Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 2:40 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: AKTUALNE KSIĄŻKI - dieta zgodna z grupą krwi
PostWysłany: Pon Wrz 02, 2013 11:49 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pon Wrz 02, 2013 11:23 am
Postów: 2
Witam,

Właśnie zrobiłem sobie badanie fenotypowe dla swojej grupy krwi - AB RH- - i w moim wypadku jest ono Le A-B+, czyli tzw. "wydzielacz", ale przeszukując w sieci dietę dla wydzielaczy tej grupy, trafiłem tylko na jedną stronę podającą listę produktów (grupakrwi.net). Wydaje mi się jednak, że w spisie na tej stronie (przepisywaniu?) wkradło się trochę błędów, są też niekonsekwencje i brakuje niektórych podstawowych produktów, dlatego szukam strony lub książki, która podaje dokładną i aktualną listę (dietę) dla wydzielaczy grupy AB. Czy Encyklopedia zdrowia. Jedz zgodnie ze swoją grupą krwi Dr Peter J. D'Adamo będzie najlepszą pozycją? W sklepach internetowych widzę w sprzedaży tylko wydanie z 2003 r... czy nie było od tego czasu nowszego wydania, wie ktoś może w którym roku wyszło ostatnie?

Poza rybami nie jadam mięsa, moja dieta w dużym stopniu oparta jest na warzywach i nasionach, dlatego zależy mi na dokładnym ustaleniu różnych składników, a już tak na szybko zauważyłem, że w ogóle (na wspomnianej stronie) nie ma niektórych produktów dla mojej grupy, np. cieciorki, kasz, żyta, niejasna sprawa jest z papryką, niewiele o grzybach, itp.

Jeszcze jedno pytanie, czy fakt że posiadam RH- ma jakiś dodatkowy wpływ na dietę "wydzielaczy"?


Pozdrawiam.


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: AKTUALNE KSIĄŻKI - dieta zgodna z grupą krwi
PostWysłany: Wto Wrz 03, 2013 10:41 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Witaj mateus

Moim zdaniem najlepiej korzystać z książek kierunkowych Dr Petera J. D'Adamo z serii zwalcz chorobę dietą zgodną ze swoją grupą krwi... Dla A i AB z racji ryzyka "przypisanych"(w/g encyklopedii) do tych grup krwi chorób... najlepiej kupić "Nowotwór" lub "Choroby układu sercowo naczyniowego"... można w tej sprawie przepytać starszych członków rodziny . Jeśli chodzi o produkty...wątpliwe przypadki najlepiej sprawdzać na dadamo.com w zakładce support online Food Values... tam np. rozwikłasz sprawę grzybów (są różne rodzaje "mushrooms" opisane i przedstawione na obrazkach). Radziłabym też przeczytać u nas na forum wątek "dieta genotypowa"... ewentualnie przeczytać moje wierszowane charakterystyki dla GenoTypów Badacza, Wojownika, Koczownika i Nauczyciela (napisane na podstawie książki D'Adamo DIETA GENOTYPOWA... DG uwzględnia Rh)... aby w przybliżeniu ocenić do którego GenoTypu jest Ci najbliżej... by w razie potrzeby skorygować dietę BTD... O nowszych wydaniach nie słyszałam... jest tylko nowa strona w necie.

Pozdrawiam z Wołomina


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: AKTUALNE KSIĄŻKI - dieta zgodna z grupą krwi
PostWysłany: Śro Wrz 04, 2013 9:32 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pon Wrz 02, 2013 11:23 am
Postów: 2
Dzięki za wskazania. Ta zakładka jest tym czego szukałem.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: AKTUALNE KSIĄŻKI - dieta zgodna z grupą krwi
PostWysłany: Pią Lip 13, 2018 12:29 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Czy jest na forum ktoś kto czytał ostatnią książkę Dr Petera D'Adamo?
Mam na myśli "Eat right for your type Revised and updated (2016)... widziałam też z 2017 z innego wydawnictwa (może jakieś poprawione wydanie). Książka ta jest dostępna tylko po angielsku... ale niedługo ją dostanę i przejrzę... może uda mi się namówić Jerzego Ziębę do eksperymentu z jedzeniem i przetłumaczenia :)
W mojej książce Zdrowiej Polsko ! Wierszem o zdrowiu (WFW czerwiec 2018) jeszcze o tym nie napisałam.

Pozdrawiam z Wołomina


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: AKTUALNE KSIĄŻKI - dieta zgodna z grupą krwi
PostWysłany: Śro Wrz 19, 2018 3:24 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Witam

W/w książkę już mam... ale nie mogę powiedzieć że czytam bez problemów :) Puki co przeglądam, porównuję, co jest w niej nowego nie przejmując się na razie tym co nie rozumiem :)... Pan Jerzy rozchwytywany...i męczony przez trolle... Trzeba się modlić by miał siłę.

Ponieważ pojawiły się napoje z aloesu... sprawdziłam... i nadal jest info, że korzyść mogą mieć z niego tylko osoby z grupą krwi A...

Pozdrawiam z Wołomina


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: AKTUALNE KSIĄŻKI - dieta zgodna z grupą krwi
PostWysłany: Wto Wrz 25, 2018 10:14 am 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Witam

Pani Urszula Starużyk startująca z naszego terenu do sejmiku mazowieckiego jako jedna z wielu na naszym terenie przed kilkoma laty dowiedziała się ode mnie o roli diety zgodnej z grupą krwi w profilaktyce i procesie zdrowienia... myślę, że zrobiła z tego właściwy użytek (bo w szpitalu, gdy była tam moja ś.p. mama... można było dostawać dania mięsne lub bezmięsne)... a jeśli nie... to może to jeszcze zrobić :) W kierunku BTD (lub DG) Dr Petera D'Adamo zwraca się coraz więcej osób... warto sprawdzić. Na konferencji ( 7 X )w Poznaniu będzie wiele wykładów z cyklu "Czego Ci lekarz nie powie"... ciekawe czy o tym ktoś wspomni... Jerzy Zięba też będzie miał wykład Qvo Vadis polska medycyno... dr Hubert Czerniak... dr Ferdynand Barbasiewicz i inni. Będą tam też targi.

https://harmoniatwojezdrowie.com/wydarzenia/konferencja-czego-ci-lekarz-powie-7-pazdziernik-2018-poznan/


Pozdrawiam z Wołomina


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności