Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 11:22 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1 post ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Topinambur na surowo- komu służy, a komu nie?
PostWysłany: Czw Lis 21, 2019 10:55 am 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Witam

Pojawił się na naszym wołomińskim rynku topinambur. Z wyglądu to małe podłużne bulwy, ze smaku podobne do słonecznika (wg mnie też). Moja koleżanka z grupą krwi A powiedziała mi, że postanowiła go spróbować... ale po ugotowaniu... powiedziała, że ma dla niej działanie jakby przeczyszczające.
Ja (0Rh-) postanowiłam spróbować od razu na surowo... pierwszy raz - umyłam i sparzyłam... potem oskrobałam jak młody ziemniak i zjadłam (2 szt). Nie zauważyłam żadnych wzdęć, przed którymi przestrzegają w necie. Drugiego dnia już tylko umyłam, oskrobałam i zjadłam 3 szt (ma bardzo delikatną skórkę i pod nią jest biały)i też miałam odczucie pustego brzucha. Pisali w necie, że nie pozwala organizmowi wchłaniać cukru... Dla mnie jest bardzo dobry w smaku. Człowiek, który sprzedawał (u nas po 10 zł/kg) powiedział, że w tym roku są małe bo było sucho, że on tylko myje przed jedzeniem (ma 0Rh+). Więc to taka "rzodkiewka" o smaku słonecznika (które dla "zerówek" nie są polecane)... ciekawe jak będzie po dłuższym okresie... albo większych ilościach. Ponoć łatwo się przechowuje (w piasku) i daje nieraz plony większe niż ziemniaki :)

Pozdrawiam z Wołomina


Góra
 Profil  
 

zdrowie



Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1 post ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności