Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 9:53 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 33 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu:
PostWysłany: Pon Gru 10, 2007 1:22 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Cze 02, 2007 6:59 pm
Postów: 1097
Kontynuując temat aminokwasów, polecam Ci R., jako grupie A, kiełki lucerny.

Kiełki

Co to takiego?
Kiełki to nic innego, jak kiełkujące ziarno.
Dlaczego kiełki, można przecież tak sobie schrupać, n.p. ziarna słonecznika?
No, można, ale wtedy zjada się bardzo dużo tłuszczów, niewiele witamin, niewiele białka i.t.p., te powstają dopiero w kiełkach. Należy sobie wyobrazić, że kiełki to małe, ale bardzo efektywne fabryki chemiczne, w których z surowców pierwotnych - tłuszczów, węglowodanów i aminokwasów, powstają potrzebne do życia elementy.

Lucerna albo alfalfa
Lucerna zawiera więcej wartościowych składników niż 'konkurenci', niż sałaty, warzywa i owoce. W zależności od czasu kiełkowania: po siedmiu dniach kiełki lucerny są źródłem chlorofilu, zawierają prowitaminę A, ponadto witamię B-komplex, D, E, K.
Lucerna dostarcza szczególnie dużo białka roślinnego i przede wszystkim - dojrzałe kiełki - wszystkie podstawowe aminokwasy. Eksperci stosują Lucernę do 'odtrucia' organizmu, polecana jest również jako 'pakiet turbo' do rekonwalescencji i dla chronicznie chorych. Jej antytoksyczne właściwości przewyższają te drożdży piwnych i kiełków pszenicznych. Lucerna uodparnia organizm i pomaga w leczeniu dolegliwości zapalnych z rodzaju -itis, jak artritis.
Lucernę poleca się zwłaszcza przy stanach wyczerpania. Przywraca ona równowagę wapienno-fosforową, która jest ważna szczególnie dla dzieci, jako że od niej zależy budowa kości.

źródło:http://storytel.republika.pl/kielki.html


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu:
PostWysłany: Pon Gru 10, 2007 3:57 pm 
Offline
Expert
Expert
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Paź 27, 2007 12:32 pm
Postów: 200
KrystynaP napisał(a):
Kontynuując temat aminokwasów, polecam Ci R., jako grupie A, kiełki lucerny.

Kiełki

Co to takiego?
Kiełki to nic innego, jak kiełkujące ziarno.
Dlaczego kiełki, można przecież tak sobie schrupać, n.p. ziarna słonecznika?
No, można, ale wtedy zjada się bardzo dużo tłuszczów, niewiele witamin, niewiele białka i.t.p., te powstają dopiero w kiełkach. Należy sobie wyobrazić, że kiełki to małe, ale bardzo efektywne fabryki chemiczne, w których z surowców pierwotnych - tłuszczów, węglowodanów i aminokwasów, powstają potrzebne do życia elementy.

Lucerna albo alfalfa
Lucerna zawiera więcej wartościowych składników niż 'konkurenci', niż sałaty, warzywa i owoce. W zależności od czasu kiełkowania: po siedmiu dniach kiełki lucerny są źródłem chlorofilu, zawierają prowitaminę A, ponadto witamię B-komplex, D, E, K.
Lucerna dostarcza szczególnie dużo białka roślinnego i przede wszystkim - dojrzałe kiełki - wszystkie podstawowe aminokwasy. Eksperci stosują Lucernę do 'odtrucia' organizmu, polecana jest również jako 'pakiet turbo' do rekonwalescencji i dla chronicznie chorych. Jej antytoksyczne właściwości przewyższają te drożdży piwnych i kiełków pszenicznych. Lucerna uodparnia organizm i pomaga w leczeniu dolegliwości zapalnych z rodzaju -itis, jak artritis.
Lucernę poleca się zwłaszcza przy stanach wyczerpania. Przywraca ona równowagę wapienno-fosforową, która jest ważna szczególnie dla dzieci, jako że od niej zależy budowa kości.

źródło:http://storytel.republika.pl/kielki.html


Dziekuje wielkie za te informacje! ;) Ale skąd to wziąść? ;)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon Gru 10, 2007 5:47 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Pią Mar 23, 2007 9:16 pm
Postów: 113
Miejscowość: nadwaga, stany zapalne, k
Kiełki lucerny można samemu wyhodować , Krystyna podała dokładny przepis tutaj : dieta zgodna z grupa krwi
Bardzo łatwo jest wyhodować kiełki, ja akurat wyhodowałam sobie kiełki brokuł, gorąco polecam!
Kiełki można dodawać m.in. sałatek, surówek, posypywać nimi kanapki itp. A teraz w zimie takie kiełki są wręcz nieocenione!


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon Gru 10, 2007 6:40 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Cze 02, 2007 6:59 pm
Postów: 1097
Witam Halino, prawda, że to jest proste :D. W każdym razie bardzo z tym mało zachodu, w stosunku do korzyści jakie się z nich osiąga. Kiełki brokuł są również bardzo cenne. Wymagają więcej skrupulatności w ich płukaniu, bo inaczej trochę pachną kapuściano, z lucerną pod tym względem jest jeszcze mniej kłopotu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon Gru 10, 2007 7:43 pm 
Offline
Expert
Expert
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Paź 27, 2007 12:32 pm
Postów: 200
1. Cała hodowla polega na rozsypaniu ziarenek... ale jakich i skąd je wziasc?
2. Musi byc plastikowa kiełkownica ze sklepów ekologicznych?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Gru 12, 2007 6:06 pm 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączenie: Nie Mar 11, 2007 7:25 pm
Postów: 484
Ja również w tym roku wiosnę wyhodowałam kiełki i teraz na zimę też zamierzam. Nasiona kupowałam w zwyklym sklepie ze zdrową zywnoscia ale podobno można je też zakupić w internetowym sklepie ze zdrową żywnością

A co do magnezu, znajdziesz go również w burakach czerwonych.
Buraki czerwone zawierają również mnóstwo innych cennych dla zdrowia składników, oprócz wspomnianego magnezu także m.in. wapń, potas, wit. C oraz B1.
Dzisiaj wysłałam przepis na surówkę z buraczków z chrzanem, dla każdej grupy osobno, bo zarówno buraczki jak i chrzan należą do produktów zalecanych lub neutralnych dla wszystkich grup krwi.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Gru 12, 2007 6:49 pm 
Offline
Expert
Expert
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Paź 27, 2007 12:32 pm
Postów: 200
Ja buraczki w okresie letnim jem mnóstwo :D Jak mamy na działce, to mama zrywa uciera robi na ciepło czy tez na chłodno z cebulą i jest bardzo pyszne ^^


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Gru 12, 2007 9:09 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Cze 02, 2007 6:59 pm
Postów: 1097
R. kiełkownica jest po prostu wygodna, możesz robić kiełki w słoiku, ale to raczej te z większych nasion.
Jeżeli chodzi o nasiana, to nie mogą to być takie do wysiewu w gruncie, ponieważ one są konserwowane. Nim zjesz takie warzywo z nich wyhodowane, to w znacznym stopniu ulega to degradacji, natomiast do kiełkowania nie nadają się absolutnie, muszą być opatrzone stosownym napisem "na kiełki". Jakiś czas temu w Tesco też takie widziałam.
Lucerna jest smaczna i cenna, ale jej nasionka są małe i trudno je płukać w słoiku i odcedzać na sitku, trochę z tym byłoby zabawy :wink:.
Poczytaj na temat hodowli kiełek w internecie. Ja w każdym razie polecam kiełkownicę, na dłuższą metę jest to dobre rozwiązanie, raczej zachęca do produkcji i jedzenia niż odstrasza. Używam ją już chyba trzy lata i nic jej nie dolega, no może straciła blask nowości :wink:


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Gru 13, 2007 6:04 pm 
Offline
Expert
Expert
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Paź 27, 2007 12:32 pm
Postów: 200
Strasznie się rozpisałaś na temat doniczki... a mnie bardziej interesuje co tam wsadzic? ;) Czyli jakie kiełki, skąd to wziasc?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Gru 14, 2007 12:12 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Cze 02, 2007 6:59 pm
Postów: 1097
Czyli jakie kiełki, skąd to wziasc?


Dla grupy A np.: rzodkiewka, brokuł, lucerna. Nadają się do kanapek.

Nasiona kupujesz w sklepie ze zdrową żywnością (lokalnym albo internetowym) opatrzone napisem "na kiełki", są dostępne w sklepie Ekosfera
P.s. stosowną doniczkę też tam kupisz :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Gru 14, 2007 3:52 pm 
Offline
Expert
Expert
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Paź 27, 2007 12:32 pm
Postów: 200
Doniczke to tam mniejszy problem, moja mama ma mnóstwo, i jeszcze jedno.. to sie robi w ziemi ?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Gru 14, 2007 9:15 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Cze 02, 2007 6:59 pm
Postów: 1097
Nieeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee :!: :!: , doniczkę podchwyciłam od Ciebie, myślałam, że tak w przenośni nazywasz kiełkownicę. Kiełki hoduje się na wacie, albo w słoiku, albo w kiełkownicy. To jest najwygodniejszy sposób. Nasiona przepłukuje się wodą co parę godzin, pod wpływem wilgoci zaczyna się proces kiełkowania. Jest to chyba jedna z bardziej ekologicznych upraw, bo bez kontaktu ze skażoną glebą. Najlepiej stosować, do ich przepłukiwania, wodę filtrowaną, oczywiście jeżeli to możliwe. Więcej szczegółów znajdziesz tu >http://www.wegetarianie.pl/XForum-viewthread-tid-303.html


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Gru 14, 2007 10:14 pm 
Offline
Expert
Expert
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Paź 27, 2007 12:32 pm
Postów: 200
Ahaaa :D No to tak jak żeżuchę? :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob Gru 15, 2007 7:45 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Cze 02, 2007 6:59 pm
Postów: 1097
R. według mnie najlepiej w kiełkownicy :!: :!: :!: :!: ............No mówię chyba wyraźnie :wink: .
A tak już całkiem poważnie, to myślę, że lucernę na wacie nie można, bo w początkowym stadium kiełkowania wytwarzają się alfatoksyny i coś nie za bardzo wyobrażam sobie to wypłukiwanie waty z tych toksyn.
Jak się kiedyś zdecydujesz na kiełkownicę, to pomówimy o szczegółach :).


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Nie Gru 23, 2007 10:42 pm 
Offline
Member
Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Czw Paź 04, 2007 8:05 pm
Postów: 95
Miejscowość: problemy z w
Dla grupy A odpowiednie produkty dostarczające najwięcej magnezu to:

pestki dyni
kakao gorzkie
natka pietruszki
soja
migdały
kasza gryczana
fasola biała


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 33 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności