Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 9:15 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1190 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 80  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Dieta zgodna z grupą krwi
PostWysłany: Sob Cze 09, 2007 9:21 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Cze 02, 2007 6:59 pm
Postów: 1097
Od ponad trzech lat stosuję dietę grupy krwi. Jestem bardzo zadowolona z efektów zdrowotnych, jakie dzięki niej uzyskałam. Chętnie podzielę się doświadczeniem, z osobami, które również ją stosują, albo rozważają taką ewentualność. Mam grupę krwi A.


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu:
PostWysłany: Nie Cze 10, 2007 3:53 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Czw Mar 01, 2007 8:34 pm
Postów: 60
Miejscowość: Krak
Witam,
Dużo słyszałam na temat diety zgodnej z grupą krwi, podobno stosując ją można uzyskać dużą poprawę zdrowia, sama jednak nigdy jej nie stosowałam, gdyż wydaje mi sie zbyt restrykcyjna, zbyt wiele produktów znajduje się na liscie pokarmów zabronionych lub niewskazanych. Mam grupę krwi O więc powinnam unikać nabiału: mleka i jego przetworów (które bardzo lubię i nie wyobrażam sobie czym miałabym je zastąpić?!),chyba wszytkich zbóż, wielu owoców, itp. Przymierzam się do wypróbowania tej diety, jednak powstrzymują mnie obawy, że wyelimonowanie lub calkowite zredukowanie wielu z takich produktów może mieć jakieś niekorzystne skutki dla zdrowia. Z drugiej strony podobno stosując dietę zgodną z grupą krwi łatwiej się chudnie, a zgubienie paru kilogramów byłoby dla mnie bardzo wskazane :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Nie Cze 10, 2007 6:44 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Cze 02, 2007 6:59 pm
Postów: 1097
Miło mi, że spotkałam pokrewna duszę. Ja stosuje ją od ponad trzech lat i mam sie coraz lepiej. Inspiracją do jej stosowania była ujawniona u mnie w tym czasie cukrzyca typu 2. U mamy stosuję ją przy leczeniu Alzheimera. Tak samo jak ty miałam obawy czy dam radę, żadnych ulubionych serów i mleka, tylko twaróg chudy, wcześniej takiego nie jadałam. O tej diecie przeczytałam w poradach lekarza. Po bliższym zapoznaniu się z jej zasadami, dosłownie rzuciłam książkę w kont. Po paru dniach, nękana wyrzutami sumienia, wróciłam do niej. Teraz nie wyobrażam sobie innego sposobu na życie, przełamałam dotychczasowe nawyki, teraz już tylko czerpię profity w postaci niesłychanej poprawy zdrowia. Tej diety nie można właściwie traktować krótkofalowo, to zmiana przyzwyczajeń żywieniowych już na stałe. Czasami, jak zresztą piszę sam jej autor, można zrobić odstępstwo, na przykład na imprezie towarzyskiej, czy po prostu, dla zaspokojenia własnej ochoty na coś z dawnych czasu, co stanowiło dla nas atrakcję, a generalnie nam nie służy. Muszę zapewnić, że po kilku miesiącach, zmienia się smak i można się z czasem rozczarować, sięgając po dawny smakołyk. Ja już miewam coraz mniej takich "małych" powrotów, bo po co , przeżyłam kilka rozczarowań, a na dodatek gorzej się czułam. W koniecznych zakupach pomagają mi sklepy internetowe.
Z czystym sumieniem, mogę do niej gorąco zachęcać. Jeżeli będziesz miała dalsze pytania, to bardzo proszę, w miarę możliwości chętnie odpowiem.
:)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon Cze 11, 2007 1:39 pm 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączenie: Nie Mar 11, 2007 7:25 pm
Postów: 484
Do stosowania diety zgodnej z grupą krwi zachęciła mnie rok temu przyjaciółka, miałam problemy ze zdrowiem i postanowiłam zmienić swoje dotychczasowe nawyki żywieniowe. Musze przyznac, że na początku nie było mi łatwo zrezygnować z wielu rzeczy, najtrudniejsze było prawie całkowite wyelimonowania pieczywa (mam grupę krwi B i powinnam wystrzegać się większosci zbóż np. pszenicy, żyta) Teraz jednak przychodzi mi to z łatwością, jem dużo płatków owsianych, które są bardzo zdrowe i korzystne dla osób z moją grupą krwi, poza tym dobrą alternatywą dla pieczywa, które jadłam do tej pory okazał się chleb z orkisza Generalnie jednak jem teraz dużo mniej pieczywa niż kiedyś, co służy mojej sylwetce a stan mojego zdrowia wyraźnie się poprawił. Dużo czytałam na temat diety zgodnej z grupą krwi i wiem że ma ona zarówno gorących zwolenników jak i zdecydowanych przeciwników, jednak mnie ona służy i myśle, że chyba będę ją stosować :)


Ostatnio edytowany przez el-ka Pią Cze 22, 2007 6:28 pm, edytowano w sumie 2 razy

Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon Cze 11, 2007 9:53 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Cze 02, 2007 6:59 pm
Postów: 1097
Cieszą mnie te same spostrzeżenia odnośnie poprawy Twojego zdrowia (mam nadzieję, że ta bezpośrednia formą zwracania, nie urażam). U mnie jest tak samo. Miło mi będzie podyskutować. Nie znam argumentów osób, które są przeciw. Ja nie mam żadnych, same pozytywy wynikające z jej stosowania. Na początku, jak to zwykle bywa z dość drastyczną zmianą nawyków żywieniowych, miałam chwile załamań i wątpliwości. Nie wiedziałam czy mnie na nie stać, czy wytrwam, teraz, z perspektywy czasu, ani myślę tego zmieniać, czerpię w tej chwili same korzyści zdrowotne. Przy okazji studiowania wiedzy na temat wysoce wskazanych dla mnie pokarmów, kierowana zwykłą ciekawością, przyswoiłam wiele nieznanej mi wiedzy na temat żywności. W obliczu pozytywnych zmian, coraz bardziej mnie to wciąga. Dzisiaj już musze kończyć, ale na pewno się niebawem odezwę. Pozdrawiam. :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Cze 13, 2007 9:18 pm 
Offline
Site Admin
Site Admin
Awatar użytkownika

Dołączenie: Wto Maj 09, 2006 11:02 pm
Postów: 52
Miejscowość: Wroc
Wykaz potraw zalecanych dla wybranych grup krwi jest na naszej stronie: Dieta zgodna z grupą krwi.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Cze 14, 2007 3:42 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Czw Mar 01, 2007 8:34 pm
Postów: 60
Miejscowość: Krak
Przyznam się, że po przeczytaniu Waszych wypowiedzi nabrałam przekonania, że warto przejść na tę dietę. Tak się do niej jakoś przymierzałam, ale ciągle jednak jadłam dużo produktów, które mają niekorzystny wpływ na moje zdrowie. Tak sobie myślałam, że zacznę się zdrowo odżywiać od jutra, a dzisiaj jeszcze pozwolę sobie na jakiś niekoniecznie zdrowy smakołyk. Zresztą myślałam, że i tak nie uda mi się przełamać dotychczasowych nawyków i trwale zmienić swoje przyzwyczajenia żywieniowe, ale skoro Wam się udało to może mi również :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Cze 14, 2007 6:26 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Cze 02, 2007 6:59 pm
Postów: 1097
Fajnie, że między innymi, moja wypowiedź może kogoś zdopingować do tej diety. Ja postawiłam wszystko na jedną kartę, po około tygodniowym biciu się z myślami. Jak już dojrzałam, to nie było dla mnie odwrotu, taki mam charakter. Właściwie zaczęła się rywalizacja z własnym ego, ta moja część osobowości, która była za, walczyła z tą drugą. Rozpoczęłam swoiste poszukiwania produktów, tych które właściwie nie były mi dotychczas znane, a figurowały na liście produktów wysoce wskazanych, które należy traktować jak lekarstwo. Skupiłam się na początku właśnie na tej grupie produktów, bo chodziło mi o zdecydowaną walkę z cukrzycą. Z listy wyeliminowałam wszystkie, bez wyjątku, produkty zakazane, zostawiając sobie w odsieczy te neutralne. Na początku, kompletnie zdezorientowana w świecie nowej kuchni, byłam dosyć monogamiczna. Ciągle jednak szukałam nowych przepisów, które pozwoliły mi stopniowo na urozmaicenie meni. Każda nowa zdobycz cieszyła, bo dawała szansę na przetrwanie początkowej fazy dietetycznego odwyku. To była rywalizacja z samym sobą, kto kogo przechytrzy. Zaczęłam eksperymenty z kombinacją przypraw, tu odkrywałam nowe smaki i możliwości kulinarne. To wszystko sprawiło, że mój jadłospis, mimo iż odmienny od dotychczasowego, stawał się coraz bardziej atrakcyjny smakowo.
Muszę jeszcze podkreślić z naciskiem, że należy wyeliminować wszystkie produkty konserwowe, wysoce przetworzone, zupy i sosy w proszku i inne niezdrowe "zdobycze" cywilizacji.
Moniko, jeżeli sama czujesz, że dobrze Ci zrobi ta dieta, to nie zwlekaj, "zaprogramuj" się na nią i do dzieła.
Bardzo pomocne są książki, autorstwa, twórcy diety, P. D'Adamo. Wszystkie można kupić w księgarni internetowej "Merlin". Oczywiście tak jak pisze administrator, można skorzystać z listy zamieszczonej na stronach "Żyj zdrowo", jest bardzo funkcjonalna, książki zawierają jednak pełniejszą listę produktów stosownych dla danej grupy krwi, jak również informacje na temat ich tygodniowej racji ilościowej.
Jeżeli planujecie na serio się za nią zabrać, to wydają mi się nieodzowne: „Encyklopedia zdrowia. Jedz zgodnie ze swoja grupą krwi” oraz "Gotuj zgodnie ze swoja grupą krwi”, która stanowi zbiór interesujących przepisów z podaniem zaleceń co do grup krwi. Te dwie pozycje bardzo ułatwiają zadanie.
Życzę wszystkim zainteresowanym wiele samozaparcia, a potem dużo radości z odzyskanego zdrowia. Jeżeli ma ktoś do mnie jakieś konkretne pytania, to proszę o nie, jeżeli będę w stanie na nie odpowiedzieć, chętnie to uczynię. :D :D :D :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Cze 15, 2007 7:16 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Czw Mar 01, 2007 8:34 pm
Postów: 60
Miejscowość: Krak
Podjęłam już nieodwołalną decyzję o przestawieniu się na dietę zgodną z moją grupą krwi i na zdrowe odżywianie w ogóle. Koniec z fast foodami, niezdrowymi przekąskami i innymi pokusami :!: :!: :!: Dzisiaj kupiłam też sobie książkę „Encyklopedia zdrowia. Jedz zgodnie ze swoja grupą krwi” P. D'Adamo, będzie mi łatwiej stosować się do zasad tej diety, jest w niej pełna lista pokarmów stosownych dla poszczególnych grup krwi, a z tego co na razie zdążyłam przeczytać zauważyłam, że jest tam w ogóle wiele bardzo cennych rad dotyczących zdrowego odżywiania, wszystko bardzo przystępnie i wyczerpująco opisane. Postanowiłam, że musi mi się udać :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob Cze 16, 2007 3:38 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Pią Mar 23, 2007 9:16 pm
Postów: 113
Miejscowość: nadwaga, stany zapalne, k
Ja również wiele pozytywnych opinii słyszałam o diecie zgodnej z grupą krwi i myślałam czy by jej nie wypróbować, obawiam się jednak, że zastępowanie niektórych produktów na te zalecane może być czasochłonne, no i też pewnie dość kosztowne. Boje się, że nie będzie mnie stać na stosowanie tej diety i że ją rozpocznę a potem będę musiała ją przerwać, a nie lubię czegoś zaczynać i potem sie z tego wycofywać. Z drugiej strony potencjalne korzyści dla zdrowia są bardzo zachęcające, gdyby ta dieta pomogła mi poprawić samopoczucie i zapobiec chorobom to warto spróbować. Powinnam wziąć sie za siebie, bo z moim zdrowiem też różnie bywa, a na pewno lepiej jest chorobie zawczasu zapobiec niż zlekceważyć pewne dolegliwości oraz sygnały ostrzegawcze ze strony organizmu i dać się rozwinąć chorobie. Tym bardziej że leczenie w obecnych czasach jest coraz bardziej kosztowne :cry: - teraz to nawet kurowanie najdrobniejszej dolegliwości to już bardzo odczuwalny wydatek w domowym budżecie a mnie na chorowanie zwyczajnie nie stać. Myślę, ze wakacje to dobry okres na wypróbowanie czegoś nowego, dlatego w tym roku na urlopie (o ile go dostane :) spróbuje przymierzyć się do tej diety. Co prawda w mojej rodzinie nikt jej jeszcze nie stosował ale tym bardziej będzie to dla mnie dodatkowe wyzwanie :) :) .


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob Cze 16, 2007 5:09 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Cze 02, 2007 6:59 pm
Postów: 1097
Brawo Monika, jesteś na dobrej drodze do zmian, książka jest rzeczywiście bardzo pomocna. Jak zechcesz, to dasz radę, zobaczysz, że nie pożałujesz wyrzeczeń, bo to , że każda dieta to z sobą niesie, to fakt. A czy utrata zdrowia i wszystkie ograniczenia z tym związane, to nie, bodajże największe wyrzeczenie, jakie nas może spotkać w życiu?
Na początek przyjemniej i owocnej lektury.
Halino, tak jak w każdym jadłospisie, są i droższe i tańsze potrawy. Wszystko zależy od naszych portfeli. Pewnie, że łatwiej, jak się ma duży wybór. Sama jednak piszesz, że nie masz "nadto", to i teraz musisz dokonywać wyborów. Po zastosowaniu diety, też tak właśnie będziesz robiła, tylko zmienisz asortyment. Na dodatek, z czasem ograniczysz wydatki w aptece. Bilans wyjdzie na pewno na 0, a zważywszy poprawę samopoczucia, nawet na plus. Nie wiem, jaką masz grupę krwi, dlatego trudno dawać mi w tej chwili przykłady tańszych potraw. Najprościej będzie, jak ją napiszesz.
Może z czasem, na tym forum, utworzymy kącik porad kulinarnych, zgodnych z daną grupą krwi? Myślę, że to jest niezły pomysł, co wy na to? :) :) :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon Cze 18, 2007 6:56 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Pią Mar 23, 2007 9:16 pm
Postów: 113
Miejscowość: nadwaga, stany zapalne, k
Uważam, że taki kącik porad kulinarnych dla poszczególnych grup krwi to wspaniały pomysł, zwłaszcza dla osób dopiero na początkowym okresie diety, tak jak ja, może być bardzo pomocny. Mam grupę krwi O i chyba najtrudniej będzie mi zastępować niektóre produkty zbożowe na te zalecane. Jeśli chodzi bowiem o nabiał, który również jest niewskazany dla osób z mojej grupy to u mnie akurat nie będzie z tym problemu – nigdy za nabiałem nie przepadałam i nigdy mi nie służył, a mleka nie lubiłam od dzieciństwa, zawsze po nim bolał mnie brzuch (swoją drogą ciekawe - być może mój organizm instynktownie odrzucał to co dla niego nie jest dobre). Jeśli będę miała jakieś ciekawe spostrzeżenia na temat stosowania diety zgodnej z grupą krwi bądź jakiś dobry przepis, to chętnie się nim podzielę z innymi, na razie jednak jestem na takim etapie, ze to ja korzystam z porad innych :) :) :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Cze 19, 2007 10:43 am 
Offline
Team Leader
Team Leader
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Cze 02, 2007 6:59 pm
Postów: 1097
Proponuję zamieszczać na początku każdego postu, w tym temacie, symbol swojej grupy krwi.

A

Jedną z większych trudności w jadłospisie, jest śniadanie czy kolacja, z reguły przyzwyczajeni jesteśmy do kanapek, do których potrzebne jest pieczywo. To dla mnie też był problem, bo wbrew pozorom trudno mi było kupić stosowne, a na własny wyrób nie mam czasu. Pszenne nie, bo przy cukrzycy nieodpowiednie, Owsiannego nie uświadczysz, żytnie owszem, ale większości chlebów żytnich, to połączenie pszenicy i żyta, poza tym chodziło mi o pełnoziarniste, a te, na które na początku trafiałam miały konserwanty, albo dodatek karmelu, czyli palonego cukru. Zdecydowałam się na chrupkie pieczywo, chociaż nie za bardzo mi się to komponowało smakowo z serkiem sojowym feta, który właściwie jest głównym smarowidłem na moich kanapkach, zmieniam tylko dekorację jarzynową (rzodkiewki, biała rzepa, zielony ogórek, kiełki lucerny, kiełki rzodkiewki, kiełki brokułu) i przyprawy, chociaż podstawową jest kurkuma.
Przypadkiem natrafiłam wreszcie na pieczywo, które mnie satysfakcjonuje: żytnie, pełnoziarniste, bez chemicznych dod. żywieniowych i karmelu, z błonnikiem owsianym. Jest to wyrób poznańskiej firmy - BENUS Mestemacher, pakowany hermetycznie, co daje możliwość dosyć długiego przechowywania i zrobienia odpowiednich zapasów.

Halino, to również jest odpowiednie pieczywo dla Ciebie jako grupy „0”, przy zakupie uwaga na skład, bo jest ich kilka rodzajów.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Cze 20, 2007 7:31 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Czw Kwi 05, 2007 8:34 pm
Postów: 26
"A"
Też jestem zainteresowana tematem, mam gr krwi „A” wiec ten chleb byłby dla mnie odpowiedni. Gdzie można go kupić, byłam dzisiaj w sklepie ze zdrową żywnością w centrum i pytałam o ten chleb ale nie mieli go w sprzedaży, jaka jest cena za opakowanie?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Cze 20, 2007 9:23 am 
Offline
Team Leader
Team Leader
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Cze 02, 2007 6:59 pm
Postów: 1097
"A"

Witam Izza, cieszę się każdą pokrewną duszą, bo być może na razie, będę więcej radzić niż korzystać z rad, ale myślę, ze z czasem to się zmieni, zresztą chętnie to robię. Chleb, o którym piszę kupuję w Tesco, widziałam go również w innym hipermarkecie, tam powinnaś popytać. Kosztuje około 3 zł, nie pamiętam w górę czy w dół, nie zastanawiam się już nad jego ceną, bo i tak go muszę kupić. W paczce jest 7 kromek. Chleb jest bardzo syty i na długo daje to uczucie, ponieważ zawiera aż 27% błonnika, jest długo trawiony. Ma przez to niski indeks glikemiczny i dlatego jest jak najbardziej wskazany przy problemach z gospodarką cukrową i kłopotami z nadwagą. Na początku, przez kilka tygodni, może powodować zwiększoną fermentację w jelitach, organizm musi się przestawić na inne trawienie. Szczególnie mogą to odczuć osoby z kłopotami z prawidłowym wydzielaniem żółci.
Wszystkim polecam spożywanie kurkumy, która oprócz wielu innych zalet, między innymi poprawia pracę woreczka żółciowego i pracę wątroby, czyści jelita ze starych złogów, co wydatnie przyczynia się do zmniejszenia w nich nadmiernej fermentacji. Kurkumie, jeżeli będziecie zainteresowane, mogę poświęcić osobny post.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1190 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 80  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności