Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 2:04 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1469 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 94, 95, 96, 97, 98
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Jak osiągnęłam dobry stan zdrowia
PostWysłany: Pią Paź 01, 2021 10:08 am 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Witam

Coraz częściej wydzwaniają... pewnie nie tylko do mnie... ja już kilka takich numerów sprawdziłam w necie i teraz nie odbieram... choć czasami może warto byłoby wiedzieć po co dzwonią np. dziś już 3x 451409600, a wcześniej 413367939. Ciekawe skąd mają numery na które wydzwaniają... nigdy nie odpowiedzieli jak wysłałam sms z pytaniem kto to... Ja od nieznanych osób odbieram jedynie po sms-owej zapowiedzi...


Pozdrawiam z Wołomina


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: Jak osiągnęłam dobry stan zdrowia
PostWysłany: Pią Paź 08, 2021 8:02 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Witam

Trochę o kocich przygodach napisałam w wątku Poznaj Ukryte Terapie... tu napiszę co się przydarzyło w tym roku długowłosej półdzikiej kotce, którą z racji jej osiągnięć w szybkości nazywamy Pershing... kiedyś już o niej pisałam... dotąd niewykastrowana ani nie wysterylizowana (szukałam dotąd bezskutecznie) właścicieli, z którymi nakazał porozumieć się wet... W zimę była zaatakowana przez kunę (sądząc po obrażeniach, miała okrągłą dziurkę na boku a z drugiej strony ślady pazurów)... wylizała sobie do gołej skóry całe boki... wystawiała je na słońce na mrozie... nigdy nie chciała wejść do domu... ale kocury ją dopadły... i oczywiście się okociła... z całego miotu przeżyły tylko dwie czarno-białe kotki, które szybko odpędziła, bo już znów była kotna... Ten miot nie przeżył... więc mając mleko przeprosiła się z tymi odstawionymi dwoma :)
Co to był za widok! Kocia matczyna miłość rozkwitła pomimo, że kociaki miały już po 4 miesiące... Teraz jeszcze podkarmia Pusię, pilnuje jej... razem śpią ( Pyszczunię straciła pod kołami samochodu)... niestety koty są z jednej strony sprytne... ale bardzo nieuważne... Nie wiem czy po zabiegu ta kotka nie zdechnie... jak na dworze wytrzyma dwa tygodnie w tym kołnierzu... chyba, że przemieni się w domową... bo teraz jedzenie dostaje w domu...
Ale ciężki jest los takiej kotki bez kociąt... Obserwuję i karmię Kropunię (piękną dużą Shilkretkę)... Oba Pershingi starszy i młodszy pilnują aby nie weszła do domu ani przez drzwi, ani przez okno... jak się pojawi napadają na nią... nie macie pojęcia jakie są bezwzględne... a odkąd nie ma Czarnusia, Kropencja została sama... dobrze, że sąsiadki widzą, że znikły myszy i nie denerwują się na nią... a ona jest płochliwa... cały czas burczy, nawet na najmniejsze kotki... Muszę zrobić jakieś ogłoszenia i rozdać już te koty...przynajmniej część... ale wiem... trudno mi będzie znaleźć dziś odpowiednie domy (nie bloki)... które uznają wolność kotów :)
One potrzebują tylko podrobów drobiowych... czasem witamin...

Pozdrawiam z Wołomina


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Jak osiągnęłam dobry stan zdrowia
PostWysłany: Pon Paź 18, 2021 9:50 am 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Witam

Jutro w sali Cechu w Wołominie (przy ul. Moniuszki 11 2p o godz. 13 ) odbędzie się inauguracja roku akademickiego Stowarzyszenia Powiatowy Uniwersytet Otwarty. To już X rok działalności, będą więc goście, będzie tort i oczywiście nasza niezmordowana Pani Prezes Jadwiga Suk. Napisałam na tę okoliczność nową piosenkę... a koleżanka Irena Rybak wiersze (napisała ona też na jubileusz artykuł o S-PUO do nowego wydania Rocznika Wołomińskiego)... Jak ktoś ma blisko lub ma dogodny dojazd, może się przyłączyć do naszego stowarzyszenia, opłaty są takie same jak w WUTW, ale nie ma ograniczeń wiekowych... Spotkania są co tydzień we wtorki od 13.45 w Powiatowej Bibliotece Publicznej im. Nasfeterów po południowej stronie tuż przy stacji kolejowej i końcowym przystanku "W". Na jutrzejszym spotkaniu S-PUO przekażę też info o ostatnio ogłoszonych, charytatywnych spotkaniach Jerzego Zięby.

Pozdrawiam z Wołomina


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Jak osiągnęłam dobry stan zdrowia
PostWysłany: Wto Paź 26, 2021 7:30 am 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Witam

Jak ten czas leci...

Minął tydzień jak z bicza trzasnął... dziś zajęcia o 13.45 w sali Powiatowej Biblioteki Publicznej. Wykład na bardzo ciekawy temat (nie znam dokładnie tytułu coś o polskich królach, ale wiem, że będzie go miał znany nam doskonale, świetny historyk Pan Jasiński). Zapraszam do naszego Stowarzyszenia Powiatowy Uniwersytet Otwarty... u nas nie ma segregacji... Spytam dziś Pana Jasińskiego co myśli o Prezydencie IIRP, który na jutro na 10.00 zwołał Polaków Suwerenów pod Sejm w Warszawie...(Jerzy Zięba raz mówił o jakimś jego grzechu, ale na razie nie mogę znaleźć tego filmu). Brawo Wolni Ludzie!

Wieczorem się zdenerwowałam, bo podczas treningu moja wnuczka oberwała przy samym oku po strzale koleżanki łopatką unihokejowego kija... była na tomografii w szpitalu, na razie widać tylko uraz zewnętrzny... dziś pojedzie na dalsze badania... zjadła dużo kulek arniki i dzięki temu może obrzęk i kolory nie będą zatrważające...

Dziś z rana emocji mi dostarczył Foxio... został sam na ogródku... i postanowił wejść na świerk u sąsiadów... albo zwabiły go tam liczne ptaszki. Na jeden z tych świerków weszła i sama zeszła w ubiegłym roku jego mama, Pershing II, jak miała mniej więcej taki sam wiek (4 miesiące). Aż wyniosłam koc na płot... ale miałczał, miałczał, próbował zejść po gałęziach... aż wreszcie przypomniał sobie którędy wszedł... i raz, dwa, trzy spuścił się po bluszczu na dół.

A ja wciąż nie zabrałam się za napisanie ogłoszeń... by oddać parę tych kotków... do wszystkich się już przyzwyczaiłam... a myszy pewnie w różnych ogrodach harcują...

Pozdrawiam z Wołomina


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Jak osiągnęłam dobry stan zdrowia
PostWysłany: Pią Lis 12, 2021 4:21 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Witam

Wczoraj obchodziliśmy w Wołominie Święto Niepodległości. Świętowanie zaczęło się od Mszy Św. o 8.30 w Kościele Matki Boskiej Częstochowskiej. Nasz Miejski Chór Cantus Cordis choś w niepełnej obsadzie zaśpiewał oczywiście Gaude Mater, potem Bogarodzico Dziewico, O Salutaris Hostia i Veni Jesu... i dla chorągwi Legiony... potem uformował się Marsz mnóstwo młodzieży... składanie kwiatów przez Panią Burmistrz pod pomnikiem Papieża św. JPII.... my pojechaliśmy pod pomnik Józefa Piłsudskiego... wraz z Miejską Orkiestrą Dętą czyniliśmy tam dalszą oprawę... Mieliśmy cudowne miejsce... mikrofony na słoneczku... cudna pogoda... Mazurek Dąbrowskiego, krótkie przemówienia, wiązanka melodii... i po uroczystościach.

A teraz nie wiem jak zabrać się do poszukania domów dla moich kotków... bardzo trudno mi się będzie z nimi rozstać... kogo poprosić o pomoc... już najwyższy czas... może przyjdzie mi jakaś skuteczna myśl


Pozdrawiam z Wołomina


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Jak osiągnęłam dobry stan zdrowia
PostWysłany: Sob Lis 20, 2021 7:21 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Witam

I przyszła mi taka myśl, by napisać ogłoszenie, że oddam w dobre ręce piękne kotki... pomyślałam, że wywieszę je po prostu na furtce... i to był właściwy pomysł i moment. Właśnie podczas przyklejania ogłoszenia podeszła przemiła Pani... i powiedziała, że chciałaby wziąć dwa kotki... nawet nie chciała czekać... bardzo podobała Jej się Mixia i chciała jeszcze drugiego z tego samego miotu... oddałam Maxia. Pojechały samochodem do nowego domu z ogrodem. Mam nadzieję, że będą miały dobrze i zaprzyjaźnią się z nową Rodziną. W domu został Foxio... i widać wciąż, że szuka rodzeństwa. Zdjęłam ogłoszenie... bo z sześciu kotów, które pozostały tak naprawdę to nie wiem, które powinnam oddać, wiem przecież, że im w jednym domu za ciasno: Foxia (4,5m rudy z białym brzuszkiem i łapkami)... Ślicznotkę (8m Calico), czy ich matkę, Pershinga II, piękną, drobną Szylkretkę z białym krawatem, a może Pusię (6m, czarną, długowłosą, z białym brzuszkiem, pyszczkiem i łapkami)... to córka też długowłosej, drobniutkiej... obecnie już oswojonej "seniorki rodu", też Pershinga, którą karmie już chyba 7 lat)... w tym roku, pod koniec zimy pogryzła ją kuna... jest jeszcze jej zeszłoroczna córka, półtoraroczna, wielka, wykastrowana Szylkretka Kropcia, która, choć przy tym warczy na wszystkie koty... przychodzi jeść i spać... Zauważyłam, że warczy na wszystkie koty Pershing II... więc chyba ona jest do oddania w pierwszej kolejności...


Pozdrawiam z Wołomina


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Jak osiągnęłam dobry stan zdrowia
PostWysłany: Pon Lis 22, 2021 9:22 am 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Witam

Dziś natrafiłam na YT na niezwykle frapujący filmik... i postanowiłam go tu przytoczyć, jako, że sposób na poprawę postawy przedstawiony przez autora jest niezwykle logiczny i podejrzewam, że skuteczny co każdy może sprawdzić... ćwiczenie "śrubka" :)

https://www.youtube.com/watch?v=pe1z1-kF9ms

Wciąż myślę jak się czują kotki Maxio i Mixia w nowym domu...


Pozdrawiam z Wołomina


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Jak osiągnęłam dobry stan zdrowia
PostWysłany: Sob Lis 27, 2021 10:22 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Witam

Dziś Pani, która wzięła Maxia i Mixię oddała mi wiklinowy koszyk, w którym zabrała kotki... powiedziała, że mają się świetnie, że poznały się już z Jej dwoma małymi pieskami... że dobrze jedzą, mruczą i się bawią... Bardzo się cieszę.

Jutro o g.10 oglądam pierwszy mecz Polskiej Reprezentacji Kobiet na Mistrzostwach Świata w Unihokeju w Uppsali Szwecja. Polska (6) gra z Łotwą (7). Pożądana jest wygrana! (transmisja na YT)... Gabi tym razem z nr 17... gra w "eksperymentalnej piątce"... To dopiero będą emocje! Powodzenia!

Pozdrawiam z Wołomina


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Jak osiągnęłam dobry stan zdrowia
PostWysłany: Pon Lis 29, 2021 7:30 am 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Witam

Oglądałam... Z Łotwą (7) wygrały nasze (6) 6:4. Mecz jest na YT. Może jestem malkontentką... ale wynik mógł być znacznie korzystniejszy... niestety dziewczyna w piątce Gabi :"przeznaczona" do strzelania bramek nie widzi nic na boisku poza bramką i piłeczką... nie widzi chyba nawet bramkarki, bo nie próbuje jej minąć... a najgorsze , że nie widzi koleżanek czasem w znacznie korzystniejszej do strzału sytuacji... W piątce z Gdańska... Hania, która ma największą w polskiej lidze ilość bramek... "pozbawiona" koleżanki, która zawsze jej podrzuca piłeczkę na kij jest mało widoczna, znane od lat dziewczyny z Trzebiatowa strzelają aż do skutku, też nie wykorzystując wiele sytuacji... ale robią teatr, upadki za bandę pokazywane przez kamerzystów... Gabi (17) na razie nie miała okazji pokazać co potrafi, choć parę razy pokazowo zablokowała atak i raz z jej bardzo widowiskowego podania padła bramka (więc ma zaliczona asystę)... pewnie będzie to pokazywane w skrótach meczów. Ona należy do młodych debiutantek, z których moim zdaniem wyróżnia się najmłodsza Maja, mieszkająca i trenująca w Szwecji... wczoraj strzeliła dla nas pierwszą bramkę. Widziałam kilka meczów... i między poziomem Szwedek (Mistrzyniami Świata), a pozostałymi, które widziałam, jest bardzo duża różnica poziomów. Mistrzynie grają tak szybko, że zapiera dech... ciekawe czy się wkrótce nie zmęczą. Widziałam też jak grają np. Amerykanki (16) i robiły to całkiem nieźle... fakt, że zazwyczaj gra się tak, jak przeciwnik pozwala. Była też niespodzianka. Czeszki (w rankingu czwarte), pokonały Szwajcarki (w rankingu drugie)...nie pamiętam... chyba 4:2.
W tegorocznych Women's WFC ponoć jest zmiana przepisów... po pierwszych trzech meczach (dla nas to jeszcze Czechy i Szwajcaria) są już Play-off-y i aby grać o wyższe pozycje trzeba bez przerwy wygrywać... czyli decydować będzie często dyspozycja dnia drużyny. Dziś zobaczę mecz Pol v Czech (o 19) z opóźnieniem, bo mam próbę chóru... mam nadzieję, że trener naszej reprezentacji (Szwed) coś wymyśli... bo od niego bardzo dużo zależy... Ciekawe czy nasze dziewczyny poradzą sobie z obciążeniem psychicznym... Powodzenia!

Pozdrawiam z Wołomina


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Jak osiągnęłam dobry stan zdrowia
PostWysłany: Wto Lis 30, 2021 9:26 am 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Witam

Mecz z Czeszkami(4) na 2021 Women's WFC zakończył się dla nas(6) przegraną 2:6...Przy czym początek... a właściwie ponad dwie tercje gra była bardzo wyrównana. Niestety zaraz na początku meczu jedna z naszych dziewczyn oberwała piłeczką w twarz (z boku)... dobrze, że nie w oko... ale po przerwie już grała dalej... ciekawe jak dziś to będzie wyglądać... czasami uraz daje o sobie znać po pewnym czasie... ale miejmy nadzieję, że wszystko będzie w porządku. Potem trener zaczął kombinować... zdejmował bramkarkę (aby dziewczyny grały w sześć i wreszcie znów coś zdobyły), w końcówce przestała grać Gabi (napisała nam po meczu, że jest zadowolona, że trener podziękował jej za dobrą grę... chciał pewnie coś jeszcze wypróbować) i tak się złożyło, że właśnie w końcówce straciliśmy chyba 3 bramki. Posypała się obrona, choć trzeba przyznać, że podczas meczu widoczna była w obronie Hania z Gdańska (wystawiona w ataku)... a nasza bramkarka, broniąca przez ponad dwie tercje świetnie... jakby straciła koncentrację (myślę, że po zarządzonych przez trenera chwilowych zejściach). Dwie bramki padły niestety na zmianie Gabi... ale cóż Czeszki chyba podniosły poziom, ograły przecież już Szwajcarki... drugie w rankingu... gramy z nimi dziś wieczorem o 19... zapraszam do kibicowania. Powodzenia!

Pozdrawiam z Wołomina


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Jak osiągnęłam dobry stan zdrowia
PostWysłany: Wto Lis 30, 2021 10:29 am 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Witam jeszcze raz

Wg FlashScore.pl unihokej mecz Polska vs Szwajcaria jest o 19.45 natomiast Łotwa vs Czechy można obejrzeć na YT o 13... Bardzo podoba mi się ten żywiołowy sport!

Teraz muszę już iść po wątróbkę dla moich kotów :)

Pozdrawiam z Wołomina


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Jak osiągnęłam dobry stan zdrowia
PostWysłany: Śro Gru 01, 2021 8:01 am 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Witam

To co się działo na 2021 Women's WFC z naszą reprezentacją do tej pory, w fazie grupowej, to żadna niespodzianka... Nasze dziewczyny mogły wygrać z Łotwą wyżej czy niżej... praktyka pokazała, że są jednak od Łotyszek trochę lepsze... z Czeszkami i Szwajcarkami czekała raczej przegrana i tu nieważne było czy wyższa czy niższa... Dzisiaj mamy fazę Play Off... i gramy o g.19 z teoretycznie najsłabszą z drużyn (do tej pory 17), z drużyną z Rosji. Kto jednak śledził mecze Rosjanek doszedł do wniosku, że poczyniły spore postępy... poza tym wiedzą, że nie mają nic do stracenia, że stają przed olbrzymią szansą poprawienia swej pozycji w rankingu... i do tego widziały jak trenerzy reprezentacji Polski "zajeździli" wczoraj zupełnie bez sensu dwie piątki, trzecią wpuszczając dopiero w drugiej połowie trzeciej tercji.. (nie padła już wtedy żadna bramka, ale to przecież nie miało znaczenia)... może oszczędzali resztę dziewczyn na dzisiejszy, najważniejszy dla nas mecz... o miejsce w ósemce najlepszych drużyn świata... i ewentualnie następny o konkretne miejsce.
Ciekawe, czy nasze i naszych Pań marzenia się spełnią, czy poprawimy swą szóstą pozycję na świecie... czy spadniemy. Powodzenia :)

Wczoraj u nas spadł mokry śnieg i utrzymał się do wieczora... młode koty nie mogły się nim nacieszyć... bawiły się jak dzieci... dla ich łap to była niezła kąpiel :)

Pozdrawiam z Wołomina


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Jak osiągnęłam dobry stan zdrowia
PostWysłany: Śro Kwi 27, 2022 7:25 am 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Czw Sty 19, 2017 1:14 pm
Postów: 32
No czasem praca pod okiem jakiś osób to zdecydowanie dobry wybór. Mnie coś takiego pomaga i dzięki temu mogę zachować odpowiednią kontrolę. Jeśli sami bylibyście zainteresowani, to zerknijcie sobie na stronę *** , bo tam macie wsparcie świetnej trenerki personalnej, z którą możecie się skontaktować.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Jak osiągnęłam dobry stan zdrowia
PostWysłany: Śro Cze 22, 2022 6:25 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Śro Cze 22, 2022 6:13 pm
Postów: 4
warto trenować z trenerem personalnym, jak dana osoba nie ma odpowiedniego doświadczenia


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1469 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 94, 95, 96, 97, 98

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności