Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Pią Kwi 19, 2024 12:55 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 105 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Przepisy dla grupy krwi "0"
PostWysłany: Sob Lip 04, 2009 9:38 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Śro Lip 01, 2009 11:43 am
Postów: 13
Witam,
Podajce prosze jakies przepisy na sniadanie.
z tym mam spory problem


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: Przepisy dla grupy krwi "0"
PostWysłany: Sob Lip 04, 2009 10:19 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Witam :D

Ja staram się na śniadanie jadać miskę surówki warzywno-owocowej ( ze zdrowotnych składników).
Jak nie mam czasu na krojenie, smażę na maśle 2 jajka , dodaję gruby szczypior i pomidora (gdyby bolały mnie stawy pomidora bym nie jadła). Jeśli mam ochotę zjadam plaster mozzarelli, lub twarogu. Zdarza mi się zjeść makrelę lub sardynki w oleju, chleb 100% żytni z masłem i pomidorem z cebulką, z gotowanym jajkiem, lub kawałek pieczonego mięsa, a czasem zjem np. 2 banany lub kalarepkę, albo po trochu różnych produktów. Sporadycznie zjem płatki ryżowe lub górskie(ugotowane na wodzie)albo kaszę jaglaną (proso) z odrobiną mleka. Na ogół podczas śniadania nie piję. Przeważnie piję szklankę wody wcześniej, zaraz po przebudzeniu, a zieloną herbatę pijam dopiero po jakimś czasie, po śniadaniu. Dodam tu, że gdzieś u D'Adamo (chyba w FAQ) przeczytałam, że nie widzi on potrzeby specjalnego grupowania produktów, choć tego sposobu (niejadania razem węglowodanów z białkami) nie ośmiesza. Napiszę trochę lakonicznie, uważa on, że jeśli jadamy zdrowotne dla swojej grupy krwi produkty, organizm nasz doskonale sobie radzi z ich przyswajaniem, gdyż każdy składnik jest pobierany z pożywienia w inny sposób i nie ma przy tym żadnych kolizji. Ja tylko czasami na to nie zważam.

Pozdrawiam z Wołomina :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Przepisy dla grupy krwi "0"
PostWysłany: Pon Lip 06, 2009 10:16 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Śro Lip 01, 2009 11:43 am
Postów: 13
Dziekuję za poradę.
A jak wygląda sprawa np. płatków owsianych? ja uwielbiam, z pestkami, owocem swieżym z jogurtem naturalnym. Albo takie muesli - płatki orkiszowe, zytnie i owsiane. Czy coś takiego by "przeszło"? Jem też chleb orkiszowy, czy to jest ok? na zmianę z żytnim oczywiście. co do wędlin na kanapkę to piękę pierś indyka i je go cala rodzinka na kanapkach.
Poproszę też o jakiś przezpis na baraninę/jagnięcinę.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Przepisy dla grupy krwi "0"
PostWysłany: Pon Lip 06, 2009 7:39 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Jeśli nie masz skłonności do tycia trochę płatków Ci nie zaszkodzi (miejmy nadzieję , że jesteś wydzielaczem, których jest ok. 85%) :D
Ja baraninę często piekę z innymi rodzajami mięsa (ale piekłam już też solo). Najważniejsze jest, aby natrzeć ją dobrze czosnkiem (dodatkowo obkładam ją cienko pokrojonymi plasterkam). Można dołożyć, jeśli się chce, ulubione (zdrowotne) przyprawy. Piekę dopiero po kilku godzinach. Do pieczenia trochę podlewam wodą. Po upieczeniu(jak wystygnie), kroję w plastry, wkładam do sosu, który powstał i podgrzewam jeszcze raz. Może ktoś ma bardziej wyszukany przepis...Smacznego.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Zielona herbata
PostWysłany: Pon Lip 13, 2009 10:01 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Śro Lip 01, 2009 11:43 am
Postów: 13
Hej,
Chciałam się Was poradzić w temacie zielonej herbaty - jaką kupujecie i jak ją parzycie?
Ja kupiłam ostatnio Gunpowder na wagę - smakuje mi bardzo - ale drogo to wychodzi i szybko znika.
Czy warto kupić czajnik z opcją 80 stopni Celcjusza - taką dla zielonej herbaty wlasnie?
POzdrawiam,
Julita


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Zielona herbata
PostWysłany: Pon Lip 20, 2009 10:02 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Cześć Julita :D

Zauważyłaś? To dla Ciebie podbiłam wątek o zielonej herbacie . Jak zdecydowałaś? Ja nie wiem, jak jest z tym czajnikiem ... czy on wcześniej zagotowuje, a potem mierzy opadającą temperaturę i sygnalizuje ok 80stopni, czy ma sygnalizację po upływie wyliczonego czasu dla określonej zewnętrznej temperatury pokojowej ? Ja robię to na oko, odczekam 5 minut i już.

Pozdrawiam z Wołomina :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Przepisy dla grupy krwi "0"
PostWysłany: Śro Wrz 30, 2009 1:56 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Śro Wrz 30, 2009 1:49 pm
Postów: 10
Widzę w przepisach dla grupy O że używacie ananasa. Ananasa mamy unikać, wskazany jest tylko sok ananasowy.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Przepisy dla grupy krwi "0"
PostWysłany: Śro Wrz 30, 2009 2:04 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Śro Wrz 30, 2009 1:49 pm
Postów: 10
Julita napisał(a):
Witam,
Podajce prosze jakies przepisy na sniadanie.
z tym mam spory problem

Najprostsze to:
dwie kanapki chleba żytniego + powidło śliwkowe
lub po plasterku sera mozzarella, papryka czerwona, pitruszka ziel.+chrzan
lub pasta z makreli (makrela wędz., cebula, pietruszka, chrzan, curry, kurkuma, majonez,papryka czerwona, rzodkiewka)
lub kanapki z miodem
lub dwie kanapki + puszka sardynek
lub dwie kanapki + pastaz wątróbek
do tego banan lub dwie suszone śliwki, pół szkalnki mleka sojowego lub herbata jerba mate lub herabata pue earth


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Przepisy dla grupy krwi "0"
PostWysłany: Śro Wrz 30, 2009 2:08 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Śro Wrz 30, 2009 1:49 pm
Postów: 10
Julita napisał(a):
Dziekuję za poradę.
A jak wygląda sprawa np. płatków owsianych? ja uwielbiam, z pestkami, owocem swieżym z jogurtem naturalnym. Albo takie muesli - płatki orkiszowe, zytnie i owsiane. Czy coś takiego by "przeszło"? Jem też chleb orkiszowy, czy to jest ok? na zmianę z żytnim oczywiście. co do wędlin na kanapkę to piękę pierś indyka i je go cala rodzinka na kanapkach.
Poproszę też o jakiś przezpis na baraninę/jagnięcinę.


Przyrządzaj płatki owsiane na wodzie dodaj pokrojonego banana, rodzynki , pokrojone dwie śliwki suszone i zmielone siemię lniane.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Przepisy dla grupy krwi "0"
PostWysłany: Śro Wrz 30, 2009 2:25 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Cześć kakumaku :D

Sok ananasowy jest rzeczywiście dla właścicieli grupy krwi 0 lepszy, niż owoc, bo sok jest w grupie korzystnych. Ananas jako owoc jest dla zerówki obojętny...ale np. w przypadku leczenia lub zagrożenia cukrzycą (i nie tylko) staje się dla grupy krwi 0 nadzwyczaj korzystny...a więc wszystko w porządku. Dzięki za czujność :D

Ale po następnym poście widzę...że musisz poczytać o wydzielaczach-niewydzielaczach. Niewydzielaczom 0 nie służy mleko sojowe, też miód... Warto sprawdzać swoje reakcje... a aktualne dane najlepiej weryfikować na dadamo.com

Pozdrawiam z Wołomina :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Przepisy dla grupy krwi "0"
PostWysłany: Śro Paź 07, 2009 2:20 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Śro Wrz 30, 2009 1:49 pm
Postów: 10
TeSa napisał(a):
Cześć kakumaku :D

Sok ananasowy jest rzeczywiście dla właścicieli grupy krwi 0 lepszy, niż owoc, bo sok jest w grupie korzystnych. Ananas jako owoc jest dla zerówki obojętny...ale np. w przypadku leczenia lub zagrożenia cukrzycą (i nie tylko) staje się dla grupy krwi 0 nadzwyczaj korzystny...a więc wszystko w porządku. Dzięki za czujność :D

Ale po następnym poście widzę...że musisz poczytać o wydzielaczach-niewydzielaczach. Niewydzielaczom 0 nie służy mleko sojowe, też miód... Warto sprawdzać swoje reakcje... a aktualne dane najlepiej weryfikować na dadamo.com

Pozdrawiam z Wołomina :D

Widzę, że znasz się na rzeczy, ja już siedzę w tym od dwóch lat.
Jestem wydzielaczem, robiłem badanie stąd automatycznie o tym mleku sojowym.
Chociaż mleko sojowe nie jest uwzględnione w tabeli tylko mleczko sojowe jako obojętne to stwierdziłem że można to pić.
Odnośnie herbat może nie wszyscy wiedzą yerba mate i pue earth jest dla zerówek.
Co do cukrzycy jeżeli mogę zapytać ile ważysz?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Przepisy dla grupy krwi "0"
PostWysłany: Śro Paź 07, 2009 10:06 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Cześć kakumaku :D

Cukrzycę znam tylko z obserwacji u innych, z rozmów, z artykułów i książek. Przypuszczam, że chciałeś przestrzec przed tyciem "0" przy pomocy ananasa...ale mnie to teraz już nie grozi (55). Według konwencjonalnych zaleceń diet jest trochę niezgodności, względem tego co radzi D'Adamo. Według praktyki, to chyba D'Adamo ma rację. Opisz jak masz ochotę też swoje doświadczenia, ale nie na tym wątku.Ten wątek jest raczej przeznaczony na PRZEPISY dla grupy krwi 0.
Pozdrawiam z Wołomina :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Przepisy dla grupy krwi "0"
PostWysłany: Pią Paź 09, 2009 10:16 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Śro Wrz 30, 2009 1:49 pm
Postów: 10
TeSa napisał(a):
Cześć kakumaku :D

Cukrzycę znam tylko z obserwacji u innych, z rozmów, z artykułów i książek. Przypuszczam, że chciałeś przestrzec przed tyciem "0" przy pomocy ananasa...ale mnie to teraz już nie grozi (55). Według konwencjonalnych zaleceń diet jest trochę niezgodności, względem tego co radzi D'Adamo. Według praktyki, to chyba D'Adamo ma rację. Opisz jak masz ochotę też swoje doświadczenia, ale nie na tym wątku.Ten wątek jest raczej przeznaczony na PRZEPISY dla grupy krwi 0.
Pozdrawiam z Wołomina :D


Cześć !

Co do cukrzycy. Zastosowałem dietę na osobie z grupą krwi B z cukrzycą . Waga tej osoby na początku gdy zaczynaliśmy 124.5 kg po półtora miesiąca waga spadła do 116.7 kg. Cukier w między czasie spadał powoli na starcie był około 160 po półtora miesiąca cukier wahał się w okolicach 136 . Najniższą wartość odnotowaliśmy 129. Potem tej osobie brakło wiary, lekarz tej osobie powiedział że cukrzcy się nie da wyleczyć. Ciekaw jestem co by powiedział gdyby cukier spadł do 90. Moje spotrzeżenia. Ludzie starsi w Polsce nie są nauczeni jeść sałat i surówek. Dla nich warzywo to coś ze słoika np: ogórek kiszony, buraczki, pomidory zielone itp. Przestrzegam wszystich to nie są warzywa. Po pierwsze słoik, pokrywka , cukier i ocet oraz różne przyprawy i gaz potrzebny do pasteryzowania kosztują, a po drugie w takiej sałatce ze słoika nie ma nic wartościowego. Ocet nas zabija i cukier też. Czy nie lepiej wziąść tarkę i utrzeć kalarepę, buraka, jabłko, selera, rzepę, marchewkę itp polać oliwą i zjeść? Jak podałem taką surówkę tej osobie to nie bardzo chciała jeść, po prostu złe nawyki żywieniowe.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Przepisy dla grupy krwi "0"
PostWysłany: Pią Paź 09, 2009 10:33 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Śro Wrz 30, 2009 1:49 pm
Postów: 10
TeSa napisał(a):
Cześć kakumaku :D

Cukrzycę znam tylko z obserwacji u innych, z rozmów, z artykułów i książek. Przypuszczam, że chciałeś przestrzec przed tyciem "0" przy pomocy ananasa...ale mnie to teraz już nie grozi (55). Według konwencjonalnych zaleceń diet jest trochę niezgodności, względem tego co radzi D'Adamo. Według praktyki, to chyba D'Adamo ma rację. Opisz jak masz ochotę też swoje doświadczenia, ale nie na tym wątku.Ten wątek jest raczej przeznaczony na PRZEPISY dla grupy krwi 0.
Pozdrawiam z Wołomina :D

Przepisy dla zerówki są bardzo proste. ie trzeba nic wymyślać.
Obiad:
Mięsa wskazane z grilla (polecam malutkie grille, które mięso smażą w 5 minut i ryby też)
Ryby wskazane z grilla
Surówka z wskazanych i obojętnych warzyw (kalarepa, rzepa, cebula, pitruszka ziel. papryka czerw., burak, jabłko, seler , itp.)
Sałaty z wskazanych i obojętnych warzyw ( przykład posiekana sałata i szpinak na to papryka czerw., posiekana rzodkiewka, pomidor, cebula, 1 jajko, pokrojonyw kostkę surowy burak, pokrojona w kostkę kalarepa posypane wszystko curry, kurkumą, pieprzem cayenne, pietruszką zieloną i chrzanem i polać oliwą lub olejem lnianym i kosteczki sera feta na to i przyprawy oreganoi bazylia)
Śniadania:

przedstawiłem Julicie gdzieś na forum

Przekąski : orzechy włoskie, nasiona słonecznika, pestki z dyni jeden z owoców
Trochę kaszy gryczanej, ryżu i trochę wina czerwonego
I to jest cała piramida żywieniowa 50-% węglowodany, 20% białka i 30% tłuszczu + witaminy i minerały które są w warzywach. Ten dr. D'Adamo zawarł w w żywieniu grup wszystkie diety naraz.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Przepisy dla grupy krwi "0"
PostWysłany: Pią Paź 09, 2009 11:10 am 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Cześć kakumaku :D

Piszesz
Cytuj:
przedstawiłem Julicie gdzieś na forum

Przekąski : orzechy włoskie, nasiona słonecznika, pestki z dyni jeden z owoców
Trochę kaszy gryczanej, ryżu i trochę wina czerwonego
I to jest cała piramida żywieniowa 50-% węglowodany, 20% białka i 30% tłuszczu + witaminy i minerały które są w warzywach. Ten dr. D'Adamo zawarł w w żywieniu grup wszystkie diety naraz
.

Nie wiem gdzie wyczytałeś , że nasiona słonecznika są dobre dla właścicieli grupy krwi 0, bo generalnie tak nie jest. Może je jadać od czasu do czasu tylko "zerówka" z GenoTypem "zbieracza", pozostali powinni ich raczej unikać cały czas...a piramida, o której piszesz jest już trochę nieaktualna (na nową natknęłam się w najnowszych materiałach do nauki angielskiego, gdzie podstawą zdrowia jest ruch). D'Adamo obecnie oprócz odpowiedniej dawki ruchu zaleca jadanie produktów, głównie indywidualnie korzystnych, tak jak ja to intuicyjnie starałam się zrobić sama i w swoich wierszykach z podpowiedziami (na lodówkę). Tylko, że w/g diety genotypowej są pewne indywidualne modyfikacje...obecnie konsultowane (np kasza gryczana jest cały czas korzystna tylko dla łowcy, a w/g encyklopedii D'Adamo była niekorzystna dla 0 niewydzielaczy). Trzeba po prostu trochę uważać.

Pozdrawiam z Wołomina :D


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 105 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 13 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności