Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 9:33 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1190 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 76, 77, 78, 79, 80  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Dieta zgodna z grupą krwi
PostWysłany: Sob Paź 09, 2010 3:19 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Witam Plinka :)

W/g książek kierunkowych D'Adamo z serii zwalcz chorobę dietą zgodną np. ALERGIE (bo często cierpią na nie zerówki ale i w innych też) bez ograniczeń ilościowych zalecane są zdrowotne warzywa... owoce natomiast można jadać 3-5 razy dziennie (porcja : 1 filiżanka)... jeśli się jest osobą rasy białej o statusie wydzielacza. Osoby niewydzielające antygenów grupy krwi do płynów ustrojowych... powinny jadać owoców trochę mniej (1-3 razy dziennie ... filiżankę). Ktoś tu pisał, że są inne diety... które radzą jadać owoce do południa... myślę, że nie zaszkodzi przestrzegać tej rady... ale wybierać należy przede wszystkim owoce dla nas bardzo korzystne i korzystne. Obojętne w/g encyklopedii mogą (w przypadku leczenia chorób) znaleźć się w grupie obojętnych dozwolonych rzadko... a więc warto to sprawdzać...gdy się coś lubi ponad miarę.
Sprawdź (chociażby przy pomocy moich wierszyków) który masz najprawdopodobniej GenoTyp... skorzystasz wtedy z pewnych zaproponowanych ostatnio przez D'Adamo modyfikacji (teraz testowanych) odnośnie produktów...np. jakie herbaty są polecane w diecie GENOTYPOWEJ (napiszę później... bo teraz idę na koncert chopinowski)...

Pozdrawiam z Wołomina :)


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: Dieta zgodna z grupą krwi
PostWysłany: Śro Paź 20, 2010 9:40 am 
Offline
Team Leader
Team Leader
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Cze 02, 2007 6:59 pm
Postów: 1097
Pozdrawiam wszystkich uczestników forum, pozdrawiam Tesa!!!

Założyłam ten temat i cieszę się, że nadal "żyje".
Niezmiennie od wielu lat odżywiam się zgodnie z zasadami diety, to już taki mój styl życia, a nie dieta w potocznym rozumieniu tego słowa.
Nie sprawia mi to specjalnych kłopotów, to już rutyna. Życzę wszystkim zainteresowanym powodzenia i wytrwałości na drodze do niej.....tzn. do rutyny :).


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Dieta zgodna z grupą krwi
PostWysłany: Czw Paź 21, 2010 7:48 am 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Pozdrawiam Krysiu :)

Częściej odwiedzaj "stare śmieci"... i napisz coś o nowych doświadczeniach... proszę :)
Czy cukrzycę pokonałaś już całkowicie?

Pozdrawiam z Wołomina :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Dieta zgodna z grupą krwi
PostWysłany: Wto Gru 18, 2012 2:27 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Przeczytałam na moim wątku, że już musisz wspomagać się insuliną... szkoda... Mam nadzieję, że nie wynika to aby z lenistwa... że nie chce już Ci się pobiegać ?... ja teraz chodzę systematycznie rano na pływalnię (w nieparzyste)... a do tego dochodzi śpiewanie i czynności codzienne... też odśnieżanie... Muszę sprawdzić cukier mojej mamie... bo zauważyłam, że jej w ogóle teraz nie chce się ruszać... byleby do wiosny!


Pozdrawiam z Wołomina :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Dieta zgodna z grupą krwi
PostWysłany: Sob Mar 01, 2014 6:54 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Sob Mar 01, 2014 6:46 pm
Postów: 1
"A"
Dzień dobry :)

Wątek dawno nie odwiedzany wiec go odświeżę :)

Niedawno przeszłam na dietę zgodna z grupa krwi i mam w zawiązku z tym kilka pytań - wszystkie dotyczą grupy krwi A.

1. Czy sery:
feta
ricotta
mozarella
są dozwolone te produkowane z mleka krowiego ???
Te kozie jednak mnie odrzucają bardzo ;/

2. Czy dozwolone są:
- chudy twaróg
- ogórki kiszone
- jagody goji
- ziarna babki pełsznik
- wędzona makrela
- chilli (jako przyprawa)
- płatki orkiszowe
- płatki jaglane


Pozdrawiam serdecznie !


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Dieta zgodna z grupą krwi
PostWysłany: Pią Sie 01, 2014 11:48 am 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Krystyna P przestała odwiedzać swoje forum... Ja uważam, ze najlepiej jest sięgać do źródła... zwłaszcza, że to źródło jest aktualizowane... czyli wszystko sprawdzać w Food Values na dadamo.com

Warto też (zwłaszcza w sytuacji, gdy mamy wątpliwości czy zalecane jedzenie akurat nam dobrze służy)...sprawdzić do jakiego GenoTypu nam najbliżej. W przypadku grupy krwi A można mieć jeden z trzech wzorcowych GenoTypów. Wojownik (typ ogólnie wegetariański) Nauczyciel (dopuszczony indyk kurczak) Badacz (najbardziej mięsożerny... nie szkodzi mu nawet wieprzowina). Moje spostrzeżenie jest też takie, że jadając to co trzeba organizm nie wydziela niemiłych zapachów :)

Pozdrawiam z Wołomina


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Dieta zgodna z grupą krwi
PostWysłany: Pon Sie 04, 2014 1:13 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Pią Sie 01, 2014 5:01 pm
Postów: 25
Myślę, że to wszystko jest tylko w małym stopniu zależne od grupy krwi


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Dieta zgodna z grupą krwi
PostWysłany: Śro Wrz 10, 2014 9:20 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Czw Wrz 04, 2014 1:51 pm
Postów: 1
Zaciekawiliście mnie tym tematem. Trochę potrwa nim przeczytam cały temat. Ale czy ktoś może mi w skrócie wyjaśnić zalety tej diety? Czym ona się różni od pozostałych?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Dieta zgodna z grupą krwi
PostWysłany: Nie Wrz 14, 2014 6:41 am 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Przy jej pomocy człowiek dość szybko uniezależnia się od medyków... ma dobre samopoczucie... i nie musi liczyć kalorii


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Dieta zgodna z grupą krwi
PostWysłany: Nie Wrz 21, 2014 7:35 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Nie Wrz 21, 2014 7:29 pm
Postów: 2
ja stosuję dietę stricte dla 0rh+, bo wiem że nie jest tak łatwo dla mnie o opoc w razie czego. Kardiolog z Józefowa, tam gdzie chodzę do centrum kardiologii standardowo, powiedział mi, że to ma sens i że bardzo dobrze. Ale nie jest łatwo, powiem Wam. :|


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Dieta zgodna z grupą krwi
PostWysłany: Nie Wrz 28, 2014 11:05 am 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Witam
Ja jestem 0Rh-(Nie ma u mnie wyraźnej przewagi któregoś możliwego u zerówki GenoTypu, choć z analiz wyszła mi lekka przewaga Badacza nad Łowcą i Zbieraczem). Mam wnuka sportowca 0rh+ (w sporym stopniu Zbieracza... ale też ma sporo z Łowcy). Moja mama (0Rh+) miała na pewno przewagę GenoTypu Badacza.
Kiedy moja mama (żyjąc od ponad 10 lat z rozrusznikiem), na wiosnę 2013 trafiła do szpitala w Wołominie zauważyłam, że tam potrafią z tej wiedzy Dr D skorzystać... zostawiłam więc lekarzom jako info parę książek Dr Petera D'Adamo (jedną na temat wspomagania walki z chorobami krążenia, encyklopedię Jedz zgodnie ze swoją grupą krwi, poradnik DIETA GENOTYPOWA i chyba CUKRZYCA). Wcześniej, na "gwiazdkę" przekazałam na ręce pani prezes wołomińskiego koła diabetyków też książkę Dr D o wspomaganiu leczenia cukrzycy z serii Zwalcz chorobę dietą zgodną z grupą krwi CUKRZYCA... Natomiast info na temat diety BTD przekazałam jej chyba już w 2008 (tak jak i wielu ludziom... tez lekarzom... z naszej okolicy)... również lekarce zajmującej się cukrzykami na naszym terenie od ponad 30 lat. Ostatnio obejrzałam w lokalnej prasie (na zyciepw) relację wideo, z rozdania medali osobom, które cukrzycę pokonały... szkoda, że nie przyznali i nie wysłali medalu Dr Peter'owi D'Adamo... Uważam, że za to co zrobił dla zwykłych ludzi warto dziękować... Na forum dadamo.com jest zresztą wątek z różnymi podziękowaniami... są opisane tam też historie pokonanych chorób warto tam wpadać... pisałam o tym. Teraz będę mogła obserwować, jak BTD działa na sportowca z grupą krwi B... bo zaczyna na poważnie grać w unihokeja wnuczka...

Pozdrawiam z Wołomina :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Dieta zgodna z grupą krwi
PostWysłany: Pon Paź 20, 2014 11:40 am 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Pon Paź 13, 2014 9:07 am
Postów: 31
Pamiętajcie jesdnak aby wybierać tylko zdrowe, naturalne produkty, pozbawione chemii i ulepszaczy!
Osobiście polecam zakupy na http://hh-life.pl/?post_type=product
Mają także doradztwo dietetyczne i zdrowotne.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Dieta zgodna z grupą krwi
PostWysłany: Czw Cze 02, 2016 5:13 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Witam

No i stało się... wnuczka zaczęła na dobre grać w unihokej. Jest w młodziczkach Dzikich Gęsi Zielonka i dziewczyny w tym roku zdobyły pierwsze miejsce w Polsce :) wcześniej jej drużyna szkolna zdobyła Puchar Polski Dzieci chyba nawet już dwa razy (Łochów 2014,2015)... w sobotę jadą do Wierzchowa po trzeci! Trzymam kciuki!

Pozdrawiam z Wołomina :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Dieta zgodna z grupą krwi
PostWysłany: Pią Wrz 23, 2016 1:45 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Nie Paź 12, 2014 8:44 pm
Postów: 45
Myślicie, że dieta zgodna z grupą krwi ma znaczenie? Ja myślę ze dietę powinno się rozróżniać względem schorzenia jakie się ma jak ja np. mam nadciśnienie to stosuje taka dietę: diagnosis.pl/jesienna-dieta-na-nadcisnienie
a jak sie ma nadwag eto suzka sie diety na nadwagę.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Dieta zgodna z grupą krwi
PostWysłany: Sob Sty 27, 2018 10:05 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Sob Sty 27, 2018 10:03 pm
Postów: 1
Najlepszym wyjściem będzie chyba wizyta u dietetyka. Ja zanim przeszedłem na jakąkolwiek dietę wybrałem sie do niego i nie żałuje. Dostałem dobra dietę, parę porad a świadomość że ktoś postarał się abym miał dietę dobraną specjalnie dla mnie dała mi motywacje której trochę mi brakowało. Ja korzystałem z pomocy Pani Skoczylas. To dobry dietetyk w Krakowie. tu masz linka: https://dietetyk.pl/joanna.skoczylas


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1190 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 76, 77, 78, 79, 80  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności