Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 10:19 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 16 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Dieta zgodna z grupą krwi - zauważone błędy i nieścisłości
PostWysłany: Czw Maj 28, 2009 10:53 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Witam Wszystkich Czytających książki Dr Petera J. D'Adamo :D

Jeśli natkniecie się podczas czytania na coś, co wyda się niezgodnością lub błędem (poprawionym na stronie dadamo.com lub nie), proszę zasygnalizujcie to na tym wątku. Ja też tu postaram się opisać co zauważyłam. Proponuję też kolejnym spostrzeżeniom nadawać numer (może to się do czegoś przydać, gdyby tych spostrzeżeń było dużo).

1. "Por dla grupy krwi 0" w pierwszych książkach np. Jedz zgodnie ze swoją grupą krwi str. 69 jest przedstawiony jako korzystny. Por w/g "Encyklopedii zdrowia Jedz zgodnie ze swoją grupą krwi" i następnych książek kierunkowych z serii "zwalcz chorobę dietą zgodną z grupą krwi" jest dla całej grupy krwi "0" w kategorii UNIKAĆ (zawiera lektynę lub inną aglutyninę; inhibitor metaboliczny)

2. "Ogórek dla grupy krwi 0" w pierwszych książkach np. Jedz zgodnie ze swoją grupą krwi str. 69 jest przedstawiony jako obojętny. W następnych książkach j.w. zostaje zaliczony dla całej grupy krwi 0 do kategorii UNIKAĆ (zawiera lektynę lub inną aglutyninę)

3. Pierwsze książki nie uwzględniają podziału wewnątrz każdej grupy krwi na wydzielaczy antygenów grup krwi do płynów ustrojowych i niewydzielaczy . Podział ten został zauważony i wprowadzony trochę później, począwszy od książek Żyj zgodnie ze swoją grupą krwi, Encyklopedia zdrowia Jedz zgodnie... i w następnych

4. W Encyklopedii zdrowia str421 Collard greens jest: kapusta bezgłowa podobna do jarmużu, a powinno być ...podobna do kapusty włoskiej

5. W Encyklopedii zdrowia na str.423 Kale jest:kapusta bezgłowa podobna do kapusty włoskiej, a powinno być jarmuż

6. W niektórych książkach kierunkowych w miejscu opisującym ćwiczenia fizyczne w następnych tygodniach (po pierwszym opisanym prawidłowo) pojawia się zalecenie ćwiczenia 4 razy na dzień, zamiast oczywiście zalecenia ćwiczeń 4 razy w tygodniu.

7. Zauważyłam, że np. w partii materiału poświęconej jednej grupie krwi pojawia się przypadkowo oznaczenie literowe innej grupy (sprawdziłam, że treść jednak była tam zmodyfikowana, względem analogicznej strony w innym miejscu)


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: Dieta zgodna z grupą krwi - zauważone błędy i nieścisłości
PostWysłany: Śro Cze 03, 2009 10:05 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Wto Kwi 14, 2009 5:39 pm
Postów: 75
Jak juz pisalam w innym watku ilosc bledow dotyczacych nazewnictwa lacinskiego
w pubikacjach Petera D'Adamo poraza i kompromituje autora.

Wypisywanie ich i poprawianie to ciezka praca, za ktora placi sie korektorowi.


Ostatnio edytowany przez piani, Śro Cze 03, 2009 10:21 pm, edytowano w sumie 1 raz

Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Dieta zgodna z grupą krwi - zauważone błędy i nieścisłości
PostWysłany: Śro Cze 03, 2009 10:20 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Wto Kwi 14, 2009 5:39 pm
Postów: 75
Bledy? Polecam watek o serach. Taka ladna ilustracja logiki(?) zalecen Petera D'Adamo.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Dieta zgodna z grupą krwi - zauważone błędy i nieścisłości
PostWysłany: Czw Cze 04, 2009 7:36 am 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Witam Wszystkich i Pozdrawiam :D

Piani, z żalem, ale muszę napisać, że Twoje uwagi są tu niestosowne. Ja prosiłam, aby na tym wątku umieszczać konkrety. Wątek ten otworzyłam po to, aby ktoś, kto czyta artykuły i książki z serii "Jedz zgodnie ze swoją grupa krwi", D'Adamo (lub innych autorów), wiedział z jakimi błędami należy się liczyć i co już dało się zweryfikować, mogą tu znaleźć się też informacje, co jest jeszcze sprawą dyskusyjną (np. nie był jakiś problem poruszany i nie ma wyjaśnienia w FAQ na stronie dadamo.com). Jeśli nie stać Cię na charytatywne udostępnienie (dla dobra sprawy) innym czytelnikom, którzy chcą "poprawić swoje zdrowie" tego, co zauważyłaś, to pisz gdzie indziej. Moim zdaniem tu jest forum hobbystów, a nie "biznesmenów". Napisz tutaj, to co zauważyłaś, sprawdziłaś, uważasz, że jest błędem i umiałabyś to poprawić ...ale przecież Ty prawdopodobnie nawet sama tego nie zauważyłaś, bo nie czytałaś, tylko powtarzasz wciąż po innych, ...więc daruj sobie podkreślenia.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Dieta zgodna z grupą krwi - zauważone błędy i nieścisłości
PostWysłany: Sob Cze 06, 2009 11:44 am 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Wto Kwi 14, 2009 5:39 pm
Postów: 75
Napisalas bardzo przykry post, TeSa, w dodatku postanowilas swoja wypowiedzia sprawic mi przykrosc oraz wyrzucic z forum.
:cry: :cry: :cry:

Tak, nie zamierzam przez wiele dni wykonywac pracy korektora. Jesli uwazasz, ze to powod aby mnie wyprosic z forum,
bo mowie tu o bledach to jest mi bardzo przykro. Oczywiscie, jak sie domyslam jest to twoje prywatne forum i dlatego masz do tego prawo.

Od bledow sie roi, ale korekta to zmudna praca i na prawde warto aby Perer D'Adamo zarabiajacy miliony dolarow na swoich na ksiazkach
wynajal korektora, bo sie kompromituje
.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Dieta zgodna z grupą krwi - zauważone błędy i nieścisłości
PostWysłany: Sob Cze 06, 2009 6:02 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
piani napisała:
Cytuj:
Napisalas bardzo przykry post, TeSa, w dodatku postanowilas swoja wypowiedzia sprawic mi przykrosc oraz wyrzucic z forum.
:cry: :cry: :cry:

Tak, nie zamierzam przez wiele dni wykonywac pracy korektora. Jesli uwazasz, ze to powod aby mnie wyprosic z forum,
bo mowie tu o bledach to jest mi bardzo przykro. Oczywiscie, jak sie domyslam jest to twoje prywatne forum i dlatego masz do tego prawo.
Forum założyła Krystyna P, ja uważam, że jest nasze to po pierwsze. Po drugie uważam, że nie mogę tu Cię pochwalić (co już robiłam jak Ci się należało), bo piszesz kilka razy to samo, bez podania żadnych przykładów. Gdyby to robił ktoś inny pewnie już napisałabyś, że to spam. Poza tym nie rozumiem Twej nadmiernej ale jak się domyślam fałszywej troski o D'Adamo manifestowanej tutaj... możesz przecież spytać D'Adamo bezpośrednio dlaczego się Twoim zdaniem tak kompromituje... a jeśli Cię ktoś namówił do tego pisania właśnie tutaj, to powinien Ci też dostarczyć choć parę przykładów dla uwiarygodnienia. Proponuję abyś przeczytała tytuł tego działu i postarała się dostosować do panujących tu reguł. A jeśli chodzi o obrażanie, to nie pomyślałaś, że Ty też obrażasz wszystkich, którzy piszą coś od serca, a nie dla pieniędzy...


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Dieta zgodna z grupą krwi - zauważone błędy i nieścisłości
PostWysłany: Pon Lut 15, 2010 6:52 am 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Witam :D

Przepraszam... ale jeszcze dziś nie mam czasu...nie wiem czy lores zauważyła ten wątek... pamiętam, że we wspomnianej przez nią treści w encyklopedii jest pomyłka... W nowej książce... w zależności od GenoTypu są odrębne wskazówki (na razie dyskutowane).
Ja uznaję te wskazówki za najlepsze...zwłaszcza ze względów ekonomicznych... i nie oczekuję przy tym cudów.

Pozdrawiam z Wołomina :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Dieta zgodna z grupą krwi - zauważone błędy i nieścisłości
PostWysłany: Śro Maj 05, 2010 9:26 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Witam

Chciałam zachęcić do zaglądania do wirtualnej encyklopedii D'Adamo na stronie autora czyli dadamo.com. Są tam umieszczone dodatkowe informacje na temat produktów, które wyróżniają się skutecznością w stosunku do poszczególnych grup krwi podczas zwalczania cukrzycy oraz zwalczania nowotworów jak również są szczególnie polecane dla dzieci.
Są też umieszczone informacje...o zmianie zdania D'Adamo, co do niektórych produktów, o czym pisałam (np. por, ogórek w stosunku do zerówki
http://www.dadamo.com/typebase4/depictor5.pl?131).

Pozdrawiam z Wołomina


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Dieta zgodna z grupą krwi - zauważone błędy i nieścisłości
PostWysłany: Sob Cze 05, 2010 7:28 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Pią Cze 04, 2010 3:45 pm
Postów: 11
Miejscowość: Police
Witam,
ja również zauważyłam, że na str. 64 książki "Żyj zgodnie..." (wydanie polskie z 2002 roku) pestki słonecznika są w grupie "obojętne" a powinny byc w grupie "unikac". A na 63 stronie w grupie "unikac" powinien byc rownież ujęty olej słonecznikowy z racji tego, że jest bardzo powszechny. Ale może tylko u nas.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Dieta zgodna z grupą krwi - zauważone błędy i nieścisłości
PostWysłany: Sob Cze 05, 2010 10:11 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Witam Febe

Słuszna uwaga...tylko chodzi oczywiście o książkę "Jedz zgodnie...". Dzięki.

Dodam linki do aktualnych informacji o nasionach słonecznika, maśle i oleju w wirtualnej encyklopedii autora

http://www.dadamo.com/typebase4/depictor5.pl?412
http://www.dadamo.com/typebase4/depictor5.pl?411


Pozdrawiam z Wołomina


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Dieta zgodna z grupą krwi - zauważone błędy i nieścisłości
PostWysłany: Nie Cze 06, 2010 8:41 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Pią Cze 04, 2010 3:45 pm
Postów: 11
Miejscowość: Police
TeSa napisał(a):
chodzi oczywiście o książkę "Jedz zgodnie...". Dzięki.

Oczywiście, pomyliłam się.
Pozdrawiam z Polic. :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Dieta zgodna z grupą krwi - zauważone błędy i nieścisłości
PostWysłany: Nie Lip 25, 2010 11:00 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Witam

Aktualne informacje, uwzględniające status wydzielania, są jednak raczej na stronie autora... ale w jego wirtualnej encyklopedii np. nie ma info, na które natknęłam się w książce D'Adamo "Jedz zgodnie ze swoją grupą krwi dla kobiet w ciąży i niemowląt", gdzie można poznać listę produktów "kameleonów". Produkty te, z pewnych względów, zależnie od grupy krwi matki, a dla zdrowia dziecka, zgodnie ze wskazówkami badacza zza oceanu należy pomimo wszystko jadać... lub nie jadać. Zauważyłam też, że na jego forum, gdzie udzielają rad osoby od wielu lat jadające zgodnie z grupą krwi... które ostatnio jadają zgodnie ze swym GenoTypem... i w swych radach właśnie to uwzględniają. Spotkałam tam osoby, które stwierdziły, że wolą BTD (czyli jadanie zgodne ze swoją grupą krwi). Można tam spotkać jakieś nowe spostrzeżenia...np. ostatnio dlaczego być może szpinak (m.in.) przestał być zalecany (w diecie GenoTypowej) jako zdrowotny dla GenoTypów zerówek... otóż z ostatnich badań wynika, że może koncentrować bardzo duże ilości tego co truje...

http://www.dadamo.com/B2blogs/blogs/index.php/2010/07/23/dr-william-lee-cowden-recommends-btd?blog=39


Przypomnę też tu, o czym warto pamiętać... w przypadku wychodzenia z jakiejś choroby, produkty w normalnej sytuacji obojętne (w/g encyklopedii zdrowia)... w książkach kierunkowych D'Adamo, z serii zwalcz chorobę dietą zgodną ze swoją grupą krwi np. Alergie, Nowotwór, Cukrzyca itd. przechodzą do kategorii obojętne dozwolone rzadko czyli są dozwolone maksymalnie 2 razy w miesiącu... I jeszcze jedno... należy się koncentrować na zdobywaniu i jadaniu najkorzystniejszych dla siebie rzeczy (wtedy na inne... pozostaje mało miejsca)... ja tak przed laty zrobiłam intuicyjnie... a teraz Dr Peter J.D'Adamo, w książce DIETA GENOTYPOWA też to podkreślił.


Pozdrawiam z Wołomina :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Dieta zgodna z grupą krwi - zauważone błędy i nieścisłości
PostWysłany: Śro Paź 06, 2010 7:20 am 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Witam :)

Jeśli rozważy się przynależność do jednego z możliwych dla naszej grupy krwi GenoTypów (a np. zerówka może mieć GenoTyp Łowcy, Zbieracza lub Badacza)... wówczas działanie jadanych (ulubionych) produktów... można zweryfikować w/g najnowszych spostrzeżeń autora.

Pozdrawiam z Wołomina :)

Cześć Plinka... czy znasz Heinricha... (on wybrał taki sam obrazek :) )


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Dieta zgodna z grupą krwi - zauważone błędy i nieścisłości
PostWysłany: Śro Paź 06, 2010 9:28 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Śro Wrz 22, 2010 10:27 am
Postów: 7
Witam TeSo i pozostałych Czytających

zauważyłam pewną nieścisłość jeśli chodzi o zboża dla grupy B - na wszystkich stronach w języku polskim zakazany jest jeczmień (pęczak, kasza perłowa), natomiast w encyklopedii produktów na stronie D'Adamo jest napisane, ze dla gr B jęczmień jest obojętny - nie nabyłam jeszcze książki, więc nie mogę zweryfikować jak być powinno. TeSo - pomożesz?

z góry dziękuję i pozdrawiam


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Dieta zgodna z grupą krwi - zauważone błędy i nieścisłości
PostWysłany: Śro Paź 06, 2010 10:37 am 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Witam :)

Jęczmień

W/g encyklopedii zdrowia D'Adamo... jęczmień jest obojętny dla wszystkich poza "zerówką". W książkach kierunkowych (spr. np.w książce z serii Zwalcz chorobę dietą zgodną z grupą krwi Choroby układu sercowo-naczyniowego ... też Zmęczenie...) jest obojętny dozwolony często wszystkim oprócz "zerówki".

Jęczmień w DIECIE GENOTYPOWEJ (w/g wskazówek w książce D'Adamo) jest w grupie najlepiej unikać dla n/w GenoTypów:

Badacz (A, B, AB, 0) i Koczownik (B lub AB) Łowca (0), Nauczyciel (A i sporadycznie AB)

Jęczmień jest super korzystny dla GenoTypu Wojownika ( z reguły A lub AB), a korzystny dla GenoTypu Zbieracza (0 lub B)

Może więc warto "przymierzyć" się do GenoTypu (choćby przeczytać odpowiednie wierszyki) :)


Pozdrawiam z Wołomina :)


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 16 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności