich sklepach). No i wciąż mi ciężko gdy jestem na mieście. Zjadam mnóstwo wafli różowych i sera (żółty, owczy). Taki ser jest strasznie kaloryczny (sprawdziłam z ciekawości) wiec spożywam teraz strasznie dużo kalorii i... jestem nieustannie głodna jak wilk. Bardziej niż przed dietą.

PostWysłany: Pon Sie 17, 2015 10:59 am 
Team Leader
Team Leader

Witam nowych forumowiczów :)

Grupa B musi podjadać... więc wskazane są zdrowotne przekąski...

Moje wierszyki "na lodówkę" ułatwiające start "B" są na tym wątku na 5 i 6 str

Pozdrawiam z Wołomina

PostWysłany: Pon Cze 19, 2017 10:06 am 
New Member
New Member

Dołączenie: Pon Cze 19, 2017 9:08 am
Musze poczytać o tych genotypach, zainteresowałyście mnie! Może tam znajdzie się odpowiedź, dlaczego nie wszystko z grupy B mi pasuje.

Mam krew B Rh+, ale zdecydowanie nie powinnam jeść nabiału - prawdopodobnie nietolerancja laktozy, po serach mam często wzdęcia utrudniające normalne funkcjonowanie. Tylko masło jest u mnie w pełni akceptowalne. Bardzo źle trafię też surowe warzywa - sprawiają, że czuję się w pierwszej chwili najedzona, ale też strasznie mi się odbijają, jakbym się opiła zbyt dużo wody. W ogóle nie czuję stopniowo narastającego głodu, tylko nagłe jego uderzenie i ból pustego żołądka. Za owocami po prostu nie przepadam poza kilkoma ulubionymi rodzajami (śliwki!), tak samo za pieczywem typu Graham (też wzdęcia, zresztą w ogóle mam je po ciemnym pieczywie). Mam alergię na bardzo popularne alergeny: seler, marchew, ananasa, orzechy laskowe itp.

Zdecydowanie dobrze się u mnie mają ciepłe, gotowane potrawy pełne różnych kasz (zwłaszcza gryczana), super są buraki i ziemniaki, wszelkie warzywa na ciepło, zupy (!) i umiarkowane ilości mięsa (wołowina nie jest dla mnie taka zła) i jajek.

PostWysłany: Wto Cze 20, 2017 11:28 am 
Team Leader
Team Leader

Witam

Muszę Ci powiedzieć z własnego doświadczenia, że smak zmienia się z upływem czasu... też alergie znikają... ale nic na siłę. Dr D radzi na początku omijać produkty, które powinny nie szkodzić, a nam szkodzą... i od czasu do czasu sprawdzać czy tak jest nadal. Zupy na kościach i szpiku są wskazane dla Badacza :)... nie spotkałam ludzi o 100% wzorcu... zawsze to jest mieszanka... ja np.sądziłam, że jestem najlepszym łowcą wśród badaczy...albo najlepszym badaczem wśród łowców... ale i ze zbieracza mam w sobie wiele... więc najlepiej mi pasuje BTD dla niewydzielacza zerówki... jednak nie stosuję tego restrykcyjnie.Pokąd odstępstwa są niewielkie lub nieczęste jest dobrze.

Pozdrawiam z Wołomina

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 95 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina