Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 8:34 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 79 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: wydzielacze i niewydzielacze...
PostWysłany: Nie Cze 07, 2009 5:54 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Nie Cze 07, 2009 1:13 pm
Postów: 2
Witam,

Ja zaczynam się interesować odżywianiem zgodnym z grupami krwi. Ale teraz natknęłam się na informację, że oprócz grup krwi ważne jest stwierdzenie bycia "wydzielaczem" lub "niewydzielaczem".
Mam grupę krwi A.
I wyczytałam na tym wątku, że wydzielacze powinni unikać: m.in.kaczki, pomidorów. To są 2 produkty które uwielbiam. Nigdy nie czułam się po nich źle.
Natomiast piwo, papryka po tych na pewno czułam się źle.

Natomiast dla niewydzielaczy zalecane jest unikanie: chudej śmiatany, zielonych oliwek, kukurydzy, pieczarek. Nigdy nie przepadałam za tymi produktami w większych ilościach, ale też nigdy nie czułam się po nich źle.

Jak więc mam rozpoznać czy jestem wydzielaczem czy niewydzielaczem?


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: wydzielacze i niewydzielacze...
PostWysłany: Nie Cze 07, 2009 6:51 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Witam Asikk :D

Najlepiej byłoby zrobić test Lewisa, a właściwie sprawdzić czy jest się Le b+ ten wynik świadczy o tym , że ma się również status wydzielacza (antygenów grupy krwi do płynów ustrojowych). Ostatnie wiadomości pewnie już czytałaś. Nikt oprócz Krzysztofa nie napisał , że udało mu się gdzieś potwierdzić swój (zgadnięty) status. Może Ty jednak jesteś niewydzielaczem, chociaż u mnie w domu przez wiele lat królował szkodliwy dla męża i córki ketchup. Też się wszystkim podobał i wydawało się , że nie szkodził... ale często chorowaliśmy (kilka razy do roku). Teraz to się już nie zdarza.
W/ g nowej książki pomidory np. ewidentnie unikać ma tylko GenoTyp Koczownika, dla Łowcy jest obojętny, natomiast pozostałe cztery GenoTypy mogą jadać je, tylko po okresach jedzenia stosować powinni oni 3-6 miesięczne przerwy. Myślę, że wymaga to dłuższej obserwacji. Najlepszy byłby test....bo są chyba jakieś reakcje krzyżowe(od połączenia z innymi produktami).

Pozdrawiam z Wołomina :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: wydzielacze i niewydzielacze...
PostWysłany: Śro Cze 17, 2009 9:16 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Nie Maj 24, 2009 4:04 pm
Postów: 27
Cześć :)
TeSa napisała:
Cytuj:
Może jeszcze powinnaś sprawdzić czy nie szkodzi Ci przypadkiem to, czym teraz jabłka "pastują". Zobacz może też jak będzie po obraniu.... ja nie przepadam za jabłkami w dużych ilościach, też zdecydowanie wolę gruszki. Teraz najczęściej jadam mango i banany... i czekam na śliwki i wiśnie.


Nie mam już pewności co do tego, że jestem niewydzielaczem, bo ani jabłka ani truskawki nie pogarszają raczej mojego samopoczucia, czuję się po nich dobrze. Tak jak zasugerowalaś, zaczęłam jeść jabłka bez skórki i tak jest lepiej. Niedawno zjadłam dużą ilość truskawek, których niewydzielacze powinni unikać, ale nie zauważyłam jakichś złych skutków. Za to martwi mnie ta soja, która mi zaszkodziła, ale może to jakiś indywidualny wpływ i nie świadczy o statusie. Wkońcu chyba uznam się za wydzielacza, skoro jakieś 80 % do nich należy, ale mam zamiar wypróbować kiedyś avokado.
Dziś rano spróbowałam mango i do tej pory na wspomnienie tego smaku robi mi się nieprzyjemnie. Że mi nie posmakowało mi to mało powiedziane :D
Pozdrawiam :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: wydzielacze i niewydzielacze...
PostWysłany: Czw Cze 18, 2009 6:41 am 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Cześć xiberia :)

Śmiać mi się zachciało jak przeczytałam :
Cytuj:
Dziś rano spróbowałam mango i do tej pory na wspomnienie tego smaku robi mi się nieprzyjemnie. Że mi nie posmakowało, to mało powiedziane :D
...bo ja już właśnie drugie mango wyrzuciłam, właśnie przed chwilą. Na wierzchu wydawało się ładne...a w środku takie jakieś przyciemnione i okropne w smaku. Kupione były w Kauflandzie... pewnie ktoś na nas się dorabia, sprzedając owoce za wcześnie zrywane i za długo przechowywane. Albo tak jak inne rzeczy ...dużo zależy od kraju pochodzenia.

Pozdrawiam z Wołomina :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: wydzielacze i niewydzielacze...
PostWysłany: Czw Cze 18, 2009 12:22 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Nie Maj 24, 2009 4:04 pm
Postów: 27
Pozdrawiam TeSa :D
Wiem tyle, że po mango juz nie sięgnę :D To moje pewnie było niedojrzałe. Dziś mam zamiar zrobić sobie na obiad ryż z jabłkami, ale nie wiem jak to przyrządzić żeby było jak najzdrowiej. Znalazałam przepis na dietetyczny ryż z jabłkami (2 jabłka, pół woreczka ryżu, łyżeczka cukru, pół szkanki wody) ale z użyciem urządzenia do gotowania na parze, a ja go nie mam. Może coś wymyślę, ale byłabym wdzięczna za jakieś porady czy przepis, które zastosowałabym jeśli nie dziś to jutro :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: wydzielacze i niewydzielacze...
PostWysłany: Czw Cze 18, 2009 1:12 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
U nas w domu aby gotować ryż (dla wszystkich) albo kaszę gryczaną (dla "0"), po krótkim gotowaniu po prostu zawija się garnek w gazety wstawia pod koc i po krótkim czasie są gotowe do jedzenia. Możesz wypróbować. Proso (kaszę jaglaną) też tak można ugotować (wody powinno być ok. 2 razy więcej niż ryżu lub kaszy).

Pozdrawiam z Wołomina :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: wydzielacze i niewydzielacze...
PostWysłany: Czw Sie 06, 2009 8:17 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Cześć xiberia :D

Przypomniałam sobie o Tobie, bo znów trafiło mi się okropne mango. Pozdrawiam :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: wydzielacze i niewydzielacze...
PostWysłany: Sob Sie 08, 2009 10:31 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Sob Sie 08, 2009 10:18 am
Postów: 1
Witam:) Czy ktoś byłby tak uprzejmy i doradził mi gdzie na południu Polski np. Kraków Nowy Sącz można zrobić test Lewis? Z góry dzięki za odp:)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: wydzielacze i niewydzielacze...
PostWysłany: Czw Wrz 24, 2009 6:57 am 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Witam :D

Nie wiadomo, czy nikt nie napisał ...bo nadal tylko w Zielonej Górze tak naprawdę robią te testy, czy dlatego, że po prostu nie można było tu napisać... :D
Ja nadal nigdzie o tym nie czytałam... najwięcej konkretnych wiadomości jest tu. Przypomnę, że w końcu ostatniej zimy, przed konferencją naukową calivity, która ma przecież jako jedyna w swojej ofercie multiwitaminy zgodne z grupą krwi, pytałam dlaczego, na wszystkich ich stronach nie ma żadnych informacji o tym, że w następnych latach został zauważony przez D'Adamo taki podział w ramach każdej grupy krwi...wczoraj znowu to zasygnalizowałam. Zobaczymy co to da. Ale ...może już są nowe informacje w internecie, których nie czytałam. Poszukam .
Pozdrawiam i jeśli coś wiesz więcej...napisz proszę :D

Pozdrawiam z Wołomina :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: wydzielacze i niewydzielacze...
PostWysłany: Pią Paź 16, 2009 1:29 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
No to jeszcze dowiedzieliśmy się, że są wśród nas i tacy co wysłali próbkę śliny do D'Adamo... i wiedzą już jaki mają status wydzielania :D

Pozdrawiam z Wołomina :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: wydzielacze i niewydzielacze...
PostWysłany: Pią Paź 16, 2009 2:53 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pon Paź 12, 2009 10:24 pm
Postów: 5
Witam :) cieszę się TeSa, że miło Mnie przywitałaś, dziś dzwoniłem do Centrum Krwiodawstwa w swoim mieście (Rzeszów) pytając o układ Lewisa. Dyspozytorka powiedziała mi że takie badanie jest u nich robione, i że stwierdza się je na podstawie próbki krwi. :D W poniedziałek rano mam zadzwonić i wszystkiego się dowiem. Od razu poinformuje Tutaj co i jak.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: wydzielacze i niewydzielacze...
PostWysłany: Pon Paź 19, 2009 8:08 am 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Cześć Peter :D

Spytaj przy okazji, czy można sprawdzić jedynie czy ma się b+ (czyli wynik Le a-b+) , bo właściwie to decyduje, żeby się z bardzo dużym prawdopodobieństwem zaliczyć do wydzielaczy i jest wtedy taniej. Czytałam, że D'Adamo, z różnych racji, pozostałych traktuje jako niewydzielaczy (test Lewisa daje zbieżne wyniki z wynikami badania śliny na obecność antygenów grupy krwi...tak zrozumiałam)...

Pozdrawiam z Wołomina :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: wydzielacze i niewydzielacze...
PostWysłany: Pon Paź 19, 2009 2:09 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pon Paź 12, 2009 10:24 pm
Postów: 5
Witam :) dzwoniłem i powiedziano mi, że można oznaczyć Lewis'a na podstawie próbki krwi (śliny nie) i będzie można wiedzieć czy ma się Lewis Le a i Le b dodatnie lub ujemne, badanie kosztuje 50 zł, poczytałem jeszcze o tym w encyklopedii i wydaje mi się, że tym sposobem też da się ustalić status wydzielniczy (str. 50). W odpowiedzi na pytanie TeSy Sprawdzają zarówno Le a oraz Le b, jest to jeden wynik i kosztuje tak samo.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: wydzielacze i niewydzielacze...
PostWysłany: Wto Paź 20, 2009 6:25 am 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Witam Peter :D

No to przeczytaj jeszcze dokładnie stronę 51...encyklopedii zdrowia D'Adamo...już o tym pisałam, moim zdaniem, w celu potwierdzenia statusu wydzielacza wystarczy sprawdzić czy się ma b+ , bo przypadek istnienia we krwi Le a+ i Le b+ równocześnie, poza krótką chwilą ...w/g Dr Petera J. D'Adamo nie występuje... czyli do potwierdzenia statusu wydzielania badanie Le a+ jest zbędne. Może o tym nie wiedzą, albo wiedzą, ale opłaca się im robić test w pakiecie...? Kiedyś czytałam, że w Białymstoku też była taka cena...ale potem nie mogłam już odszukać tej pozycji w ofercie usług . A może testy w pakiecie służą w gruncie rzeczy do innych jeszcze celów...m.in. do potwierdzenia za pieniądze klienta prawidłowości ich wykonania w laboratorium ...a może szukają dowodów, że D'Adamo się myli ? Powtarzam, na logikę, do potwierdzania statusu wydzielania...jest to zbędna robota i zbędny koszt. Krzysztof pisał na wiosnę, że w Zielonej Górze test kosztuje 20zł. Tak, czy inaczej dzięki za info. I jeszcze jedno... jak spotkasz osobę, która naprawdę tam ten test zrobiła...to też napisz.

PS. Jeszcze może być np. przestrzegana konkretna procedura, która najpierw nakazuje określanie istnienia "a"...bo w końcu jest to litera pierwsza w alfabecie...i warto byłoby to dać pod rozwagę audytorowi wewnętrznemu :D

Pozdrawiam z Wołomina :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: wydzielacze i niewydzielacze...
PostWysłany: Śro Paź 21, 2009 9:24 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pon Paź 12, 2009 10:24 pm
Postów: 5
Witam TeSa :) zgadzam się z tym co napisałaś w powyższym poście, oczywiście, że sam Lewis b wystarczy do określenia statusu. Pytałem drugi raz w tym samym centrum czy w grę weszłoby ustalenie tylko Le b i żeby badanie było tańsze, ale tego nie wykonają, usłyszałem odpowiedź, że badanie fenotypu Lewis'a kosztuje 50 zł (uważam, że to trochę zbyt dużo). Na razie nie sprawdziłem swojego statusu, jak się zdecyduję to poinformuję tu o Tym. Pozdrawiam :D


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 79 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 13 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności