Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Pią Mar 29, 2024 12:55 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 16 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Grupa 0 a czekolada
PostWysłany: Sob Maj 30, 2009 3:55 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Nie Maj 24, 2009 4:04 pm
Postów: 27
Na jednej ze stron internetowych znalazłam informację, że dla grupy krwi 0 'miód i cukier nie są szkodliwe, podobnie jak czekolada. Produkty te winny być spożywane jednak okazjonalnie'. Nie lubię miodu ani cukru, ale czekoladę owszem :) Od tygodnia jem tylko warzywa, owoce, nasiona, orzechy i ryby, na dodatek zgodnie z moją grupą krwi (0 rh-) Czuję się lepiej niż kiedykolwiek i straciłam smak na słodkie, co mnie cieszy bo miałam z tym problem :D Jednak chciałabym od czasu do czasu pozwolić sobie na mleczną lub gorzką czekoladę, albo placek upieczony przez mamę, i myślę że to nie problem zjeść je raz na tydzień, dwa.
Mimo przejścia na dietę, czasem w weekend piję piwo, jest ono obojętne dla grupy 0 i mnie to cieszy, bo na razie nie zamierzam rezygnować z tej niewielkiej ilości.
Ciekawi mnie jak jest u innych z grupą 0, którzy stosują dietę. Jadacie czekoladę, pijecie piwo od czasu do czasu?
Pozdrawiam :D


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: Grupa 0 a czekolada
PostWysłany: Sob Maj 30, 2009 10:07 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Upewniłam się czy dobrze pamiętam i już Ci piszę: zarówno czekolada jak i miód, i cukier biały i brązowy (w/g Encyklopedii zdrowia) są dla wydzielaczy 0 obojętne (tylko i dopóki są zdrowi). W książkach kierunkowych z serii Zwalcz chorobę dietą zgodną ze swoją grupą krwi (np. Alergie i Zapalenie stawów) D'Adamo przenosi jednak te produkty do obojętnych dozwolonych rzadko (czyli dozwolonych maks. 2 razy na miesiąc). Na pocieszenie podam Ci jednak też nowe trendy . W diecie łowcy i w diecie zbieracza czekolada jest zdrowotna ( zalecenie 1-2 razy dziennie łyżeczka). Cukier najlepiej unikać, a miód jest obojętny (bo go nie ma w tych wykazach).
Nie wiem gdzie wyczytałaś , że piwo jest obojętne dla zera ? Piwa należy unikać. Zawiera składnik, który może modyfikować podatność na choroby. W diecie łowcy i zbieracza też pozostaje w kategorii unikać.
Dodam Ci jeszcze ciekawostkę, bo może jeszcze tego nie przeczytałaś. Gdy jesz rzeczy zdrowotne stajesz się bezzapachowa, zauważyłam to ponad wszelką wątpliwość.

Pozdrawiam jeszcze raz :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Grupa 0 a czekolada
PostWysłany: Nie Maj 31, 2009 11:15 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Nie Maj 24, 2009 4:04 pm
Postów: 27
Dziękuję za ponowne oświecenie mnie :D Dziś po długim odwyku od niezdrowych i niezdrowotnych rzeczy zjadłam kawałek czekoladowego placka, ale nie smakował mi tak jak dawniej, i z przyjemnością wrócę do moich owoców i warzywek :D Jeszcze tylko dziś ostatni raz podelektuję się czekoladą, co właśnie czynię, ale z pewnością nie będę za nią tęsknić bo od razu po zjedzeniu placka zauważylam pogorszenie samopoczucia, może to ma podłoże psychologiczne, ale tak czy siak nie warto jeść słodyczy. Tego o bezzapachowości nie wyczytałam nigdzie, a to ciekawe, w sumie nie uderzylo mnie to że codziennie przez 4 dni dojeżdżałam na rowerze na zajęcia jadąc jakieś 20-25 min i mimo tego dojeżdżałam świeża :D Więc pewnie masz rację. O ile to dozwolone wkleję link gdzie wyczytałam to o piwie:
http://www.grupakrwi.info/grupa-krwi-0/co-jesc-a-czego-nie/
No to mnie trochę zasmuciłaś tym piwem, ale odkąd 3 lata temu dowiedziałam się co to takiego i jak działa podświadomość, nie choruję, ale mimo wszystko ograniczę je do minimum :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Grupa 0 a czekolada
PostWysłany: Nie Maj 31, 2009 12:46 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Witam i polecam się na przyszłość :D

Możesz zareklamować nasze forum, bo myślę, że warto. A jeśli chodzi o niewydzielanie nieprzyjemnych zapachów, pisałam już o tym w swoim wątku... "Jak osiągnęłam dobry stan zdrowia", żartowałam, że jeśli cała rodzina je zgodnie z grupą krwi, mniej się wydaje na dezodoranty (na łazienkowe też). Na tym wątku też umieściłam moje edukacyjne wiersze (ściągawki na lodówkę) dla różnych grup krwi. Dziś myślę, że jeśli ktoś ma niezły węch to nie musi robić sobie czy dziecku testu INDICAN ( testu na gnicie jelitowe, którego u nas chyba zresztą nikt nie robi ) opisanego przez D'Adamo na 38 str. pierwszej książki pt. "Jedz zgodnie ze swoją grupą krwi". Nieprzyjemne zapachy zawsze towarzyszą różnym odstępstwom od zdrowej dla nas indywidualnej diety (występują też przy przyjmowaniu leków). Takie są moje spostrzeżenia na podstawie już w końcu dość długich obserwacji.

Pozdrawiam z Wołomina :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Grupa 0 a czekolada
PostWysłany: Nie Maj 31, 2009 3:31 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Nie Maj 24, 2009 4:04 pm
Postów: 27
Jestem wdzięczna za wszystkie wyjaśnienia, chętnie zwrócę się do Ciebie w razie jakichś wątpliwości :) Nie posiadam na razie żadnej książki na ten temat, wszystkie informacje czerpie z internetu, a to forum jest świetne. Zamówiłam książkę Grupa krwi 0, kieszonkowy poradnik o odżywianiu metodą doktora D'Adamo i myślę że się przyda. Niestety nie znam osób, które tak jak ja interesowałyby się zdrowiem i odżywianiem, ale dzięki mnie moja rodzina zaczęła częściej sięgać po zdrowe produkty. Mówię o mamie i siostrze, bo własnej rodziny jeszcze nie mam, ale jak będę mieć na pewno wprowadzę zdrowe nawyki jak najszybciej.
Pozdrawiam :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Grupa 0 a czekolada
PostWysłany: Pon Cze 29, 2009 7:34 am 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Witam :D

Cześć xiberia :D

Podczas przeglądania diet GenoTypowych zauważyłam, że dla GenoTypu Łowcy czekolada jest korzystna, a nie obojętna. D'Adamo zaleca jadać 1 łyżeczka czekolady 1-2 razy dziennie...to chyba coś dla nas jeśli okazałoby się, że to też my, a mamy na to dużą szansę (0)! Właśnie to staram się sprawdzić...Ale cukier biały i brązowy jest jednak na indeksie... a miód nie.

Pozdrawiam z Wołomina :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Grupa 0 a czekolada
PostWysłany: Pon Cze 29, 2009 11:54 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Nie Maj 24, 2009 4:04 pm
Postów: 27
Cześć TeSa :D
To bylaby miła wiadomość, zwlaszcza że ostatnio dość często jem czekoladę, ale mleczną, gorzką lubię ale mniej. Na szczęście nie wróciłam do chleba ani ziemniaków, ale za to ta ochota na słodkie częściej za mną chodzi :D Ale z jedzeniem czekolady jest taki problem, że tracę po niej smak na 'normalne jedzenie' i np. sałatka z tuńczykiem na kolację już mi tak nie smakuje jak powinna (ale to pewnie z powodu za dużej ilości czekolady). A z tymi łyżeczkami czekolady to chodzi o jakąś w rodzaju Nutelli, czy taką zwykłą tabliczkę (i wtedy 1-2 kostki)? Niestety nie znam diety GenoTypowej, nie jestem też pewna czy mam GenoTyp Łowcy, ale proszę podziel się informacjami jeśli coś znajdziesz. Nie rezygnując ze słodyczy całkowicie, musiałabym się nauczyć zadowolić małą ilością, ale z pewnością da się.
Pozdrawiam :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Grupa 0 a czekolada
PostWysłany: Pią Kwi 23, 2010 9:27 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Cześć xiberia

Przestałam wstawiać uśmieszki...

Nie wiem, czy nadal tu na forum bywasz...Dziś postanowiłam przejrzeć stare tematy...i dotarłam do Twojego wpisu.
Ostatnio (pierwszy chyba w połowie grudnia) napisałam wierszowane charakterystyki różnych GenoTypów ...sprawdź który masz ... bo czekolada jest też zdrowotna...odezwę się.

Pozdrawiam z Wołomina


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Grupa 0 a czekolada
PostWysłany: Pon Maj 03, 2010 1:35 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Witam

Ostatnio ktoś tu na forum zniechęcał wszystkich do jadania czekolady...
Otóż dla GenoTypów "zerówki" gorzka czekolada jest w/g D'Adamo zdrowotna (tylko dla GenoTypu Badacza trochę mniej...ale po 3-6 miesięcznej przerwie znów może ją pojadać). Może już nie warto robić badań bez uwzględniania grup krwi badanych... to prawie nic nie kosztuje... bo to jest chyba jeden dodatkowy zapis...i już można zastanowić się nad wnioskami. Dobrze, że chociaż D'Adamo to robi i na bieżąco publikuje nowe spostrzeżenia na swojej stronie dadamo.com.

Pozdrawiam z Wołomina


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Grupa 0 a czekolada
PostWysłany: Wto Paź 01, 2013 8:30 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Wto Paź 01, 2013 8:15 am
Postów: 1
Witam serdecznie,

Wczytałam się trochę w forum i P. TeSa wydaje się być najlepiej oczytaną w tej dziedzinie osobą dlatego pozwolę sobie skierować pytanie w Jej kierunku :)
(Oczywiście jeżeli ktoś inny zna odpowiedź również będę niezmiernie wdzięczna)

Na stronce D'Adamo znalazłam opis odnośnie piwa "Zawiera składnik, który może modyfikować znane podatności na choroby". Co to oznacza? O jaki składnik chodzi? Czego on dotyczy - słodu? a może podmieniania chmielu na jakąś chemie? I czy na pewno niema piwa które możne pić grupa krwi 0 ?

Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź,
Pozdrawiam gorąco :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Grupa 0 a czekolada
PostWysłany: Wto Paź 01, 2013 12:41 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Witam

Na naszym forum o piwie już było.
Z tym składnikiem to chyba taka ogólna formułka... studenci Dr Piotra D'Adamo dopiero pewnie znają szczegóły...
Niestety... nie przypominam sobie żadnego zapisu mówiącego, że piwo jest dla zerówek w innej grupie niż unikać. Dotyczy to też wszystkich trzech GenoTypów jakie mogą mieć zerówki (Łowcy, Zbieracza i Badacza)... przy okazji sprawdzę i dopiszę... co na temat piwa mówi Dr James D'Adamo, ojciec Piotra... Pamiętaj jednak, że bardzo rzadko i niewielkie ilości (jeśli masz organizm w dobrej formie) na pewno Ci nie zaszkodzą... może Ci się tylko trochę zepsuć zapach :)

Pozdrawiam z Wołomina


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Grupa 0 a czekolada
PostWysłany: Śro Paź 02, 2013 8:20 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Śro Paź 02, 2013 7:49 am
Postów: 3
Odnośnie tematu piwa :

Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Grupa 0 a czekolada
PostWysłany: Śro Paź 02, 2013 8:39 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Śro Paź 02, 2013 7:49 am
Postów: 3
wziąwszy pod uwagę powyższe... bo jestem trochę zagubiony ???

na stronie D'adamo w pozycji piwo znalazłem: "Zawiera składnik, który można modyfikować podatności na chorobę "

czym skutkuje picie piwa przez osobę z grupa krwi zero - po prostu jest nie wskazane ponieważ sprzyja przybieraniu na wadze ?

to jedyny powód aby go unikać ?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Grupa 0 a czekolada
PostWysłany: Czw Paź 03, 2013 7:05 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Śro Paź 02, 2013 7:49 am
Postów: 3
TeSa jak myślisz ?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Grupa 0 a czekolada
PostWysłany: Czw Paź 03, 2013 7:12 am 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Przeczytaj to:

>http://www.dadamo.com/typebase4/depictor5.pl?470


Pierwsza książka z której fragment przytoczyłeś mówi właściwie prawdę... ale piwo powoli modyfikuje organizm zerówki w kierunku chorób... a zerówki są podatne na nałogi i czasami tracą umiar. Później lekarze mają co robić.
Ja nie poprzestałam na przeczytaniu jednej książki... od wielu lat monitoruję wiadomości na ten temat. Ta książka jeszcze nie informuje nawet o tym, że zauważono różnice w ramach tej samej grupy krwi... np. już w/g encyklopedii avokado dla niewydzielaczy 0 jest korzystne... a wydzielaczom 0 szkodzi. Trzeba też pamiętać o tym, że to są jednak dane z podejścia statystycznego... Podejście indywidualne to oprogramowanie SWAMI... możesz sobie wyguglać
Teraz już zmykam...

Pozdrawiam z Wołomina


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 16 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 12 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności