Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 11:10 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 22 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Chciałam się przywitać...
PostWysłany: Pią Gru 07, 2007 1:46 am 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Pią Gru 07, 2007 12:21 am
Postów: 39
Miejscowość: Norwegia
Mam na imię Krystyna i jakieś dwa lata temu postanowiliśmy z mężem zmienić nasze życie. Zaczęło się od wyjazdu za granicę. Wybraliśmy Norwegię, co okazało się strzałem w dziesiątkę :) Piękne widoki, zdrowe jedzonko (bez konserwantów) alergie córeczki odeszły w zapomnienie :lol:

Później nadszedł czas na pracę nad sobą, a więc niedawno wróciłam do aktywności fizycznej i od razu lepiej się poczułam. :)
Dalej... przygotowywanie domowych kosmetyków (czekam w domku na przedszkole dla córci by iść do pracy, więc mam trochę czasu), które się sprawdziły i efekty widać.

Jednak, by wszystko grało, trzeba też dobrze się odżywiać. A więc niecały miesiąc temu wróciliśmy do tematu diety zgodnej z grupą krwi, który poruszaliśmy jeszcze w Polsce. Teraz mamy czas, spokój i co najważniejsze motywację (mąż musi spaść z wagą ze względu na stawy-trzy operacje więzadeł krzyżowych)

No i stanęło przede mną nie lada zadanie, połączyć jedzonko dla grupy "A" i "0" Przeszukałam internet wzdłuż i wszeż. Znalazłam różne ciekawe strony i artykuły, lecz to jedyne forum wydało mi się najwłaściwsze, by podzielić się swoimi uwagami, spostrzeżeniami i móc porozmawiać z osobami, które też to przeżywają... :) jakoś strony, gdzie zalecają różnego rodzaju suplementy mnie nie pociągają... :wink:

W najbliższym czasie postaram się dorzucić kilka przepisów, które zdążyłam do tej pory przetestować na nas... :)

Od razu chciałam podziękować KrystynieP bo dzięki jej podpowiedzi mogę już teraz sprawdzić na stronie dadamo :?: co możemy jeść, a czego unikać... A to w początkowej fazie bardzo ważne... 8) Mam niestety utrudnione zadanie, bo nie dość, że muszę sobie z angielskiego tłumaczyć, to poźniej jeszcze na norweski... grrr Przez pierwsze dwa tygodnie to nie mogłam spać po nocach, bo mózg miałam wyprany, a mąż musiał rozpoczać dietę od zaraz... więc dopiero dziś mam wolną chwilkę i piszę...

Pozdrawiam wszystkich

_________________
Krystyna, grupa krwi "A"

gotuj


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu:
PostWysłany: Pią Gru 07, 2007 4:01 pm 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączenie: Nie Mar 11, 2007 7:25 pm
Postów: 484
Witam serdecznie :) Ja również jestem fanką diety zalecanej przez dr D’Adamo, dzięki tej diecie zdołałam zapobiec rozwijającym się chorobom, poza tym odzyskałam formę i dobre samopoczucie, co nie jest tylko moim subiektywnym odczuciem ale wszyscy dookoła też zauważyli :wink: O tym że schudłam i utrzymuję wagę nawet nie wspominam :) Mam nadzieję, że na forum znajdziesz przepisy które ułatwią Ci stosowanie diety, Pozdrawiam, Elka :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Gru 07, 2007 4:51 pm 
Offline
Expert
Expert
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Paź 27, 2007 12:32 pm
Postów: 200
Witaj !! !! !! Świetnie, że wybralas Norwegię! Tak na marginesie wybieram się na Skandynawistyke, i potem jadę albo do Szwecji albo do Norwegii :D Ze względów zdrowotnych również. Od razu WITAJ !! I życze POWODZENIA! Jedzenie norweskie a polskie to dwie skrajności, z korzyscią oczywiście dla norweskiego.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Gru 07, 2007 11:35 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Pią Mar 23, 2007 9:16 pm
Postów: 113
Miejscowość: nadwaga, stany zapalne, k
Krystyno witam Cię bardzo serdecznie!!! Dieta zgodna z grupą krwi pomaga schudnąć i poprawić stan zdrowia, ja się już o tym zdążyłam przekonać. Na pewno nie będziesz żałować swojej decyzji. Co prawda pewnym wyzwaniem będzie połączenie kuchni dla grup "A" i "0", widziałam jednak na forum sporo przepisów odpowiednich dla wszystkich grup. Nie znam się na kuchni norweskiej, wiem jednak że podstawę stanowią ryby (na pierwszym miejscu dorsz) przyrządzane na wiele różnych sposobów, a ryby jak wiadomo są bardzo zdrowe. Wiele gatunków ryb jest zalecanych zarówno dla ”A” jak i „O” więc w tym względzie będziesz miała ułatwione zadanie (ja też mam grupę „0” i bardzo często wykorzystuję ryby w kuchni). Pozdrawiam :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Nie Gru 09, 2007 4:30 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Pią Gru 07, 2007 12:21 am
Postów: 39
Miejscowość: Norwegia
Nasza kuchnia, głównie dania obiadowe, opierają się właśnie na rybach. Najczęściej jest to łosoś, czarniak (sey), panga i od święta dorsz, bo nie należy do najtańszych... :wink:
Jak na razie wymyślam. Wypróbowałam już jeden przepis z forum (jak zwykle z własnymi zmianami... :D )
No i raz w tygodniu jest kurczak. Jako, że jest neutralny dla "A"
Śniadanko mąż dostaje inne, ale to nie problem, bo nie jemy razem :)
Cieszę się, że córcia uwielbia wafle ryżowe i chrupki żytni chlebek bardziej od normalnego (tu w każdym sklepie jest przynajmniej 10 rodzajów chleba pieczonego :roll: a niestety żaden, który mąż może jeść)

Jak na razie oswajamy się z tym co możemy, a czego nie. Czasami ja z córcią robimy wyłom, ale mąż się trzyma :)

Ja kuchni norweskiej też nie znam. Ale wiem, że wiele z tego co potrzebuję mogę dostać w sklepach, choć czasami trzeba się nachodzić. Niestety nie udało mi się znaleść chleba esseńskiego, ani ezechiela :( Za to znalazłam mąkę orkiszową i chyba pomyślę o pieczeniu, jak wtedy, gdy piekłam bezglutenowe chlebki dla Antośki :)

Z tego co udało mi się zauważyć, to norwedzy używają małe ilości przypraw... I nie uznają kiszonych ogórków i kiszonej kapusty, bo to dla nich zepsute jedzenie...

_________________
Krystyna, grupa krwi "A"

gotuj


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Nie Gru 09, 2007 7:18 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Cze 02, 2007 6:59 pm
Postów: 1097
Jeszcze raz witam w tym miejscu. Fajnie masz z tym świeżym łososiem. Zawsze są plusy i minusy, ale to jest niewątpliwy plus dla Ciebie i Twojej rodziny.
Coś mi się wydaje, że zarazisz nas pieczeniem własnego chleba :) .


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Gru 12, 2007 10:53 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Pią Gru 07, 2007 12:21 am
Postów: 39
Miejscowość: Norwegia
Przyznam się szczerze, że łososia jemy mrożonego zresztą jak większość tutaj. Mówią, że lepszy... Raz kupiłam świeżego i mnie nie zachwycił. No i wygoda z mrożonym, bo raz w tygodniu robimy zakupy, a ja czasami z Tosieńką nie mam możliwości wyjść do sklepu... :wink:

Co do chleba, to mąkę orkiszową kupiłam i drożdże też. Myślę, że w ciągu tygodnia się zbiorę i sprawdzę, czy nasz piekarnik nadaje się do chleba. 8)
Dowiedzieliśmy się że można kupić świeże bagietki orkiszowe dwa razy w tygodniu, ale cena jest zawrotna, więc najpierw próbuję pieczenia... :lol:

_________________
Krystyna, grupa krwi "A"

gotuj


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re:
PostWysłany: Wto Lip 08, 2008 9:17 am 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Witam :D

Ja jestem nowa na tym forum. Myślę, że bardzo dobrze zrobiłaś przyzwyczajając rodzinę do jedzenia zgodnie z grupą krwi. Korzyści zdrowotne masz zagwarantowane. Czytając przepisy, które dołączyłaś do grupy krwi B i AB zauważyłam, że zalecają one kurczaka, czym wprowadziłaś czytelników w błąd. Krysia napisała do administratora, aby te przepisy usunąć, na razie bez skutku, a ja myślę, że możesz to poprawić sama, zastępując w przepisach dla B i AB kurczaka indykiem. Ja mam doświadczenie z grupą 0 i B.

Pozdrawiam

TeSa


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Chciałam się przywitać...
PostWysłany: Śro Lip 23, 2008 5:40 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Śro Lip 23, 2008 5:37 pm
Postów: 26
Hej, jestem tu nowa. Diete do grupy krwi (A) staram sie stosowac od 2 tygodnia( z róznorakim skutkiem). Chciałam sie zapytac jak sobie radzicie w chwilach słabosci? I pytanie do dziewczyn: jak sobie radzicie gdy wasza kobiecosc daje o sobie znac czyli napięcie przedmiesiączkowe. Bo ja do tej pory musiała zjesc całą czekolade....... a teraz strasznie mi cieżko, zaraz idę na rower zeby o tym nie myśleć tylko;/


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Chciałam się przywitać...
PostWysłany: Czw Lip 24, 2008 9:21 am 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Witamy Cię monixa :D
piszesz:
Cytuj:
Hej, jestem tu nowa. Diete do grupy krwi (A) staram sie stosowac od 2 tygodnia( z róznorakim skutkiem).

Ja też tu jestem od niedawna. Mam grupę krwi 0. Na tym forum jest bardzo dużo osób z grupą krwi A, a wśród nich prawdziwy ekspert tej grupy Krystyna P. Zgodnie z wytycznymi encyklopedii Jedz zgodnie z grupą krwi dr D'Adamo gorzka czekolada jest nieszkodliwa. Jeśli chodzi o potwierdzenie to mogę to zrobić za gr. 0 i B. nieraz ją jadamy, ja, czasem też w dużych ilościach i nie zauważyłam żadnych ujemnych skutków. Może dlatego, że od dawna ja i moja rodzina staramy się jadać zgodnie z podstawowymi wytycznymi tej teorii. Zapraszamy do czytania forum i dzielenia się swoimi opiniami. Pozdrawiam Wszystkich Czytających :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Chciałam się przywitać...
PostWysłany: Śro Cze 03, 2009 1:34 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Wto Cze 02, 2009 7:43 am
Postów: 1
"A"
Witam wszystkich czytelników tego forum :)
Od 1 czerwca zaczęłam dietę - trzymajcie kciuki. Mąż na razie "próbuje" :wink: Ma łatwiej, bo mięso może jesć w duuużych ilościach - tak, jego grupa to "0".
Sporo już przeczytałam zapisków forumowiczów i jestem wdzięczna za nie ogromnie :)
Przepisy dla A i 0 przekopiowałam i wdrażam w życie.
Czytam też Adamo " Jedz zgodnie ze swoją grupą krwi".


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Chciałam się przywitać...
PostWysłany: Czw Cze 04, 2009 2:40 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Witam selene :D

Gratuluję dobrego wyboru... myślę, że nie pożałujesz tej decyzji i Twój mąż również. U mnie w domu też już od dawna nie ma w tym względzie wyjątków, ale jedzenie to nie wszystko... warto się śmiać, zażywać ruchu i pamiętać o jeszcze paru rzeczach. Przeczytasz tu o nich. Kciuki trzymam!

Pozdrawiam z Wołomina :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Chciałam się przywitać...
PostWysłany: Czw Mar 13, 2014 12:01 am 
Offline
New Member
New Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Śro Mar 12, 2014 11:43 pm
Postów: 2
Witam.
Jestem tu nowy.;) Pasja do zdrowego jedzenia dopiero we mnie raczkuje:), Ale jest to coś, co na pewno nauczy sie bardzo szybko chodzić a nawet biegać:). Zaczęło się to naprawdę tak.
Od jakichś dwóch lat choruję na cukrzyce typu I, czyli "przesrane”:) Trzeba było przeżyć rewolucje żywieniową, która nie nastała: / No i zonk trochę problemów ze zdrowiem do tego się przez to przyplątało. Potem na swojej drodze spotkałem cudowną kobietę, która ma zacięcie i pasje do jedzenia zwłaszcza zdrowego. Jest nawet bardzo w temacie:), Więc skoro ona to lubi mi to pomoże stwierdziłem ze ni jak nie może być inaczej tylko to musi się stać teraz a nie potem i czas zmienić nawyki żywieniowe. Pomyślałem, więc że chętnie się za to wezmę jak mam, z kim. No i postanowiłem poszukać ludzi, którzy mają taką samą pasje, którzy próbowali już różnych rzeczy mają po prostu doświadczenie w XXI w. Jest nie, co łatwiej o taki kontakt mamy w końcu Internet i globalizacje i tak trafiłem tu.:) Oraz monitoruje kilka zagranicznych forum:). Mam nadzieję, że będę mógł przyczynić się do rozwoju, że spotkamy się na wielu interesujących dyskusjach:) Pozdrawiam wszystkich użytkowników oraz administratorów tego super forum:)
PS: Tak w ogóle mam na imię Tomasz mam 25 lat i pochodzę z Nowego Targu:)
PPS: Nie wiem czy to dobre miejsce na przedstawienie, ale znalazłem kilka takich tematu na forum troszkę po rozrzucanych fajnie by było gdyby moderatorzy się za to wzięli i powstałby dział gdzie każdy może rzucić coś o sobie ludzie nieco lepiej się poznać by zbudować przyjazną więź, która będzie nas tu przyciągać, co wieczór by po pisać z ludźmi o podobnej pasji:). Jeszcze raz pozdrawiam wszystkich.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Chciałam się przywitać...
PostWysłany: Pią Mar 28, 2014 9:11 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Witaj Tomaszu

Byłam kiedyś dawno przejazdem w Nowym Targu... aktualnie (od dziś do niedzieli) wasza unihokejowa drużyna Juniorów Starszych gra w Zielonce (mecze o wejście do finału Mistrzostw Polski)... i chyba tym razem dostaje lanie od Łochowa. W niedzielę będzie grać z MUKS Zielonka... a w MUKSie na bramce gra mój wnuk Bartek... on od kilku lat stara się jadać dość zgodnie ze swoją grupą krwi i sporo trenuje. Gra coraz lepiej. Ciekawe czy któryś z "Górali" go pokona...
Faktycznie trochę jest tu już nabałaganione na tym forum... ale niestety często się zdarza, że ktoś zaczyna nowy interesujący go temat nie sprawdzając czy zostało już coś na ten temat wcześniej napisane... Warte polecenia jest forum na dadamo.com

Pozdrawiam z Wołomina

>http://www.pzunihokeja.pl/component/joomsport/view_match/4690?Itemid=
>http://www.pzunihokeja.pl/component/joomsport/view_match/4691?Itemid=


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Chciałam się przywitać...
PostWysłany: Pon Wrz 01, 2014 10:20 am 
Offline
Member
Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pon Wrz 01, 2014 9:41 am
Postów: 63
Miejscowość: Krak
Hej, ja też jestem nowa :) Pozdrawiam :))

_________________
Grupa krwi: A Trening: bieganie Dieta: indywidualnie dobrana na podstawie do

Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 22 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności