Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Czw Kwi 25, 2024 3:28 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Witam! Jestem tu nowa!
PostWysłany: Nie Wrz 28, 2008 10:46 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Nie Wrz 28, 2008 10:36 am
Postów: 1
Moją historię nalezy zacząć od tego, że od ponad dwóch lat choruję na wrzodziejące zapalenie jelita grubego. Początkowo moja choroba rozwijała sie powoli i nie miała na mnie jakiegoś drastycznego wpływu (ani fizycznego, ani psychicznego). Jednak od niespełna pół roku mój stan bardzo się pogorszył i praktycznie w ogóle nie działają na mnie żadne leki. Mój gastrolog co rusz faszeruje mnie nowymi, zapewniając, że w końcu nastąpi poprawa. Natomiast mój lekarz rodzinny polecił mi dietę wg grupy krwi (sam ją stosuje od jakiegoś czasu i jest z niej bardzo zadowolony<dodam tylko, ze jest cukrzykiem>). Początkowo byłam pełna zapału i optymizmu. Zbadał moją krew i okazało się, że należę do grupy A. Kupiłam księżkę doktora D'Adamo i tak mój entuzjazm zaczął topnieć. Jestem typowym mięsożercom, nie lubię warzyw, a owoców nie jadam prawie w ogóle. Kocham ser żółty i pirogi ruskie! Przeczytałam wasze forum od deski do deski i jestem zrozpaczona. Nie mam kompletnie pomysłu na moje śniadania i kolacje. Z obiadami też nie jest dobrze, bo co ma jeść? Makaron owsiany z brokułami i kaszę jaglaną z pieczarkami? Brzmi ohydnie. Prosze, pomóżcie mi przez to przejść i napiszcie co jeść żeby nie wrócić do starych nawyków. Ta dieta- choć zabrzmi to żałośnie- to byc moze moja jedyna deska ratunku...


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: Witam! Jestem tu nowa!
PostWysłany: Pią Paź 03, 2008 11:16 am 
Offline
Expert
Expert

Dołączenie: Pią Maj 09, 2008 10:28 am
Postów: 247
Naprawdę nie wiem co TOBIE powiedzieć - stwierdzasz , że masz gr.kr. A a jednocześnie nie lubisz warzyw i owoców - ciekawe choć nie pierwszy raz się z tym spotkałem. Dodatkowo ta choroba.

Na śniadanie możesz spróbować ( jeżeli przewiduje to Twoja dieta przy tej chorobie , jeżeli nie to niech to będą takie produkty zbożowe , które możesz np.: makarony. )

Płatki namoczyć na noc lub przez ok. 8 - 10 godz.- w stosunku 2:1.
(Namoczenie uaktywnia enzym rozkładającą kwas fitynowy znajdujący się w ziarnie. Kwas fitynowy wiąże wapń, magnez, żelazo i cynk w przewodzie pokarmowym, uniemożliwiając ich wchłanianie) .Rano tylko krótko zgotujesz , przykryj i już gotowe. Możesz przejść do innych czynności .
Po kilkunastu minutach możesz dodać do tego jakieś owoce suszone ( jeżeli pozwalają Tobie na to możliwości finansowe to najlepsze są nie konserwowane chemicznie dostępne w sklepach zielarskich lub innych z podobną żywnością ) lub surowe oraz SIEMIE LNIANE ( 1 - 2 ŁYŻKI) ALE ZMIELONE W MŁYNKU BEZPOŚREDNI PRZED SPOŻYCIEM - KW.TŁUSZCZOWE ZAWARTE W TYCH NASIONACH BARDZO SZYBKO SIĘ UTLENIAJĄ.

Również możesz dodać wskazane dla twojej grupy krwi orzechy lub inne , których nie musisz unikać a lubisz oraz kefir lub jogurt - oczywiście jeżeli lubisz - pamiętaj zęby nie był bezpośrednio z lodówki - powinien być lekko ogrzany !!! np.: wkładasz kubek z jogurtem do graczka z ciepłą lub gorącą wodą na kilka chwil - poeksperymentuj z temperaturami ( co kilka chwil pomieszaj. )

Jeżeli nie lubisz płatków owsianych możesz spróbować innych : żytnich ,jęczmiennych , orkiszowych , kukurydzianych ( ALE NIE TYCH KOMERCYJNYCH !!!)

Także możesz zmielić siemie lniane 1-2 łyżki dodać odrobinę ciepłej wody tak aby powstało smarowidło i nakładać na pieczywo wskazane dla Twojej gr. kr.lub wafle ryżowe i dodać dobrej jakości miód oraz suszone owoce.jeżeli , również możesz zmielić nasiona sezamu - i powstanie bardzo ciekawa pasta .


Dr .ADAMO w ENCYKLOPEDII ZDROWIA- Jedz zgodnie ze swoją gr. krwi, przy Twojej chorobie zaleca ( str. 322 ):

"Protokoły stosowane przy gr. kr. A" ( czyli tak jak postępuje z pacjentami w swojej klinice ) :

1. WSPOMAGAJĄCY ZDROWIE JELIT - okres stosowania 4 tygodnie( str.377) :
Kwercyna , 500 mg: 1 kapsułka z posiłkami
Olej z nasion czarnej porzeczki , kapsułki , 500 mg: 2-3 kapsułki dziennie
Aloe vera , 200 mg: 1 kapsułka podczas posiłków
Proszek z topinabura ,( helianthus tuberosus ) , 750mg: 1 kaps. 2 razy dziennie
Proszek z cykorii ( cichorium intybus) , 400 mg: 1 kapsułka 2 razy dziennie
Korzeń łopionu , herbatka 1- 3 filiżanki dziennie

2.WSPOMAGAJĄCY ZDR. ŻoŁĄDKA - okr, stos.: 4 tyg. (str.379)
Brodaczka ( porost - usnea barbata ) , wyciąg alkoholowy : 7-10 kropel na ciepłą wodę pred posiłkami
Goryczka żółta (Gentiana lutea) wyciąg alkoholowy; % kropel na ciepłą wodę przed posiłkami
Natrium carbonicum ( 6c )- homeopatczna sól ustrojowa); 2- 5 tabletek między posiłkami

3.PRZECIWSTRESOWY :
Rumianek (Matricaria chamomilla ) , wyciąg alkoholowy : 25 kropel na ciepłą wode 2 lub 3 razy dziennie
Bakopa drobnolistan (bacopa monnieri ) 200 mg: 1-2 kapsułki 2 razy dziennie
Avena sativa 750 mg: 1-2 kapsułki 2 razy dziennie
Tulasi , Holy Basil ( Ocium sanctum ) wyciąg z liści , 50 mg; 1-2 kapsułki 2 razy dziennie
Boerhaavia diffusa , 250 mg: 1-2 kapsułki 2 razy dziennie

Joga lub taichi : 22 - 30 mkin 5 razy tygodniowo.

Oczywiście w Polsce nie zakupisz niektórych ziół ale inne z pewnością tak ale nie musisz się sztywno trzymać podanych protokołów - DOSTOSUJ JE DO SWOICH MOŻLIWOŚCI - najważniejszy jest nr1 i jeżeli się postarasz to znajdziesz wszystkie wymienione zioła jeżeli nie w postaci kapsułek to na pewno innej.

Jeżeli nie lubisz owoców to możesz spróbować robić z nich miksy owocowe na bazie dobrej wody mineralnej spróbuj różnych proporcji - mnogość kombinacji .

a może coś takiego będzie Tobie odpowiadać , zaglądnij tutaj :

http://www.surawka.republika.pl/rawf1.htm

Nie wiem jaka może być przyczyna ,że nie lubisz surówek ale możesz spróbować miksować warzywa w różnych kombinacjach ( potrzebny dobry elektryczny rozdrabniacz lub mikser) dodawać ziół , przypraw z rozwagą i BARDZO DOBRĄ GATUNKOWO oliwę z oliwek odrobinę soli kamiennej i ogrzać surówki do ok.40 st. C - może taki sposób zachęci Ciebie do ich spożywania.

Możesz tez zwrócić uwagę na to czy pijesz dobrą wodę , przebywasz na świeżym powietrzu : las i CZY DOBRZE SIĘ WYSYPIASZ oraz jakie masz nastawienie do otoczenia.

POZDRAWIAM Z ZIELONEJ GÓRY :o


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Witam! Jestem tu nowa!
PostWysłany: Sob Paź 04, 2008 9:02 pm 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączenie: Nie Mar 11, 2007 7:25 pm
Postów: 484
Witam serdecznie i życzę dużo sukcesów zdrowotnych dzięki stosowaniu diety zgodnej z grupą krwi :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Witam! Jestem tu nowa!
PostWysłany: Sob Paź 04, 2008 11:34 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Cześć Karolinita :D
Piszesz:
Cytuj:
Mój gastrolog co rusz faszeruje mnie nowymi, zapewniając, że w końcu nastąpi poprawa. Natomiast mój lekarz rodzinny polecił mi dietę wg grupy krwi (sam ją stosuje od jakiegoś czasu i jest z niej bardzo zadowolony<dodam tylko, ze jest cukrzykiem>). Początkowo byłam pełna zapału i optymizmu. Zbadał moją krew i okazało się, że należę do grupy A
Czyli masz szczęście w nieszczęściu. Spotkałaś lekarza rodzinnego z otwartą głową, którego niejedna osoba powinna Ci już zazdrościć, ale co do kłopotów ze zdrowiem, niestety sama wpędziłaś się w ten stan (no może też trochę przy pomocy Twojego gastrologa). Dalej piszesz:
Cytuj:
Kupiłam książkę doktora D'Adamo i tak mój entuzjazm zaczął topnieć. Jestem typowym mięsożercą, nie lubię warzyw, a owoców nie jadam prawie w ogóle. Kocham ser żółty i pierogi ruskie!
Czytałam u D'Adamo że nawyki żywieniowe na ogół kształtują się w dzieciństwie. Rodzice nie znając jeszcze zasad jedzenia zgodnie z grupą mogli przyzwyczaić swe pociechy do tego co nie trzeba. Prawie każdy to ma na sumieniu. Nie wiem czy było to w Twoim przypadku dawno, ale jeśli chcesz zacząć żyć bez leków, to musisz to zmienić. Motywację masz prostą. Wrzodziejące zapalenie jelita grubego często przekształca się w stan beznadziejny. Jeśli chodzi o zamiłowanie do mięsa to nie napisałaś jakie mięso jadasz. Niewydzielaczom (ok. 20%) grupy krwi A, sporo mięs nie szkodzi, ale według D'Adamo należy m.in. unikać wieprzowiny, wołowiny i cielęciny. Niestety żółte sery też należą do grupyunikać (oprócz koziego i mozzarelli), ale już jogurty i kefiry nie szkodzą. Wreszcie piszesz:
Cytuj:
Przeczytałam wasze forum od deski do deski i jestem zrozpaczona. Nie mam kompletnie pomysłu na moje śniadania i kolacje.
To przeczytaj komentarze jeszcze raz, może coś znajdziesz. Krzysztof dobrze Ci poradził -ostatni protokół, czego nie dodał, trwa 8 tygodni. Często tego typu choroba rozwija się z powodu stresu. Jest w encyklopedii jeszcze uwaga aby wszystkie grupy krwi uzupełniały wapń i brały multiwitaminy i są dodatkowe zalecenia dla niewydzielaczy. Dodatkowo, w rozdziale suplementy jest informacja, że zdrowiu jelit (gr krwi A) sprzyja: łopian większy(korzeń), łupiny siemienia lnianego, olej z czarnej porzeczki, aloes, kwercetyna, czosnek (wyciąg standaryzowany). Spróbuj jeść warzywa i owoce z grupy bardzo korzystnych. Warzywa można jeść bez ograniczeń ilościowych. Jeśli nie masz encyklopedii pomożemy Ci zweryfikować listę tego, co powinnaś jeść (czasem w książce są błędy). Uważnie też przeczytaj post Wydzielacze i niewydzielacze -może domyślisz się kim jesteś. Może właśnie niewydzielaczem...Wówczas indyk byłby dla Ciebie wręcz zdrowotny. Ja jestem za minimum jednym daniem z surowizny. Osobiście jadam też takie danie pomimo, że mam grupę krwi 0. Jest to najprostszy i najbardziej efektywny sposób zaopatrzenia się w niezbędne składniki.

Pozdrawiam Wszystkich :D

TeSa

Jeśli pomoże Ci moja rada pomyśl o mnie dobrze


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 29 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności