Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 7:48 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Przywitanie i kilka pytań odnośnie grupy krwi A
PostWysłany: Pon Gru 16, 2013 1:57 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pon Gru 16, 2013 1:39 pm
Postów: 1
Chciałbym ciepło przywitać się ze wszystkimi forumowiczami :wink: emu

Jestem prawie 28 letnim mężczyzną, który ma (mam nadzieję) za sobą chyba stuprocentowo niezdrowy tryb życia.
Mam chyba w sobie całą tablicę Mendelejewa. Z bujnych włosów, w ciągu kilku lat zrobiły się ogromne zakola i muszę golić się na łyso, chodź w rodzinie z obydwu stron łysych przodków nie było. To jest jeden z moich głównych celów, zawalczyć o swoje włosy. Poza tym, cierpię chyba na jakąś nerwicę, częste bóle głowy i ogólne 'przeładowanie systemu'. Postanowiłem w końcu zawalczyć o siebie. Nie palę papierosów od jakiegoś czasu, zacząłem biegać. O zdrowym stylu odżywiania się wg grupy krwi dowiedziałem się od zaufanego kolegi, który wychwalał tę metodę na osiągnięcie zdrowia. Było to kilkaset hamburgerów i batoników temu :roll: to na razie tyle jeśli chodzi o mnie, mam nadzieję być aktywnym członkiem tego forum.

O co chciałbym spytać;

-Przede wszystkim od której lektury mam zacząć, jestem za granicą, czas mam również ograniczony na czytanie, która z książek zawiera 'clue' całego tematu, gdzie mogę w każdej chwili zajrzeć i sprawdzić czy dany produkt mogę jeść czy nie.

-Jak komponować posiłki aby dostarczyć organizmowi jak najwięcej potrzebnych składników? Czy jest ktoś kto stosuje suplementy od dr D'Adamo, widziałem takowe na oficjalnej stronie i zastanawiam się nad ich kupnem.

-Kawa, kofeinowa również? Czytałem chyba gdzieś tutaj, że można taką pić. To by mi rozwiązywało trochę problemów, jeśli jest na to zgoda 8)

Dziękuję i pozdrawiam!


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: Przywitanie i kilka pytań odnośnie grupy krwi A
PostWysłany: Wto Gru 24, 2013 11:18 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Witam Buszujący

Dziś warto najpierw poczytać trochę na stronach autora BTD gdyż z upływem czasu weryfikuje on swe poglądy i udostępnia wnioski... dyskutuje z krytykami (strona (np. wątki opolecana w książkach to dadamo.com)
Warto przeczytać "Encyklopedię zdrowia Jedz zgodnie ze swoją grupą krwi" i którąś z pozycji z serii "zwalcz chorobę dietą zgodną choroby układu sercowo-naczyniowego" lub .. "nowotwór" . Pozycje te wybrałbyś na podstawie danych z w/w encyklopedii, gdyż w przypadku grupy krwi A genetyczne uwarunkowania... powodują takie właśnie statystyczne zdecydowanie częściej występujące zagrożenia... Na naszym forum też masz bardzo dużo do czytania (np. wątki o wydzielaczach i niewydzielaczach). Na dadamo.com i w w/w książkach są wytyczne co do jedzenia i wymaganego ruchu... należy pamiętać jednak, że są to wytyczne kierunkowe. Każdy człowiek jest inny i najlepiej on sam musi z upływem czasu zweryfikować te rady... najnowszą i najlepiej indywidualnie dopasowaną dietą jest dieta generowana przez oprogramowanie SWAMI. Mnie wystarcza BTD ale wskazówki genotypowe też pomagają. Na forum dadamo czytałam różne wpisy i wnioskuję, że wszyscy co przeszli na SWAMI są na razie... zadowoleni.

Pozdrawiam świątecznie z Wołomina


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności