Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 8:35 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 256 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 14, 15, 16, 17, 18  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Przepisy dla grupy krwi "A"
PostWysłany: Pon Lut 15, 2016 4:53 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pon Lut 15, 2016 4:31 pm
Postów: 4
ja mam problem, bo niby z grupą A nie powinnam jeść mięsa, a lekarz każe mi jeść dużo wołowiny


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: Przepisy dla grupy krwi "A"
PostWysłany: Śro Maj 11, 2016 6:37 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Śro Maj 11, 2016 6:13 pm
Postów: 4
może trzeba zmienić lekarza? Tutaj co innego napisali na ten temat: http://pieknojestwtobie.com/na-czym-polega-dieta-zgodna-z-grupa-krwi/


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Przepisy dla grupy krwi "A"
PostWysłany: Sob Maj 14, 2016 4:57 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
charlie_cha napisała:

Cytuj:
ja mam problem, bo niby z grupą A nie powinnam jeść mięsa, a lekarz każe mi jeść dużo wołowiny


Niestety takich lekarzy nadal nie brakuje...często bez względu na to jaką grupę krwi ma pacjent...polecają wątróbkę cielęcą... Ja kiedy tylko mam okazję przestrzegam osoby z A i AB... aby zachowały ostrożność jeśli nie mają GenoTypu Badacza :) Powiedziałam też o tym pani sprzedającej na targu cielęcinę...u niej amatorzy wątróbki zapisują się nawet do zeszytu, aby na pewno kupić (bo lekarz kazał jeść)... nie warto się bogacić na cudzym nieszczęściu... z niewiedzy

Pozdrawiam z Wołomina


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Przepisy dla grupy krwi "A"
PostWysłany: Nie Gru 04, 2016 12:19 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Śro Cze 10, 2009 8:12 am
Postów: 110
http://www.agamasmaka.pl/2015/06/bajaderki-z-fasoli-azuki-weganskie.html

Bajaderki z azuki.
PS wkleić link do przeglądarki. Czemu nie można wstawić linku z odnosnikiem?

_________________
Grupa A


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Przepisy dla grupy krwi "A"
PostWysłany: Pon Gru 05, 2016 11:39 am 
Offline
Expert
Expert
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pon Cze 01, 2015 7:56 am
Postów: 436
Miejscowość: Kielce
Pewnie dlatego, by nikt nie spamował reklamami czy odnośnikami do swoich stron. :P

_________________
https://www.bodypak.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Przepisy dla grupy krwi "A"
PostWysłany: Wto Gru 06, 2016 8:35 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Śro Cze 10, 2009 8:12 am
Postów: 110
tequila napisał(a):
Ja mam grupę krwi A Rh-. Czy to ma jakieś znaczenie?

Chcialabym tez sie dowiedziec na czym dokladnie polega ta dieta.
Od czego uzaleznione jest spozywanie niektorych produktow i niejedzenie innych?

Dzień dobry. Dawno to było, ale odpowiem. Spożywanie jednych produktów powoduje negatywną reakcję chemiczną w organizmie/we krwi, a drugich pozytywną/zdrowotną. Jedne zatruwają organizm inne wspomagają. Jedne wspomagają trawienie/wchłanianie wartości odżywczych inne je utrudniają.

_________________
Grupa A


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Przepisy dla grupy krwi "A"
PostWysłany: Śro Gru 21, 2016 11:56 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Śro Cze 10, 2009 8:12 am
Postów: 110
Gorąca czekolada z daktyli

Czas przygotowania: do 30 minut
Składniki na dwa kubeczki:
500 ml dowolnego mleka, najlepsze jest mleko laskowe lub sojowe
½ szklanki daktyli / 85 g
3 łyżki gorzkiego kakao
¼ łyżeczki soli morskiej

Przygotowanie:
Mleko wlać do rondelka z grubym dnem razem z pozostałymi składnikami i podgrzewać na małym ogniu, co jakiś czas mieszając. Nie przejmujcie się grudkami kakao, zaraz się rozpuszczą.
Kiedy mleko zacznie się gotować, zmniejszyć gaz i gotować przez 5 minut na minimalnym ogniu, następnie zdjąć z ognia i chwilę przestudzić, aby łatwiej i bezpieczniej się blendowało.
Przy pomocy blendera zmiksować zawartość rondelka na aksamitnie gładką czekoladę i przelać do kubeczków. Pić, póki gorąca.

_________________
Grupa A


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Przepisy dla grupy krwi "A"
PostWysłany: Czw Lut 09, 2017 1:13 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Czw Lut 09, 2017 1:08 pm
Postów: 1
niedawno zaczęłam się interesować tematem wpływu grupy krwi na dietę i jak widzę takie przepisy jak daktylowa czekolada to widzę, że łatwo będzie przestrzegać :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Przepisy dla grupy krwi "A"
PostWysłany: Czw Lut 09, 2017 3:36 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Śro Cze 10, 2009 8:12 am
Postów: 110
Cześć Belll
Wbrew pozorom jest wiele dobrych pomysłów dla nas. Ja zapisałam się do kilku grup wege na fb. Oraz bardzo dużo pomysłów jest na pinterescie też pod hasłem wege. Produkty zakazane można zamieniać, albo po prostu świadomie wybierać, mając na uwadze, że skład posiłku przeważa nasze.

_________________
Grupa A


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Przepisy dla grupy krwi "A"
PostWysłany: Śro Maj 17, 2017 9:47 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Śro Maj 17, 2017 9:32 am
Postów: 2
fajne i smaczne te przepisy.... tylko czy naprawde maja wpływ na odchudzanie????


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Przepisy dla grupy krwi "A"
PostWysłany: Wto Lip 24, 2018 8:16 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Wto Lip 24, 2018 8:15 am
Postów: 2
A to naprawdę działa? Jest sens układać dietę w kontekście grupy krwi?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Przepisy dla grupy krwi "A"
PostWysłany: Wto Lip 24, 2018 10:01 am 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Witam MikolajPe

Odpowiedź znajdziesz sam po osobistej próbie... Czym gorzej obecnie odżywiasz się dla swego organizmu tym szybciej przekonasz się o tym... bywa, że po paru dniach. Wejdź na dadamo.com - teraz działa przekierowanie na nową stronę autora (tylko uważaj z translatorem, gdybyś musiał go użyć dla podpowiedzi, bo czasem tłumaczy na odwrót... zauważyłam to nieraz) Powodzenia

W nowościach WFW jest moja książeczka Zdrowiej Polsko! Wierszem o zdrowiu, w której są m.in. wiersze na lodówkę, napisane na podstawie Encyklopedii Zdrowia Jedz zgodnie ze swoją grupą krwi i książek kierunkowych Dr Petera D'Adamo. Jeśli Ci jakiś produkt nie pasuje, to na początku go pomijaj :) Jeśli masz A... pamiętaj zwłaszcza by nie pić przy jedzeniu (pół godziny przed i 1,5-2 godz po)... i ewentualnie dodatkowo zakwaszaj żołądek 15' przed jedzeniem np. wit C, której dziennie potrzeba sporo, a ile ustala się indywidualnie (takie wiadomości są też w mojej książeczce)... to wskazówka od p. Jerzego Zięby... wykłady na YT :)... trzeba uwzględniać wszystkie mądre rady, ale pamiętać, że każdy człowiek jest inny. D'Adamo ma oprogramowanie SWAMI generujące dietę indywidualną... ale ja osobiście jej nie sprawdzałam...

Pozdrawiam z Wołomina

Lepiej załóż swój wątek, bo ten był przeznaczony na przepisy :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Przepisy dla grupy krwi "A"
PostWysłany: Nie Lip 14, 2019 12:16 am 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Ponieważ coraz więcej osób interesuje się jedzeniem zgodnym z grupą krwi przypominam, że jest dostępna we wszystkich księgarniach w Polsce i nie tylko moja książeczka Zdrowiej Polsko! Wierszem o zdrowiu, w której jak wcześniej pisałam, są "Wiersze na lodówkę" i nie tylko...(recenzję można wyguglać :) ) Umieściłam tam też dodatkowo inne, w tym też najnowsze informacje.
Osoby, które nie są nadzwyczaj zadowolone z BTD powinny spróbować diety GenoTypowej, zwłaszcza jeśli czytając charakterystyki poszczególnych GenoTypów dojdą do wniosku, że wiersz o Łowcy, Zbieraczu, Nauczycielu, Badaczu, Wojowniku, czy Koczowniku jest właśnie o nich :) Poza tym są tam sprawdzone wierszowane przepisy na szarlotkę, mazurka i makowce... o zastosowaniu biorytmów... wykorzystaniu podświadomości... są też wierszyki dla dzieci

Grupa krwi A może mieć GenoTyp Nauczyciela, Wojownika lub Badacza...


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Przepisy dla grupy krwi "A"
PostWysłany: Czw Cze 18, 2020 12:29 pm 
Offline
Member
Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Czw Cze 18, 2020 12:03 pm
Postów: 32
Mi pomogło, ale jako że mam anemię i próbuję też innymi produktami działać niż mięstem, którego jeść nie powinno się przy A ale nadal chyba średnio. Możecie coś polecieć co ma duzo żelaza i jest ok na grupe a?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Przepisy dla grupy krwi "A"
PostWysłany: Czw Sie 05, 2021 10:27 am 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Cześć mirei

Nie wiem czy już sobie poradziłaś... u Ciebie(A) może to być niski poziom kwasu w żołądku (nie wchłania się też wtedy B12)... trzeba pić przed jedzeniem ocet jabłkowy... ale wiem też, że zielona natka pietruszki ma dużo żelaza... przepraszam, że nie zauważyłam Twego pytania

Pozdrawiam z Wołomina


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 256 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 14, 15, 16, 17, 18  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 12 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności