Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Śro Kwi 24, 2019 9:58 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 30 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Lekarz o diecie D'Adamo
PostWysłany: Czw Gru 04, 2008 11:25 pm 
Offline
Expert
Expert

Dołączenie: Sob Lis 29, 2008 10:20 pm
Postów: 244
Autor w swej książce pomija (chyba niewygodny) fakt, że nie tylko człowiek posiada grupy krwi. Każdy gatunek zwierzęcia również odznacza się charakterystycznymi cechami grup krwi np. krowa posiada ponad 20 grup i nie można chyba stwierdzić, że powstały one na skutek zmian w żywieniu, ponieważ zjada ona trawę bez względu na miejsce występowania. Peter J. D'Adamo w swojej książce "Jedz zgodnie ze swoją grupą krwi" sugeruje jakoby wśród ludzi występowały odmienne cechy metabolizmu, czego nie można powiedzieć w fachowej literaturze. Przeciwnie szlaki przemian pośrednich B, T, W wykazują stałość niezależnie od ras, klimatu czy grup krwi o czym świadczy obecność tych samych enzymów i hormonów. Autor pomija zresztą znaczenie ilości i składu biochemicznego produktów oraz ich dalszych losów po wchłonięciu z przewodu pokarmowego. Znacznie większy nacisk kładzie on na wpływ lektyn zawartych w pokarmach. Niezgodne dla danej grupy krwi lektyny mają powodować uszkodzenie narządów wewnętrznych na skutek zlepiania się czerwonych krwinek w określonym miejscu (np. wątroba, nerki, serce). Jak było wspomniane wyżej jest możliwe wywołanie aglutynacji przez lektyny, jednak po ich przedostaniu się do krwiobiegu. Glikoproteiny (związki składające się z białka i cukru) są zbyt duże aby mogły być wchłonięte przez ściany przewodu pokarmowego i muszą być przedtem strawione do aminokwasów i cząsteczek cukru, przy czym tracą swoje właściwości. Pozbawione podstaw jest również stwierdzenie, że po przyłączeniu do białych ciałek krwi lektyny pobudzają je do rozmnażania.

Jest to cytat ze strony http://mlodziez.optymalni.one.pl/?strona=artykuly&action=pokaz_artykul&nr=32
Najciekawszy jest fakt występowania 20 grup krwi u krowy, która przeiceż gdzie by nie była je prawie to samo:)


Podsumowując należy stwierdzić, że przedstawiona powyżej dieta stoi w całkowitej sprzeczności z żywieniem optymalnym oraz nie posiada podstaw naukowych, a nawet jest z nimi sprzeczna. Autor, który w/g polskiego rozumienia nie jest lekarzem opiera się na ok. 4000 przypadków co stanowi zaledwie minimalny ułamek liczby optymalnych w Polsce.

A to ja sam od siebie:
Często spotykam się ze złym rozumieniem ewolucji i mutacji, a tym podpiera się D'Adamo.
Posłuże się przykładem.
Żyrafa ma długą szyję. Ale jej przodkowie nie mieli. Skad żyrafa ma wiec długą szyje
Można przyjac że zwierze z krótka szyją sięgało coraz wyżej po listki i w czasie jego życia wydłużyła mu się szyja o milimetr i tak przez pokolenia. Aż do żyrafy. Ale cech NABYTYCH się nie dziedziczy. To że tata dużo cwiczy i ma muskulaturę nie oznacza że syn tez będzie miał silne mięśnie, sam musi cwiczyć.
Pozostaje możliwość zgodna z teorią ewolucji. Wracajac do przykładu żyrafy: zwierze przodek z krótka szyją: w stadzie takich zwierzat niektóre miały dłuższe szyje inne krótsze, jak ludzie niektórzy sa wyżsi inni niżsi. Te z dłuższymi szyjami miały większą szansę na przeżycie i wydawały potomstwo czesciej niz te z krótsza i tak przez pokolenia osobniki z dłuższą szyją przeżywały.

Nie ma możliwosci by z grupy krwi 0 wyewoluowała grupa krawi A pod wpływem określonych pokarmów. Jedyną możliwością jest ta , że grupa A pojawiłą się w któryms momencie i zwiększała zdrowie osób na konkretnej diecie i pozwalała im zyć dłużej i wydawać potomstwo. Ale grupa krwi dziedziczy się bez względu na posiłki i dziadkowie mogą mieć oboje A a ich dzieci już 0 a wnuki nawet B.
Bardzo ważnym faktem jest ten że wg D'Adamo stało się to w ciągu 40000 lat co dla ewolucji jest króciutką chwila. Człowiek tak szybko nie ewoluuje. Ponadto musielibyśmy przyjąć twierdzenie że kiedyś była tylko jedna grupa krwi na co nie ma żadnych dowodów. Przecież wśród zwierząt większosć gatunków krwistych ma wiele grup krwi, więc nasi przodkowie z pewnością też mieli ich wiele, dlaczego nagle człowiek miałby mieć tylko jedną?

Acha i dr D'Adamo nieprawnie używa tytułu lekarza i doktora gdyż skończył amerykański odpowiednik szkoły pomaturalnej po którym tych tytułów się nie otrzymuje.


Góra
 Profil  
 

zdrowie Temat postu: Re: Lekarz o diecie D'Adamo
PostWysłany: Pią Gru 05, 2008 12:23 pm 
Offline
Expert
Expert

Dołączenie: Pią Maj 09, 2008 10:28 am
Postów: 247
WITAM!!! :o

JESZCZE RAZ PRZYPOMINAM , ŻE WSZYSTKO co opisuje się ADAMO w swoich książkach nie jest niczym nowym i opiera się na DZIAŁANIU LEKTYN NA LUDZKI ORGANIZM ( cała sprawa rozbija się o lektyny zawarte w pokarmach) i to wiadomo od dawna.

Tylko ,że nie odkrył tego dr Adamo a jedynie ?przeanalizował? tysiące badań plus własna praktyka i wyciągnął mniej lub bardziej trafne wnioski.

:o Już w 1945 r. dr William Clouser BOYD odkrył , że niektóre aglutyniny wykazują się specyficznością tzn. aglutynują ( zlepiają ) pewien rodzaj krwi , A INNE NIE.
To Boyd nazwał lektyną każdą aglutyninę , która zlepia krwinki , łącząc cukry obecne w ich błonie komórkowej.

Adamo bazując na swoich i wcześniejszych badaniach ( TAKŻE SWOJEGO OJCA !!! :o ) ) stworzył po prostu listę pokarmów ,których lektyny wpływają bardziej lub mniej destrukcyjnie oraz leczniczo na organizm.

Od dawna WIADOMO ,że pewne lektyny zakłócają układ odpornościowy jelit , blokują hormony trawienne (np. cholecystokinina ), niszczą wyściółkę ścianek jelit , stymulują rozrost narządów wewnętrznych ,upośledzające wchłanianie itd. itp. w zależności od posiadanej grupy krwi lub mają taki lub inny wpływ na zdrowie.

On po prostu to skutecznie rozpowszechnił - znane w środowisku medycznym i nie tylko informacje.

Dietetycy zajmujący się żywieniem sportowców wiedzą , że aby zawodnik z grupą krwi np.B nie przekroczył danej kategorii wagowej musi unikać :

gryki jej lektyny zakłócają trawienie i sprawność metabolizmu ,

kukurydzy , której lektyny hamują wydolność insulinową i spowalniają tempo metabolizmu i są przyczyną hipoglikemii ,

orzechów ziemnych ich lektyny zakłócają funkcje wątroby i sprawność metabolizmu ,

soczewicy tu z kolei lektyny hamują prawidłowe wchłanianie składników odżywczych ,

pszenica ? jej lektyny spowalniają procesy trawienne i metaboliczne, powodują ,że żywność jest składowana w organizmie w postaci tłuszczu a nie zamieniana w energię.

tkanka kurczaków ?w tym przypadku lektyny atakują krwiobieg..............itd.

Podobne działanie profilaktyczne można zastosować w przypadku OSÓB OTYŁYCH i efekty w postaci spadku masy ciała ( tkanki tłuszczowej ) bez znacznego uszczerbku dla tkanki aktywnej ( mięśni ) są już widoczne po kilku tygodniach unikania m.in. w.w. lektyn.

Należy pamiętać ,iż istnieje cała gama pokarmów zwierających lektyny , które pozytywnie modyfikują dotychczasową podatność na choroby .


:o SZKODLIWE LUB KORZYSTNE DZIAŁANIE LEKTYN NA LUDZKI ORG.POTWIERDZ TO TAKŻE DR Árpád PUSZTAI ( rocznik 1931 ) ? światowej sławy specjalista w zakresie żywienia, zwłaszcza BEZPIECZEŃSTWA ŻYWNOŚCI, pionier badań nad oddziaływaniem lektyn na przewód pokarmowy.AUTOR i WSPÓŁAUTOR ok. 300 ROZPRAW NAUKOWYCH, autor lub redaktor naukowy kilkunastu książek. Podkreśla, że nie jest przeciwnikiem biotechnologii, a jedynie walczy o bardzo dokładne przetestowanie wszelkich nowych rozwiązań przed ich zastosowaniem. Ostatnio zajmuje się potencjalnymi zagrożeniami związanymi ze stosowaniem nanotechnologii w produkcji żywności . Pełni funkcję m.in. konsultanta grup zamierzających prowadzić własne, niezależne testy. Za swoją działalności uhonorowany m.in. ?Whistleblower Award? przez Federację Niemieckich Naukowców oraz IALANA (Międzynarodowe Stowarzyszenie Prawników Sprzeciwiających się Broni Jądrowej), w 2005 r.

Tutaj znajduje się strona dr A .P.:
http://www.freenetpages.co.uk/hp/a.pusztai/


:o Także w miesięczniku "Kulturystyce i fitness" polski miesiecznik dla osób zjmujacych sie sportami siłowymi , kulturystyką i fitness , dietetyka itd. publikuje swoje artykuły Dr Peter FORT - ukończył fizjologie na WYDZIALE PRZYRODNICZYM UNIWERSYTETU KAROLA W PRADZE.Poczatkowo pracował w dziedzinach LEKARSKICH - biochemia kliniczna , EKSPERYMENTALNA IMMUNOLOGIA. Od 20 lat zajmuje się fizjologia i dietetyką SPORTU WYCZYNOWEGO oraz od 20 lat jest pracownikiem naukowym w zakresie biochemii , fizjologii oraz dietetyki sportu wyczynowego.Jest autorem wielu patentów i receptur dotyczących preparatów dietetycznych - guru dietetyki i odżywiania dla sportowców. Jest autorem szereg książek, do roku 2006 napisał 17 książek m.in.: "Odżywianie a sport " , "Odżywianie nie tylko dla kulturystów" ," Koniec z nadwaga " ," Sport i właściwe odżywianie" , "WIĘC CO MAM JEŚĆ", " Zdrowie a suplementy i diety". W Czechach jest uznawany za jeden z największych autorytetów w dziedzinie dietetyki.Pisuje do 9 magazynów zdrowotno - sportowych m.in. :LONGEVITY , REGENERACE , FITNESS , WELLPESS , KULTURYSTYKA I FITNESS . od 2001 r. popularyzuje wiedzę o odżywianiu poprzez regularna WSPÓŁPRACE z czeska telewizje , gdzie bierze udział w popularnym , cotygodniowym programie : "POD POKRYWKĄ" .

Właśnie jego porady można poczytać w w.w. miesięczniku roczniki 2003 - 2008 i znajduje się w nich całe mnóstwo odniesień do grup krwi i odżywiania się zgodnie a gr. krwi i to w dodatku dla sportowców obarczonych dużym wysiłkiem.

POZDRAWIAM Z ZIELONEJ GÓRY :o


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Lekarz o diecie D'Adamo
PostWysłany: Pią Gru 05, 2008 1:00 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3387
Krzysztof napisał m.in.:
Cytuj:
Także w miesięczniku "Kulturystyce i fitness" polski miesiecznik dla osób zjmujacych sie sportami siłowymi , kulturystyką i fitness , dietetyka itd. publikuje swoje artykuły Dr Peter FORT - ukończył fizjologie na WYDZIALE PRZYRODNICZYM UNIWERSYTETU KAROLA W PRADZE.Poczatkowo pracował w dziedzinach LEKARSKICH - biochemia kliniczna , EKSPERYMENTALNA IMMUNOLOGIA. Od 20 lat zajmuje się fizjologia i dietetyką SPORTU WYCZYNOWEGO oraz od 20 lat jest pracownikiem naukowym w zakresie biochemii , fizjologii oraz dietetyki sportu wyczynowego.Jest autorem wielu patentów i receptur dotyczących preparatów dietetycznych - guru dietetyki i odżywiania dla sportowców. Jest autorem szereg książek, do roku 2006 napisał 17 książek m.in.: "Odżywianie a sport " , "Odżywianie nie tylko dla kulturystów" ," Koniec z nadwaga " ," Sport i właściwe odżywianie" , "WIĘC CO MAM JEŚĆ", " Zdrowie a suplementy i diety". W Czechach jest uznawany za jeden z największych autorytetów w dziedzinie dietetyki.Pisuje do 9 magazynów zdrowotno - sportowych m.in. :LONGEVITY , REGENERACE , FITNESS , WELLPESS , KULTURYSTYKA I FITNESS . od 2001 r. popularyzuje wiedzę o odżywianiu poprzez regularna WSPÓŁPRACE z czeska telewizje , gdzie bierze udział w popularnym , cotygodniowym programie : "POD POKRYWKĄ"
Właśnie jego porady można poczytać w w.w. miesięczniku roczniki 2003 - 2008 i znajduje się w nich całe mnóstwo odniesień do grup krwi i odżywiania się zgodnie a gr. krwi i to w dodatku dla sportowców obarczonych dużym wysiłkiem.

ALE BEZSPRZECZNIE TRZEBA UMIEĆ CZYTAĆ.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Lekarz o diecie D'Adamo
PostWysłany: Pią Gru 05, 2008 2:12 pm 
Offline
Expert
Expert

Dołączenie: Sob Lis 29, 2008 10:20 pm
Postów: 244
Ale bezwzględnie trzeba wiedzieć że lektyny są trawione i nie przedostają się do krwioobiegu. TeSa wydaje Ci się że jesteś obdarzona przez Boga nadzwyczajnym umysłem i posiadłaś wiedzę która pokona wszelką chorobę. Otóż nie! Ja tej wiedzy nie posiadam i nikt jej nie posiada. Wg mnie dieta zgodna z grupa krwi czesto działa bo racjonalizuje dietę ludzie przestaja jesć wołowinę 3 razy dziennie.
A kulturystyka ma taki związek ze zdrowiem jak D'Adamo. Uwierzyliście w coś i bronicie tego bezmyślnie za wszelką cenę. Wasz wybór, nie mnie go zmieniać. Ale pisze swoje obiekcje tu bo moze ktoś kto przypadkowo trafi na to forum nie pomyli dbania o zdrowie z dietą D'Adamo.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Lekarz o diecie D'Adamo
PostWysłany: Sob Gru 13, 2008 11:30 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Czw Gru 04, 2008 10:13 pm
Postów: 40
Muszę coś napisać na temat kulturystyki. Dobrze czytając książki Dr Adamo można stwierdzić bezsprzecznie,że nie każdy młody organizm ma predyspozycje do nagminnych ćwiczeń. Niektóre grupy krwi nie osiagną rewelacyjnych wyników i nie ma co płakac nad rozlanym mlekiem takie są nasze geny we krwi.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Lekarz o diecie D'Adamo
PostWysłany: Sob Gru 13, 2008 11:48 pm 
Offline
Expert
Expert

Dołączenie: Sob Lis 29, 2008 10:20 pm
Postów: 244
geny mamy w każdej komórce nie tylko krwi:) A kulturyści no cóż, nie ma możliwości dojść do takiej muskulatury drogą czystą i piękną, w tle zawsze jakieś dopalacze...


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Lekarz o diecie D'Adamo
PostWysłany: Nie Gru 14, 2008 9:00 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Czw Gru 04, 2008 10:13 pm
Postów: 40
amanis
Chodzi mi o to,że największe osiagnięcia nawet bez dopalaczy moga mieć osoby z grupą krwi O. Dlatego,że wysiłkowe, czy biegowe ćwiczenia sportowe powoduja u nich reakcje odstresowe co wiąże sie z bardzo dobrym samopoczuciem. Natomiast grupie B pełny relaks dają piesze wycieczki, jazda na rowerze, tenis, pływanie. Grupa A to raczej joga taichi, czy szybki spacer. Natomiast grupa AB to połączone zalecenia dla grupy A i B. Coprawda każdy na początku może zacząć ćwiczyć nawet to czego mu się nie zaleca,ale po pewnym czasie odczuje duże zmęczenie i osłabienie organizmu(tzw obrona smozachowawcza organizmu), stąd wymyślono te dopalacze i inne środki dopingujace 8O . Jest to panaceum tylko na krótką "metę", ale może doprowadzić do wyniszczenia organizmu.Pozdrawiam gorąco.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Lekarz o diecie D'Adamo
PostWysłany: Nie Gru 14, 2008 9:02 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Czw Gru 04, 2008 10:13 pm
Postów: 40
amanis napisał(a):
geny mamy w każdej komórce nie tylko krwi:) A kulturyści no cóż, nie ma możliwości dojść do takiej muskulatury drogą czystą i piękną, w tle zawsze jakieś dopalacze...

A kto te komórki odżywia ?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Lekarz o diecie D'Adamo
PostWysłany: Nie Gru 14, 2008 9:09 pm 
Offline
Expert
Expert

Dołączenie: Sob Lis 29, 2008 10:20 pm
Postów: 244
Nie rozumiem pytania? Kto odżywia komórki? Nikt same się odżywiają wychwytując składniki z krwi bądź płynu tkankowego.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Lekarz o diecie D'Adamo
PostWysłany: Nie Gru 14, 2008 11:52 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3387
Właścicielom grupy krwi B procesy myślowe wspomaga: miłorząb, inozytol, żeń-szeń syberyjski. Natomiast własności antystresowe w stosunku do właścicieli grupy krwi B manifestuje: cytryniec chiński, inozytol, kordyceps i lizyna. Bardzo służą też wizualizacje. Powodzenia.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Lekarz o diecie D'Adamo
PostWysłany: Pon Gru 15, 2008 12:11 am 
Offline
Expert
Expert

Dołączenie: Sob Lis 29, 2008 10:20 pm
Postów: 244
A to nie ma znaczenia czy jest się wydzielaczem, niewydzielaczem czy też może naiwniakiem?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Lekarz o diecie D'Adamo
PostWysłany: Sob Lut 21, 2009 8:57 am 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3387
Na pewno coś ciekawego o diecie zgodnej z grupą krwi powiedzą doświadczeni lekarze...może dowiemy się o tym niebawem podczas lub chociaż po najbliższej konferencji naukowej calivita ...mam nadzieję , że jeśli ktoś tam będzie to nam coś napisze.

Pozdrawiam z Wołomina :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Lekarz o diecie D'Adamo
PostWysłany: Nie Mar 15, 2009 2:55 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3387
Witam :D
Byłam tam na dwóch pierwszych wykładach...jako wolny słuchacz ...uprzejmie dziękuję organizatorom i chylę czoła :D
Wybór tematu konferencji naukowej "Dieta zgodna z grupą krwi a choroby cywilizacyjne i problemy nadwagi", oraz zaproszenie na wykłady lekarzy był strzałem w "10" . Przełoży się zapewne na wzrost sprzedaży firmy CV, ale mam nadzieję, że też na wyraźną poprawę skuteczności leczenia (chociaż przeszkody istnieją...)
Pozdrawiam Panie doktor, z którymi rozmawiałam: z Gdyni, z Warszawy, z Lublina...Okazuje się, że są lekarze, którzy od dawna stosują w praktyce dietę zgodna z grupą krwi, ale też tacy co nigdy wcześniej tym się nie zainteresowali.
W Polsce są już placówki, które uwzględniają grupy krwi podczas leczenia, tylko nie jest to powszechnie znana informacja. Ja dowiedziałam się, że na pewno jedną z nich jest Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Lublinie. Ordynatorem Oddziału Alergologii jest tam Lek. med. Ewa Trębas-Pietraś specjalista alergologii, specjalista chorób płuc, której wykładu pt.?Czy alergia pokarmowa może mieć związek z grupą krwi?? wysłuchało wczoraj wielu lekarzy (i nie tylko) z całej Polski?wielu z nich usłyszało o tym związku z ust lekarza naukowca po raz pierwszy?Z wykładu wynikało, że związek ten jest już dowiedziony i warto z tych wiadomości korzystać.
Był też wykład prof.dr n.med. Valerii Szedlak -Vadocz pt:? Rola diety zgodnej z grupą krwi w prawidłowym funkcjonowaniu organizmu oraz utrzymaniu właściwej masy ciała? . Ona z kolei wspomniała o francuskim naukowcu (dr Pierre Nys), o którego pracy można przeczytać (http://www.infomail.pl/mailing/9436/Swiatowy-Dzien-Walki-z-Otyloscia/). W sposób jasny uzasadniła dlaczego trzeba do człowieka podchodzić indywidualnie, uwzględniając grupę krwi, m.in. powiedziała o tym na przykładzie analizy przyczyn otyłości, różnych mechanizmów towarzyszących i charakterystycznych w zależności od grupy krwi. Omówiła jakie różnice są w suplementach Vital, przeznaczonych dla różnych grup krwi . I wiele innych rzeczy...
Można spytać swojego lekarza, czy tam był...

Pozdrawiam z Wołomina :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Lekarz o diecie D'Adamo
PostWysłany: Pią Mar 20, 2009 8:43 am 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3387
Witam Krzysztof :D

Chciałam przytoczyć fragment Twojego komentarza...ale nie wiem dlaczego to mi się nie udawało.
Dzięki za informacje, te i o badaniu kropli krwi też http://www.kroplakrwi.pl/, wcześniej chyba tam byłam, ale nie zapisałam linku To jest badanie stosowane w diagnostyce firmy CV. Byłam już na podobnym badaniu (inną metodą) w f. REVITUM. Przeglądając tę swoją kroplę krwi widać jak na dłoni, co dzieje się w naszym organizmie (może nie wszystko, ale bardzo dużo). Do tego rozmawiamy z miłą , doświadczoną panią diagnostyk, możemy o różne rzeczy pytać. Są jeszcze inne możliwości. Też propozycja wyleczenia. Ciekawe jak skuteczna w praktyce, szkoda, że nie założyli sobie miejsca na wpisy. Bardzo ciekawe doświadczenie i pomocne w diagnostyce. Jak dostanę film z tego badania i dokładnie go obejrzę, przyłożę się przez miesiąc do diety D'Adamo (bo ostatnio trochę eksperymentowałam), w tym czasie trochę się podszkolę i pójdę na badanie jeszcze raz...
Przeglądając zakładkę społeczność, na stronie D'Adamo, widziałam, że zgłosiła się tam już m.in. czeska klinika i ....z Polski... Piotr z Łodzi ...ciekawe, czy to lekarz?

Pozdrawiam z Wołomina :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Lekarz o diecie D'Adamo
PostWysłany: Śro Cze 17, 2009 3:21 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Wto Cze 16, 2009 4:59 pm
Postów: 3
Witaj,Amanis

Ciekawe jest to co piszesz .
Chciałabym się z Tobą skontaktować ale tu chyba nie ma funkcji wiadomości prywatnych.

pozdrawiam wszystkich :)


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 30 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności