Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 10:27 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 256 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Przepisy dla grupy krwi "A"
PostWysłany: Wto Mar 27, 2012 9:19 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Wto Mar 27, 2012 9:10 am
Postów: 15
Jestem nowy, i dopiero szukam info. Wszystkie przepisy są bez mięsa? dla każdej grupy?


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: Przepisy dla grupy krwi "A"
PostWysłany: Pią Cze 29, 2012 3:49 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Śro Cze 10, 2009 8:12 am
Postów: 110
Nie. Bez mięsa przede wszystkim grupa "A"

_________________
Grupa A


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Przepisy dla grupy krwi "A"
PostWysłany: Wto Gru 18, 2012 12:33 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Jeśli uwzględni się swój GenoTyp... to można wprowadzić korekty :)

Bez mięsa może zupełnie dobrze funkcjonować osoba o GenoTypie WOJOWNIKA
A jeśli ktoś ma GenoTyp BADACZA to może jadać nawet wieprzowinę... (jest obojętna dla tego GenoTypu)

Pozdrawiam z Wołomina :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Przepisy dla grupy krwi "A"
PostWysłany: Sob Kwi 13, 2013 4:23 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Sob Kwi 13, 2013 3:49 pm
Postów: 8
Witam, mam 27 lat w tamtym roku w czerwcu przeszedłem atak lambliozy - chodziłem z objawami bólu pod żebrami 2 lata i ze sraczką od lekarza do lekarza, jeden podejrzewał wrzody żołądka, nadkwasotę, inny nerwy. Skończyłem w szpitalu po utracie przytomności. Mówiłęm lekarzom, że mam takie chwilowe utraty przytomności, sraczka od 2 lat - wysyłąli mnie do psychiatry. Czasmai miałem przeczulicę dowolnego miejswca na ciele, gwiazdki przy patrzeniu w niebo, gdy spałęm miałęm tiki. POtem przestałęm w ogóle spać. Nonstop flegma, ropa w oczach, nie mogłem oddychać......Mam grupę krwi A rh+. Lamblie zostawiły po sobie ślady - zapalenie prostaty, gdy patrzę oczyma z lewej do prawej widze takie cienie które przelatują przed oczyma. W rezonansie mózgu - liczne zmiany o średnicy 1 mm ale nie demienilizacyjne. W szpitalu wynaleźli mi przeciwciałą przeciwjądrowe występujące w twardzinie inaczej scleroderma. Jako tako zmian skórnych nie mam, boli mnie czasami pod żebrami - jak by trzustka, żołądek a może 12 stnica. Robiłęm prywatnie gastroskopię ale w środku żołądek, przełyk 12stnica jak u niemowlaka. Zauważyłem że się bardzo denerwuję, czasami zupełnie bez powodu. Uratowałą mnie pani Dr z Sędziszowa Małopolskiego. Dzięki Bogu za taką lekarkę. Po leczeniu lamblii mój stan się systematycznie poprawia. Miałem zespół reitera - zapalenie pęcherza, spojówek i stawów - lekarze mówili mi że to scleroderma heheheh. Jeszcze w tamtym miesiącu miałem po południu objawy takiej niemocy, czasami huczenie w głowie, słabość mięsni - niemożność zaciśnięcia pięści tak po chłopsku. Powoli wracamdo zdrowia. Wertowałem internet i trafiłem na "dieta a grupa krwi" Wszystko się zgadza - lamblie miałem bo wydzielam mało soku żołądkowego, moje wyniki badania pierwiastkowego włosa są tagiczne np krzemu brakuje mi 100%,żelaza 26 %. Od 4 miesięcy prowadzi mnie moja zielareczka Basia, która mi pomogła. NA zapalenie prostaty robię masaże i rozciąganie mięsni które są spięte po zaapaleniu pęcherza i w przypadku ludzi z grupą krwi A przez stres ! JEśli ktoś ma problemy z prostatą pisać - pomogę - po to zostałem w sumie prawie uzdrowony - żeby pomagać innym. Patrząc na mój stan z czerwca 2012 gdzie byłem otępiały, jadąc do pracy potrafiłęm jechać w pantoflach, chodzić nie mogłem przez prostatę i bóle stawów i masakryczne kurcze łydek. Moja krew w badaniu kropki krwi była tak zbita w rulony że jak to zobaczyłem przestraszyłęm się. Z zawodu jestem rehabilitantem ale tak to jest jak się lekarzy słucha a nie swojego ciała...... Od 3 miesięcy nie jem mąk - glutenu i produktów mlecznych - kazeina i coś tam jeszcze. Od dzisiaj nie jem ziemniaków które uwielbiam - jem codziennie, oraz nie jem mięsa - co najwyżej kurczak. Aha schudłem z 65 na 60 kg przy wzroście 180 cm. Zawsze byłęm szczupły. Bardzo chcę wyzdrowieć tak bardzo że zrobię wszystko aby się to ziściło. Cytrynę z woda piję rano od 3 miesięcy, imbir też jem bo wyczytałem że cytryna oraz imbir odkwaszają organizm (kwas moczowy z 333 spadł mi w miesiąc do 280). Ździwiło mnie że posiadacze grupy A nie mogą jeść kiszonej kapusty kórą bardzo lubię. Doszedłem do wniosku że w domu się nie uchowam. Je się u mnie mięcho, ziemniaki, kapsutę i takie typowo polskie potrawy. Jem dużo kaszy jaglanej, cietrzierzycy, gorch jasiek i do tej pory nerkowy - ale wyczytałem że nam nie wolno go jeść.Zastąpię go czarnym albo wogóle białym, do tego soczewica czerwona. Dawniej sikałęm na różowo po zjedzeniu buraków teraz mocz się nie barwi. JEstem jeszcze słaby czerownych krwinek mam 4,5 a norma jest od 4 - 10 hehe ale mam nadzieję, że wyniki wrócą do normy i będę jak nowo narodzony. Będę pisał na forum , a nawet myślę założyć bloga jak to ze mną było,o lambliach i co wogóle myślę o lecznictwie w polsce. POwiedzcie migdzie wykonam badania na to czy jestem wydalaczem czy niewydalaczem. W każdej diagnostyce zrobię to badanie ? Jak mam powiedzieć szanownej pani w analityce o jakie badanie mi chodzi. Przepraszam że się rozpisałem ale jestem podekscytowany ...... Aha w zerówce miałem zapalenie prawego ucha i od tamtej pory do wieku około 15 lat ciągle miałęm nawroty. Ostatnimi czasy zapelenie się uspokoiło, ale na prawe ucho słyszę ciut gorzej.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Przepisy dla grupy krwi "A"
PostWysłany: Czw Cze 13, 2013 6:24 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Czw Cze 13, 2013 6:19 pm
Postów: 1
Stosowałam tę dietę przez pewien czas, nie wierzyłam, że ma naprawdę jakieś podstawy naukowe, i nadal tego nie wiem, ale prawda jest taka, że wtedy rzeczywiście czułam się lepiej.

_________________
www.poezja-spiewana.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Przepisy dla grupy krwi "A"
PostWysłany: Pią Cze 14, 2013 2:07 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Kobiety z A i AB nie powinny unikać mammobusów... jednak należy pamiętać, że jedzenie zgodne z grupą krwi jest skutecznym zapobieganiem i wspomaganiem walki z rakiem piersi


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Przepisy dla grupy krwi "A"
PostWysłany: Czw Sie 01, 2013 10:33 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Dlaczego psujesz to forum...


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Przepisy dla grupy krwi "A"
PostWysłany: Wto Kwi 01, 2014 11:53 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Śro Sty 22, 2014 3:06 pm
Postów: 10
ja mam grupę A, zaraz sobie po kopiuję niektóre przepisy od WAS, dzięki ;-)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Przepisy dla grupy krwi "A"
PostWysłany: Pon Sie 04, 2014 1:14 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Pią Sie 01, 2014 5:01 pm
Postów: 25
Akurat ta dieta nie do końca mi podchodzi. Muszę coś więcej o tym poczytać


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Przepisy dla grupy krwi "A"
PostWysłany: Czw Kwi 16, 2015 11:48 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Czw Kwi 16, 2015 10:33 am
Postów: 24
Podacie mi linka do artykułu/ tematu na forum gdzie jest opisane w czym pomaga taka dieta, bo szczerze mówiąc nigdy nie spotkałam się wcześniej z czymś takim jak dieta według grupy krwi i zastanawiam się czy taka wdrożyć :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Przepisy dla grupy krwi "A"
PostWysłany: Sob Kwi 18, 2015 11:23 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Na dadamo.com są autorskie opisy dla poszczególnych grup krwi... jest aktualizowany wykaz produktów (food values)... i np. na forum jest m.in. taki wątek z podziękowaniami...

http://www.dadamo.com/cgi-bin/Blah/Blah.pl?b-storybd/m-1276020101/s-750/


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Przepisy dla grupy krwi "A"
PostWysłany: Pią Maj 22, 2015 7:31 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pią Maj 22, 2015 7:14 pm
Postów: 1
Miejscowość: Bytom
od jutra zaczynam stosować dietę, zobaczymy co z tego będzie


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Przepisy dla grupy krwi "A"
PostWysłany: Pon Sie 17, 2015 10:53 am 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Witamy nowych forumowiczów :)

Jeden z moich wierszyków "na lodówkę"... ułatwiający start jest na str 12 tego wątku

Pozdrawiam z Wołomina


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Przepisy dla grupy krwi "A"
PostWysłany: Pon Lis 23, 2015 5:46 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Pon Lis 23, 2015 4:31 pm
Postów: 15
długo szukałam takich informacji i zawsze miałam jakieś ale. Tutaj w końcu sensowne informacje. Dziękuje


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Przepisy dla grupy krwi "A"
PostWysłany: Pią Lis 27, 2015 12:27 am 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Dołącz swoje spostrzeżenia... doświadczenia :)


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 256 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności