Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Wto Kwi 16, 2024 7:51 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1190 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78 ... 80  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Dieta zgodna z grupą krwi
PostWysłany: Nie Lip 12, 2009 7:34 am 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Witam :D
ofi napisała:
Cytuj:
czy ktos podałby mi link do porduktow na stronie d,damo , bo ja za chiny nie mogę tam sie rozpoznac na tej stronie.
Proszę bardzo http://www.dadamo.com/typebase4/typeindexer.htm , ale warto się tam jednak zapoznać też z resztą. Zwłaszcza z FAQ.
Gdzieś to już pisałam jak wchodzić na listę produktów. Po wejściu na dadamo.com, trzeba zajrzeć na The support i kliknąć na napis TypeBase Food Value, potem wybierać kolejno interesujące nas produkty...

Pozdrawiam z Wołomina :D


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: Dieta zgodna z grupą krwi
PostWysłany: Nie Lip 12, 2009 8:52 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Śro Cze 10, 2009 8:12 am
Postów: 110
Witajcie krewniacy "A"
już mi sie kkołuje od tego wszystkiego
dziękuje za linka tylko nie idzie przetłumaczyc na Polski ,
myślę o książce może tam będzie więcej informacji dla mnie
mam tak ogranizone pole jakoś ciągle to samo jem gotowana marchew brokuły ,pestki dyni
a ten chleb to troszke mi juz bokiem wyszedł
jakis taki cięzki mi sie wydaje i się nim upycham jak głupia
bo mysle że jak się go najem to mi starczy na cały dzień
znowu mąż sie wscieka , a propos stwierdziłam że ma grpe"B"
no i wścieka sie a jak jeszcze nie wiedziałam to zrobiłam kurczaczka pysznego z sosem gotowym z biedroki chiński zawiera kukurydzę pędy bamusa i coś tam jeszcze ,
co prawda mąz lubi pałki od kurczaka ,ale juz go odwodze od niego
no i się wścieka że tylko o sobie myslę , a ja mam naprawde trudny orzech do zgryzienia
czym mam go karmić i stwierdziłam tez
że syn młodszy ma "B" a starszy po mnie "A" taki już w brzuchu był i kazał mi jeść truskawki , czereśnie i tp.
a drugim"B" to znowu jadłam obiadki normalne takie tam ziemiaczki kotlecik surówka i było ok.
i tak im do dzisiaj zostało jeden wybiurczo wyszukuje a drugi i parówe zje no własnie co z tymi parówami , jak on mi kilogramami wcina z ketchupem"B"
ale sie rozpisałam , jestem pełna entuzjazmu
kurcze drogie te ekologiczne produkty są na razie to chyba tylko soczewicą się zaspokoje bo takowa mamy w sklepac no i kotletami sojowymi do których jakos nie mam przekonania
teraz zajadamy się czeresniami to chyba dobre przynajmniej dla mnie i starszego syna -wybiera widze instynktownie porodukty

_________________
Grupa A


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Dieta zgodna z grupą krwi
PostWysłany: Nie Lip 12, 2009 9:11 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Śro Cze 10, 2009 8:12 am
Postów: 110
kurza twarz musialam w drugi post wejść bo za dużo tego
widzicie jak to jest obydwoje z mężęm wmuszlismy sobie pożywienie które w ogóle nam nie pasowało a skutki to juz tylko my widzimy :? :? :?
po pierwsze otyłość brzuszna mężą no i moja też , dodatkowo przewlekłe zmęczenie
i to juz naprawde wyglądająco groznie , o moich dolegliwościach pisac nie będe
rozpisałam sobie na razie produkty jakowo lecznicze dla "A" i "B" aby wiedziec czym teraz sie "leczyć" i idąć po zakupy , najbardziej sie obawiam kosztów że nie wyrobimy robiąć zakupy i posiłki na dwa gary " , ale myslę żę to sie da
po prostu będę robiła posiłki na trzy dni z innymi dodatkami zobaczymy trzeba się uczyć


przepraszam za błędy. Pozdrowienia :wink:

_________________
Grupa A


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Dieta zgodna z grupą krwi
PostWysłany: Pon Lip 13, 2009 6:44 am 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Cześć :D

To jeszcze spróbuj wpisać w google: Type Base Food Value i kliknij tłumaczenie. Nie będzie to dobre tłumaczenie, bo jest automatyczne, ale będzie wiele słówek i można sobie jakoś poradzić. Też uważam, że co dobra książka, to książka, a co do jedzenia,to dużo drożej nie wychodzi, bo wydaje mi się, że starając się jadać tylko to, co nam służy...mniej się chce jeść, a więc mniej się jada i po jakimś czasie mijają różne dolegliwości, a więc zmniejsza się zapotrzebowanie na wszystko co z tym związane...tak było u mnie. Życzę wytrwałości i powodzenia :D

Pozdrawiam z Wołomina :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Dieta zgodna z grupą krwi
PostWysłany: Pon Lip 13, 2009 7:33 am 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Śro Cze 10, 2009 8:12 am
Postów: 110
"A"
Dziękuje Ci TESa

ja czytałam tu o fasoli ,że biała może być czyli fasola Jaś nie jest szkodliwa .?

_________________
Grupa A


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Dieta zgodna z grupą krwi
PostWysłany: Pon Lip 13, 2009 8:02 am 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
W kierunkowych książkach biała fasola jest dla A i B obojętna dozwolona często (tylko nie ta drobniutka, ona chyba nazywa się navy i dla jednych -B- jest zdrowotna , a dla drugich -A- szkodzi...dla obu zdrowotny jest bób. U nas 0 i B, często jada się zieloną, szparagową...


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Dieta zgodna z grupą krwi
PostWysłany: Pon Lip 13, 2009 4:29 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Śro Cze 10, 2009 8:12 am
Postów: 110
tak szparagowa to my lubimy
a dzisiaj robiłam fasolke po bretońsku no i tak chciało mi sie podjeść juz wczoraj podgotowałam
i mówie choc samej białej pojem. :P

_________________
Grupa A


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Dieta zgodna z grupą krwi
PostWysłany: Pon Lip 20, 2009 10:28 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
A ja (ORh-) jem ostatnio bób w/g ostatniej książki super zdrowotny dla GenoTypów Łowcy, Nauczyciela i Wojownika, a w/g encyklopedii D'Adamo korzystny dla wydzielaczy A i całej grupy krwi B, niewskazany dla wydzielaczy AB i niewydzielaczy O, a dla pozostałych obojętny. Jakoś kiedyś go nie jadałam. Teraz mi odpowiada :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Dieta zgodna z grupą krwi
PostWysłany: Czw Lip 23, 2009 7:21 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Czw Lip 23, 2009 6:50 pm
Postów: 3
Witam wszystkich!
To naprawdę ciężko zmienić swoje nawyki żywieniowe, szczególnie gdy się coś bardzo lubi np. jest z gr. A i uwielbiam śmietankę :) a tu przeczytałam, że niedozwolona. Gratuluję silnej woli.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Dieta zgodna z grupą krwi
PostWysłany: Sob Sie 08, 2009 3:14 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Sob Sie 08, 2009 2:52 pm
Postów: 3
witam ;)
dopiero zaczynam stosować dietę zgodną z grupą krwi i mam "kilka" pytań ;)

mam grupę krwi A Rh+

no to zaczynam ;);p
czy mogę: jeść naleśniki? używać cukru czy lepszy słodzik? pić zwykłą herbatę? a co z czerwoną herbatą? śmietanka do kawy również odpada? co z chlebem pszenno żytnim? a gruszki mogę jeść (bo nigdzie nie spotkałam informacji)? jeść jogurt naturalny? bo jogurty w ogóle chyba można? mogę jeść ogórki kiszone czy konserwowe? masła też nie wolno używać? a co z takimi jak, np. benecol?

chciałabym zrzucić kilka kg. słyszałam o spadku wagi u osób stosujących tą dietę. ale aby schudnąć wystarczy jedynie jeść normalnie zalecane produkty czy może uważać na kaloryczność? czy wystarczy po prostu ta dieta + ruch?

a i jeszcze nie mam pomysłu na śniadania :P bo zazwyczaj jadłam płatki z mlekiem...:P

a co z wydzielaczami i niewydzialaczami? czy ten 'sprawdzian' z awokado pasuje do każdej grupy?

to chyba już wszystko ;P z góry dzięki za odpowiedzi ;D ;) (o ile komuś będzie się chciało tyle pisać ;p ^^)

pozdrawiam :))


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Dieta zgodna z grupą krwi
PostWysłany: Czw Wrz 24, 2009 6:33 am 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Witam kaska000 :D

Napisz, czy znalazłaś sama odpowiedzi na zadane tu pytania (bo przecież nie można było dotąd tu pisać) :D
Czy masz już jakieś własne doświadczenia ?

Krysiu, co u Ciebie słychać ...odezwij się ...jak możesz :D

Pozdrawiam Wszystkich wytrwałych w jedzeniu zgodnym z grupą i w ogóle wytrwałych w dążeniu do zdrowia :D

Wszystkich w Komplecie pozdrawiam z Wołomina :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Dieta zgodna z grupą krwi
PostWysłany: Nie Lis 15, 2009 3:22 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Witam :D

Krysiu :D jak zdrowie? Czy z cukrzycą dalej masz spokój? Chyba całkiem nas nie opuściłaś? :D

Pozdrawiam z Wołomina :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Kapusta kiszona
PostWysłany: Czw Gru 10, 2009 11:30 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Czw Gru 10, 2009 11:25 am
Postów: 1
Hej, jestem nowa na forum i nowa w temacie - zaczelam 4 dni temu. Grupa 0 - czy moge jesc kapuste kiszona i ogorki kiszone?
W wielu przepisach dla grupy 0 jest kalafior i baklazan - z drugiej strony sa one dla tej grupy szkodliwe. To jak to pogodzic?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Kapusta kiszona
PostWysłany: Pią Gru 11, 2009 10:44 am 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Cześć imeon :D

Piszesz:
Cytuj:
"Hej, jestem nowa na forum i nowa w temacie - zaczelam 4 dni temu. Grupa 0 - czy moge jesc kapuste kiszona i ogorki kiszone?
W wielu przepisach dla grupy 0 jest kalafior i baklazan - z drugiej strony sa one dla tej grupy szkodliwe. To jak to pogodzic?

Musisz trochę poczytać, bo tu nie chodzi tylko o jedzenie...ale i o ruch.
Kapusta kwaszona i bakłażan jest w grupie unikać dla niewydzielaczy grupy krwi 0 (czyli dla ok. 15-20% właścicieli zerówki)
Generalnie produkty kwaszone i marynowane nie służą tej grupie (w/g D'Adamo mogą modyfikować dotychczasową podatność na choroby). Ja obecnie jadam takie rzeczy sporadycznie (w odróżnieniu do czasów... gdy o tym i o innych rzeczach nie wiedziałam... i bywałam często chora). Kalafior i ogórki (też por) należą do warzyw, które zerówki powinny unikać... ale wystarczy po prostu pamiętać, że nie należą do bezsprzecznie dla nas (też jestem zerówką) zdrowotnych i do jedzenia kupować ... inne rzeczy. U D'Adamo nieraz czytałam, że nie należy popadać w przesadę i że jakiś zjedzony plasterek czegoś z grupy unikać, raczej nie powinien nam zaszkodzić. Według najnowszej książki DIETA GENOTYPOWA jeden z GenoTypów, jaki może mieć grupa krwi 0 (GenoTyp Łowcy), może jadać wszystkie te produkty stosując 3-6 miesięczne przerwy ( jak zauważy jakieś niepokojące objawy co do zdrowia). Trzeba lepiej poznać swój organizm, a książki Dr Petera J.D'Adamo to ułatwiają.

Pozdrawiam z Wołomina :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Dieta zgodna z grupą krwi
PostWysłany: Śro Gru 23, 2009 10:25 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Czw Mar 01, 2007 8:34 pm
Postów: 60
Miejscowość: Krak
Wszystkim na forum, tym którzy zaglądają tu regularnie, jak również wszystkim odwiedzającym je od czasu do czasu, składam najserdeczniejsze życzenia zdrowych, wesołych Świąt Bożego Narodzenia!


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1190 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78 ... 80  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności