Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 7:42 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: por, ogórki i jabłka w grupie "0"
PostWysłany: Śro Paź 06, 2010 12:59 am 
Offline
New Member
New Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Wto Paź 05, 2010 3:41 pm
Postów: 4
Miejscowość: Edinburgh
witam
mam pytanie jak jest z porem, ogórkami i jabłkami w grupie "0" ponieważ spotkałam się z dwoma wersjami - raz ze są dozwolone a za drugim razem że nie i już sama nie wiem czy mogę je jeść czy tez muszę je odrzucić :?

Z góry ślicznie dziękuję za pomoc :lol:

_________________
"0"


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: por, ogórki i jabłka w grupie "0"
PostWysłany: Sob Paź 01, 2011 11:08 am 
Offline
Member
Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Wrz 29, 2007 7:06 pm
Postów: 60
Miejscowość: gdzie
Plinka napisał(a):
witam
mam pytanie jak jest z porem, ogórkami i jabłkami w grupie "0" ponieważ spotkałam się z dwoma wersjami - raz ze są dozwolone a za drugim razem że nie i już sama nie wiem czy mogę je jeść czy tez muszę je odrzucić :?

Z góry ślicznie dziękuję za pomoc :lol:

Mnie też to interesuje. Zwłaszcza por i ogórki, bo jabłka tak lubię, że z nich nie zrezygnuję.
Mam jeszcze wątpliwości o cukinie i kabaczka, a co roku obfity ich plon mam.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: por, ogórki i jabłka w grupie "0"
PostWysłany: Wto Sie 14, 2012 7:41 am 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Witam... ta sprawa była nieraz już poruszana tu na forum. Po latach doświadczeń... po przeczytaniu wielu informacji... nie można jednoznacznie założyć ze produkty te są dla "zerówek" pożyteczne. Jabłka, pory i ogórki czasem są nieszkodliwe ale też bywają wręcz szkodliwe dla zerówek... więc jest to raczej sprawa indywidualna. Zarówno por jak i ogórki oraz jabłka w/g różnych książek (zarówno autorstwa Dr Petera J.D'Adamo jak i jego ojca Dr L. James'a D'Adamo ) są przeważnie dla zerówek odradzane zwłaszcza dla niewydzielaczy (antygenów grupy krwi do płynów ustrojowych)... też w większych ilościach i na surowo... Myślę jednak, że jeśli ktoś sprawdził, że jedno jabłko dziennie pozwala mu na uniknięcie zaparć... to czemu nie. Postaram się poszukać na forum dadamo czy osoby korzystające z diety indywidualnej (SWAMI) piszą coś o włączeniu do ich diety tych produktów. Na przykład pamiętam, że nie tak dawno ktoś z Grecji, z GenoTypem Koczownika napisał, że w/g jego SWAMI ma w diecie korzystne pełne mleko krowie...
W ostatnio opublikowanej książce dr James'a D'Adamo można natomiast wyczytać, że osoby z podgrupami 0 i 0b powinny pijać m.in. sok jabłkowy (z wodą źródlaną w proporcji 1/4 soku 3/4 wody) natomiast 0a... nie. Jest tam też m.in. info, że jabłka w stosunku do 0 i 0b mają odczyn częściowo kwasowy...

Pozdrawiam z Wołomina :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: por, ogórki i jabłka w grupie "0"
PostWysłany: Sob Sie 18, 2012 4:01 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Witam :)

Przytoczę dane z książki Dr Petera J.D'Adamo z serii zwalcz chorobę dietą zgodną z grupą krwi ALERGIE...
Przy leczeniu m.in. alergii jabłko "0 wydzielacze" mogą jadać 2 razy w miesiącu.*.. a "0 niewydzielacze" powinni jabłek w ogóle unikać. Por i ogórek są dla zerówek w grupie unikać (niezależnie od statusu wydzielania)

*to dotyczy też m.in. pomidorów, które są w/g Encyklopedii zdrowia Jedz zgodnie ze swoją grupą krwi tego samego autora... dla ogólnie zdrowych zerówek... obojętne

Pozdrawiam z Wołomina :)


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności