Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Czw Kwi 25, 2024 2:47 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 36 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Coś dla zwolenników mięsa
PostWysłany: Wto Lut 12, 2008 2:09 pm 
Offline
Expert
Expert
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Paź 27, 2007 12:32 pm
Postów: 200
Image

Uważam, że mięso powinniśmy jeść ale w ograniczeniu- A, i troche wiecej AB i B, a najwiecej 0. I najlepiej nie kupować dużych ilości z hodowli... To tak BTW :)


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: Coś dla zwolenników mięsa
PostWysłany: Pon Mar 31, 2008 8:34 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Cze 02, 2007 6:59 pm
Postów: 1097
:D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Coś dla zwolenników mięsa
PostWysłany: Pią Maj 09, 2008 8:22 pm 
Offline
Expert
Expert

Dołączenie: Pią Maj 09, 2008 10:28 am
Postów: 247
Ostatni kawałek mięsa zjadłem 27 marca 2003 roku i już po kilku tygodniach ustąpiły objawy dręczącej mnie od ok 91r. ALERGII - swędzenie oczu , uszu , nosa ,drapanie w gardle - powracało coraz rzadziej i o wiele polepszyła się wentylacja płuc i wydolność mimo , że i tak dobra. Po kilku miesiącach wypie...... Lek o nazwie INTAL - proszek w żel. otoczce wkładany do specjalnego aparacika spinchaler i wciąganego ustami do płuc ,lek w tabletkach *(nie pamiętam jaki wiem ,że drogi i wykorzystywałem honorowe krwiodawstwo taty ) , Berodual rozszerzający oskrzela , jakieś tam krople do oczu i nosa zrezygnowałem z usług renomowanej Pani Alergolog . Jakiekolwiek duszności czyli astma płuc - miałem dość mocne szczeg. na wiosnę - ustąpiły kolejnej wiosny :sloneczko: . BYŁEM PEWIEN , ŻE TO ZANIECZYSZCZENIE ŚRODOWISKA I CECHY GEN. BYŁY PRZYCZYNĄ alergii a nie mięso. PRAWDOPODOBNIE GDYBYM TO WIEDZIAŁ REZYGNACJA NASTĄPIŁA BY SZYBCIEJ. Pozdrawiam.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Coś dla zwolenników mięsa
PostWysłany: Pią Maj 09, 2008 10:25 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Cze 02, 2007 6:59 pm
Postów: 1097
Gratuluję Krzysztofie poprawy zdrowia, miło czytać takie posty.

Życzę dużo zdrowia i słońca.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Coś dla zwolenników mięsa
PostWysłany: Sob Maj 10, 2008 8:32 am 
Offline
Expert
Expert

Dołączenie: Pią Maj 09, 2008 10:28 am
Postów: 247
Witam. Oczywiście nie do podważenia był fakt ,iż rygorystycznie opierałem się na odkryciach dr ADAMO i wytycznych dla AB - oczywiście wykluczając tkankę zwierzęcą a także stopniowo: surowiec odżywczy dla zarodka piskląt ( czyli JAJKA kurze ) oraz wydzieliny gruczołów zwierząt mlecznych.
POZDRAWIAM i życzę wszystkim dużo ZDROWIA I WITALNOŚCI z słonecznej ZIELONEJ GÓRY.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Coś dla zwolenników mięsa
PostWysłany: Sob Maj 10, 2008 3:19 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Cze 02, 2007 6:59 pm
Postów: 1097
:D :D świetnie Krzysztof, oprócz witalności masz duże poczucie humoru.

Dziękuję za słońce i dla odmiany życzę bezchmurnego nieba :wink: .


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Coś dla zwolenników mięsa
PostWysłany: Sob Maj 10, 2008 3:42 pm 
Offline
Expert
Expert

Dołączenie: Pią Maj 09, 2008 10:28 am
Postów: 247
Dzięki za komplement. W rzeczy samej wszelkich jaj nie jada już od 4 lat a nabiału wszelkiej maci od 3 :) .POZDRAWIAM GORĄCO . DZI


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Coś dla zwolenników mięsa
PostWysłany: Sob Maj 10, 2008 7:49 pm 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączenie: Nie Mar 11, 2007 7:25 pm
Postów: 484
Witam :)
To wspaniale, że dieta zgodna z grupą krwi pomogła Ci pozbyć się alergii. Wiele osób w moim otoczeniu ma alergię i wiem, że jest to bardzo dokuczliwy problem, a niestety nie wszystkim udaje sie z nim uporać. Leczenie alergii jest trudne i kosztowne, tym bardziej więc cieszę się z Twojego sukcesu, Pozdrawiam :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Coś dla zwolenników mięsa
PostWysłany: Nie Maj 11, 2008 4:35 pm 
Offline
Expert
Expert

Dołączenie: Pią Maj 09, 2008 10:28 am
Postów: 247
Witam ! W przyszłości napiszę troszkę jak powracałem do zdrowia :o (może się komuś przyda) ale w tym miejscu muszę podkreślić , iż dieta zgodna z grupą Krwi , wykluczenie mięsa oraz oczyszczanie jelita grubego miało fundamentalne znaczenie. POZDRAWIAM z BARDZO SŁONECZNEJ ZIELONEJ GÓRY. 8)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Coś dla zwolenników mięsa
PostWysłany: Nie Maj 11, 2008 5:24 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Cze 02, 2007 6:59 pm
Postów: 1097
Witam, Krzysztof jeżeli to nie tajemnica, to zdradź jaką masz grupę krwi.

Dzięki za słońce z Zielonej Góry, przydało się dzisiaj, bo u mnie trochę niedomagało :wink:, słońce oczywiście.

Pozdrawiam.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Coś dla zwolenników mięsa
PostWysłany: Nie Maj 11, 2008 7:46 pm 
Offline
Expert
Expert

Dołączenie: Pią Maj 09, 2008 10:28 am
Postów: 247
To żadna tajemnica jestem kameleon czyli AB (rh +) ale niestety na 100% nie wiem czy wydzielacz czy niewydzielacz ( nie robiłem testu ) jednak intuicyjnie i na podst. reakcji organizmu oraz" "pociągu "do pewnych produktów żywnościowych skłaniam sie ku niewydz.
Jednak powiem szczerze kto nie jest "posiadaczem" grupy Ab to nie doświadczy tak sprzecznych ze sobą odczuć. POZDRAWIAM WIECZOROWĄ PORĄ . W tej chwili SŁOŃCE za oknem wygląda :roll: jak wspaniała soczysta ,surowa dynia szkoda ,że tak szybko zachodzi........................


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Coś dla zwolenników mięsa
PostWysłany: Pon Maj 12, 2008 2:59 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Cze 02, 2007 6:59 pm
Postów: 1097
Piękne masz to słońce w Zielonej Górze. Nie martw się słońce ma to do siebie, że ranną porą znowu wstaje :wink:.

Nie wiem czy grupa krwi AB, to kameleon. Ty zapewne masz większe doświadczenie.
Ja mam grupę krwi A, więc nie jestem tu autorytetem.
Pozdrawiam.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Coś dla zwolenników mięsa
PostWysłany: Pon Maj 12, 2008 9:50 pm 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączenie: Nie Mar 11, 2007 7:25 pm
Postów: 484
Cytuj:
niestety na 100% nie wiem czy wydzielacz czy niewydzielacz ( nie robiłem testu )

Przypomnę tylko, że większosć ludzi jest wydzielaczami, wiele osób w razie wątpliwości stosuje się do zaleceń dla wydzielaczy.
Na forum był poruszany ten temat, więcej na temat możliwości zrobienia testu znajdziesz tu:
http://zdrowo.info.pl/forum/viewtopic.php?f=10&t=341
Pozdrawiam.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Coś dla zwolenników mięsa
PostWysłany: Wto Maj 13, 2008 6:40 pm 
Offline
Expert
Expert

Dołączenie: Pią Maj 09, 2008 10:28 am
Postów: 247
Witam . Przeczytałem - dziękuję. Nie wiem nie przeglądałem całego forum ale zgodnie z informacją z książki ADAMO : "Żyj zgodnie ze swoją gr.krwi" mada 2001 str.392 można samemu wykonać taki test oparty na badaniu śliny. Cena zestawu z instruk. wynosi 32,95$ plus 5,25$ koszty przes. - CZY KTOŚ NA TYM FORUM KORZYSTAŁ z tej możliwości?
POZDRAWIAM Z ZIELONEJ GÓRY!!!


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Coś dla zwolenników mięsa
PostWysłany: Wto Lip 08, 2008 11:46 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Witam

Ja też po prostu zgadłam swój status. Już to opisałam. Myślę, że u nas robią takie badania, ale w laboratoriach pracujących dla policji. Bo przecież to "tylko" trzeba określić grupę krwi ze śliny, a jeśli się nie da tzn. że mamy do czynienia z niewydzielaczem. Myślę , że określiłeś swój status niewydzielacza na podstawie mocnej głowy do gorzałki (bo jest obojętna) i niechęci do piwa (bo szkodzi). To jest charakterystyczna różnica pomiędzy wydzielaczami i niewydzielaczami grupy krwi AB , zgadłam? Lepiej jednak sprawdzić na jeszcze innych produktach zgodnie z encyklopedią zdrowia dr D'Adamo. Jeśli dobrze nie zgadniesz i będziesz robił błędy żywieniowe, a często jadasz te wątpliwe pozycje, to nie przestaniesz chorować. Taka jest prawda. We Wrocławiu ponoć robią testy krwi Lewisa, które też pozwalają określić status wydzielania. Czytałam niedawno w internecie, że taki test kosztuje 12zł. Ja poczekam, aż będą robić w centrum.

Pozdrawiam

TeSa


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 36 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 27 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności