Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 10:19 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 30 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Lekarz o diecie D'Adamo
PostWysłany: Pią Cze 19, 2009 2:27 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Pią Cze 19, 2009 2:17 pm
Postów: 21
Rzekome zmiany ewolucyjne to najsłabszy element teorii D'Adamo. Za bardzo się tym nie przejmuję... A że optymalni krytykują wszystko, czego nie rozumieją, to jest inna sprawa :) My widzimy, że dieta oparta o grupy krwi sprawdza się w praktyce, powoduje znikanie chorób, lepsze samopoczucie, utratę zbędnych kilogramów. To mi wystarcza :)

_________________
Fanatyk zdrowego


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: Lekarz o diecie D'Adamo
PostWysłany: Nie Cze 21, 2009 10:01 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Śro Cze 10, 2009 8:12 am
Postów: 110
bartekd napisał(a):
Rzekome zmiany ewolucyjne to najsłabszy element teorii D'Adamo. Za bardzo się tym nie przejmuję... A że optymalni krytykują wszystko, czego nie rozumieją, to jest inna sprawa :) My widzimy, że dieta oparta o grupy krwi sprawdza się w praktyce, powoduje znikanie chorób, lepsze samopoczucie, utratę zbędnych kilogramów. To mi wystarcza :)

Tak jest zgadzam się z tobą ,co do słowa .

_________________
Grupa A


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Lekarz o diecie D'Adamo
PostWysłany: Pią Cze 26, 2009 11:52 am 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
A może są nie optymalni, tylko niereformowalni...

Pozdrawiam z Wołomina :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Lekarz o diecie D'Adamo
PostWysłany: Pią Cze 26, 2009 3:52 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Śro Cze 10, 2009 8:12 am
Postów: 110
No tak ,bo bardzo wielu ludzi krytykuje , tę metode zywienia i to jest tak że przez kilkanaście a nawet dziesiąt lat żywili się tym czym byli nauczeni od dziecka i to jest tak jak z papierosem i innym nałogiem że ciężko rzucić i to jet to jeśli ktos mówi że ooo ja nie mogę jeść kalafiora ,a ja akurat go lubię to tylko nawyki żywieniowe ,a gdy zacznie stosować sie według zasad to doświadczy że wręcz to go odpycha ,a co najmniej jest mu to obojętne . :wink:

_________________
Grupa A


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Lekarz o diecie D'Adamo
PostWysłany: Pią Cze 26, 2009 4:53 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
I to jest sedno...w/g D'Adamo (książka dla kobiet w ciąży z serii jedz zgodnie z grupą krwi) nawyki żywieniowe kształtuje się w dzieciństwie, GenoTyp w/g najnowszej książki kształtuje się w dużej mierze w okresie prenatalnym . W/g tego co napisał D'Adamo możemy mieć na odziedziczone geny naprawdę niemały wpływ... m.in. wybierając do jedzenia najkorzystniejsze produkty. Postępując tak, jest wielce prawdopodobne, że robimy też niezaprzeczalny prezent swoim dzieciom, wnukom, prawnukom... Mało kto myśli tak perspektywicznie, a powinien, wszak każdy słyszał o chorobach dziedziczonych genetycznie... zdrowie więc chyba też można dziedziczyć, tylko trzeba chcieć i zacząć...


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Lekarz o diecie D'Adamo
PostWysłany: Wto Cze 30, 2009 6:04 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Pią Cze 19, 2009 2:17 pm
Postów: 21
Co do genów i dziedziczenia, to warto przeczytać:

http://911redpill.blogspot.com/2009/02/nie-badz-niewolnikiem-swoich-genow.html

Może się okazać, że wiele powszechnie uznawanej wiedzy o genach i dziedziczeniu jest bajką :D

_________________
Fanatyk zdrowego


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Lekarz o diecie D'Adamo
PostWysłany: Wto Cze 30, 2009 8:10 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Śro Cze 10, 2009 8:12 am
Postów: 110
ej bartek a cos ty się uwziął na to forum

_________________
Grupa A


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Lekarz o diecie D'Adamo
PostWysłany: Śro Lip 01, 2009 6:28 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Pią Cze 19, 2009 2:17 pm
Postów: 21
ofi napisał(a):
ej bartek a cos ty się uwziął na to forum


To znaczy? Możesz wyrażać się konkretniej?

_________________
Fanatyk zdrowego


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Lekarz o diecie D'Adamo
PostWysłany: Pon Lip 20, 2009 10:12 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Chyba ofi miała na myśli link który poleciłeś... Przyznam, że ja wolę tłumaczenia D'Adamo ...on chyba doszedł do podobnych wniosków niezależnie i w tym samym czasie, nie zauważyłam, aby przytaczał, że korzystał z tego źródła.

Pozdrawiam z Wołomina :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Lekarz o diecie D'Adamo
PostWysłany: Czw Wrz 24, 2009 7:32 am 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Witam :D

Pani doktor mojej mamy potwierdziła ostatnio energetyzujące działanie mojej zdrowotnej surówki TeSa, opartej na korzystnych dla poszczególnych grup krwi składnikach wybranych z encyklopedii zdrowia Dr Petera J D'Adamo. Składniki te wymienione są w większości, w moich wierszach z podpowiedziami . Bardzo się ucieszyłam :D Ona wie, że to działa...tylko bardzo trudno w praktyce zastosować się do wytycznych D'Adamo pracującej zawodowo i "zaganianej " osobie. Przystąpimy niebawem do kolejnego sprawdzenia...

bartekd powinien tu coś z aktualizować...wszak zdróweczko, jest zamknięte...

Pozdrawiam z Wołomina :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Lekarz o diecie D'Adamo
PostWysłany: Pią Cze 25, 2010 2:33 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Witam :)

Pamiętałam, że czytałam na forum dadamo.com wątek o tym jak pewien młody człowiek (posiadający grupę krwi 0) zdobył sposobem...medyczne dowody na wyleczenie dietą zgodną z grupą krwi chorej tarczycy. Pamiętałam, że pisał o jadaniu Kelpu... Potem nie mogłam tego wątku odszukać, choć pamiętałam, że gdzieś tu na forum go umieściłam... aż dziś się na niego natknęłam...kopiuję więc też do tego wątku i radzę ciekawym przeczytać:

http://www.dadamo.com/cgi-bin/Blah/Blah.pl?m-1270939377/


Kelp do niedawna był dostępny w aptekach...ostatnio zniknął...ale ostatnio kupiłam go w miejscowym sklepie ziołowym. Byłoby bardzo niedobrze gdyby na podstawie jakichś unijnych przepisów ktoś spróbował go wyeliminować z rynku. Ja (0Rh-)...używam go od dawna (zgodnie z zaleceniami D'Adamo dla mojej grupy krwi) i potwierdzam jego pozytywne działanie.

Pozdrawiam z Wołomina :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Lekarz o diecie D'Adamo
PostWysłany: Czw Lip 15, 2010 6:47 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Witam :)

W/w pani doktor mojej mamy powiedziała mi też niedawno, że wie od jednego ze swoich młodych pacjentów uprawiających czynnie jakąś dyscyplinę sportu... że wprowadzenie zmian w jedzeniu jego (i zrozumiałam, że całej trenującej razem grupy), uwzględniających wskazówki diety zgodnej z grupą krwi w/g zaleceń D'Adamo dało zauważalne i pozytywne efekty. Powiedział, że wcześniej stosowali dietę Montignaca (nie wiem... czy dobrze napisałam nazwisko autora). Pamiętam natomiast, że o testowaniu diety Montignaca pisała tu, ostatnio nieobecna Krystyna P, którą, jeśli tu jednak chociaż czytuje, serdecznie pozdrawiam... ale ona ma grupę krwi A...i też uznała, że jedzenie zgodne z grupą krwi jest rozwiązaniem lepszym. Napisała tu kiedyś, że jadanie zgodne z grupą krwi nawet powodowało, zauważone, też przez lekarkę, cofanie się u jej mamy alzheimera. Ciekawe... czy chłopak ten się jeszcze odezwie... bo przecież jak od tego jedzenia będzie wciąż zdrowy...to nie przyjdzie do przychodni :)



Pozdrawiam z Wołomina :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Lekarz o diecie D'Adamo
PostWysłany: Wto Sty 25, 2011 9:40 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Witam :)

Podbijam ten wątek... Do niedawna ilość krytyki była odwrotnie proporcjonalna do znajomości diety :)

Ciekawe... czy ten link jeszcze działa...

http://www.infomail.pl/mailing/9436/Swiatowy-Dzien-Walki-z-Otyloscia/


Sprawdziłam... niestety na tym powyższym linku... są jakieś reklamy

Natomiast na forum u D'Adamo reklamy nie wchodza na miejsce ciekawych linków


http://www.dadamo.com/cgi-bin/Blah/Blah.pl?m-1270939377/


Pozdrawiam z Wołomina :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Lekarz o diecie D'Adamo
PostWysłany: Wto Wrz 30, 2014 11:35 am 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Witam

O możliwości wspomagania leczenia cukrzycy dietą BTD i ruchem poinformowałam dość szczegółowo koło diabetyków (panią doktor też) na jesieni 2007 lub 2008 r. Podarowałam potem jeszcze p.prezes naszego koła diabetyków książkę Dr D'Adamo "Zwalcz chorobę dietą zgodną z grupą krwi CUKRZYCA". Głośno nikt tego nie przyznaje... ale po wynikach należy sądzić, że wskazówki raczej stosują. Ostatnio widziałam na stronie zyciepw filmik z przyznania odznak paru osobom, którym udało się cukrzycę pokonać. Gratuluję i bardzo się cieszę. Szkoda, że nie przyznali jakiegoś dyplomu temu zasłużonemu amerykańskiemu badaczowi...

Pozdrawiam z Wołomina


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Lekarz o diecie D'Adamo
PostWysłany: Pią Cze 15, 2018 5:20 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Witam :)

Osiem lat temu napisałam:

Cytuj:
Pamiętałam, że czytałam na forum dadamo.com wątek o tym jak pewien młody człowiek (posiadający grupę krwi 0) zdobył sposobem...medyczne dowody na wyleczenie dietą zgodną z grupą krwi chorej tarczycy. Pamiętałam, że pisał o jadaniu Kelpu... Potem nie mogłam tego wątku odszukać, choć pamiętałam, że gdzieś tu na forum go umieściłam... aż dziś się na niego natknęłam...kopiuję więc też do tego wątku i radzę ciekawym przeczytać:

http://www.dadamo.com/cgi-bin/Blah/Blah.pl?m-1270939377/


Kelp do niedawna był dostępny w aptekach...ostatnio zniknął...ale ostatnio kupiłam go w miejscowym sklepie ziołowym. Byłoby bardzo niedobrze gdyby na podstawie jakichś unijnych przepisów ktoś spróbował go wyeliminować z rynku. Ja (0Rh-)...używam go od dawna (zgodnie z zaleceniami D'Adamo dla mojej grupy krwi) i potwierdzam jego pozytywne działanie.


Nadal uważam, że dla bardzo wielu osób BTD jest jednym z pewnych sposobów na zdrowie. Zamiast tego co było na w/w linku wskakuje teraz ten, poniżej, ale jest tam DUŻO DUŻO WIĘCEJ, gdyby lekarze posłuchali kiedyś Dr D mielibyśmy dużo mniej chorych:

http://www.dadamo.com/txt/index.pl?9999


Teraz ośmieszają Jerzego Ziębę... a on zna (od różnych badaczy i lekarzy) wiele sposobów na zdrowie... ale BTD raczej nie sprawdzał... ludzie tak jadający nie proszą go też zazwyczaj o rady :) Nie proszą też innych lekarzy... chyba że przestaną się tak odżywiać :)
Skuteczność BTD potwierdził mi na jesieni ub roku prezes Towarzystwa Lekarzy Medycyny Zintegrowanej... Obecnie jedzenie zgodne z grupą wzbudza na fb spore zainteresowanie... Jerzy Zięba podpowiedział, że można używać w porozumieniu z dobrym lekarzem płynu Lugola (na wodzie)...

Pozdrawiam z Wołomina :)


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 30 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności