Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Czw Kwi 25, 2024 3:27 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Zakwaszone mięśnie
PostWysłany: Sob Gru 01, 2007 7:44 pm 
Offline
Expert
Expert
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Paź 27, 2007 12:32 pm
Postów: 200
Wiadomo powód nadmiar pszenicy w A, dla 0 i B nawet małe ilosci, ale o co chodzi z tym ZAKWASZENIEM?! Nie rozumiem tego stanu mieśni... jest ktos może bardziej wtajemniczony?


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu:
PostWysłany: Pon Sty 14, 2008 10:28 pm 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączenie: Nie Mar 11, 2007 7:25 pm
Postów: 484
Osoby z grupą krwi A mogą spożywać pszenicę, jednak nie powinny jej jeść zbyt wiele, gdyż wówczas ich tkanka mięśniowa ulegnie nadmiernemu zakwaszeniu. Nie mogą utylizować tak szybko energii, więc następuje zahamowanie metabolizmu.
A więc pszenica dla grupy A jest jak najbardziej OK - dostarcza wielu cennych dla zdrowia składników - chodzi tylko o to, żeby nie było jej w nadmiarze, bo jej nadmiar prowadzi do zakwaszenia tkanki mięśniowej. Jeśli jednak utrzymujesz równowagę w organizmie- czyli stosujesz dietę zgodną z grupą krwi - organizm sam domaga się ile pszenicy potrzebuje i niejako sam to reguluje.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Sty 15, 2008 1:23 pm 
Offline
Expert
Expert
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Paź 27, 2007 12:32 pm
Postów: 200
Swięte słowa :) Ale co generalnie oznacza sforumowanie ZAKWASZONE MIESNIE? Przypuscmy, ze mam 0, pszenica to mój wróg numer 1, i co znaczy zakwaszone miesnie?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Sty 15, 2008 2:23 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Pią Gru 07, 2007 12:21 am
Postów: 39
Miejscowość: Norwegia
Zakwaszone mięśnie to przynajmniej z punktu widzenia sportowego tzw zakwasy, czyli kwas mlekowy, który został wytworzony w warunkach ograniczonej ilości tlenu, z przewagą procesów beztlenowych. Czyli w skrócie znaczy to, że mięśnie nie dostały wystarczającej ilości tlenu przy wykonywaniu danej pracy.

A więc jeśli przełożyć to na dietę zgodną z grupą krwi zapewne oznacza to, iż produkty, które powodują zakwaszenie mięśni zmniejszają dopływ tlenu do mięśni a tym samym obniżają sprawność mięśni. Przez co można czuć się np wiecznie zmęczonym :wink: lub po prostu "nie ma sił"

Wiadomym jest, że zakwasy jeśli się systematycznie ćwiczy zanikają, gdyż toksyczne związki powoli się wykruszają, ale po co się męczyć. Jeść to co wskazane i zakwasy nie powinny tak dokuczać, a organizm pewnie będzie miał więcej energii. :)
Od razu zastrzegam iż jest to moje przełożenie i nie wiem, czy właściwie zrozumiałam temat zakwaszenia mięśni w diecie. :)

_________________
Krystyna, grupa krwi "A"

gotuj


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Sty 15, 2008 4:05 pm 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączenie: Nie Mar 11, 2007 7:25 pm
Postów: 484
Cytuj:
co generalnie oznacza sforumowanie ZAKWASZONE MIESNIE

Jeśli chodzi o samo "zakwaszenie mięśni " to sie tak bardzo szczegółowo nie znam, ale z tego co zdążyłam poczytać w internecie na ten temat, to jest tak jak podała Krystyna.
Dodam krótką informację, którą znalazłam tutaj >http://www.sciaga.pl/tekst/56431-57-nieprawid_owo_ci_w_budowie_i_funkcjonowaniu_organizmu_cz_owieka

Zakwaszenie mięśni czyli potocznie zakwasy:
Jeśli ktoś prowadzi mało aktywny tryb życia to wydolność jego układu oddechowego oraz krążenia są za małe, by zaopatrzyć intensywnie pracujące mięśnie we właściwą ilość tlenu. W takich przypadkach w czasie wysiłku fizycznego szybko narasta u takich osób tzw. dług tlenowy i mięśnie nie mogą „spalać” glukozy bądź kwasow tluszczowych w mitochondriach. Następuje beztlenowy rozkład glukozy do pirogronianu i dalej do kwasu mlekowego. Kwas mlekowy powoduje zakłócenia w funkcjonowaniu włókien mięśniowych. Mięśnie szkieletowe robią się sztywne, słabsze, a ich ruch sprawia ból – jest to tzw. zakwaszenie mięśni (czyli potocznie zakwasy ). Kwas mlekowy zostaje rozłożony dopiero po kilkudziesięciu godzinach od ustania wysiłku fizycznego.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Sty 15, 2008 7:55 pm 
Offline
Expert
Expert
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Paź 27, 2007 12:32 pm
Postów: 200
Ahaaa, dobrze, dziękuje wielkie za informacje :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re:
PostWysłany: Pon Kwi 06, 2009 8:21 am 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Jeszcze jedno. Jeśli nie jadamy dużo warzyw, owoców i nie pijemy dużo wody (zwłaszcza z cytryną) krwinki podróżują po krwiobiegu sklejone jak rulony drobnych monet u kasjerki. Ilość przewożonego przez nie tlenu spada ponoć do 10-15 % .
Trzeba też o tym pamiętać :D


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 29 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności