Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 10:37 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 20 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Czy macie 100% pewności, że to dieta dająca zdrowie?
PostWysłany: Wto Maj 20, 2014 11:07 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Wto Maj 20, 2014 10:56 am
Postów: 3
Witajcie. Temat diety wg grupy krwi mnie bardzo interesuje odkąd pojawiły się u mnie objawy świadczące o RZS ( choroba stawów).

Kiedy dwa tygodnie temu rozpoczęły się moje bóle- wpadłam w panike. Internet zasugerował, że to RZS. Byłam przerażona.

Zaczęłam więcej o tym czytać. W końcu powiązałam swoje bóle z ostatnimi zmianami w moim menu. Chciałam zacząć zdrowo zyć- zaczęłam jesć awokado, owsianke z dużą ilością cynamonu ( bo słyszalam ze jest zdrowy), soczewice. Internet dał mi odpowiedź, że to może być jakaś nietolerancja pokarmowa co objawia sie wlasnie bolami stawów.

Szukalam dalej, internet zaprowadził mnie do diety wg grpy krwi. Poczytałam... i.. w zasadzie by się to wszystko zgadzało: Jestem grupa B. Zakazazany jest cynamon, awokado, rosliny strączkowe. Na 100% jeszcze nie jestem pewna, czy to rzeczywiście zmiana nawyków zywieniowych poprawi moje stawy i RZS ( jesli jest) się cofnie. Od dwóch dni nie jem ani awokado ani soczewicy. Stawy natomiast wciąż mnie bolą..

i.. bardzo chcialabym uwierzyc, że dieta zgodna z grupa krwi uleczy mnie w 100% i będę tryskala zdrowiem i energią, ale.. mam jednak pewne obawy.. Ponoc dla grupy B - problemem nie jest nabiał- a ja jestem alergiczka wlasnie na mleko co potwierdzily testy. I jak to ma się do tej diety?

Z miła chęcia nawiaze znajomość z kims kto wyleczył się własnie przy pomocy tej diety- mam jeszcze nadzieje odnośnie tej diety, ale tez i troszke zwątpienia..

Czy Wy Drodzy Forumowicze, jesteście w 100% przekonani, że ta dieta jest czymś wspaniałym i zdrowotnym? Jak długo jesteście juz na tej diecie?

Z góry bardzo dziekuje za wszelkie wsparcie- bardzo go potrzebuje.


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: Czy macie 100% pewności, że to dieta dająca zdrowie?
PostWysłany: Czw Maj 22, 2014 8:31 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Przeczytaj... choć pobieżnie mój wątek "Jak osiągnęłam dobry stan zdrowia"... sprawdź w/g wierszyków jaki masz GenoTyp (ok 30str. Koczownika, Zbieracza czy Badacza)... i się odezwij. Grupa B rzadko walczy ze stawami... czy jadasz kurczaki i dużo pomidorów?

Pozdrawiam z Wołomina


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Czy macie 100% pewności, że to dieta dająca zdrowie?
PostWysłany: Pią Maj 23, 2014 3:24 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Wto Maj 20, 2014 10:56 am
Postów: 3
Tesa, grupa B własnie JEST narażona na choroby stawowe. Czytalam o tym.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Czy macie 100% pewności, że to dieta dająca zdrowie?
PostWysłany: Sob Maj 24, 2014 2:11 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Kto to napisał i gdzie?... ja znam wiele osób z B i żadna na stawy nie narzeka. Może nie znam niewydzielacza B. RZS to kłopot zerówek.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Czy macie 100% pewności, że to dieta dająca zdrowie?
PostWysłany: Pon Maj 26, 2014 10:27 am 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Może to dlatego, że moi znajomi od dawna wiedzą o zasadach btd ... i na pewno w mniejszym lub większym stopniu od kilku lat stosują.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Czy macie 100% pewności, że to dieta dająca zdrowie?
PostWysłany: Nie Cze 01, 2014 8:34 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Wto Maj 20, 2014 10:56 am
Postów: 3
Wciaz zastanawiam sie czy ta dieta to zdrowie.. Mysle ze tak ale wg mnie warto przed jej zastosowaniem zrobic testy na nietolerancje pokarmowe- w koncu ograjniczamy sie do mniejszej ilosci produktów.

W mojej grupie moge jesc mleko- a mam nietolerancje. Tak wiec wg mnie dieta nie do konca moze miec zdrowotny efekt.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Czy macie 100% pewności, że to dieta dająca zdrowie?
PostWysłany: Sob Cze 21, 2014 4:08 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
W moim przypadku (a mam zerówkę) większość alergii pokarmowych (i nie tylko) zniknęła po niedługim czasie jak zaczęłam korzystać ze wskazówek Dr D. Poza tym warto skorygować dietę zgodną z grupą krwi poprzez identyfikację GenoTypu (sprawdzenie do jakiej grupy GenoTypów należy nasz)... charakterystyki opisałam na podstawie poradnika Dr D DIETA GENOTYPOWA w okolicach 30 strony "Jak osiągnęłam dobry stan zdrowia" (dokładne strony są podane w wątku dieta genotypowa)... Zapoznanie się z książkami Dr Petera J. D'Adamo uważam za bardzo dobrą decyzję


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Czy macie 100% pewności, że to dieta dająca zdrowie?
PostWysłany: Wto Lip 15, 2014 2:38 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Wto Lip 15, 2014 1:49 pm
Postów: 23
Ja mam B, ale póki co nie mam problemów ze stawami.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Czy macie 100% pewności, że to dieta dająca zdrowie?
PostWysłany: Pią Sie 01, 2014 11:39 am 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Każdy człowiek jest inny... Dr D posługuje się statystyką :)... poza tym na chorobę trzeba trochę "zapracować".
Z opublikowanych kilka lat temu na dadamo.com wyników ankiety zapamiętałam, że 75-78% osób (spośród prawie 7000 z różnymi grupami krwi) potwierdziło poprawę zdrowia i samopoczucia po miesięcznym stosowaniu BTD...


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Czy macie 100% pewności, że to dieta dająca zdrowie?
PostWysłany: Pon Sie 04, 2014 1:06 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Pią Sie 01, 2014 5:01 pm
Postów: 25
Dla mnie to mimo wszystko jakaś szarlataneria


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Czy macie 100% pewności, że to dieta dająca zdrowie?
PostWysłany: Śro Sie 06, 2014 10:19 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Śro Sie 06, 2014 9:59 am
Postów: 15
Ale co...? Dieta w zgodzie z grupa krwi? W takim razie sama spróbuj.

Moim zdaniem to działa. Mam B i po odstawieniu kurczaków czuje się lepiej, tak samo było z napojami gazowanymi.

Co ciekawe, zawsze lubiłam pomidory, ale nie czułam się po nich najlepiej. Zaglądam do tabelki a tam pomidor wskazany nie jest. Podobnie było z innymi pokarmami.

_________________
http://drcubala.com/cms/serdecznie-witamy


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Czy macie 100% pewności, że to dieta dająca zdrowie?
PostWysłany: Pon Paź 20, 2014 11:37 am 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Pon Paź 13, 2014 9:07 am
Postów: 31
Dla mnie to jedyną dietą dającą zdrowie to ta skomponowana tylko z naturalnych, ekologicznych składników, nie zawierających żadnej chemii.
Ja osobiście polecam zakupy na http://hh-life.pl/?post_type=product
Mają także doradztwo dietetyczne i zdrowotne.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Czy macie 100% pewności, że to dieta dająca zdrowie?
PostWysłany: Wto Mar 15, 2016 2:10 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Wto Mar 15, 2016 1:32 pm
Postów: 1
Cześć wam, ja jestem zerówka i właśnie się nad tą dietą zastanawiam, jestem wykończona robieniem kolejnych badań z których nic nie wynika ostatnio czytałam o tych genotypach itd. i stwierdzam, ze wiele by się zgadzało. Jeśli mówicie, ze to działa to chyba się zgłębię w temat.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Czy macie 100% pewności, że to dieta dająca zdrowie?
PostWysłany: Czw Mar 17, 2016 10:31 am 
Offline
New Member
New Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Czw Mar 17, 2016 10:21 am
Postów: 6
nikt nie da Ci 100% pewności. Moim zdaniem wydaje mi się, że warto spróbować. Dużo czytałem na ten temat i mnóstwo ludzi uważa, że taka dieta naprawdę działa cuda. Wiadome, każdy musi się zdecydować samemu. Wydaje mi się, że lepiej zaryzykować, niż potem pluć sobie w brodę ... także nikt nie da Ci pewności, no ale warto spróbować


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Czy macie 100% pewności, że to dieta dająca zdrowie?
PostWysłany: Sob Mar 19, 2016 7:48 am 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Racja... warto też zajrzeć na forum dadamo.com na wątek z podziękowaniami... tam jest wiele stron indywidualnych historii

http://www.dadamo.com/cgi-bin/Blah/Blah.pl?m-1276020101/

Ostatnio warto też m.in.czytać FB Jerzego Zięby Ukryte terapie (przeczytać także tę książkę)... i znając przemyślenia wybitnych badaczy samemu zdobywać doświadczenia... wiem, że nie każdemu jest łatwo tak postępować

Pozdrawiam z Wołomina


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 20 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 12 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności