Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Czw Kwi 18, 2024 12:40 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 102 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Nowa
PostWysłany: Nie Lis 30, 2008 3:02 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Wto Lis 18, 2008 3:34 pm
Postów: 6
Dzień dobry.
Ano nikt nie mówił ,że będzie łatwo :)
Mam tylko nadzieję ,że jakoś te trudne początki przetrwam.

Krzysztofie dzięki za rady,
myślę ,że takie podstawowe urządzenia jak wymieniłeś
są chyba w każdym domu nie jest to żaden luksus w tych czasach.
Ale siemię lniane odpada - chyba bym nie przełknęła.

P.S.
Czy to była detoksykacja organizmu (dopiero teraz 8O ) czy coś mi zaszkodziło ?
Rewolucja w moim brzuchu ,dobrze ,że byłam w domu :D
a ja myślałam ,że tak łatwo mi poszło :wink:

_________
A RH(-)


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: Nowa
PostWysłany: Nie Lis 30, 2008 3:24 pm 
Offline
Expert
Expert

Dołączenie: Pią Maj 09, 2008 10:28 am
Postów: 247
Witaj!!!

Cały problem z siemieniem lnianym to obiegowe opinie , dogmaty i stare przyzwyczajenia . Nikt Tobie nie każe przełykać świeżo zmielonego a jeżeli po prostu go nie lubisz top masz całe spektrum surowych ( nie prażonych ! ) orzechów i innych nasion.

Sęk w tym co i jak:

1. Możesz na noc namoczyć 2- 3 łyżki siemienia lnianego lub w trakcie dnia , następnie odcedzić na sitku wydzielony śluz a z nasion sporządzić bardzo smakowite mleczko.( śluz z siemienia lnianego można wykorzystać do wzmacniania i pielęgnacji włosów )

2. Możesz dodać świeżo zmielone siemie lniane do zmiksowanych warzyw , dobrze wymieszać i pamiętaj o uwodnieniu takiej surówki ponieważ siem. ln. bardzo puchnie i wciąga wodę , dodać ulubionych ziół , przypraw, woda od kiszonych ogórków itd.

Warto poeksperymentować

POZDRAWIAM Z ZIELONEJ GÓRY :o


Ostatnio edytowany przez krzysztof, Nie Lis 30, 2008 3:51 pm, edytowano w sumie 1 raz

Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Nowa
PostWysłany: Nie Lis 30, 2008 3:51 pm 
Offline
Expert
Expert

Dołączenie: Pią Maj 09, 2008 10:28 am
Postów: 247
A-ha i wszystko powoli małymi kroczkami - organizm wszystko sam wyreguluje .

POZDRAWIAM Z ZIELONEJ GÓRY :o


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Nowa
PostWysłany: Nie Lis 30, 2008 4:31 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Nie Paź 05, 2008 7:21 pm
Postów: 47
Witam Krzysztofie :D !
Masz rację :do wszystkiego dochodzi się małymi kroczkami.
Ja jestem dopiero na początku tej drogi ,ale zaczynam zauważać pozytywne zmiany jakie zachodzą w moim organiżmie .
Krzysztofie mam do Ciebie pytanko:co sądzisz o leczeniu głodówką?Chodzi mi o głodówkę 21 dniową ,po której przechodzisz na dietę warzywno-owocową.Słyszałam,że w czasie jej stosowania organizm się oczyszcza i regeneruje.
Pozdrawiam z nad zimnego Bałtyku :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Nowa
PostWysłany: Pon Gru 01, 2008 8:47 am 
Offline
Expert
Expert

Dołączenie: Pią Maj 09, 2008 10:28 am
Postów: 247
WITAJ!!!

Z głodówka LECZNICZA należy postępować bardzo ostrożnie i delikatnie. Jednak z biegiem czasu zaczniesz nabierać doświadczenia.

Najlepiej można rozpocząć od jednodniowych świadomych powstrzymywań się od przyjmowania pokarmu np.;raz w tygodniu raz na dwa tygodnie (a nie od razu 21 dni lub tydzień ) i notować rekcje organizmu lub dni wyłącznie na sokach owocowo -warzywnych

Dobrze by było abyś zapoznała się z dostępną literatura np.: MAŁACHOW " Lecznicza Głodówka " - obszerna pozycja, wiele wskazówek .

Jednak musisz wyrobić swój sposób głodówki i sposoby wychodzenia z niej - ale jeszcze raz trzeba podkreślić bardzo ostrożnie i delikatnie - ORGANIZM NIE LUBI WIELKICH SKOKÓW a adaptacja następuje powoli.

Tylko dodam ,że podczas głodówki dochodzi do bardzo mocnego efektu oczyszczania z nagromadzonych zanieczyszczeń co może być w przypadku nieodpowiedzialnego stos. głodówki ( w przypadku osób silnie zanieczyszczonych ) źródłem innych dolegliwości -czyli wszystko powili i z głową.

POZDRAWIAM Z ZIELONEJ GÓRY :o


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Nowa
PostWysłany: Nie Gru 07, 2008 11:13 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Nie Paź 05, 2008 7:21 pm
Postów: 47
Witaj Krzysztofie :D

Dziękuję za informację i rady.
Mój znajomy , młody człowiek ma bardzo duże problemy z kręgosłupem.Bardzo częste zapalenia korzonków ,zapalenia nerwu kulszowego oraz przepukliny między kręgami.Od paru lat strasznie się z tym męczył.Dwa miesiące temu trafił do lekarza(do którego i ja chodzę na akupunkturę) i zaczął leczenie igłami.Ten właśnie lekarz polecił mu głodówkę ,do której go przygotował.Znajomy był na głodówce 23 dni.Teraz od 2 dni przeszedł na dietę warzywną.Lekarz ten powiedział mu dokładnie ,jak wyjść z głodówki ,by sobie nie zaszkodzić.Muszę powiedzieć,że wczasie jej trwania pił dużo wody niegazowanej oraz herbaty ziołowe odpowiednie dla jego grupy krwi(0).
Bóle kręgosupa minęły .Ja cały czas go dopinguję i trzymam mocno za niego kciuki.Wiem jak bardzo się męczył i mam nadzieję ,że ta głodówka oraz przejście na dietę zgodną z gr. krwi mu pomogą.
Co o tym sądzisz Krzysztofie?
Pozdrawiam z nad zimnego Bałtyku:) :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Nowa
PostWysłany: Pon Gru 08, 2008 2:35 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Śro Wrz 03, 2008 10:22 am
Postów: 153
marta69, jakie herbaty ziołowe pił?

_________________
pozdrawiam


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Nowa
PostWysłany: Pon Gru 08, 2008 6:14 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Nie Paź 05, 2008 7:21 pm
Postów: 47
Witaj kashtaniak!!
Jeśli chodzi o herbaty to napewno była to melisa,mięta,z dzikiej róży oraz zielona.Pił też dużo wody niegazowanej.
Teraz je warzywka surowe i popija te same herbatki .
I ważna wiadomość ,wczasie głodówki i teraz po niej pił citrosept 30 kropli na szklanke melisy trzy razy dziennie.
Jeśli masz jakieś pytania to pisz.
Pozdrawiam :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Nowa
PostWysłany: Pią Gru 12, 2008 11:18 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Śro Wrz 03, 2008 10:22 am
Postów: 153
Muszę powiedzieć że po herbatce z dzikiej róży lepiej sie czuje. Miętową piłem jakiś czas temu i pomogła troche na uczucie ogromnego ssania w brzuchu rano- budząc sie zawsze ssało mi w brzuchu tak że budziło mnie to i zbierało na wymioty, słabo mi sie przez to robiło i musiałem szybko wstać i coś przegryźć by nie zasłabnąć i zatrzymać to ssanie (dalej czasem mam tak ale już wiele rzadziej chociaż ostatnio coraz częściej znów).

_________________
pozdrawiam


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Nowa
PostWysłany: Sob Gru 13, 2008 11:57 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Czw Gru 04, 2008 10:13 pm
Postów: 40
Witam gorąco wszystkich!. Przeczytałam wasze posty i cieszę się, że podejmujecie próby zmiany swojej diety chociaż niektórzy są tu już seniorami w zakresie wiadomości.
Marto Ty jesteś osobą tutaj, która potrzebuje najwięcej rad poniewaz cierpisz na pewne dolegliwości.Jeżeli moge ci cos doradzić to na głodówkę jeszcze masz czas, natomiast polecałabym ci, aby twoja dieta składała się z produktów korzystnych i nie surowych. Ze względu na dolegliwości żołądkowe surowe warzywa czy owoce moga być zbytnim obciążeniem dla Ciebie. Natomiast polecam ci ananasa świeżego . Cwiartkę lub pół codziennie. A nawiasem mówiąc to wszystkim z grupa krwi A polecam ananasa świeżego jest to owoc, który w zołądku wytwarza zasadowe środowisko, a oprócz tego jest pożeraczem kalorii. Świetnie działa na odchudzanie.Pozdrowienia :lol:


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Nowa
PostWysłany: Nie Gru 14, 2008 9:54 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Nie Paź 05, 2008 7:21 pm
Postów: 47
Witaj Natura!
Jestem na diecie zgodnej z gr.krwi (A) już od jakiegoś czasu i powiem szczerze,że jest już lepiej niż było.Staram się unikać produktów dla mnie zakazanych ,a także tych obojętnych ,dozwolonych rzadko .
Pare razy odruchowo sięgnęłam po jakiś produkt zakazany i potem bardzo cierpiałam.
Nadal moja dieta opiera się na gotowaniu,choć wprowadziłam też sporo warzyw i owoców surowych.Zajadam się czerwonymi grejfrutami i ananasem.Muszę powiedzieć,że miałam dużo szczęścia,,gdyż trafiłam na lekarza,który sam stosuje dietę,a dodatkowo leczy akupunkyurą.Pracuje w ośrodku ,gdzie leczą głodówką(oczyszczenie organizmu),dietą oraz akupunkturą.Jest to człowiek stosunkowo młody(około 40),który ma za sobą wiele przeżyć z medycyną konwencjonalną,którą sam studiował i pracował w paru szpitalach,ale nie zgadzał się ze sposobem leczenia tradycyjnym.Widział efekty niewłaściwego postawienia diagnozy i jego skutki.
Jestem u niego raz w tygodniu,a w razie potrzeby nawet częściej.Zawsze mogę liczyć na jego radę i skorzystać z jego doświadczenia.Muszę powiedzieć,że cała jego rodzina stosuje dietę zgodną z gr.krwi.
To naprawdę działa,ale wymaga od nas samych dużo samozaparcia i chęci powrotu do zdrowia.
Pozdrawiam wszystkich gorąco :D

Marta69


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Nowa
PostWysłany: Nie Gru 14, 2008 10:21 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Śro Wrz 03, 2008 10:22 am
Postów: 153
Witaj.
Dobrze widzieć że są jeszcze prawdziwi lekarze ;)

_________________
pozdrawiam


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Nowa
PostWysłany: Nie Gru 14, 2008 10:44 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Witam wszystkich :D

Cześć Marta69 :D. Ja też znam taką lekarkę, z którą się widuję. Myślę, że powinnyśmy poprosić tych lekarzy, by napisali tu, na naszym forum swoje spostrzeżenia. W końcu "najemnik wojny z dietami grup krwi" wciąż miesza. Pozdrawiam :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Nowa
PostWysłany: Nie Gru 14, 2008 11:46 pm 
Offline
Expert
Expert

Dołączenie: Sob Lis 29, 2008 10:20 pm
Postów: 244
Tak jak dobrze że tym "lekarzom" można bezgranicznie ufać, naciągaczy wszak brakuje.....I naiwnych:)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Nowa
PostWysłany: Sob Gru 20, 2008 12:47 am 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Czw Gru 04, 2008 10:13 pm
Postów: 40
amanis
To,że lekarz przekonał się na własnym zdrowiu o czasami negatywnym działaniu medycyny konwencjonalnej (która w niektórych sprawach jest też potrzebna i tego nie można negować) to naprawdę szczęście. Wielu jest lekarzy, którzy poprostu przyjmują diete Dr Adamo z pewna dozą niedowierzania, a wrecz z ironicznym uśmiechem. No, można powiedzieć,że im może na tym zależeć bo 6 lat studiów poszłoby na marne gdyby wszyscy leczyli sie dietą i suplementami.
Masz prawo podchodzić również do tego z dozą niedowierzania tylko jest sprawa tego rodzaju,że tematem tego forum sa zagadnienia związane z dietą zgodną z grupa krwi, a nie przekamarzanie się czy stosować tę dietę, czy nie i czy lekarz jest naciągaczem czy nie? Przecież nie wiesz, czy Marta płaci za wizyty? A jeżeli nawet, to zdrowie jest bezcenne-tego się nie da kupić za pieniądze i każdy za to dałby ostatnie dobra. Najgorsze jest to,że ludzie pewne sprawy zaczynają rozumieć jak jest za późno.Wszystko jest czasami banałem jak jesteśmy zdrowi i młodzi - bo to nas nie dotyczy i nie będzie dotyczyć w naszym mniemaniu.
Pozdrawiam i życzę zdrowych przemyśleń.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 102 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 12 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności