Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 11:14 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 102 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Nowa
PostWysłany: Sob Gru 20, 2008 8:15 am 
Offline
Expert
Expert

Dołączenie: Sob Lis 29, 2008 10:20 pm
Postów: 244
Gdyby, strzeż mnie Boże, zachorował na coś ciężkiego pewnie też odwiedziłbym wszystkich szamanów - strach ogłupia, każdy chce żyć i to godnie i zrobi bardzo dużo by tak było, nawet jeśli pewne rzeczy są bez sensu.
To forum jest o diecie zgodnej z grupą krwi ale sądzę że nie tylko po to by o niej pisać w samych(nieuzasadnionych czesto) superlatywach ale jest też miejsce na krytykę.


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: Nowa
PostWysłany: Pią Gru 26, 2008 1:25 am 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Nie Paź 05, 2008 7:21 pm
Postów: 47
Witaj amanis!
Mam pytanie,czy próbowałeś tej diety?
Jeśli nie , to czemu krytykujesz coś co pomaga innym.
Pracę tych twoim zdaniem prawdziwych lekarzy znam z własnego doświadczenia.Wiele lat pracowałam z nimi.Dla nich liczy
się tylko kasa, po którą wyciągają łapy nawet do umierających i ich rodzin.Masz rację są wyjątki ,ale ich można policzyć na palcach jednej ręki.Reszta to konowały,którzy po plecach chorych wspinają się na kolejne szczeble kariery.Zapominają tylko o tym,że i oni będą kiedyś chorzy i starzy i ich koledzy po fachu potraktują ich w ten sam sposób jak oni traktowali swoich podopiecznych.
Ich błędy w diagnozach ,brak wiedzy i umiejętności słuchania chorych doprowadziło bardzo wielu chorych do grobu.Ci lekarze z Bożej łaski piszą potem w aktach zgonu bzdury nadające się tylko do prokuratury.Przykłady mogę mnożyć....
Szkoda mi mojej energii i czasu na pisanie z Tobą,więc żegnam!!!
Życzę zdrowych i szczęśliwych Świąt i obyś zawsze mógł liczyć na swoich lekarzy.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Nowa
PostWysłany: Pią Gru 26, 2008 12:27 pm 
Offline
Expert
Expert

Dołączenie: Sob Lis 29, 2008 10:20 pm
Postów: 244
Mam nadzieje że ty jesteś wspaniała i cudowna, robisz wszystko by zmienić życie innych na lepsze znasz się na tym co robisz i na wszystkim innym i dzięki tobie życie wielu nabiera barw. A tymczasem obrażaj innych, śmiej się z lekarzy wytykaj im błędy, szczególnie te których nie popełniają. Typowy Polak, wokół złodzieje i konowały, inni na niczym się nie znają a Polak wie wszystko a na temat zdrowia szczególnie.
Nie korzystam z tej diety bo jej siłą nie tkwi w grupach krwi ale w sile sugestii i mniejszej ilości mięsa.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Nowa
PostWysłany: Pią Gru 26, 2008 11:41 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Śro Wrz 03, 2008 10:22 am
Postów: 153
Jeśli ktoś sie za coś bierze to powinien to robić porządnie, czyli lekarz nie powinien sobie pozwolić na błędy bowiem to odpowiedzialny zawód i można przez olewanie pacjenta lub stawianie błędnej diagnozy (np "typowa nerwica") pozbawić go zdrowia lub życia.

_________________
pozdrawiam


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Nowa
PostWysłany: Sob Gru 27, 2008 12:29 am 
Offline
Expert
Expert

Dołączenie: Sob Lis 29, 2008 10:20 pm
Postów: 244
W pełni się z Tobą zgadzam i daleki jestem do obrony lekarzy którzy nie leczą tylko siedzą na stołku i kasę liczą. Tacy też są, też takich w swoim życiu spotkałem. Ale spotkałem tez innych, takich którzy mnie i mojej rodzinie pomogli bezinteresownie, często nie byli to żadni znajomi zupełnie obcy ludzie. Trzeba też odróżnić sytuację w których lekarz rzeczywiście olewa pacjenta od tych w których pacjent wmawia sobie że coś mu jest lub pogłębia wagę swojego problemu święcie wierzac że tak jak on to chyba nikt nie jest chory. Dawno już u lekarza nie byłem ale pamiętam czasy gdy siedząc w poczekalni ledwo dało się słuchać tego co pacjenci o sobie i o lekarzu mówili. Bardzo często były to przypadki chorych z nudów którzy wszędzie widzą żydów(bo to zło tego świata....) i złodziei. A taki lekarz który ma w dany dzień 100 pacjentów jak nie więcej nie wie już jak się nazywa i już na oczy ledwo widzi ze zmęczenie nie ma już obowiązku silić się na bycie miłym. Tak myślę. Co nie zmienia fakti że lekarzy konowałów trzeba tępić, tak samo jak konowałów w innych zawodach w tym farmaceutów:)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Nowa
PostWysłany: Pon Lut 02, 2009 12:27 am 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Witajcie Marto69, beńko i kropko :D

Czy macie już jakieś spostrzeżenia, odnośnie diety?

Pozdrawiam serdecznie :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Nowa
PostWysłany: Śro Lut 04, 2009 6:21 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Nie Paź 05, 2008 7:21 pm
Postów: 47
Witaj TeSa! :)
Pytasz co u mnie?Ostatnio nienajlepiej .Byłam w szpitalu (Cały tydzień).Mnóstwo badań.Diagnoza ostry stan zapalny żołądka.Nie mogę nic jeść ,jestem słaba i nie mam ochoty na nic.Zaczęło się od grypy żołądkowej ,a skończyło na kroplówkach w szpitalu .Wróciłam dwa dni temu i jestem jeszcze bardzo słaba.
Z dietą radziłam sobie dobrze,ale choroba wszystko zepsuła.
TeSa poradż co zrobić z tym moim żołądkiem:(
Pozdrawiam wszystkich:) Marta69


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Nowa
PostWysłany: Śro Lut 04, 2009 6:26 pm 
Offline
Expert
Expert

Dołączenie: Sob Lis 29, 2008 10:20 pm
Postów: 244
A co jadłaś, może dieta D'Adamo ma jednak skutki uboczne.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Nowa
PostWysłany: Śro Lut 04, 2009 7:01 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Nie Paź 05, 2008 7:21 pm
Postów: 47
jadłam wszystko to co jest dozwolone dla grupy A, ale całą moją rodzine dorwał wirus grypy żołądkowo jelitowej.
Oni sobie jakoś poradzili domowymi sposobami,a mój słaby żołądek niestety nie dał sobie sam rady. Doszło do odwodnienia i ucieczki potasu z organizmu. Dlatego znalazłam sie w szpitalu. Dzieki amanis za zainteresowanie. Jak masz jakieś rady jak dojść szybko do siebie to pisz:) pozdrawiam


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Nowa
PostWysłany: Śro Lut 04, 2009 7:52 pm 
Offline
Expert
Expert

Dołączenie: Sob Lis 29, 2008 10:20 pm
Postów: 244
Cenią sobie niektórzy siemie lniane. Z naturalnych środków to korzeń lukrecji.
Ale z oboma nie przesadzać. Szczególnie uważać na lukrecję. Z tego cp piszesz gr krwi A więc unikasz mięsa tak? Mam nadzieje ze poradzili ci w szpitalu że wszelkie smażone pieczone(także tak obrobione warzywa odpadają). Ważne też jeść musisz! Nawet jeśli nie masz apetytu musisz. Gotowane chude mięso, surowe warzywa, herbatniki.
Rozumiem że odwodnienie było spowodowane biegunką?
Na przyszłość: przy biegunce trzeba BARDZO dużo pić, wskazana jest(w USA jest to metoda terapeutyczna!!) wygazowana coca-cola(czy pepsi, inne podobne), a jeśli ktoś ich nie chce to zaparzyć herbatę obowiązkowo posłodzić i trochę POSOLIĆ! I pić ile wlezie.
Potas wiadomo:pomidory i banany, ale jeśli ktoś ma kłopoty z sercem uważać!!!


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Nowa
PostWysłany: Śro Lut 04, 2009 8:22 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Nie Paź 05, 2008 7:21 pm
Postów: 47
Dzięki amanis za rady.Ze szpitala wyszłam tylko zdiagnozowana z zapisanymi lekami.3x1 tab metaclopramid i ulgastran zawiesina 4x5ml przed posiłkiem.Jem narazie kleik ryżowy ,popijam siemie lniane,dziś zjadłam ,,cieniutką "marchwiankę i maleńki kawałeczek gotowanego mięsa z kurczaka.I to tyle.lekarze kazali trzymać diete i jeść tylko produkty tylko gotowane.Sił brak ,ale mam nadzieję ,że z dnia na dzień będzie lepiej.Przez te 3 tygodnie schudłam 13 kilo ,więc pewnie i dlatego jestem taka słaba.Muszę powiedzieć ,że pomimo braku sił staram się chodzić po domu.Trochę leżę i potem powoli spaceruje po pokojach (takie 10 minutówki ).O coli słyszałam i zastosowałam u dzieci ,ale mi nie pomogła:(.
Pozdrawiam i jeszcze raz dzięki:)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Nowa
PostWysłany: Śro Lut 04, 2009 8:39 pm 
Offline
Expert
Expert

Dołączenie: Sob Lis 29, 2008 10:20 pm
Postów: 244
Metoclopramid to przeciwwymiotnie a ulgastran ochronnie, nieźle Ci musiało ten żołądek poprzewracać.
Dlaczego schudłaś aż 13kg? Czy tyle trwała choroba? 13kg nie ma możliwości schudnąć tak naprawde, to bardzo duże odwodnienie musiało być.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Nowa
PostWysłany: Śro Lut 04, 2009 9:33 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Nie Paź 05, 2008 7:21 pm
Postów: 47
Masz racje amanis,żołądek przekręciło mi na drugą stronę.Ból był taki ,że chwilami chodziłam po ścianach.A 13 kg to naprawdę bardzo dużo,ale i choroba trwała 3 tygodnie ,a jeszcze w szpitalu tydzień głodówki i tylko kroplówki(glukoza,sól fizjologiczna z potasem oraz płyny z elektrolitami i papaweryna).Wyglądam jak te biedne murzynki ,na których skóra wisi ,a piersi sięgają pępka.Rzeczywistość bywa brutalna.Odwodnienie było duże ,bo z domu zabierała mnie karetka ,więc wesoło nie było:((


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Nowa
PostWysłany: Śro Lut 04, 2009 10:35 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Witaj Marto69 :D
Piszesz:
Cytuj:
Byłam w szpitalu (Cały tydzień).Mnóstwo badań.Diagnoza ostry stan zapalny żołądka.Nie mogę nic jeść ,jestem słaba i nie mam ochoty na nic. Zaczęło się od grypy żołądkowej ,a skończyło na kroplówkach w szpitalu .Wróciłam dwa dni temu i jestem jeszcze bardzo słaba. Z dietą radziłam sobie dobrze,ale choroba wszystko zepsuła.
TeSa poradź co zrobić z tym moim żołądkiem
Współczuję Ci , że Cię tak dopadło. Ja też mam w pamięci obraz działalności tzw "rotawirusa", chociaż nie mnie dopadł. Mój mąż (B), też tak jak Ty go ciężko przeszedł 2 lata temu.... aż przestał wtedy palić i tak już zostało. Poza tym, zaraz po tej 3 tygodniowej chorobie (w domu) zaczął jeść zgodnie z grupą i już więcej od tamtej pory wirusy go skutecznie nie zaatakowały. Myślę, że powinnaś się skoncentrować teraz na dostarczaniu swemu organizmowi samych super zdrowotnych dla Ciebie produktów, no i na razie chyba właśnie gotowanych. Myślę, że trochę w diecie przeszkodziły Ci świąteczne delicje...a że już wcześniej miałaś kłopoty, to dlatego Ciebie najbardziej wzięło... poza tym tak samo wygląda silne zatrucie... Drugi przypadek rotawirusa obserwowałam w szpitalu...(ale to już inna historia). Szpital ma tę zaletę, że takiego chorego nawadniają ... a w domu jak słabniesz i nie pijesz, i nikt nie pilnuje abyś wciąż piła...jest więc gorzej. Odwodnienie jest straszne. Kiedyś moja córka była już tak przemęczona, z nadmiaru obowiązków zapominała o sobie i zaczęła dosłownie słaniać się na nogach. W pewnym momencie poprosiłam, aby spojrzała na nią sąsiadka lekarka... A ona zdecydowała, że należy natychmiast uzupełnić płyny, bo córka słabła z każdą chwilą, (skończyło się to jazdą wśród nocy do szpitala, a córka dosłownie nie mogła samodzielnie zejść ze schodów). W szpitalu wleli w nią chyba ze "cztery worki" jeden po drugim... i ozdrowiała. Bardzo jesteśmy wdzięczni tej lekarce i wciąż ją wspominamy, choć minęło kilka ładnych lat. Bądź dobrej myśli i szybko zdrowiej.

Pozdrawiam :D


Ostatnio edytowany przez TeSa, Śro Lut 04, 2009 10:53 pm, edytowano w sumie 1 raz

Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Nowa
PostWysłany: Śro Lut 04, 2009 10:44 pm 
Offline
Expert
Expert

Dołączenie: Sob Lis 29, 2008 10:20 pm
Postów: 244
Mam nadzieje że Ci rodzina nakładła!
Z biegunką czy wymiotami, które trwają parę dni trzeba się udać do lekarza BEZWZGLĘDNIE! To jest bardzo niebezpieczne. No nauczkę masz niezła, więc będziesz pamiętać:) mam nadzieje że szybko wrócisz do "normy". Piersi też wrócą:P Tylko pij dużo!


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 102 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności