Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 1:02 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 22 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: My też zaczynamy - grupa krwi O Rh+
PostWysłany: Śro Gru 17, 2008 8:31 am 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Witam :D

Ważne dla właścicieli grupy krwi 0 i A. Pisaliśmy o wykorzystywaniu skorupek jaj w celu uzyskania łatwo przyswajalnego wapnia (dotąd było o jedzeniu mielonych skorupek jaj). Ponieważ prof. Tombak napisał też, że można je spożywać po zmieleniu z sokiem z cytryny, ktoś wpadł na pomysł i spróbował innego sposobu. Nie potrzeba mielić. A oto ten sposób. "Bardzo dokladnie umyć jajka, zalać sokiem z cytryn i przykryć. Po paru dniach ze skorupek zostanie tylko blonka z zawartością w środku. Skorupka się rozpuściła. Syrop się pije trzy razy dziennie po łyżce." Rozumiem, że naczynie stało w lodówce. Pewnie można tak samo rozpuścić skorupki z gotowanych jajek. Może warto spróbować. I jeszcze jedno...ponoć wreszcie i polscy naukowcy (z Wrocławia) opracowali obiecujący lek na osteoporozę, chyba właśnie na bazie skorupek.

Pozdrawiam Wszystkich :D


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: My też zaczynamy - grupa krwi O Rh+
PostWysłany: Pon Lut 02, 2009 12:00 am 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Witam Ewa :D

napisałam:
Cytuj:
ktoś wpadł na pomysł i spróbował innego sposobu. Nie potrzeba mielić. A oto ten sposób. "Bardzo dokładnie umyć jajka, zalać sokiem z cytryn i przykryć. Po paru dniach ze skorupek zostanie tylko błonka z zawartością w środku. Skorupka się rozpuściła. Syrop się pije trzy razy dziennie po łyżce.
ten sposób moim zdaniem nie jest jednak godny polecenia.
Jak sobie radzicie, ciekawi mnie, czy uzupełniacie dietę jakimiś suplementami?

Pozdrawiam Wszystkich :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: My też zaczynamy - grupa krwi O Rh+
PostWysłany: Czw Sty 24, 2013 8:48 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Może wpisy w tym wątku przydadzą się nowym forumowiczom... może ktoś wie czy rzeczywiście podjęto produkcję tych suplementów ze skorupek :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: My też zaczynamy - grupa krwi O Rh+
PostWysłany: Pią Lip 26, 2019 2:09 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Pią Lip 26, 2019 1:47 pm
Postów: 38
Miejscowość: Susz
W końcu znalazłam i swoją grupe, a już narzekałam, ze nie ma grupy 0 :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: My też zaczynamy - grupa krwi O Rh+
PostWysłany: Śro Sie 07, 2019 6:49 am 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Napisz proszę o swoich pierwszych i następnych doświadczeniach...
Można sprawdzić i odwrotnie... jeść przez trzy dni same produkty z grupy unikać :)
Wskazówki Dr Petera D'Adamo to cenny kierunkowskaz... dla fanów zdrowia i ładnej sylwetki. Moim zdaniem, po niewielkim uzupełnieniu, kiedy potrzeba suplementami(np za niski metabolit 25(OH) poniżej 50, lub za wysoka homocysteina (powinna być 6-8) laboratoria mają inne progi... BTD pozwala żyć bez leków... jeśli oczywiście też wykonujemy zalecane przez Dr D ćwiczenia :) Kto czuje że mogłoby być lepiej niż z BTD... warto spróbować DIETY GENOTYPOWEJ tego samego autora lub indywidualnej SWAMI... słyszałam, jak jeszcze było forum na dadamo.com że indywidualna jest najlepsza. Mnie wystarcza BTD.

Wreszcie po tylu straconych latach coraz więcej ludzi rozumie , że klucz do zdrowia tkwi w naturalnym jedzeniu... z hodowli organicznych, bez GMO, czystej, strukturyzowanej lub innej dobrej wodzie... omijaniu chemii

Pozdrawiam z Wołomina


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: My też zaczynamy - grupa krwi O Rh+
PostWysłany: Czw Paź 10, 2019 7:20 am 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Pią Lip 26, 2019 1:47 pm
Postów: 38
Miejscowość: Susz
Bardzo dobrze napisane wyżej. Trochę i mi rozjaśniło całą sytuację.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: My też zaczynamy - grupa krwi O Rh+
PostWysłany: Nie Mar 08, 2020 10:22 am 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Witam

Kto sprawdził wie, że warto jadać zgodnie z grupą krwi (z uwzględnieniem statusu wydzielania), lub spróbować Diety GenoTypowej stosując oczywiście w miarę możliwości jadło bez chemii i GMO, a także koniecznie zażywać ruchu... ale do tego wszystkiego warto pamiętać o metabolicie 25(OH). Trzeba go utrzymywać na poziomie powyżej 50, a homocysteinę na poziomie 6-8.

Pozdrawiam z Wołomina


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 22 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności