Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Wto Kwi 23, 2024 10:00 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 30 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Sery dozwolone dla A
PostWysłany: Czw Lis 22, 2007 7:20 pm 
Offline
Expert
Expert
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Paź 27, 2007 12:32 pm
Postów: 200
Chudy twaróg, jakie jeszcze rodzaje sera (tego żółtego też) dozwolone są w A?


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu:
PostWysłany: Czw Lis 22, 2007 10:39 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Pią Mar 23, 2007 9:16 pm
Postów: 113
Miejscowość: nadwaga, stany zapalne, k
Ja mam co prawda grupę "0" ale w bazie danych na temat pokarmów znalazłam, że ser kozi jest neutralny dla grupy "A", a z żółtych to chyba żadne, tak przynajmniej wynika z tej bazy danych


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Lis 23, 2007 12:05 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Cze 02, 2007 6:59 pm
Postów: 1097
"A"

Dla grupy krwi A mleko i jego przetwory, generalnie nie są wskazane. Wyjątek stanowi chudy twaróg i ser riccota oraz produkty probiotyczne, czyli jogurty naturalne, najlepiej 0 % i kefir. Sery żółte absolutnie NIE, ponieważ są bardzo tłuste, maślanka również ze względu na obecność niedozwolonej serwatki.
Jestem pewna, że ma to bezpośredni związek z niestosownymi, dla grupie A, tłuszczami zwierzęcymi i kazeiną.
Proces obróbki powoduje, że krowi chudy twaróg nie zawiera tłuszczu zwierzęcego i kazeiny, im bardziej suchy, tym mniej serwatki w jego składzie. Jogurty produkowane są na bazie suchego mleka a więc z istoty rzeczy też są tych związków pozbawiane, za to dodaje się do nich żywe kultury bakterii, które znakomicie służą naszym jelitom.
Dozwolone są również sery owcze i kozie, ze względu na znacznie mniejszą zawartość kazeiny, substancji, która służy miedzy innymi do budowy masy rogowej, tak, więc logiczne jest, że im mniejsze zwierzę kopytne, tym mniejsze jego zapotrzebowanie na tą substancję i mniejsza jej zawartość w mleku matki. W każdym przypadku białka zwierzęcego nie należy przekraczać zalecanej dawki.

Przykro mi R., ale z serami żółtymi powinieneś się pożegnać :( :(


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Lis 23, 2007 7:44 pm 
Offline
Expert
Expert
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Paź 27, 2007 12:32 pm
Postów: 200
No obejde sie :D Az tak za nimi płakac nie bede, chociaz fakt są pyszne :P No to kupuje chudy twaróg, a na ser kozi to sobie poczekam do wiosny x)Będze smacznejszy. I tańszy :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Lis 30, 2007 9:06 pm 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączenie: Nie Mar 11, 2007 7:25 pm
Postów: 484
Sery żółte są smaczne ale ciężkostrawne. Mam grupę krwi B więc nie muszę ich wykluczać z menu, ale staram się je ograniczać. Najczęściej wybieram ser biały, który jest lżej strawny i bardziej mi smakuje. Poza tym można z niego przygotowywać różne twarożki z dodatkiem jogurtu naturalnego (zamiast śmietany).


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob Gru 01, 2007 12:06 pm 
Offline
Expert
Expert
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Paź 27, 2007 12:32 pm
Postów: 200
Elu :) Z czego najgorzej było Ci zrezygnować? :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob Gru 01, 2007 7:33 pm 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączenie: Nie Mar 11, 2007 7:25 pm
Postów: 484
Sama nie wiem, tak naprawdę po przejściu na tę dietę nie miałam większych problemów z "przystosowaniem się". Był spory problem z pieczywem, ale teraz można bez problemu kupić pieczywo z mąki orkiszowej.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob Gru 01, 2007 7:47 pm 
Offline
Expert
Expert
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Paź 27, 2007 12:32 pm
Postów: 200
No widzisz, w grupie A jest tyle nie nie nie nie..., że ja miałem duzo problemów z zastąpieniem niektórych produktów, ale z dnia na dzień jest coraz i to coraz lepiej! ;)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Sery dozwolone dla A
PostWysłany: Wto Lip 29, 2008 12:44 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Śro Lip 23, 2008 5:37 pm
Postów: 26
a ile razy w tygodniu mozemy jeść bialy ser??


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Sery dozwolone dla A
PostWysłany: Wto Lip 29, 2008 5:31 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Witam Wszystkich :)
monixa pyta:
Cytuj:
a ile razy w tygodniu mozemy jeść bialy ser??

Napiszę co mówi książka D'Adamo z 2005 z serii "zwalcz chorobę dietą zgodną z grupą krwi-choroby układu sercowo-naczyniowego", które statystycznie najczęściej atakują właścicieli grupy A i AB.
Przytoczyłam dane dla pochodzenia kaukaskiego.
sery: wydzielacze A (1-3)x tyg porcja 85g (mężczyźni) ; 60g(kobiety i dzieci, gdy niewydzielacze A najwyżej 1 raz w tyg.
jaja: wydzielacze A (1-3) szt /tydz, niewydzielacze A (2-5) szt/tydz
mleko, jogurt: wydzielacze A (1-3)x tyg (110-170)g (mężczyźni); (55-140)g (kobiety i dzieci), niewydzielacz A (1-2)xtyg.

obojętne, dozwolone często: ghee (klarowane masło), jajo (kurze, kacze, gęsie, przepiórcze), jogurt, kefir, mozzarella, ser biały, ser paneer, ser ricotta

obojętne dozwolone rzadko (max 2x na miesiąc): feta, mleko kozie, ser kozi, śmietanka

Wariant szczególny niewydzielacze: obojętne dozwolone często:-ser wiejski, serwatka*; unikać: mleka koziego i śmietanki

Ser mozzarella jest pyszny. Jest odmiana żółta też, ale łatwo się psuje, nie należy więc kupować dużo na zapas. Nadaje się też dla gr krwi 0
Ser paaner jest mi nieznany- nie występował też w encyklopedii D'Adamo. Pierwszy raz się na tę nazwę natknęłam...
*serwatka w/g encyklopedii należy dla całe grupy krwi A do kategorii unikać, trzeba zobaczyć więc na stronie D'Adamo, albo błąd, albo zmienili zdanie.

Pozdrawiam

TeSa


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Sery dozwolone dla A
PostWysłany: Wto Lip 29, 2008 9:16 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Uzupełniam od razu :)

Ser paneer już tam jest- jest zdrowotny dla "B", obojętny dla "A" i "AB" i szkodliwy dla "0" . Również jest tam opis tego sera .
serwatka jest obojętna dla niewydzielaczy A, czyli w encyklopedii trzeba sobie poprawić.
Warto było tam wskoczyć bo przy okazji zobaczyłam publikację wyników ostatnich badań skuteczności diety D'Adamo.

Pozdrawiam Wszystkich :)

TeSa


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Paneer - przepis i zdziwienie
PostWysłany: Pią Kwi 17, 2009 8:51 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Wto Kwi 14, 2009 5:39 pm
Postów: 75
Sery zywo mnie interesuja, bo bez sera zyc nie moge, a mam grupe krwi A. 8O

Przyznam ze nie rozumiem dlaczego mozna jesc paneer (wymawia sie: panir), skoro to po prostu rodzaj twarogu uzyskiwany przez dodanie soku cytrynowego lub octu do tlustego krowiego mleka .
Panir jest bardzo popularny w Indiach, stamtad sie wywodzi. Oto filmik jak sie robi panir:
http://www.youtube.com/watch?v=UQu5jVagfao
Ziola dodaje sie lub nie, to zalezy od naszego humoru. Najczesciej panir nie zawiera ziol.
Nawiasem mowiac bardzo lubie ten ser. Nijak nie pojmuje dlaczego paneer jesc moge, a tlustego twarogu nie.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Co z ta ricotta????
PostWysłany: Pią Kwi 17, 2009 8:57 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Wto Kwi 14, 2009 5:39 pm
Postów: 75
A teraz kwestia kolejna: ricotta.

Ricotta to miękki, niedojrzewający ser , produkowany we Włoszech z serwatki pozostającej po serach podpuszczkowych poprzez drugie gotowanie (stad jego nazwa wł. ricotta), przypominający twaróg, niesolony. Zawiera 20-30% tłuszczu. Spożywany jest na świeżo lub jako składnik potraw: ciast i innych słodyczy, farszów, klusek itp.

Co z ta ricotta? Jest tlusta i jest wyrabiana wylacznie z zakazanej serwatki...
:roll: 8O :roll:


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Zagadka trzecia: mozzarella
PostWysłany: Pią Kwi 17, 2009 9:18 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Wto Kwi 14, 2009 5:39 pm
Postów: 75
Mozzarella to ser pochodzący z południowych Włoch, z regionu Kampania. Dobrze znany ze swojej rozciągliwości po roztopieniu. Ser ten wytwarzany jest ze świeżego mleka bawolic lub z mleka krowiego. Sprzedawany w postaci niewielkich kulek, zanurzonych w serwatce.

Mozzarella jest bardzo mokrym serem. Mokrym do tej serwatki! Czy zatem serwatka jest zla czy dobra dla grupu A???

Jesli chodzi o kazeine (czyli male i duze zwierzeta kopytne), to... tak wyglada bawolica:
Image
http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:BUFFALO159.JPG&filetimestamp=20051016190047
i tak
Image
jak na moje oko, to chyba potrzebuje nawet wiecej kazeiny od krowy, zeby miec takie rogi i kopyta...
Nic nie rozumiem :( :( :(

No i na koniec: w Polsce nie mozna w ogole kupic mozzarelli z mleka bawolic, jest tylko krowia. Dlaczego? Bo mala kuleczka mozzarelli bawolej kosztuje ok. 10 euro, czyli 45 zl.


PS. Widze na podgladzie ze obrazki sie nie otwieraja, nie wiem dlaczego :((( Do jednego podalam wiec widoczny adres. Trzeba go skopiowac i wkleic do okienka z http. Podobnie trzeba postapic z linkiem do filmu jak sie robi paneer.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Zagadka trzecia: mozzarella
PostWysłany: Sob Kwi 18, 2009 7:10 am 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Przeczytaj więc jeszcze to, co o mozzarelli jest w wirtualnej encyklopedii D'Adamo:

http://www.dadamo.com/typebase4/depictor5.pl?247


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 30 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 14 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności