Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Wto Mar 19, 2024 9:58 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 19 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: WAŻNE DLA ZDROWIA
PostWysłany: Wto Paź 26, 2021 8:34 am 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Witam

Czas przeziębień idzie więc przypomnę w skrócie:

1. Każdą dietę warto przepuszczać przez filtr grupy krwi... skupia się wtedy na najlepszych dla siebie produktach...oczywiście bez chemii i bez GMO. W rejonie 30 strony mojego wątku lub na dietach grup krwi są moje wiersze na lodówkę, z których się z grubsza zorientujesz czy jesz co Ci służy... wielu to ośmiesza bez sprawdzania... wspomagają tym sposobem farmację :) Po zjedzeniu buraczków mocz powinien nie zmieniać barwy... potwierdzam ten domowy test na szczelność jelit.

2. Pamiętaj o nawodnieniu czyli o piciu między posiłkami wody z odrobiną soli kłodawskiej. Prawidłowo powinno się pić ok 2 godz. po jedzeniu lub 0,5 godziny przed... aby nie rozwadniać kwasu żołądkowego, który dla dobrego trawienia musi być mocny.

3. Sprawdź sobie poziom wit D3 czyli metabolit 25(OH) powinien być powyżej 50...wtedy ludzie zazwyczaj nie chorują, wit K2 (dobrej jakości) konieczna jest przy suplementacji wit D3 dlatego, by wapń z pożywienia (dodatkowe D3 powoduje jego zwiększoną absorbcję) trafiał do kości, stawów, paznokci, włosów a nie w tętnice)

4. Ważna jest też homocysteina... najlepiej jak jest 6-8 (info z praktyki z wykładu Jerzego Zięby w Chicago). Ten poziom zapewniają witaminy: kwas foliowy, B12, B6 (ilości są w książce Dr Petera D'Adamo Zwalcz chorobę dietą zgodną z grupą krwi Choroby układu sercowo-naczyniowego pod nadzorem lekarza, który o tym wie). Jest takich książek przetłumaczonych na język polski ok. 15 lat temu, parę, oprócz wspomnianej są jeszcze kierunkowe: Cukrzyca, Nowotwór, Zmęczenie, Alergie, Zapalenie stawów, Dla kobiet w ciąży i niemowląt

5. Jeśli jesteś zerówką to potrzebny Ci jest większy ruch niż innym. Pracę najlepiej mieć taką jaką się lubi (związana z hobby).

6. Warto pamiętać, że zdrowy człowiek powinien jadać dziennie 1-2 gramów czystej witaminy C (ona likwiduje różne zapalenia, o których nawet się nie wie... zdecydowana większość zwierząt robi ją sobie sama-i dlatego nie mają zawałów). Aby sprawdzić czy w danej chwili nie mamy większego zapotrzebowania na witaminę C należy zrobić próbę... pić 1g lub o,5g (np. Kwas-l-askorbinowy CZDA na pół szklanki wody- ja kupuję w STANLABIE) co pół godziny albo co godzinę i obserwować organizm po jakiej ilości zrobi się lekkie rozwolnienie. Wtedy zmniejszyć dawkę o połowę, potem rzadziej i pić dalej aż będzie 1-2 g na dobę... tyle potrzebuje zdrowy człowiek. Jeśli zrobi się większe rozwolnienie to nic nie szkodzi po prostu przeczyszczą się kiszki (warto raz w miesiącu to zrobić. Więcej C potrzeba przy różnych chorobach, ukąszeniach itd. Jerzy Zięba opisał to i wiele innych rzeczy w 1 cz. Ukrytych Terapii i następnych...

7. Pamiętaj, że węgiel drzewny w mig załatwia toksyny i warto to sprawdzić wg dr Jaśkowskiego 2,5 g co 5 godzin na początku czegoś grypopodobnego (do czarnej kupki potem zsiadłe mleko od krowy i po chorobie (sposób sprawdzony, skuteczny nawet przy mniejszej ilości węgla :) )

8. Warto też wiedzieć, że w części 3.2 Ukrytych terapii jest bardzo pożyteczny (też dla lekarzy) poradnik jak sobie radzić z różnymi chorobami, jest ich tam bardzo, bardzo dużo (w ogóle warto zaglądać jak mamy czas o 13 i 21 na prywatną stronę bez cenzury www.jerzyzieba.com i słuchać... komentarze i pytania na razie można zadawać tylko na fb i vk)

9. Pamiętaj by uzupełniać minerały i witaminy... bo organizm potrafi wyleczyć się sam... ale musi mieć wszystko co mu jest potrzebne... i oczywiście nie być zatruwany

Cytuj:
Tyle tak z marszu pamiętam... można też teraz Jerzego zaprosić na bezpłatny wykład (bez sprzedaży książek i suplementów, które w Polsce są dostępne na ukryteterapie.pl) zapewniając salę na parę godzin... chciałabym, by odbył się i u nas, ale czy będą we władzach tacy odważni ( jak np. w Nowej Dębie info na fb) Musiałam wpuścić ten tekst drugi raz bo nie zdążyłam uzupełnić informacji (kopiowanie na wszelki wypadek to moje doświadczenie)


Pozdrawiam z Wołomina


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: WAŻNE DLA ZDROWIA
PostWysłany: Pią Lis 12, 2021 4:48 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Witam

Wypada powtórzyć

Cytuj:
Czas przeziębień idzie więc przypomnę w skrócie:

1. Każdą dietę warto przepuszczać przez filtr grupy krwi... skupia się wtedy na najlepszych dla siebie produktach...oczywiście bez chemii i bez GMO. W rejonie 30 strony mojego wątku lub na dietach grup krwi są moje wiersze na lodówkę, z których się z grubsza zorientujesz czy jesz co Ci służy... wielu to ośmiesza bez sprawdzania... wspomagają tym sposobem farmację :) Po zjedzeniu buraczków mocz powinien nie zmieniać barwy... potwierdzam ten domowy test na szczelność jelit.

2. Pamiętaj o nawodnieniu czyli o piciu między posiłkami wody z odrobiną soli kłodawskiej. Prawidłowo powinno się pić ok 2 godz. po jedzeniu lub 0,5 godziny przed... aby nie rozwadniać kwasu żołądkowego, który dla dobrego trawienia musi być mocny.

3. Sprawdź sobie poziom wit D3 czyli metabolit 25(OH) powinien być powyżej 50...wtedy ludzie zazwyczaj nie chorują, wit K2 (dobrej jakości) konieczna jest przy suplementacji wit D3 dlatego, by wapń z pożywienia (dodatkowe D3 powoduje jego zwiększoną absorbcję) trafiał do kości, stawów, paznokci, włosów a nie w tętnice)

4. Ważna jest też homocysteina... najlepiej jak jest 6-8 (info z praktyki z wykładu Jerzego Zięby w Chicago). Ten poziom zapewniają witaminy: kwas foliowy, B12, B6 (ilości są w książce Dr Petera D'Adamo Zwalcz chorobę dietą zgodną z grupą krwi Choroby układu sercowo-naczyniowego pod nadzorem lekarza, który o tym wie). Jest takich książek przetłumaczonych na język polski ok. 15 lat temu, parę, oprócz wspomnianej są jeszcze kierunkowe: Cukrzyca, Nowotwór, Zmęczenie, Alergie, Zapalenie stawów, Dla kobiet w ciąży i niemowląt

5. Jeśli jesteś zerówką to potrzebny Ci jest większy ruch niż innym. Pracę najlepiej mieć taką jaką się lubi (związana z hobby).

6. Warto pamiętać, że zdrowy człowiek powinien jadać dziennie 1-2 gramów czystej witaminy C (ona likwiduje różne zapalenia, o których nawet się nie wie... zdecydowana większość zwierząt robi ją sobie sama-i dlatego nie mają zawałów). Aby sprawdzić czy w danej chwili nie mamy większego zapotrzebowania na witaminę C należy zrobić próbę... pić 1g lub o,5g (np. Kwas-l-askorbinowy CZDA na pół szklanki wody- ja kupuję w STANLABIE) co pół godziny albo co godzinę i obserwować organizm po jakiej ilości zrobi się lekkie rozwolnienie. Wtedy zmniejszyć dawkę o połowę, potem rzadziej i pić dalej aż będzie 1-2 g na dobę... tyle potrzebuje zdrowy człowiek. Jeśli zrobi się większe rozwolnienie to nic nie szkodzi po prostu przeczyszczą się kiszki (warto raz w miesiącu to zrobić. Więcej C potrzeba przy różnych chorobach, ukąszeniach itd. Jerzy Zięba opisał to i wiele innych rzeczy w 1 cz. Ukrytych Terapii i następnych...

7. Pamiętaj, że węgiel drzewny w mig załatwia toksyny i warto to sprawdzić wg dr Jaśkowskiego 2,5 g co 5 godzin na początku czegoś grypopodobnego (do czarnej kupki potem zsiadłe mleko od krowy i po chorobie

8. Warto też wiedzieć , że w części 3.2 Ukrytych terapii jest bardzo pożyteczny (też dla lekarzy) poradnik jak sobie radzić z różnymi chorobami, jest ich tam bardzo, bardzo dużo (w ogóle warto zaglądać jak mamy czas o 13 i 21 na prywatną stronę bez cenzury www.jerzyzieba.com i słuchać... komentarze i pytania na razie można zadawać tylko na fb i vk)

9. Pamiętaj by uzupełniać minerały i witaminy... bo organizm potrafi wyleczyć się sam... ale musi mieć wszystko co mu jest potrzebne... i oczywiście nie być zatruwany

Tyle tak z marszu pamiętam... można też teraz Jerzego zaprosić na bezpłatny wykład zapewniając salę na parę godzin... chciałabym, by odbył się i u nas, ale czy będą we władzach tacy odważni


Pozdrawiam z Wołomina


Trzeba przypomnieć też o czarnym bzie... koleżanka poczęstowała mnie ususzoną osobiście aronią... ja jakoś nie zrobiłam sobie takich zapasów...a to błąd


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: WAŻNE DLA ZDROWIA
PostWysłany: Pon Lis 22, 2021 9:31 am 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Witam

Wypada przypomnieć o ćwiczeniach "rybka" i "karaluszek"... dziś zobaczyłam jak świetna jest "śrubka"(wg Marka Kurczyńskiego)

https://www.youtube.com/watch?v=pe1z1-kF9ms


Ciekawe też co daje Jego sposób na masaż mózgu https://www.youtube.com/watch?v=_zv4ixN2hm0


Pozdrawiam z Wołomina


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: WAŻNE DLA ZDROWIA
PostWysłany: Śro Gru 01, 2021 8:28 am 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Witam

Niedawno poleciłam film Marka Purczyńskiego z ćwiczeniem "śrubka" (przez pomyłkę napisałam Marka Kurczyńskiego, przepraszam)
Ciekawe... że polecane przez niego ćwiczenia mają wiele wspólnego z Klawiterapią Dr Ferdynanda Barbasiewicza... On też powiedział na swoim wykładzie by często masować sobie obrąbek uszu (np. podczas oglądania tv... czy czytania) do momentu, aż nic nas w tym obrąbku nie będzie boleć...potem tez resztę uszu.
Pan Marek Purczyński bardzo obrazowo i zrozumiale tłumaczy jak działa nasz organizm, jak ważny jest ruch... i co możemy uzyskać np. samym oddychaniem https://www.youtube.com/watch?v=c5gd1xZmJBA i to jest prawda... polecam. Mogę dodać, że ja od lat stosuję ćwiczenia oddechowe wg rad Tombaka i zauważyłam, podczas śpiewania, że mam dużo dłuższy oddech niż inni... wśród moich zdrowotnych wierszyków jest i taki o zdrowotnym oddychaniu (na 3 str. "Jak osiągnęłam dobry stan zdrowia" i w książeczce "Zdrowiej Polsko! Wierszem o zdrowiu")... teraz sprawdzę rady Pana Marka...

Tłuszcz z brzucha (który się ostatnio u wielu osób zawiązał w związku z brakiem ruchu dzięki rządowym obostrzeniom) likwiduje ponoć pita na czczo rano i wieczorem ugotowana (10min. i pozostawiona pod przykryciem do ostygnięcia do 40 st.C) herbatka z nasion kolendry...

Pozdrawiam z Wołomina


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 19 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności