Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Pią Mar 29, 2024 12:21 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 33 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Sole mineralne: Magnez i grupa krwi A
PostWysłany: Czw Lis 22, 2007 7:08 pm 
Offline
Expert
Expert
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Paź 27, 2007 12:32 pm
Postów: 200
Otóż... moje pytanie brzmi czy mam niedobory magnezu? Pod okiem momentami skacze mi nerw, nie skacze w sensie hip hop xD tylko tak pika xDD drga... wiecie jaka jest przyczyna?


Ostatnio edytowany przez Happy Smile, Wto Gru 25, 2007 4:41 pm, edytowano w sumie 1 raz

Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu:
PostWysłany: Czw Lis 22, 2007 10:14 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Cze 02, 2007 6:59 pm
Postów: 1097
Też miałam takie drżenia oka, teraz mi to przypomniałeś, od dłuższego czasu mnie to nie nachodzi. To na pewno za sprawą diety.

Niedobór magnezu

Dane tu przedstawione mają jedynie wartość informacyjną i nie mogą zastąpić profesjonalnej porady lekarskiej.

Magnez bierze udział w wielu procesach przemiany materii w organizmie. Dzienne zapotrzebowanie na magnez wynosi 300 mg u kobiet i 370 mg u mężczyzn. Zapotrzebowanie na ten pierwiastek wzrasta w stresie, nadmiernym wysiłku fizycznym, w ciąży i okresie karmienia piersią oraz podczas intensywnego wzrostu. Zawartość magnezu w pokarmach roślinnych zależy od rodzaju nawozów zastosowanych w ich uprawie.

Magnez znajduje się w:


owocach strączkowych
chlebie razowym, pełnoziarnistym
orzechach (zwłaszcza orzeszkach ziemnych)
kakao i czekoladzie
bananach
mleku.



>http://serwisy.gazeta.pl/zdrowie/2,51177,,,,40911490,P_MEDIMEDIA_CHOROBY.html

To co przeczytałam i wkleiłam potwierdza moją wcześniejszą opinię. Pokarmy wytłuszczone to te, które jadam w dużych ilościach, jest to jednocześnie moja sugestia dla Ciebie. Orzeszki ziemne light są prażone bez udziału innego tłuszczu i soli, a przez to zdrowsze od innych. Takie tylko pogryzam.

P.s. no i ustały fatalne skurcze w łydkach.
P.s.2
Postępujący niedobór pierwiastka powoduje nadpobudliwość nerwowomięśniową. Pojawiają się zakłócające bodźce rozchodzące się od kory mózgowej przez unerwienie obwodowe i autonomiczne. Uzupełnienie jonów magnezu i eliminacja niedoboru zwiększa skutecznie reakcje hamujące układu nerwowego i osłabia siłę oddziaływania bodźców pobudzających do nadmiernych, niekontrolowanych reakcji.

źródło: internet


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Lis 23, 2007 7:42 pm 
Offline
Expert
Expert
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Paź 27, 2007 12:32 pm
Postów: 200
Dzieki wielkie za informacje! No to trzeba będzie namówić mamę na zakupienie orzeszków ziemnych ^^ BTW niema magnezu z masle orzechowym mimo, ze jest zrobione z orzechów?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Lis 23, 2007 9:00 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Cze 02, 2007 6:59 pm
Postów: 1097
:roll: powinien być, widocznie za bardzo rośniesz jak tego magnezu masz za mało. Polecam pieczywo pełnoziarniste, ono dużo spraw załatwi "za Ciebie".


Ostatnio edytowany przez KrystynaP, Czw Lis 29, 2007 10:29 pm, edytowano w sumie 1 raz

Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Lis 23, 2007 10:22 pm 
Offline
Expert
Expert
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Paź 27, 2007 12:32 pm
Postów: 200
Myślisz, że nie jem? Jem dziennie 3 kanapki białego zytniego, i pelnoziarniste niewiem jakie xD


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Lis 29, 2007 6:56 pm 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączenie: Nie Mar 11, 2007 7:25 pm
Postów: 484
Doskonałym źródłem magnezu dla grupy A będzie kasza gryczana, która jest ma wiele innych zalet, sporo cennych informacji na temat kaszy gryczanej (a także przepisów na potrawy z kaszy gryczanej) znajdziesz w wątku „Dieta zgodna z grupą krwi”. Poza tym magnezu dostarczają też m.in. pestki z dyni, migdały, płatki owsiane.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Lis 30, 2007 8:55 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Cze 02, 2007 6:59 pm
Postów: 1097
"A"

Jak zwykle masz El-ka rację, zapomniałam o kaszy gryczanej, pysznej zresztą :D i taniej :!: .

R. próbuję w dalszym ciągu rozwikłać zdrowotny problem, w trakcie poszukiwań natrafiłam w Internecie na taką informację:

Prebiotyczne wsparcie

Aby probiotyk mógł spełnić swoje zadanie, czyli skolonizować się, a następnie chronić nasz układ pokarmowy, musimy zadbać o jego właściwe odżywianie. I tu z pomocą przychodzą nam prebiotyki - nie poddające się trawieniu składniki pokarmowe, którymi odżywiają się bakterie probiotyczne. Najczęściej stosowanymi prebiotykami są rozpuszczalne frakcje błonnika pokarmowego - inulina i oligofruktoza, występujące w wielu roślinach, na przykład: pomidorach, cykorii, porach, cebuli, czosnku, szparagach, bananach czy orzechach ziemnych.
Badania wykazują, że obecność tych substancji w organizmie polepsza wchłanianie wapnia i magnezu z przewodu pokarmowego.

źródło:>http://www.dobrebakterie.pl/index.php?pname=153


Być może powinieneś zwiększyć spożycie tych roślin, te pogrubione, to odpowiednie dla grupy A. Może dostawa magnezu jest właściwa, tylko szwankuje jego przyswajanie.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob Gru 01, 2007 12:05 pm 
Offline
Expert
Expert
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Paź 27, 2007 12:32 pm
Postów: 200
Jem cebule, a dzisiaj dla poprawy zjem sobie kasze gryczaną, chociaz i tak sie poprawiło, a czy przypadkiem jak ją ugotuje nie zabije magnezu?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob Gru 01, 2007 1:23 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Cze 02, 2007 6:59 pm
Postów: 1097
No już na małe straty nie ma rady :) , jak ugotujesz według sposobu podanego na stronie czwartej głównego wątku, to stracisz niewiele :D . Smacznego, głowa do góry, będzie całkiem ok.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob Gru 01, 2007 7:30 pm 
Offline
Expert
Expert
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Paź 27, 2007 12:32 pm
Postów: 200
KrystynaP napisał(a):
No już na małe straty nie ma rady :) , jak ugotujesz według sposobu podanego na stronie czwartej głównego wątku, to stracisz niewiele :D . Smacznego, głowa do góry, będzie całkiem ok.


masz na mysli: Tą przyprawą, która o tym przesądna jest majeranek. Do gotowania 1 szklanki kaszy gryczanej , nie palonej, dodaję, oprócz przyprawy jarzynowej (bez glutamianu sodu!), pomielone ziele angielskie, pomieloną kolendrę, liść laurowy i łyżkę majeranku. Gotuję do czasu aż 2 szklanki wody zostaną prawie całkowicie wchłonięte. Następnie zawijam garnek szczelnie w koc i kroję dwie duże cebule. Po mniej więcej 10 min. od odstawienia z ognia, dodaję cebulę i około 2 łyżki oleju z pestek winogron, następnie zostawiam, nadal w kocu, na około 1,5 godziny. Podaję z jogurtem naturalnym, albo robię sos pieczarkowy. Czytałam, że kaszę powinno się serwować z nabiałem , bo wtedy dostarczamy organizmowi kompletu aminokwasów.

to? :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Gru 07, 2007 2:00 am 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Pią Gru 07, 2007 12:21 am
Postów: 39
Miejscowość: Norwegia
To cieszę się, że moja córcia uwielbia orzeszki ziemne i może je jeść na potęgę... :) Też grupa "A", ale nie jestem pewna, bo badań jej nie robiliśmy...
Do kaszy gryczanej muszę się jeszcze przekonać, no i znaleść ją gdzieś tutaj... tylko jak to po norwesku :?: muszę poszukać jak już się do niej pozytywnie nastawię :wink:

Swoją drogą jaka to ciekawa sprawa, że małe dzieci nie myśląc o tym wybierają te produkty, które im służą... A nasze matki wmuszały w nas, jak się teraz okazuje, różne paskudztwa...

Córcia miała skazę białkową i nie mogła ona (przez to i ja...) pić mleka i przetworów mlecznych, no i jeszcze bezglutenowiec... Czy to o czymś nie świadczy...

_________________
Krystyna, grupa krwi "A"

gotuj


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Gru 07, 2007 4:49 pm 
Offline
Expert
Expert
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Paź 27, 2007 12:32 pm
Postów: 200
redi-k napisał(a):
To cieszę się, że moja córcia uwielbia orzeszki ziemne i może je jeść na potęgę... :) Też grupa "A", ale nie jestem pewna, bo badań jej nie robiliśmy...
Do kaszy gryczanej muszę się jeszcze przekonać, no i znaleść ją gdzieś tutaj... tylko jak to po norwesku :?: muszę poszukać jak już się do niej pozytywnie nastawię :wink:

Swoją drogą jaka to ciekawa sprawa, że małe dzieci nie myśląc o tym wybierają te produkty, które im służą... A nasze matki wmuszały w nas, jak się teraz okazuje, różne paskudztwa...

Córcia miała skazę białkową i nie mogła ona (przez to i ja...) pić mleka i przetworów mlecznych, no i jeszcze bezglutenowiec... Czy to o czymś nie świadczy...


Haha! :D też mam skaze białkową, ale piłem, a teraz nie pije :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Nie Gru 09, 2007 8:41 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Cze 02, 2007 6:59 pm
Postów: 1097
źródło:http://www.sciaga.pl/tekst/28109-29-aminokwasy


Aminokwasy ?


Podstawowy składnik białek.
Organizm samodzielnie może zsyntetyzować 13 z 21 białek. Pozostałe 8 musi być dostarczone z "zewnątrz".
Aminokwasy podzielić można na dwie grupy:
- aminokwasy ogólne,
- aminokwasy rozgałęzione

Charakterystyka poszczególnych aminokwasów:
izoleucyna, leucyna - aminokwasy rozgałęzione, występujące w kukurydzy i mleku. Są wykorzystywane jako materiał budulcowy i energetyczny dla pracującego mięśnia. Nie przechodzą przez wątrobę i dlatego praktycznie natychmiast trafiają do potrzebujących je mięśni.

walina - aminokwas rozgałęziony, działanie jak wyżej, najobficiej występuje w białku siemienia lnianego.

histydyna - niezbędna w mięśniach, gdyż bierze udział w syntezie białka i hemoglobiny.

lizyna - buduje chrząstki, konieczna do produkcji białka, wraz z witaminą C tworzą L-karnitynę.

metionina - działa ochronnie na komórki wątroby, ułatwia szybkie pozbycie się tkanki tłuszczowej. Najobficiej występuje w białku jaja i mleka.

fenyloalanina - niezbędna do syntezy hormonów tyroksyny i adrenaliny. Ponieważ przekształca się w tyrozynę, dlatego też ma zastosowanie w leczeniu depresji.

treonina - ważny składnik kolagenu, który jest głównym składnikiem podporowym tkanki łącznej.

tryptofan - prekursor serotoniny, może uwalniać hormon wzrostu.

arginina - może zwiększać wydzielanie insuliny i hormonu wzrostu.

tyrozyna - prekursor takich związków jak adrenalina (pobudzacz receptorów autonomicznego układu nerwowego), dopamina i noradrenalina (spełniają rolę przekaźników impulsów).

cysteina - bierze udział w odtruwaniu organizmu
alanina - przyspiesza metabolizm mięśni poprzez przenoszenie do wątroby resztek węglowych, które zużyte są do syntezy glukozy

kwas asparginowy - redukuje poziom amoniaku
cystyna - niezbędna do syntezy białek osocza, bierze udział w syntezie kreatyny, glukagonu, insuliny

prolina - może stanowić zbiornik energii dla mięśni

seryna - bierze udział w pracy systemy nerwowego, usprawnia przepływ impulsów

ornityna - duże dawki stymulują wydzielanie hormonu wzrostu, usprawnia i przyspiesza pracę wątroby

tauryna - wpływa na wzrost masy mięśniowej, obniża ciśnienie krwi, poprawia tolerancję leków, działa korzystnie na centralny układ nerwowy.

Niezbędne aminokwasy
Izoleucyna:
- Ważna w regulacji poziomu cukru i produkcji energii oraz przy budowie hemoglobiny.
- Aminokwas ten jest transformowany (metabolizowany) i przetwarzany w tkankę mięśniową.
- Jego brak powoduje objawy podobne do hipoglikemii lub niskiego poziomu cukru we krwi.

Leucyna:
- Niezbędny aminokwas, który znajduje się w białkach zwierzęcych i roślinnych.
- Ważny dla kontroli poziomu cukru we krwi.

Lizyna:
- Ważna przy budowie białek, głównie w mięśniach i w kościach, istotna dla rozwoju dzieci.
- Pomaga wchłaniać wapń, uzyskiwać większą koncentrację umysłową.
- Zwalcza objawy przeziębienia, grypy oraz opryszczki.
- Pomaga w wytwarzaniu hormonów, przeciwciał, enzymów i budowie kolagenu.
- Jej brak powoduje zmęczenie, rozdrażnienie, anemię i wypadanie włosów.

Metionina:
- Usuwa trujące resztki z wątroby i wspomaga tworzenie tkanki wątroby oraz nerek.
- Bardzo ważna w leczeniu choroby reumatycznej i toksemii, czyli obecności toksyn we krwi pojawiającej się w czasie ciąży.
- Wspomaga układ trawienny, wzmacnia osłabione mięśnie, łamliwe włosy i jest bardzo pomocna w osteoporozie.

Fenyloalanina:
- Skuteczna pomoc przy depresji, otyłości i utracie pamięci.
- Jest ważnym składnikiem w produkcji kolagenu, głównego włóknistego białka ustroju.
- Dzięki jej działaniu w centralnym układzie nerwowym zmniejsza ból towarzyszący migrenom, menstruacji i zapaleniom stawów.
- Fenyloalanina nie powinna być przyjmowana przez kobiety w ciąży oraz cierpiące na nadciśnienie.

Tryptofan:
- Pomaga kontrolować nadaktywność u dzieci, łagodzi stres, dobry dla serca.
- Pomaga w kontroli wagi i umożliwia wzrost hormonów potrzebnych do produkcji witaminy B6 i niacyny.
- Aminokwas ten jest używany przez mózg do produkcji serotoniny i melatoniny, neuroprzekaźników potrzebnych do przenoszenia impulsów nerwowych z jednej komórki do innej.
- Brak serotoniny i melatoniny powoduje depresję, bezsenność i inne zaburzenia umysłowe.

Treonina:
- Znajduje się w sercu, centralnym układzie nerwowym i mięśniach.
- Bardzo ważna w budowie kolagenu i elastyny, wspomaga wątrobę i utrzymanie równowagi białkowej w organizmie.

Walina:
- Ma działanie pobudzające.
- Utrzymuje metabolizm mięśni, regeneruje tkanki i przyczynia się do równowagi azotowej.
- Walina powinna być łączona z leucyną i izoleucyną.

Dodatkowe aminokwasy
Alanina:
- Ważne źródło energii i regulator poziomu cukru we krwi.
- Wchodzi w szlaki metaboliczne glukozy.

Aspargina:
- Odgrywa znaczącą rolę w metabolicznych procesach układu nerwowego.
- Od niej zależy stan umysłowy, decyduje czy jest się zdenerwowanym, czy spokojnym.

Kwas asparginowy:
- Buduje barierę przeciwko immunologlobimom i przeciwciałom układu immunologicznego.
- Ma duże znaczenie dla przemiany węglowodanów w energię mięśniową.

Cytrulina:
- Stymuluje układ immunologiczny.
- Pomaga w wytwarzaniu energii organizmu.
- Odtruwa wątrobę z produktów zawierających amoniak.

Cysteina:
- Stymuluje porost włosów
- Chroni przed uszkodzeniami, które może spowodować alkohol i papierosy.

Glutamina:
- Wspomaga pamięć, koncentrację i prawidłowe funkcjonowanie aktywności umysłowej.

Kwas glutaminowy:
- Ważny składnik metaboliczny w układzie immunnologicznym, do produkcji energii i funkcji mózgu.

Glicyna:
- Opóźnia zwyrodnienie mięśni poprzez dostarczanie dodatkowej keratyny.
- Bardzo ważna przy budowie czerwonych krwinek i dostarczaniu aminokwasów do organizmu, a także przy syntezie glukozy i keratyny - dwóch ważnych substancji dla produkcji energii.

Histydyna:
- Bardzo ważna przy produkcji czerwonych i białych krwinek, podstawa dla budowy tkanek organizmu.

Prolina:
- Ważny składnik w budowie tkanek.

Seryna:
- Wspomaga pamięć, funkcjonowanie systemu nerwowego.
- Bardzo ważna przy produkcji energii w komórce.

Tyrozyna:
- Stosowana przy bezsenności, niepokoju i depresji, a także alergii.
- Bardzo istotna dla funkcji tarczycy i przysadki.
- Brak tego amonokwasu jest związany z nadczynnością tarczycy, co powoduje zmęczenie i wyczerpanie.
- Zmniejszenie ilości tyrozyny powoduje brak norepinefryny, co może spowodować depresję nerwową.

Karnityna:
- Pomaga w kontrolowaniu wagi i przemiany tłuszczowej w organizmie.
- Zmniejsza ryzyko wystąpienia schorzeń serca.
- Do produkcji tego aowskkwasu organizm potrzebuje lizyny i witamin B1 i B6 wraz z żelazem.

GABAowskas gamma-aminomasłowy:
- Jest ważny dla uzyskania opanowania, ponieważ hamuje komórki nerwowe przed wyładowaniem.
- Pomaga wstrzymać niepokój i nad-aktywność.


Tauryna:
- Ważna dla mięśni i w zaburzeniach serca.
- Pomaga w trawieniu tłuszczów (znajduje się w żółci), a także przy hipoglikemii i nadciśnieniu.
- Jest związana z epilepsją i niepokojem.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Nie Gru 09, 2007 8:56 pm 
Offline
Expert
Expert
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Paź 27, 2007 12:32 pm
Postów: 200
Wooow dziekuje za taki artykuł! :D Ale już pije 2 szklanki kakao dziennie, jem orzechy i nie mam :D Ale gdy rano zapomnę zjesc te produkty to od razu mi drga :P


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon Gru 10, 2007 12:48 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Cze 02, 2007 6:59 pm
Postów: 1097
Z tych mądrości o aminokwasach wynika, że kasza gryczana z jogurtem probiotycznym to dobre zestawienie dla grupy A, oczywiście chleb pełnoziarnisty. Już teraz wiem, z naukowego punktu widzenia, dlaczego psychika mamy tak dobrze zareagowała na dietę pełnoziarnistą. Wreszcie otrzymywała wszystkie potrzebne aminokwasy :D

Dobrze, że nie muszę się tych nazw uczyć na pamięć, wolę stosować dietę grupy krwi, bo tam nasz guru, wszystko, co potrzebne dla nas, wykalkulował i podał w bardziej "zjadliwej" formie :wink: .


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 33 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 13 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności