Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 2:15 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Dieta zgodna z gr. krwi a samopoczucie i poziom energii
PostWysłany: Sob Lut 28, 2009 2:24 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Sob Lut 28, 2009 2:10 am
Postów: 4
Witam jestem tu nowy

Jestem facetem lat 25. Z góry zaznaczam, że nie chodzi mi o odchudzanie się, bo to mi nie potrzebne, żyję wmiarę aktywnie, mam 180cm, około 80kg (około bo dokładnie to nie wiem, nie mam wagi a ważyłem się gdzieś pół roku temu).

Natomiast mam kłopoty z częstymi bólami głowy, obniżoną koncentracją, obniżonym poziomem energii - nie są to stany o nasileniu niepozwalającym na normalne funkcjonowanie ale jednak przeszkadzają. U lekaża badałem się na parę żeczy i uznano, że jestem zdrowy.

Mój pomysł, że taka dieta mogła by pomóc wynika z tąd, że mam grupę krwi 0 a od dawna żywię się: mięsem, białym chlebem, mlekiem, jogurtem, serem żółtym, makaronem, pizzą itd, czyli tylko mięso pasuje a reszta mojego aktualnego jadłospisu jest według tej diety na liście zakanej. Zatem może i z tąd te problemy, może warto przetestować mięsiąc, dwa i zobaczyć co będzie.

Moje pytanie, czy ktoś miał podobne problemy przed zastosowaniem tej diety i czy mu zniknęły po zastosowaniu, jeśli tak to po jakim czasie.

Z góry dzięki za odpowiedzi.


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: Dieta zgodna z gr. krwi a samopoczucie i poziom energii
PostWysłany: Sob Lut 28, 2009 7:49 am 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Witaj sna :D

Piszesz:
Cytuj:
mam kłopoty z częstymi bólami głowy, obniżoną koncentracją, obniżonym poziomem energii - nie są to stany o nasileniu niepozwalającym na normalne funkcjonowanie ale jednak przeszkadzają.
i dalej:
Cytuj:
mam grupę krwi 0 a od dawna żywię się: mięsem, białym chlebem, mlekiem, jogurtem, serem żółtym, makaronem, pizzą itd, czyli tylko mięso pasuje a reszta mojego aktualnego jadłospisu jest według tej diety na liście zakazanej. Zatem może i stąd te problemy, może warto przetestować miesiąc, dwa i zobaczyć co będzie
Warto. Jeśli jadasz głównie wieprzowinę i jej przetwory, to też należy od tego odejść. Należy też zmienić sposób myślenia o swym stanie..na wciąż walczę z...i codziennie stosować zdrowotne oddychanie (przeczytaj 3 str mojego wątku Jak...). Jedzenie zgodne z grupą krwi oprócz ogólnej poprawy stanu organizmu, stabilizuje wagę na optymalnym poziomie, o czym wie niewiele osób, a niektóre bez wypróbowania na sobie krytykują ten sposób na życie i na dodatek zazwyczaj krytyka jest odwrotnie proporcjonalna do ich wiedzy na ten temat. Jeśli coś jadasz w nadmiarze , sprawdź na stronie autora (dadamo.com) czy Ci to nie szkodzi (jest tam opublikowany wykaz produktów-w zakładce support). W ogóle warto trochę poczytać i rzetelnie posprawdzać na sobie.
Wszystkim, tak właśnie radzę. Dalej pytasz:
Cytuj:
czy ktoś miał podobne problemy przed zastosowaniem tej diety i czy mu zniknęły po zastosowaniu, jeśli tak to po jakim czasie
Tak. Jeśli rzeczywiście zacznie się stosować do wskazówek D'Adamo i bezbłędnie zgadnie się swój status wydzielania, pierwsze efekty czuje się już po kilku dniach,a po miesiącu jest poprawa pod każdym względem i to motywuje. Wyjątki powinny pomyśleć o diecie genotypowej. Poniżej przytaczam zalecenia pochodzące z książki D'Adamo "ZMĘCZENIE" (z serii: zwalcz chorobę dieta zgodna z grupa krwi), które ostatnio umieściłam na wątku: Jak osiągnęłam dobry stan zdrowia. Próba nic nie kosztuje...Powodzenia :D

Produkty sprzyjające zwalczaniu zmęczenia:
Cytuj:
Grupa krwi"0"
chude czerwone mięso od zwierząt z hodowli organicznej karmionych trawą
tłuste ryby zimnowodne
oliwa z oliwek
orzech włoski
glony morskie
szpinak, kapusta ogrodowa , jarmuż
czosnek
owoce jagodowe (amerykańska czarna borówka, czarna jagoda, jagoda czarnego bzu)
imbir
zielona herbata


Pozdrawiam z Wołomina :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Dieta zgodna z gr. krwi a samopoczucie i poziom energii
PostWysłany: Czw Sie 08, 2019 1:25 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Podbijam ten wątek sprzed lat, ponieważ dopiero teraz robi się coraz większe zainteresowanie BTD... szkoda, ze sna nie odezwał się po próbie :)


Pozdrawiam z Wołomina :D


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności