Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Śro Kwi 24, 2024 6:45 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 19 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Zauważyłem pewną zależność...
PostWysłany: Nie Gru 09, 2007 7:57 pm 
Offline
Expert
Expert
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Paź 27, 2007 12:32 pm
Postów: 200
Zauważyliscie mnóstwo zależności w dzisiejszym swiecie, pomiędzy badaniami jedzenia miedzy różnymi grupami krwi, z czego naukowcy nie zdają sobie sprawy, naszymi upodobaniami spędzania wolnego czasu, rodzaju lubianej muzyki, rodzaju preferowanego jedzenia podświadomie, oraz różnych obrzędów w państwach?? Ja z takich rzucających się w oczy rzeczy to zauważyłem, że moja mama nie wyobraża sobie jedzenia bez mięsa- O, widać. W Indiach (południowa Azja, kolebka B) krowa uznawana jest za świętą, a co jest podstawą pożywienia B? Nabiał. Dlaczego wszyscy w szkole baletowej podczas badań mają grupe krwi A? Oczywiście jasne dlaczego. Dlaczego podczas badań przed zawodami siłowymi wszyscy mają grupę krwi 0 bez wyjątku? To najbardziej rzucające się zależności co do grup krwi i życia codzinnego. Można wymianiać bez końca :)


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu:
PostWysłany: Nie Gru 09, 2007 8:23 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Cze 02, 2007 6:59 pm
Postów: 1097
Bardzo ciekawe :D , wymieniaj proszę.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Nie Gru 09, 2007 8:54 pm 
Offline
Expert
Expert
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Paź 27, 2007 12:32 pm
Postów: 200
Kolejną rzeczą może byc, to, ze u mnie na WFie były zawody w róznych dziedzinach i oczywiscie były badania dla bezpieczenstwa, cwiczeniua siłowe rzut piłką lekarską, pompki osoby z 0 na czele, oczywiscie pojawiła się takze konkurencja lekkoatletyka a w tym rozciąganie, w tym A przodowały, jednym z sposobów relaksacji dla A jest stretching z angielskiego czyli właśnie rozciąganie! Zauważyłem również, że moja babcia, która uwaza tą dietę za bzdurę, ma 0 jak moja mama również, jak zapytałem się ich co najbardziej lubią jeść, czy wolałyby zjeść kawałek swiezowego soczystego warzywa (jak ja, uwielbiam takie rzeczy) czy kawał czerwonego jak to mówi moja babcia "mięska" ^^ I oczywiście wybrały mięsko ;) Mój tato niestety pracuje "siłowo" i miał dużo operacji ze wzgledu na przepukliny itp itd Ostatnio powiedziałem! tato zmien to jedzenie! Zmienił w dosc sporym stopniu, powiedział, ze jak je produkty "light" czuje się świetnie, i brnie dalej w zmiany. Japonia,Chiny,Korea 100% ludzi ma grupę krwi A, światowe plantację cudownego zdrowego ryżu, ludzie nie wyobrażają sobie bez niego życia! Do tego mają strasznie wyczulony punkt zdrowego jedzenia, oczyszczonego, a co jest najwazniejsze dla A? Właśnie to! Ludzie nie pozwalają tam na to by ryby, których jedzą mnóstwo! 40 razy wiecej niz polacy! Oczywiscie ja ich doganiam :D by były faszerowane anabolikami jak to ma miejsce w USA. Krytykują Polską dietę, która jest obrzydliwa- fakt, tak nie zdrowej to jeszcze nie widziałem ja sam. Sam kiedyś na zaliczenie na WFie zacząłem ćwiczyc na siłowni by mieć 5 na koniec do paska, i zaczałem poza domem cwiczyc, nie wiecie nawet jaki wtedy byłem słaby... cały czas byłem chory, i nie czułem się dobrze. To absolutnie dla mnie zabronone.. Zauważyłem także, że gdy przemęczam się tj za dużo się ruszam, nie mam czasu by zjeść, czuje się słabszy logiczne, a żeby się "odnowic" potrzebuje wiecej czasu, nasz organizm jest taki, ze szybko się męczy. Jak jeszcze przypomnę sobię kilka zalezności to od razu podzielę się z wami! ;)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Gru 12, 2007 11:02 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Pią Gru 07, 2007 12:21 am
Postów: 39
Miejscowość: Norwegia
Hej,

Co do tej zależności, to też myślę, ze coś w tym jest... :wink: Mój mąż to typowy siłacz z wrodzoną predyspozycją do dźwigania ogromnych ciężarów i na siłowni mało kto daje mu radę (choć on wolałby w domku z rodzinką posiedzieć, to wie, ze dla zdrowia musi - przerost mięśna sercowego po 20 latach trenowania sportów walki) Po prostu uwielbia trójbój siłowy - grupa "0" Rozciągnięcie nikłe.
A ja znów szybko się męczę, zawsze wolałam zajęcia na sali (lekkoatletyka). Szpagat i stanie na rękach praktycznie bez rozgrzewki :) Nawet do tej pory nie jest źle :wink: - grupa "A"
Oczwiście mój mąż nie wyobraża sobie obiadu bez mięska, a ja często mówiłam, ze mi ono nie jest potrzebne. Właśnie po wcześniejszych już obserwacjach tego, co jak na mnie działa zdecydowałam, ze przejdziemy właśnie na dietę zgodną z grupą krwi. :)

_________________
Krystyna, grupa krwi "A"

gotuj


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Gru 13, 2007 6:03 pm 
Offline
Expert
Expert
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Paź 27, 2007 12:32 pm
Postów: 200
Wiecie jak cierpi rodzina, w której kobieta gotuje i ma 0 i reszta ma A...? Bo wiekszosc mezczyzn ma A, a kobiet 0. Mi mama cały czas próbuje wcisnąć bele co, dzisiaj zrobiła schab na obiad, kotlety schabowe, to od razu wyczułem, mówiła, że pierś z kurczaka... ale ona jest gładka, od razu kapnąłem się, ze to tragiczna WIEPRZOWINA. Oczywiście kotlet wylądował w kuchni z wyrzutami, zjadłem ryz, sałatkę, i zapchałem się kanapkami :/ Ale i tak mało warzyw jem jak by pasowało mi jeść... Lecz jem dużo warzyw i owoców w przetworzonej formie soki, no właśnie sałatki, i czasami surowe, ale to głównie lato.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Gru 14, 2007 12:23 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Cze 02, 2007 6:59 pm
Postów: 1097
Wszystko ok, rozumiem, dlatego jeszcze raz KIEŁKI LUCERNY :!: :!: :!:


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob Gru 22, 2007 10:44 pm 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączenie: Nie Mar 11, 2007 7:25 pm
Postów: 484
Cytuj:
Zauważyliscie mnóstwo zależności w dzisiejszym swiecie, pomiędzy badaniami jedzenia miedzy różnymi grupami krwi, z czego naukowcy nie zdają sobie sprawy, naszymi upodobaniami spędzania wolnego czasu, rodzaju lubianej muzyki, rodzaju preferowanego jedzenia podświadomie

Ja od dziecka zawsze bardzo lubiłam produkty nabiałowe. Nawet zanim „odkryłam” dietę zgodną z grupą krwi podstawa mojej diety był nabiał. Tak naprawdę po ścisłym przejściu na tą dietę żadna wielka rewolucja w moim sposobie odżywiania nie nastąpiła, ja po prostu zawsze instynktownie czułam co jest dla mnie dobre a czego powinnam unikać. W mojej rodzinie niektórzy zdążyli się przekonać do mojej diety a niektórzy jeszcze sobie żartują :wink: Np. moja mama mówi ze w żadne tam diety nie wierzy ale, co ciekawe (ma grupę B tak jak ja), podstawą jej diety zawsze były warzywa, owoce, ryby, niewielkie ilosci mięsa, no i przede wszystkim produkty mleczne. Mama czasem żartuje i mówi, że bez sera białego nie wyobraża sobie życia. Oczywiście o żadnych dietach nie chce słuchać, ale jak kiedyś przeanalizowałam jej jadłospis, to dość wiernie stosuje się zaleceń dr D’Adamo, mimo że nigdy ich nie czytała :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Nie Gru 23, 2007 3:22 pm 
Offline
Expert
Expert
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Paź 27, 2007 12:32 pm
Postów: 200
No i tak właśnie nas stworzył Bóg byśmy jedli podswiadomie dobre produkty :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon Sty 28, 2008 10:38 am 
Offline
Member
Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Śro Sty 16, 2008 1:07 pm
Postów: 39
Miejscowość: Wroc
Witajcie poruszyliście bardzo ciekawą kwestię.
Ostatnio słyszałm w dzienniku,o przypadku dziewczyny której po przeszczepie wątroby zmieniła się grupa krwi na taką jaką miał dawca wątroby.Czy to nie jest niesamowite?
Ciekawa jestem co na to powiedział by DAdamo.???
Często słyszy się że ludzie po przeszczepach,zmieniają swoje życie,tępo,przyzwyczajenia,stają sie one podobne do tych które miał dawca.To wszystko jest niesamowite!!!


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon Sty 28, 2008 5:07 pm 
Offline
Expert
Expert
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Paź 27, 2007 12:32 pm
Postów: 200
Tez o tym slyszalem :D Niesamowite...


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Zauważyłem pewną zależność...
PostWysłany: Sob Maj 10, 2008 7:18 pm 
Offline
Expert
Expert

Dołączenie: Pią Maj 09, 2008 10:28 am
Postów: 247
Akurat z tą siłownią i kulturystyką to jest dość dużo wyjątków choćby nasz mistrz świata ROBERT PIOTRKOWICZ od roku deklasuje rywali a już w GRAND PRIX poszczególnych państw wygrywa po kolei jak leci - od kilku miesięcy. Dyscyplina , ukierunkowanie umysłu na konkretny cel , determinacja , dobry sponsor Ultimate Nutration a GRUPA KRWI A -też byłem zdziwiony 8O !!! POZDRAWIAM.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Zauważyłem pewną zależność...
PostWysłany: Pią Cze 13, 2008 8:55 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pią Cze 13, 2008 8:48 pm
Postów: 9
mam pytanie jakie podstawy naukowe ma ta dieta bo chyba nie ma zadnych. Podstawa diety rozumiem ze jest nasza ewolucja. Wg dr Adamo zmiany genetyczne przejawiajace sie w grupach krwi stanowia onaszych predyspozycjach pokarmowych. Niestety dr ma chyba male pojecie o zmianach genetycznych i przystosowawczych bo z tego co mowi czyli te zmiany zachodzace 40 tys lat temu oraz na przelomie 15-10 tys oraz 1500 lat nie maja jakiegokolwiek znaczenia bo jakiekolwiek zmiany w genomie istotne w przyjmowaniu pokarmu musilayby powstac okolo 200 tys lat temu to jest minimum wg genetykow i antropologow.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Zauważyłem pewną zależność...
PostWysłany: Pią Lip 04, 2008 2:01 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Witam

Zauważyłam, że na tym forum chyba tylko Roberto1000 jest zaciekłym przeciwnikiem teorii dr D.Adamo, ciekawe czy tylko dla podtrzymania dyskusji , czy ma inne intencje, aby wzbudzić w czytelnikach (którzy nigdy o zaleceniach jedzenia zgodnego z grupą nie słyszeli) wątpliwości. Ja np. teorię tę podobnie jak Krystyna P i wiele innych osób sprawdziłam w praktyce, z pozytywnym skutkiem. Dziś uważam, że jak się lepiej zastanowić i poobserwować to jej zalecenia są nad wyraz trafne...W końcu jeszcze 100 lat temu wielu ludzi ginęło po transfuzjach nie uwzględniających grupy.

W książkach dr D'Adamo jest informacja o tym, że grupa krwi 0 ma predyspozycje do długotrwałych wysiłków, związanych z ruchem, ale nigdzie nie przeczytałam, że silni fizycznie są jedynie ludzie z tą grupą. Ponoć grupa krwi 0 ma również predyspozycje do logicznego myślenia, pozostali, częściej kierują się intuicją.
W jego encyklopedii zdrowia ( 2002) jest też, jak dobrze pamiętam, informacja o znanych na świecie przypadkach zmiany grupy krwi, po intensywnym, konwencjonalnym leczeniu przeciw nowotworowym . Napisał , że być może organizm sam próbuje zwalczyć raka używając jako ostatniej deski ratunku zmiany grupy krwi. Postaram się odszukać, gdzie o tym napisał już 7 lat temu. Napisał też o opatentowanym leku (arabinogalaktanie z modrzewia amerykańskiego), który mógłby poprawić skuteczność dializ....nie wiem czy ktoś to sprawdzał.

Pozdrawiam Wszystkich

TeSa


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Zauważyłem pewną zależność...
PostWysłany: Pią Lip 04, 2008 4:10 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Cze 02, 2007 6:59 pm
Postów: 1097
Witam TeSa, myślę, że Jak Robert 1000 sprawdzi na sobie efekty, to zmieni zdanie.
My wiemy, że tak musi być, nie ma innej opcji.

Pozdrawiam.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Zauważyłem pewną zależność...
PostWysłany: Pią Lip 04, 2008 10:42 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
I jeszcze jedno, pod tytułem "Jedz zgodnie z grupą krwi" napisał też książkę dr Jorg Ziittlau . Potwierdził on w niej, w gruncie rzeczy, główne tezy zawarte w książkach dr P. D'Adamo . Różnice , które zauważyłam, opisałam na poście " Jak osiągnęłam dobry stan zdrowia".

Pozdrawiam Wszystkich

TeSa


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 19 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 18 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności