Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 11:21 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: interpretacja wyników fenotyp Lewis i grupy krwi
PostWysłany: Pią Mar 22, 2019 5:09 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pią Mar 22, 2019 5:00 pm
Postów: 1
Dzień dobry,odebrałem wraz z żoną wyniki grupy krwi i dodatkowo fenotyp Lewis.Jeżeli chodzi o mnie to mam wynik krwi ARH+ fenotyp Lewis Le(a-b+). Jeżeli chodzi o moją żonę ma grupę krwi ARhD- I fenotyp Lewis Le(a-b-). Dodatkowo żona choruje na Niedoczynność tarczycy i ma hashimoto.Proszę o pomoc do kogo się udać i co robić gdyż od dłuższego czasu staramy się o dziecko i nie ma efektów. Z góry dziękuję i pozdrawiam!!


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: interpretacja wyników fenotyp Lewis i grupy krwi
PostWysłany: Pią Maj 03, 2019 6:28 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pią Maj 03, 2019 6:15 pm
Postów: 1
Mam bardzo unikalną grupę krwi A2B rh -, czy to już mnie predystynuje w kwestii bycia secretorem, czy nonsecreyorem ?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: interpretacja wyników fenotyp Lewis i grupy krwi
PostWysłany: Nie Maj 05, 2019 11:37 am 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Witam po raz pierwszy w maju... bo wyjeżdżałam :)

1. Zgodnie z tym, co wiem na dzień dzisiejszy trzeba organizmowi bez względu na grupę krwi dostarczyć tyle dobrej witaminy D3 aby poziom metabolitu 25(OH) był stosunkowo wysoki (80-200)-wtedy choroby mogą "zniknąć" same przy zastosowaniu diety zgodnej z grupą krwi... wg jednej z książek kierunkowych(np.Zwalcz chorobę dietą zgodną z grupą krwi Choroby układu sercowo-naczynowego Dr Petera D'Adamo i dla Kobiet w ciąży i niemowląt tego samego autora) dostępnych m.in. w f. CV. Najlepiej też na wstępie wysłuchać wykładu Jerzego Zięby z 1 maja br i wykład Emila Piaseckiego "Niewidzialna transfuzja"-też spytać go o szczegóły

2. Z przytoczonych wyników sytuacja doboru biochemicznego byłaby bardzo kiepska gdyby były różne grupy krwi... mężczyzna silny wydzielacz, a kobieta niewydzielacz. Ale u Was też nie jest ciekawie bo +Rh i brak Rh to też konflikt, a konflikt wydzielacz -niewydzielacz w przypadku konfliktu Rh... czy może też bruździć -nie wiem, nie znam jeszcze takiego przypadku praktycznie.Dr D'Adamo radzi przed aktem prokreacji przez minimum pół roku wzmacniać organizm jadając same korzystne dla siebie rzeczy... zresztą można się też do niego zwrócić z pytaniem (mailem)... bo jak pamiętam, prowadzi teraz klinikę prokreacji

3.Choroby tarczycy to brak jodu... w ogóle trzeba zadbać o witaminy (głównie bez wit A- np. eko marchewka i selenu... jod się nie wchłania, a mało jodu to też dziecko z niskim IQ)... mikroelementy, minerały. Trzeba też pamiętać o dobrej wit K2 MK7, witaminach z grupy B... to spora dawka wiedzy, rzadko który lekarz to wszystko wie... chyba że należy do TLMZ

4. Bez zbadania śliny na wydzielanie lub w ostateczności(duże prawdopodobieństwo) fenotypu Lewisa nie wiadomo kto wydziela antygeny grupy krwi do płynów ustrojowych... można się pomęczyć i zgadywać po przyswajaniu jedzenia. Niewydzielacze to osoby bardzo chorowite... pomaga im przeważnie tylko jadanie zgodne z grupą krwi lub GenoTypem a najlepiej z SWAMI (dieta indywidualna). Przeczytaj wątki o Wydzielaczach -Niewydzielaczach.


Pozdrawiam z Wołomina


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: interpretacja wyników fenotyp Lewis i grupy krwi
PostWysłany: Nie Lip 14, 2019 5:28 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Nie Lip 14, 2019 5:20 pm
Postów: 13
Miejscowość: Darłowo
Też muszę w końcu zobaczyć sobie jak to jest z tym fenotypem...


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: interpretacja wyników fenotyp Lewis i grupy krwi
PostWysłany: Wto Lip 16, 2019 3:02 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
deLICJA

Posłuchaj sobie Emila Piaseckiego... https://www.youtube.com/watch?v=-xMnwam2uPQ

W zeszłym roku dał wykład "Niewidzialna transfuzja"(jest na YT) lekarzom z TLMZ.. jeszcze trochę czasu potrzeba...


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności