Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Śro Kwi 17, 2024 1:00 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: kalimatiks
PostWysłany: Pią Maj 29, 2009 9:13 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pią Maj 29, 2009 8:32 am
Postów: 2
czy ktoś może mi powiedzieć co to jest KALIMATIKS???????
są to cwiczenia wskazane przy grupie krwi "0" - tyle tylko wiem :)


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Kalistenik
PostWysłany: Pią Maj 29, 2009 10:41 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pią Maj 29, 2009 8:32 am
Postów: 2
agusto napisał(a):
czy ktoś może mi powiedzieć co to jest KALIMATIKS???????
są to cwiczenia wskazane przy grupie krwi "0" - tyle tylko wiem :)



jednak o kalistenik mi chodziło :lol:


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Kalistenik
PostWysłany: Pią Maj 29, 2009 1:29 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Witam agusto :D

Napisałeś:
Cytuj:
jednak o kalistenik mi chodziło
Ja należę do osób, które bardzo dużo chodzą i spalają energię wykonując zwykłe codzienne czynności, więc to mnie nie zainteresowało. Pomyślałam, przez chwilę, że to może jakaś odmiana ćwiczeń callanetics, ale one są dla grupy krwi 0 chyba za łagodne . Sprawdziłam dopiero teraz, po Twoim pytaniu w kilku książkach D'Adamo i w zależności od tłumaczki, jednym z zalecanych rodzajów ćwiczeń jest ten co napisałeś: kalistenik (jest tak w tłumaczeniu i interpretacji Moniki Betley). Natomiast u Ewy K. Suskiewicz (w książkach z serii zwalcz chorobę dietą zgodna z grupą krwi Alergie i Zmęczenie) znalazło się (prawdopodobnie nie przetłumaczone) słowo"Calesthenics". Możesz tak jak ja, trochę poszukać poprzez google. Z tego co zrozumiałam, jest to zestaw intensywnych ćwiczeń dla całego ciała, w przypadku grupy krwi 0, zbliżonych skutecznością do aerobiku (zalecanego przez D'Adamo w swej ostrej wersji właśnie tylko dla grupy krwi 0). Jeśli się nie pomyliłam to na stronie poniżej jest podany wykaz ćwiczeń dla grupy 0 (artykuł z 2006r, a więc po publikacjach D'Adamo po ang. wydanie 2005).
http://www.nzs.pl/~kampania/index.php?option=com_content&task=view&id=65&Itemid=40
Ale.. zawiera on pozycje, które na liście D'Adamo się nie znalazły jak np. m.in. pływanie. Jak znajdę wyjaśnienia autora , napiszę. Myślę, że osoba z grupą krwi 0 osiągnie bardzo dobre wyniki w pływaniu, ale dla swego dobra jej organizm potrzebuje dużej dawki bardziej forsownego wysiłku (właśnie w postaci aerobiku, jazdy na rowerze, na rolkach, gry w piłkę nożną... tak to rozumiem). Warunki skuteczności ćwiczeń też tam są trochę inne.

Pozdrawiam z Wołomina :D


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności