Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Wto Kwi 23, 2024 6:14 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 256 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Przepisy dla grupy krwi "A"
PostWysłany: Śro Kwi 22, 2009 1:24 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Śro Kwi 22, 2009 1:01 pm
Postów: 2
Witam Was serdecznie.
Jestem tu po raz pierwszy, zatem chciałam sie przywitać. Przepraszam za ewentualne potkniecia, gdyż nie mam doswiadczenia w poruszaniu sie po forach :oops:
Mam 36 lat, A Rh+, jestem matką trójki dzieci. Od wielu lat borykam sie z problemem utrzymania wagi oraz bólami głowy, zmęczeniem i ogólnym "zamuleniem".

Czytałam kiedyś o diecie zgodnej z grupą krwi, ale podawane tam przepisy były dla mnie nieosiągalne w realizacji. Tutaj znalazłam szereg dań, które będę mogła przyrządzić i przede wszystkim zjeść. Dzis zrobiłam sobie pyszną zupkę z cukinii, wg. przepisu podanego przez admina z 1 strony. Nie wiem tylko, czy dobrze zrobiłam, gdyż użyłam wywaru ugotowanego na dwóch skrzydełkach z kurczakach + włoszczyzna - bez przypraw. I tu moja gorąca prośba: gdzie na forum szukać takich właśnie informacji dla początkujących.Nie wiem czy dobrze umieszczam ten post, jesli nie wybaczcie .
Poprawię się.


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: Przepisy dla grupy krwi "A"
PostWysłany: Śro Kwi 22, 2009 5:30 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Witam violkamolka :D

Przyprawy stosuje się wedle upodobań, zważając by były raczej zdrowotne dla danej grupy. Dzieci, przypraw raczej nie lubią (może nie wszystkie), a poza tym nie napisałaś, czy też mają grupę A. Dla B i AB kurczak jest szkodliwy. Dla "0 "z warzyw szkodliwy jest np. por (też ogórki, kalafior...) spis produktów (jeśli nie masz encyklopedii D'Adamo), jest na stronie dadamo.com. Jest też tutaj, jeśli wejdziesz w te szczyty na górze...ale nie ma tam wciąż podziału na wydzielaczy i niewydzielaczy...niestety. Na tym wątku umieszczaj przepisy na swoje przysmaki i różne uwagi dotyczące jedzenia dla grupy krwi A.
Podbiłam wątek Dieta grupy krwi... do poczytania. Tam też Cię powitałam.

A oto lista głównych zaleceń dla grupy krwi A, z książki D'Adamo z serii "zwalcz chorobę dietą zgodną z grupą krwi ZMĘCZENIE "
Warto je może uwzględniać w codziennym jadłospisie.


Grupa krwi "A"
produkty sojowe
tłuste ryby zimnowodne (łosoś, sardynka)
oliwa z oliwek
orzech włoski
ciemnozielone warzywa liściaste( szpinak, jarmuż, burak liściowy)
cebula
owoce jagodowe (amerykańska czarna borówka, czarna jagoda , czereśnia i wiśnia, jagoda czarnego bzu)
imbir
czosnek
zielona herbata

Pozdrawiam z Wołomina :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Przepisy dla grupy krwi "A"
PostWysłany: Pią Maj 22, 2009 11:53 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Wto Kwi 14, 2009 5:39 pm
Postów: 75
Mhmmmm, tak sobie mysle ze chlodnik z bocwinki przy dodaniu mniejszej ilosci kefiru lub jogurtu a wiekszej ilosci wywaru z wrzyw i ogromnej ilosci bocwinki, jest calkiem dobrym daniem dla A. Jak myslicie?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Przepisy dla grupy krwi "A"
PostWysłany: Sob Maj 23, 2009 5:09 am 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Ja myślę, że jest świetny... botwinka jest zdrowotna dla wszystkich :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Przepisy dla grupy krwi "A"
PostWysłany: Pon Cze 08, 2009 8:34 am 
Offline
Team Leader
Team Leader
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Cze 02, 2007 6:59 pm
Postów: 1097
Makrela pieczona

makrela
oliwa z oliwek
opcjonalnie ziele angielskie i sól morska oraz zioła

Kupując makrelę staramy się wybrać rybę średnią lub małą, takie okazy są najsmaczniejsze. Rybę płuczemy pod bieżącą wodą i osuszamy ręcznikiem papierowym. Nacieramy zmielonym zielem angielskim i solą morską. Rybę kładziemy na rozgrzaną oliwę z oliwek, pieczemy 5 min z każdej strony. Wykładamy na gorący talerz i natychmiast podajemy z dowolnie wybraną surówką. Opcjonalnie można nafaszerować rybę ziołami.
Na podstawie:http://kuchta.blog.onet.pl/1%2CAR3_2007-03_2007-03-01_2007-03-31%2Cindex.html

Grilowana makrela

duża makrela, 2
cytryny, 2
sól morska i zmielone ziele angielskie,
rozmaryn,
oliwa z oliwek,
Oczyścić makrelę i umyć. Rybę natrzeć solą morską i rozmarynem. Wstawić do lodówki na kilka godzin. Następnie rozgrzać grilla i piec około 10 min.
Cytrynę, oliwę z oliwek, sól i zmielone ziele angielskie zmieszać i podczas grilliowania polewać tym rybę.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Przepisy dla grupy krwi "A"
PostWysłany: Śro Cze 10, 2009 8:24 am 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Śro Cze 10, 2009 8:12 am
Postów: 110
Witam. mam grupę krwi a + szczerze mówiąc nie bardzo orientuję się co to oznacza wydzielaczy i niewydzielaczy ,proszę o wyjaśnienie .
Tu jest przepis myśle ciekawy i dla nas zamierzam go spróbować oglądałam dzisiaj na kuchni tv ,wczoraj tu zajrzałam i dzisiaj chciałam się z wami podzielić ,bo mam wiele spostrzerzeń i doświadczeń. :D WARZYWA W SOSIE ORZECHOWYM Z RYŻEM

trudność: łatwe




Składniki
1 papryka czerwona
1 marchewka
kilka różyczek brokułu
kilka pieczarek
1/2 łyżeczki czarnego mielonego pieprzu
1 łyżeczka suszonego tymianku
1 łyżeczka mielonego kminku
3 łyżki sosu sojowego
3 łyżki masła orzechowego
2 łyżki oleju
1/2 szklanki wody
1 szklanka ryżu Basmati
2 szklanki wody
3 goździki
kawałek kory cynamonu
szczypta soli
1 łyżka oleju

Przygotowanie
Suchy ryż z goździkami i cynamonem podprażamy przez kilka minut na 1 łyżce oleju w garnku, ciągle mieszając. Ostrożnie wlewamy gorącą wodę, mieszamy, dorzucamy szczyptę soli. Gotujemy pod przykryciem na małym ogniu ok. 15 minut, pamiętając by zamieszać po ok. 1 minucie od zalania ryżu wodą. Gdy woda całkowicie się wchłonie, garnek z ryżem owijamy kocem i trzymamy ok. 10 minut. Tak ugotowany ryż będzie sypki. Pieczarki, marchewkę i paprykę kroimy w paski, a różyczki brokułu w ćwiartki. Na oleju w głębokiej patelni smażymy warzywa z przyprawami przez kilka minut, ciągle mieszając. Wlewamy sos sojowy i masło orzechowe wymieszane z gorącą wodą i mieszamy. Warzywa podajemy ułożone na ryżu. Pamiętajmy, aby nie smażyć warzyw zbyt długo, by były chrupiące.


© Jola Słoma i Mirek Trymbulak
Chciałam wstawić link ,ale chyba nie można :| :| :|

_________________
Grupa A


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Przepisy dla grupy krwi "A"
PostWysłany: Śro Cze 17, 2009 6:49 am 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Słodki salceson (trochę niezdrowy) dla pracowitych niewątpliwie łakomczuchów

1 masło (margaryna)
1 paczka wafli
1/2 szklanki cukru
3 łyżeczki kakao
1 galaretka rozpuszczona w 1 szklance wody
1 paczka herbatników
Rodzynki, orzechy, żurawina, migdały (i in. w/g uznania np. odpowiednie dla grupy krwi)

Masło rozpuścić, dodać cukier, kakao, galaretkę i zagotować. W gorącą masę pokruszyć herbatniki i część wafli, następnie dodać bakalie, lekko wymieszać i zostawić do wystygnięcia. Gdy masa jest chłodna, posmarować pozostałe wafle, połączyć je i zwinąć jak roladę.

Smacznego.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Przepisy dla grupy krwi "A"
PostWysłany: Nie Cze 21, 2009 10:06 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Śro Cze 10, 2009 8:12 am
Postów: 110
A mnie zaciekawiło to ,przecież nie mozemy mleka pić ,czy po takim przetworzeniu jest lepiej strawne :?:


przepis na domowy ser ricotta ,

* 2,8 litra mleka chudego
* 1-2 łyżek stołowych soku z cytryny
* 1 szklanka (250 ml) zwykłego niesłodzonego, naturalnego chudego jogurtu

Do mleka wlej sok cytrynowy i odstaw na niższą półkę lodówki na 3 doby. Po tym czasie, weź mleko z cytrynowym sokiem i domieszaj do niego jogurt. Zagotuj tak, by całość się zważyła. Gdy się nie zważy po zagotowaniu, dodaj odrobinę więcej soku z cytryny. Powinno się ściąć momentalnie.
Odcedź serwatkę, przelewając ser na sitku pokrytym gaza. Zbierz 4 rogi gazy i zawiąż w woreczek z serkiem w środku i zawieś do odsączenia na godzinkę. Potem włóż do lodówki. Z tej porcji mleka wychodzi jakieś pól kilo serka.

_________________
Grupa A


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Przepisy dla grupy krwi "A"
PostWysłany: Śro Lip 08, 2009 8:08 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Wto Lip 07, 2009 1:31 pm
Postów: 3
"A"
Z GORY PRZEPRASZAM ZE NIECO ZASMIECE WATEK !!!

To samo napsalam na Ogolnym watku o dietach ale tutaj bedzie chyba bardziej trafiony ?? :)
Witam...
Po tym jak obchodzilam 35 urodziny - zaczelam obserwowac, ze cos zlego zaczyna sie dziac z moim cialem ...
Nagle zaczelam jakby puchnac... Nie jadlam w tym okresie jakos specjalnie wiecej, czy inne rzeczy niz zwykle, a znaczna ilosc kilogramow mi przybyla ... .
Zaczelam tez cwiczyc i to dosyc regularnie- efekty byly nie tak dobre jak bym sie mogla spodziewac - przy wysilku jakie w nie wkladalam ...
Na cwiczeniach wlasnie z wlascicielka klubu zaczelam rozmawiac o odzywianu sie, dietach roznych itd..
Tam pierwszy raz uslyszalam o diecie wg grupy krwi ...
No i wtedy tez potwierdzily sie slowa kiedys gdzies uslyszane, ze kobiecie po 35 roku zycia ZWALNIA makabrycznie metabolizm ... Moj w takim razie sie zatrzymal ... ..
Efekt jest tragiczny - przynajmniej 8 kg do przodu w ciagu roku i do tego + 2 kg ruchome ...
No i na to wszystko - wiekszosc objawow ponoc rewelacujnie dziala dieta zgodna z grupa krwi

Nie moge sobie naprawde z tym poradzic i nie wiem co mam juz robic ...
Po 13-tce zlecialo mi z 4 kg - ktore cudoownie powrocilo na swoje miejsce ...

Postanowilam definitywnie COS z tym zdzialac.
Kiedys nie jadlam miesa przez 3 lata - wiec dieta dla grupy krwi "A" - nie powinna mi byc straszna ...

Mam tylko prosbe do osob juz nacznie bardziej doswiadczonych w tym temacie :

czy ma ktos z Was moze rozpiske z gotowym jadlospisem rozpisanym na tygodnie?? - bede wdzieczna za wszelka pomoc i wszystkie uwagi !
Wiem wiem, w necie jest tego pelno - jednak wiele przepisow raczej srednio dostosowana jest do naszych realiow (takie mam wrazenie). ....

Jeszcze raz z gory dziekuje za wszelka pomoc !!


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Przepisy dla grupy krwi "A"
PostWysłany: Wto Lip 14, 2009 12:50 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Śro Cze 10, 2009 8:12 am
Postów: 110
znalazłam i zamierzam wypróbować

Dżem marchwiowo - cytrynowy
1 kg marchwi
1 kg cytryn
2 kg cukru
wanilia
"""""""""""""""""""""""""""""

Marchew obrać.
Cytryny sparzyć,wyszorować ,.pokroić i wyjąć pestki.
Marchew i cytryny (razem ze skórką)zmielić maszynką do mięsa.
Do masy dodać cukier i gotować około 40 minut.(mieszać)
Pod koniec gotowania dodać wanilię.
Gorącym dżemem napełniać słoiki,zakręcić i postawić do góry dnem.
Dżem ma lekki posmak goryczki owoców cytrusowych.

_________________
Grupa A


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Przepisy dla grupy krwi "A"
PostWysłany: Nie Sie 02, 2009 7:14 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Śro Cze 10, 2009 8:12 am
Postów: 110
tak dżemik marchwiowo -cytrynowy zrobiłam trochę pojadłam resztę zawekowałam
nikt nie mógł się domyślić z czego jest propozycje były: pomarańcza , morela, brzoskwinia.
Wstawie kilka przepisików .

Surówka z kalarepki
2 kalarepki

1 jabłko

3 łyżki pestek dyni

1 ząbek czosnku

2 łyzki kefiru
sól
cukier

Kalarepkę obrać, zetrzeć na tarce. Jabłko obrać, pokroić w drobną kostkę.
Wszystkie składniki wrzucić do miski, dodać czosnek, pestki dyni,kefir. Doprawić solą i cukrem.
można dodać ogórka świeżego

_________________
Grupa A


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Przepisy dla grupy krwi "A"
PostWysłany: Nie Sie 02, 2009 7:25 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Śro Cze 10, 2009 8:12 am
Postów: 110
Surówka z pora i marchewki
2 marchewki

1 por

2 gałązki koperku

1 łyżka kefiru
sól

Marchewkę zetrzeć na grubej tarce. Por pokroić w krążki, koperek posiekać.
Doprawić , solą i kefirem. Gotowe:)


Surówka z rzodkiewek i pora

1 pęczek rzodkiewek

1 por

1 jabłko

1 łyżka kefiru

1 ząbek czosnku

2 łyżki oliwy

sól
cukier


Pora oczyścić, odciąć zielone liście. Białą część pora pokroić w cienkie plastry i skropić oliwą. Rzodkiewki umyć, pokroić w plastry. Jabłko zetrzeć na tarce o grubych oczkach. Czosnek wycisnąć przez praskę, połączyć zkefirem, odrobiną soli, cukru

Wszystkie składniki wymieszać i gotowe.

_________________
Grupa A


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Przepisy dla grupy krwi "A"
PostWysłany: Nie Sie 02, 2009 7:40 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Śro Cze 10, 2009 8:12 am
Postów: 110
Ten w calości zerznęłam , ale robię tak samo, dodaje kurkumy.
Kasza gryczana z twarogiem
- 60g kaszy gryczanej
- mała cebulka
- 100 g twarogu
- szczypiorek
- , sól, majeranek
Kaszę gryczaną delikatnie uprażyć w teflonowym garnuszku. Zalać wodą i gotować, aż będzie miękka, ale sypka i nie ciapowata.
W tym czasie na patelni zeszklić cebulę. Posiekać szczypiorek.
Cebulę dodać do ugotowanej kaszy, przyprawić do smaku solą, pieprzem i majerankiem. Na wierzchu rozkruszyć twaróg i posypać szczypiorkiem.



Czerwone risotto z kurczakiem

skladniki:
1 piers kurczaka

1 cebula
1 zabek czosnku
1 lyzka suszonego oregano

2 szklanki bulionu
0,5 szklanki sosu pomidorowego
1 woreczek ryzu 125g
0,5 szklanki zielonego groszku mrozonego

olej do smazenia

wykonanie:
cebule kroimy w kostke. Siekamy czosnek.
Kurczaka po umyciu i osuszeniu kroimy w kostke sredniej wielkosci. Lekko solimy i podsmazamy na rozgrzanym oleju.
Dorzucamy do kurczaka posiekanacebule, czosnek i oregano. Podsmazamy przez okolo 5 minut.
Dokladamy ryz, sos pomidorowy i 1 szklanke cieplego bulionu. Zmniejszamy ogien i dusimy wszystko przez okolo 25 minut. W tym czasie ryz powinien zrobic sie miekki. Calosc mieszamy co jakis czas i uzupelniamy odparowane plyny reszta bulionu.
Na koniec dorzucamy zielony groszek i dusimy wszystko jeszcze 5 minut.
Doprawiamy do smaku sola i pieprzem i podajemy zaraz po przygotowaniu.
Smacznego!


Ciasteczka dyniowo - owsiane z orzechami i żurawiną

Składniki:

* 2 szklanki mąki
* 1½ szklanki płatków owsianych (mogą być błyskawiczne)
* 1 łyżeczka sody
* 1 łyżeczka cynamonu
* ¼ łyżeczki soli
* 250 g masła
* ½ szklanki cukru białego
* ½ szklanki cukru brązowego
* 1 szklanki puree z dyni
* 1 duże jajko
* 1 łyżeczka ekstraktu z wanilii
* ¾ szklanki posiekanych orzechów włoskich
* ¾ szklanki żurawiny

Dynię ugotować i zrobić z niej puree. Mąkę wymieszać z płatkami owsianymi, sodą, cynamonem i solą. Miękkie masło utrzeć z cukrem (białym i brązowym) na puszystą masę. Dodać dynię, jajko i ekstrakt waniliowy - zmiksować. Wsypać mieszankę mączną i dokładnie wymieszać. Na koniec dodać orzechy i żurawinę. Gotową masę kłaść łyżką na lekko natłuszczoną lub wyścieloną pergaminem blachę.

Piec w temperaturze 180ºC przez około 14 - 17 minut. Po wyjęciu z piekarnika studzić przez 2 minuty, a następnie przełożyć na kratkę kuchenną do całkowitego wystygnięcia.

Smacznego:-) dynie mozna zastapić marchewka ,a żurawinę rodzynkami

_________________
Grupa A


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Przepisy dla grupy krwi "A"
PostWysłany: Wto Sty 12, 2010 7:23 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Nie Paź 05, 2008 7:21 pm
Postów: 47
SURÓWKA Z SELERA


1 duży seler
1pomarańcza (mogą być mandarynki,żurawina,orzechy ,rodzynki)
sok z połowy cytryny
1 jogurt naturalny(duży)
cukier do smaku(surówka musi być słodka)


Seler obieramy ,myjemy i zcieramy na tarce o średnich oczkach.Zlewamy sokiem z połowy cytryny.Dodajemy pomarańcze pokrojoną w kostkę ,jogurt naturalny ,cukier i wszystko razem mieszamy .
Jest pycha sama lub do obiadu.
SMACZNEGO!!!!


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Przepisy dla grupy krwi "A"
PostWysłany: Pon Sty 18, 2010 8:56 am 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Cześć marta69 :D

Czy zapomniałaś...że pomarańcza nie szkodzi (w/g encyklopedii zdrowia D'Adamo) tylko właścicielom grupy krwi "B" ... a więc malutko jej trzeba wziąć... lub jadać bardzo rzadko... lub zastosować jakiś zdrowy zamiennik. Pozdrawiam :D


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 256 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 19 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności