Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 6:22 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1190 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 80  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Lip 10, 2007 10:50 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Cze 02, 2007 6:59 pm
Postów: 1097
"A"

1. książki "Jedz zgodnie ze swoją grupą krwi. Encyklopedia zdrowia.", "Gotuj zgodnie ze swoją grupą krwi", obydwie autorstwa Dr Petera J. D'Adamo i Catherine Whitney, można zakupić w księgarni internetowej "Merlin".

2. "Uzdatnienie" serka Tofu sałatkowe Polgrunt:
- na posmarowaną kanapkę nałożyć chrzan(wskazany) własnej roboty, bez octu, ale z cytryną i dodatkiem fruktozy zamiast cukru, mam koleżankę z podobnym problemem, tylko tak sobie radzi z "Tofuj :)" , mam nadzieję, że nie kupujesz serka Tofu twarde, bo on się nadaje do dać gotowanych, zero smaku,
- można dodatkowo sam ser wymieszać z sokiem z cytryny i dodać trochę oliwy, wtedy będzie smaczniejszy,
- na kanapkę z serkiem kładę krążki pora, lekko solę, posypuje kurkumą,
- możesz sama zrobić musztardę, albo jej namiastkę, gorczyca, cytryna, kurkuma, lekko osłodzić, lekko zagęścić np. mąką orkiszową, pamiętaj dla A jedyny kwaśny smak może pochodzić z cytryny,
- czasami właśnie kanapkę posypuje rozdrobnioną w moździerzu gorczycą(wskazana) i kurkumą, daję na to zielony ogórek, bo kiszonki też nie są dla nas.

3. Majonez sojowy zdeklasowałam za skład, ale już nie mogę przytoczyć konkretu, oprócz octu jeszcze coś tam było nie tak :?


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu:
PostWysłany: Śro Lip 11, 2007 2:18 pm 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączenie: Nie Mar 11, 2007 7:25 pm
Postów: 484
"B"
Ja bym jescze poleciła "Żyj zgodnie ze swoją grupą krwi" Petera D'Adamo i Catherine Whitney, tam co prawda nie ma przepisów kulinarnych ale mi ta ksiązka bardzo się przydaje, jest w niej dużo cennych rad dotyczących zdrowego odżywiania (dla wszystkich grup krwi) i uważam że warto ją kupić. Pzdr :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Lip 11, 2007 6:15 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Śro Cze 20, 2007 12:04 pm
Postów: 39
Miejscowość: Ostr
"A"
Cześć,
właśnie wróciłam z wakacji. Było super i bardzo ekologicznie :lol: Samo miejsce i menu. Jestem happy (bo to i rozwój osobisty był), w związku z czym wracam tam jutro na trzy dni. Mam trochę fajnych przepisów z cukinią. Podam po powrocie.
Pozdrawiam ciepło.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Lip 11, 2007 6:19 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Cze 02, 2007 6:59 pm
Postów: 1097
"A"

Ja też pozdrawiam, czekam na przepisy, bo cukinia to ja A, życzę kolejnych, miłych dni.
El-ka uważam, że tak naprawdę to warto wszystkie je mieć, ja kupiłam sobie jeszcze książkę tych autorów na okoliczność cukrzycy. Jest bardzo przydatna, uściśla jeszcze bardziej moją dietę. Cały zestaw jest w "Merlinie".
Mam tylko jedną uwagę, ponieważ natknęłam się na parę przekłamań w przyporządkowaniu pokarmów do grupy krwi , radzę w końcowym efekcie zweryfikować je na stroniewww dadamo.com/typebase4/typeindexer.htm, są obrazki, można skorzystać ze słownika, a dla znających angielski, żaden kłopot.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Lip 11, 2007 7:43 pm 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączenie: Nie Mar 11, 2007 7:25 pm
Postów: 484
"B"
Dzięki za przydatny link :) też zauważyłam parę drobnych nieścisłości w przyporządkowaniu, dobrze wiedzieć gdzie można je zweryfikować.
Przy okazji, dla wszystkich początkujących z dietą zgodną z grupą krwi przydatna może być informacja, że - zgodnie z tym co podane jest w książce "Jedz zgodnie ze swoją grupa krwi" - pewne produkty nadają się dla wszystkich grup krwi, do takich należą:

- z owoców: ananas, figi (zarówno świeże jak i suszone), czarna borówka, śliwki, wiśnie, żurawina
- z warzyw: botwina, pietruszka, brokuły, mniszek, pasternak, imbir
- z ryb: dorsz, makrela
A także: oliwa z oliwek, orzechy włoskie, zielona herbata – o ich właściwościach zdrowotnych właściwie nie trzeba już nikogo dzisiaj przekonywać.

Jeśli chodzi o pieczywo to bardzo polecam wspomniany przez Krystynę chleb BENUS Mestemacher a także pieczywo chrupkie ryżowe firmy SONKO.


Ostatnio edytowany przez el-ka Nie Lip 15, 2007 9:11 pm, edytowano w sumie 2 razy

Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Lip 12, 2007 6:03 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pon Lip 09, 2007 10:02 am
Postów: 15
Miejscowość: figurka, guzki tarczycy i inne
"A"
Slicznie dziękuje :) to wiele wyjasnia - stronka jest faktycznie bardzo pomocna... Ksiazeczki zakupilam... :) udalo mi sie takze zamowic poradnik dla grupy krwi A (czekam na dostawe) - podobno jest "kieszonkowym poradnikiem" wiec zamierzam sie z nim nie rozstawac (przynajmniej do czasu az bede wiedziala wiecej :) ) Czytam "Zyj zgodnie z ...." i najbardziej nurtuje mnie w tej chwili pojecie "wydzielaczy i niewydzielaczy" ... w rodziale dla grupy A jest napisane, że "przed wprowadzeniem diety nalezy sprawdzic czy .." jest sie wydzielaczem czy nie ... i ze mozna to sprawdzic latwym domowym sposobem i odnosnik do strony nr... na stronie nr.... pisza, ze mozna test zamowic ...xxx (mozna go tez zamowic na podanej prze Ciebie Krystyno stronie www) a czy jest moze jakis sposob, zeby to sprawdzic inaczej...? lub moze mozna takie testy zakupic juz gdzies w Polsce? a moze mozna zrobic jakies badania krwi normalnie zlecone przez lekarza? A Wy wiecie czy jestescie "Wydzielaczami" czy "Niewydzielaczami" ?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Lip 12, 2007 6:20 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pon Lip 09, 2007 10:02 am
Postów: 15
Miejscowość: figurka, guzki tarczycy i inne
"A"
chciałabym pochwalic "ser z mleka koziego" firmy TMT z Łomży... (sprawdzilam sklad 100% mleka koziego) pokrojony w cieniutkie plasterki pakowany po c.a. 60 g smak naprawde w porzadeczku :) - mysle, ze nawet osoby, ktore maja problem z kozim specyficznym posmakiem (a moze raczej zapachem) serow, beda w stanie spokojnie zaczac od kanapeczki z takim "zoltym" kozim serkiem.
Ja, kiedy bylam na diecie eliminacyjnej, mialam z tym posmakiem i posmrodkiem wielki problem - ale juz minelo ;) - wlasnie dzieki temu, ze bylam uparta i probowalam przeroznych gatunkow - a jest ich naprawde od groma i ciut ciut - az znalazlam dwa, ktore byly najpierw do zaakceptowania, a potem nawet sie w nich rozsmakowalam :)) Ten ser firmy TMT jest o tyle fajny, ze nie jest b.drogi no i jest pakowany w malych ilosciach - wiec nawet jak komus nie bedzie jednak pasowal, to nie bedzie tak bardzo zal odadc go lokalnym kotkom ;)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Lip 13, 2007 7:36 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Pią Mar 23, 2007 9:16 pm
Postów: 113
Miejscowość: nadwaga, stany zapalne, k
"0"
Kieszonkowy poradnik dla poszczególnych grup krwi jest niezwykle pomocny dla osób początkujących z dietą zgodna z grupą krwi – ja zabieram go ze sobą urlop, na który jutro wyjeżdżam :) Nie zamierzam na wakacjach przerywać tej diety, bo bardzo mi ona służy. Dzięki Twoim radom, Krystyno, ja i moi bliscy regularnie stosujemy też kurkumę -doskonale smakuje np. jako dodatek do kanapek. Bardzo się cieszę że przeszłam na tę dietę, czuję się teraz duuuuużo lepiej :D :D :D , nawet nie ma porównania z tym co było wcześniej. Jedyne co mnie jeszcze nurtuje to ten statut wydzielacza bądź niewydzielacza, też nie wiem czy nim jestem czy też nie, na szczęscie jednak dla większości produktów które są teraz w moim jadłospisie nie ma to znaczenia.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Lip 13, 2007 8:29 pm 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączenie: Nie Mar 11, 2007 7:25 pm
Postów: 484
"B"

Też chciałam dowiedzieć się jak u nas można ustalić czy jest się wydzielaczem czy nie, ale podobno nie ma na to badań w Polsce, ja przynajmniej nie słyszałam aby u nas można było takie testy zakupić :(
Co do kieszonkowego poradnika dla poszczególnych grup krwi - jest on rzeczywiście bardzo wygodny w użyciu, dostarcza wszelkich najpotrzebniejszych informacji związanych z dietą, nie zajmuje też dużo miejsca, więc można go zabrać ze sobą nawet jak się gdzieś wyjeżdża :)

Jeśli chodzi o ser kozi, to mimo że jest bardzo zdrowy, wiele z moich znajomych go unika, gdyż nie może się przełamać smakowo. Ja akurat go bardzo lubię, kupuję czasem świeży na wagę w sklepie ze zdrową żywnością i nie ma on tego specyficznego posmaku i zapachu, który większość ludzi odrzuca. Myślę, że wiele zależy od jakości sera, jak został wyprodukowany itp. Niestety, ten który do tej pory kupowałam nie może być długo przechowywany i jest dość drogi. Bardzo zainteresowała mnie informacja na temat sera z mleka koziego firmy TMT, czy można go kupić w supermarketach?
Poniżej podaję kilka informacji ogólnych na temat właściwości sera koziego:
Sery kozie oprócz wody, tłuszczu, białka i soli mineralnych dostarczają witamin: A, B, C, D i E. Są też cennym źródłem wapnia. Białka w kozim serze są wyjątkowo łatwo przyswajalne dla organizmu. Dzięki zawartości pewnych aminokwasów, miedzi oraz witaminy B2 ser kozi wspomaga pracę układu nerwowego, ma korzystny wpływ na pracę szarych komórek. Ponadto zawiera żelazo, którego nie znajdziemy w żadnym innym serze (a żelazo w serku kozim jest świetnie przyswajane przez organizm).


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Nie Lip 15, 2007 4:40 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Czw Kwi 05, 2007 8:34 pm
Postów: 26
"A"

Chciałam podzielić się przepisem na moja ulubiona sałatkę szpinakową z włoskimi orzechami, jest bardzo łatwa do przyrządzenia.
Aha, sprawdziłam na stroniewww dadamo.com/typebase4/typeindexer.htm - szpinak należy do produktów, które mają działanie korzystne dla grupy krwi A, czyli dla mnie.

Sałatka szpinakowa z włoskimi orzechami:

Składniki:
4 łyżki oleju z orzechów włoskich
45 dag liści młodego szpinaku
2 czerwone cebule średniej wielkości
4 łyżki posiekanych orzechów włoskich
10 suszonych pomidorów w oliwie
ok. 5 łyżek posiekanej świeżej kolendry
sól

Sposób przygotowania:
Cebulę pokroić w cienkie krążki, orzechy posiekać na grube kawałki. Pomidory odsączyć i pokroić. Olej podgrzać w rondlu, dodać cebulę, orzechy, pomidory i szpinak, posolić. Podsmażać ok. 1 minutę ciągle mieszając a następnie przełożyć sałatkę do salaterki i udekorować świeżą kolendrą.
Smacznego!


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Nie Lip 15, 2007 6:01 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Cze 02, 2007 6:59 pm
Postów: 1097
Ludzie, ale mam tyły, poczytam dokładnie później. Teraz spieszę z wyjaśnieniem odnośnie układu grupowego krwi wg Lewisa. Pytałam kiedyś o to w laboratorium, co prawda nie zapytałam nazbyt fachowo, ale na pewno mówiłam o Lewisie, pani laborantka po namyśle odpowiedziała, że takie specjalistyczne badania robią tylko niektóre laboratoria, robią to kobietą w ciąży, ale nie pamiętam na jaką okoliczność. Nie robiłam takiego badania i dalej nie drążyłam tematu, założyłam, że jestem wydzielaczem, bo ani ja ani moja mama, nie miałyśmy nigdy kłopotu na przykład z Helicobacter p., a to sugeruje, że mam antygeny w płynach ustrojowych, takich jak ślina, oczywiście mogę się mylić, ale póki co tak zakładam. Imają się mnie różne dolegliwości, to myślę, że ........, ale nie zapeszam.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Nie Lip 15, 2007 10:35 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Czw Mar 01, 2007 8:34 pm
Postów: 60
Miejscowość: Krak
"O"
Czyli ja pewnie będę niewydzielaczem, bo podczas gastroskopii robili mi jednocześnie badanie na helicobacter i wyszło że go miałam. Ale moje choroby to już przeszłość - dzięki tej diecie nie mam już żadnych dolegliwości i żaden helicobacter mi nie straszny :D Dodatkowo co drugi dzień jem kiełki brokułów, które dzięki radom Krystyny udało mi się wyhodować i polecam je wszystkim, naprawdę warto zadać sobie odrobinę wysiłku, korzyści dla zdrowia sa ogromne. Pozdrawiam wszystkich, Monika :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon Lip 16, 2007 6:03 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Cze 02, 2007 6:59 pm
Postów: 1097
"A"

To jest wysoce prawdopodobne, ten przykład podałam za autorem diety. Oczywiście, to nie musi oznaczać, że wszyscy niewydzielacze łapią H.p. i wice wersa, ale brak antygenów w ślinie ułatwia zdecydowanie wtargniecie tych bakterii do przewodu pokarmowego. Jednym słowem brak straży przybocznej.
Moniko, widać, że Twoje główne straże dobrze funkcjonują i nie dają sobie w kaszę dmuchać :D :D

Przepraszam Izza, ale sałatka ze szpinakiem owszem, myślę, ze smaczna, ale dla "A" powinna być bez pomidorów, które jako psiankowe są na czarnej liście grupy"A". Przepraszam, że tak wybrzydzam :( , ale jak zasady to zasady, no czasami można je złamać :wink:

Gwoli ścisłości sprawdziłam w książce, pomidoryneutralne w grupie niewydzielaczy z grupą A i B, natomiast wydzielacze muszą ich unikać.
Neutralne są również dla wydzielaczy z grupą AB i dla grupy zero 0.
Korzystne są tylko dla niewydzielaczy z grupą AB.

Z powodu pomidorów chciałabym być niewydzielaczem z grupą "A", ale tego nie wiem na pewno, autor sugeruje, że przy braku takiego rozeznania należy przyjąć, że jest się wydzielaczem, a to oznacza dla mnie zakaz jedzenia pomidorów i to jest dla mnie smutne, ale już się z tym pogodziłam :? .

No to mamy zgryz z tym testem, jak ktoś z Was coś na ten temat się dowie, gdzie go ewentualnie zrobić w Polsce, to ja się też na to piszę.

Scoobe, w jakim sklepie kupujesz,ten kozi ser, bo jak nie w markecie, to raczej nie mam szans, bo do Łomży mam trochę daleko.

Kupiłam ser rocotta, smakuje mi, tylko mam małe ale, zawiera kwas cytrynowy. Ze smaku wnioskuję, że niewielkie ilości, dlatego zrobię wyłom i od czas do czasu go sobie zafunduję. Kwas cytrynowy w wielu listach szkodliwych dodatków żywieniowych, jest ujęty pod grupa rakotwórczych, u nas normy dopuszczają go do spożycia.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon Lip 16, 2007 9:35 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pon Lip 09, 2007 10:02 am
Postów: 15
Miejscowość: figurka, guzki tarczycy i inne
hmmmm serek kupuje w osiedlowym sklepie spozywczym - ale mam tez taki lokalny sklepik ze zdrowa zywnoscia z bardzo mila Pania :) i tam mozna zamowic wszyyyyyyyystko o czym sie tylko zamarzy :) (szczesciara ze mnie ;) ) Jak skoncze z tym co mi zaleglo w lodowce, to pisze sie na "testera" serka koziego firmy Damis (czy jakos tak) ktory widzialam w Tesco - powiem Wam jak wrazenia :) Z tym testem (na wydzielacza lub nie) to tak sobie myslalam, ze jak nas zebraloby sie wiecej chetnych - to moze warto zamowic ze stronki - wowczas koszty transportu i wszelakich oplat towarzyszacych rozlozylyby sie na kilka osob. Dajcie znaka jakie jest zainteresowanie...

Jesli chodzi o pomidorki... to mi rowniez straaaaaasznie ich brakuje... okropniascie... papryczki zreszta tez no ale ... mam nadzieje, ze to tylko kwestia czasu


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Lip 17, 2007 12:20 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Cze 02, 2007 6:59 pm
Postów: 1097
"A"

Scoobe, ja się piszę na test, koszty będą na pewno zdecydowanie mniejsze. Jak rozumiem, jesteś chętna temu patronować? Mnie, ze względów językowych, nie jest to na rękę (kulawa znajomość :?).


Lista zainteresowanych zamówieniem testu dla określenia statusu wydzielacza i niewydzielacza.

1. KrystynaP,
2.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1190 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 80  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 13 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności