Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 12:14 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 106 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Przepisy dla grupy krwi "B"
PostWysłany: Sob Mar 28, 2015 3:32 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Jeśli nie ma się GenoTypu Badacza (niewskazany twaróg)... warto jadać serek dr Budwig (czyli zmiksowany twaróg z olejem lnianym). Można go czymś uzupełnić... np. ulubionymi ziołami :)


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: Przepisy dla grupy krwi "B"
PostWysłany: Pon Mar 30, 2015 9:50 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pią Mar 27, 2015 11:11 am
Postów: 8
Fajne przepisy. Szkoda ze w UK tak ciężko można kupić kaszę jaglana (jedynie w polskich sklepach). No i wciąż mi ciężko gdy jestem na mieście. Zjadam mnóstwo wafli różowych i sera (żółty, owczy). Taki ser jest strasznie kaloryczny (sprawdziłam z ciekawości) wiec spożywam teraz strasznie dużo kalorii i... jestem nieustannie głodna jak wilk. Bardziej niż przed dietą.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Przepisy dla grupy krwi "B"
PostWysłany: Pon Sie 17, 2015 10:59 am 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Witam nowych forumowiczów :)

Grupa B musi podjadać... więc wskazane są zdrowotne przekąski...

Moje wierszyki "na lodówkę" ułatwiające start "B" są na tym wątku na 5 i 6 str

Pozdrawiam z Wołomina


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Przepisy dla grupy krwi "B"
PostWysłany: Pon Cze 19, 2017 10:06 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Pon Cze 19, 2017 9:08 am
Postów: 10
Musze poczytać o tych genotypach, zainteresowałyście mnie! Może tam znajdzie się odpowiedź, dlaczego nie wszystko z grupy B mi pasuje.

Mam krew B Rh+, ale zdecydowanie nie powinnam jeść nabiału - prawdopodobnie nietolerancja laktozy, po serach mam często wzdęcia utrudniające normalne funkcjonowanie. Tylko masło jest u mnie w pełni akceptowalne. Bardzo źle trafię też surowe warzywa - sprawiają, że czuję się w pierwszej chwili najedzona, ale też strasznie mi się odbijają, jakbym się opiła zbyt dużo wody. W ogóle nie czuję stopniowo narastającego głodu, tylko nagłe jego uderzenie i ból pustego żołądka. Za owocami po prostu nie przepadam poza kilkoma ulubionymi rodzajami (śliwki!), tak samo za pieczywem typu Graham (też wzdęcia, zresztą w ogóle mam je po ciemnym pieczywie). Mam alergię na bardzo popularne alergeny: seler, marchew, ananasa, orzechy laskowe itp.

Zdecydowanie dobrze się u mnie mają ciepłe, gotowane potrawy pełne różnych kasz (zwłaszcza gryczana), super są buraki i ziemniaki, wszelkie warzywa na ciepło, zupy (!) i umiarkowane ilości mięsa (wołowina nie jest dla mnie taka zła) i jajek.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Przepisy dla grupy krwi "B"
PostWysłany: Wto Cze 20, 2017 11:28 am 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Witam

Muszę Ci powiedzieć z własnego doświadczenia, że smak zmienia się z upływem czasu... też alergie znikają... ale nic na siłę. Dr D radzi na początku omijać produkty, które powinny nie szkodzić, a nam szkodzą... i od czasu do czasu sprawdzać czy tak jest nadal. Zupy na kościach i szpiku są wskazane dla Badacza :)... nie spotkałam ludzi o 100% wzorcu... zawsze to jest mieszanka... ja np.sądziłam, że jestem najlepszym łowcą wśród badaczy...albo najlepszym badaczem wśród łowców... ale i ze zbieracza mam w sobie wiele... więc najlepiej mi pasuje BTD dla niewydzielacza zerówki... jednak nie stosuję tego restrykcyjnie.Pokąd odstępstwa są niewielkie lub nieczęste jest dobrze.

Pozdrawiam z Wołomina


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Przepisy dla grupy krwi "B"
PostWysłany: Pon Sie 28, 2017 9:08 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pon Sie 21, 2017 10:32 am
Postów: 4
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Przepisy dla grupy krwi "B"
PostWysłany: Pon Wrz 18, 2017 10:42 am 
Offline
Junior Member
Junior Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pon Wrz 18, 2017 10:39 am
Postów: 17
A skąd czerpiecie inspiracje i te przepisy? Robicie je sami? Kilka z nich na pierwszy rzut oka mi się spodobały i chciałabym wiedzieć jak powstawały. :)
Gdzie znajdę prawdziwe i sprawdzone informacje nt. diety dla krwi grupy B?
Chciałabym spróbować. :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Przepisy dla grupy krwi "B"
PostWysłany: Wto Sty 09, 2018 11:40 am 
Offline
New Member
New Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Wto Sty 09, 2018 11:36 am
Postów: 6
Również się nad tym zastanawiam. Mam grupę B i w sumie jem wszystko, mam się dobrze i nie miewam problemów z trawieniem i otyłością.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Przepisy dla grupy krwi "B"
PostWysłany: Sob Sty 13, 2018 9:40 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Ja opieram się zawsze na książkach, stronie dadamo.com i forum (teraz jest przeniesione na fb) autora BTD Dr Petera D'Adamo. Dieta zgodna z grupą krwi jest zbiorem wskazówek. Warto zapoznać się z "nowszą" dietą GENOTYPOWĄ. Bardziej dokładna natomiast jest dieta indywidualna (generuje ją oprogramowanie SWAMI) tego samego autora. Każdy człowiek jest inny... więc trzeba obserwować reakcje swojego organizmu i korygować, sprawdzać...aż będzie się wiedziało co jeść a czego unikać. Na choroby pracuje się długo... chyba że miało się nieszczęście do zanieczyszczonych szczepionek... teraz okazuje się, że niepożądane działania uboczne (od zanieczyszczeń m.in. aluminium lub rtęcią i rotawirusami) mogą wystąpić po wielu latach. BTD moim zdaniem minimalizuje stany zapalne w przewodzie pokarmowym... i pomału doprowadza organizm do porządku... ale jest wiele sposobów na zdrowie i warto znaleźć najlepszy dla siebie. Na naszym forum jest też wiele informacji. Polecam czytanie i próby(warto też przeczytać wątek "wydzielacze niewydzielacze")...ewentualnie pytania.

Pozdrawiam z Wołomina


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Przepisy dla grupy krwi "B"
PostWysłany: Śro Mar 13, 2019 10:47 am 
Offline
Junior Member
Junior Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Śro Mar 13, 2019 10:32 am
Postów: 12
Miejscowość: Słupsk
Ohoho :d będę korzystała, bo co jak co ale tutaj te przepisy wyglądają jak by miały smak, a jak patrzyłam na inne przepisy dla krwi B to takie smutne się wydawały..

_________________
Naszą największą słabością jest poddawanie się. Najpewniejszą drogą do sukcesu jest zawsze próbowanie jeden, kolejny raz.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Przepisy dla grupy krwi "B"
PostWysłany: Śro Mar 13, 2019 1:31 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Na zdrowie!

Jedzenie które minimalizuje procesy zapalne w organizmie jest bardzo ważne... choć u nas mało o tym słychać (jak i o innych ważnych rzeczach dla zdrowia). Z BTD wg statystyk zadowolonych jest 75%-78% ludzi... dieta GENOTYPOWA to inne podejście... bo każdy człowiek jest inny... dietę indywidualną generuje oprogramowanie SWAMI :)


Do poprzedniego postu dodam:
Udokumentowane informacje o zanieczyszczeniach w szczepionkach... (też retrowirusami... obcym DNA... i innymi paskudztwami) w jednym miejscu można zdobyć podczas wykładów Jerzego Zięby na YT i vimeo (35 filmów). Jerzy Zięba na zebranie tych informacji poświęcił 3 lata i podał je nieodpłatnie do publicznej wiadomości

Pozdrawiam z Wołomina


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Przepisy dla grupy krwi "B"
PostWysłany: Pon Kwi 01, 2019 5:47 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Pon Kwi 01, 2019 5:46 pm
Postów: 24
Ciekawe te przepisy


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Przepisy dla grupy krwi "B"
PostWysłany: Sob Lip 13, 2019 9:47 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Cześć Bereka

Na zdrowie! Dziękujemy za uznanie :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Przepisy dla grupy krwi "B"
PostWysłany: Wto Kwi 26, 2022 2:42 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Śro Kwi 06, 2022 10:12 am
Postów: 5
Dieta dietą, ale bardzo ważna jest też kaloryczność i makro.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Przepisy dla grupy krwi "B"
PostWysłany: Wto Lip 05, 2022 2:25 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Śro Maj 18, 2022 2:56 pm
Postów: 17
Dokładnie, bo choćby nie wiem jakbyśmy jedli zdrowo, to jak jemy za dużo kcal, to sorry, ale przytyjemy.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 106 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 10 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności