Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 4:51 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 88 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: dieta genotypowa d'adamo
PostWysłany: Czw Mar 03, 2011 8:43 am 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Cześć Regina :)

Ja... jak chcę coś stosunkowo szybko sprawdzić... obserwuję wydzieliny np. pot (jedząc przez dwa dni zwłaszcza to "coś")... gdy jedzenie jest dla nas zdrowe... pot jest bezwonny... możesz spróbować :)

Pozdrawiam z Wołomina :)


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: dieta genotypowa d'adamo
PostWysłany: Czw Mar 03, 2011 9:06 am 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Sob Sty 29, 2011 2:22 pm
Postów: 32
Miejscowość: city of the gods
TeSa poleć mi jakąś książke D`adamo nie mam jeszcze żadnej jego publikacji


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: dieta genotypowa d'adamo
PostWysłany: Czw Mar 03, 2011 10:05 am 
Offline
Expert
Expert

Dołączenie: Śro Paź 27, 2010 8:07 am
Postów: 281
Miejscowość: grupa krwi 0 Rh + , Le (-a, +b), wydzielacz, GT2 zbieracz.
- "dieta genotypowa", cena około 30 zł + transport


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: dieta genotypowa d'adamo
PostWysłany: Pią Mar 04, 2011 7:03 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Sob Sty 29, 2011 2:22 pm
Postów: 32
Miejscowość: city of the gods
dziekuje :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: dieta genotypowa d'adamo
PostWysłany: Sob Mar 05, 2011 8:15 am 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Cześć jack :)

W każdej z książek Petera J. D'Adamo jest coś ważnego... zależy jakie wiadomości są Ci w tej chwili najpilniej potrzebne...
przypomnę na poprzedniej stronie m.in. napisałam

Cytuj:
Dieta zgodna z grupą krwi (uzupełniona odpowiednim ruchem) pozwala optymalnie funkcjonować ludziom z różnymi grupami krwi tu i teraz.
Jeśli jednak już zdążyłeś sobie "wyhodować" jakieś choroby... lub grozi Ci to potencjalnie (bo np. wśród starszego pokolenia występowały w rodzinie wielokrotnie jakieś schorzenia)... to D'Adamo proponuje zweryfikować dietę tak, aby skoncentrować się na produktach najbardziej korzystnych (działających jak doskonałe leki... czyli bez działań ubocznych) i trzymać się jak najdalej od produktów wskazanych do unikania. Te wskazówki D'Adamo można znaleźć w książkach z serii Zwalcz chorobę dietą zgodną z grupą krwi (m.in. CUKRZYCA, ALERGIE, CHOROBY UKŁADU SERCOWO-NACZYNIOWEGO, ZAPALENIE STAWÓW, NOWOTWÓR ). Myślę, że nawet jeśli gdzieś wkradnie się jakaś pomyłka... to i tak to wspomaganie leczenia okaże się niezwykle skuteczne.
Dodać tu należy, że do weryfikacji diety... dość ważny jest status wydzielania osoby... a jak wiemy nie wszędzie mamy dostęp do jego identyfikacji (w/g D'Adamo status "secretor" mają osoby wydzielające antygeny grup krwi do płynów ustrojowych np. śliny... mają one również wynik testu krwi na fenotyp Lewisa Le a-b+. Pozostałe osoby z różnych względów, przytoczonych w Encyklopedii zdrowia Jedz zgodnie ze swoją grupą krwi D'Adamo klasyfikuje jako "non secretors" przetłumaczone na jęz. polski jako niewydzielacze).
DIETA GENOTYPOWA natomiast... to coś w rodzaju prezentu jaki możemy zrobić przyszłym pokoleniom... w postaci poprawy zdrowotności... to trochę zmodyfikowana dieta grup krwi. D'Adamo we wstępie tak zatytułowanego poradnika zaliczył się do nielicznego na razie grona badaczy... którzy zmienili zdanie w sprawie niezmienności genetycznego przeznaczenia... przyznał, że obecnie uważa, że na geny możemy mieć wpływ... że przy pomocy odpowiedniego jedzenia pewne geny możemy usypiać... a inne pobudzać do działania.
W przypadku niektórych genów... u niektórych GenoTypów... takie oddziaływanie jest bardzo powolne... przykłady znajdziesz właśnie w w/w poradniku DIETA GENOTYPOWA.


W tych książkach ((i jeszcze innych kierunkowych) są zawarte autorskie treści badacza zza oceanu... do podobnych wniosków mogli dojść również inni samodzielnie... lub pod wpływem "impulsu"... np. po przeczytaniu pierwszej książki D'Adamo Jedz zgodnie ze swoją grupą krwi (wydanej przed ponad 15 laty) ... bo jedni krytykują (nie rozumiejąc zagadnienia... a inni skutecznie drążą temat.

Ja czytając książkę Nieumywakina "Woda utleniona na straży zdrowia"... nie zauważam sprzeczności... a raczej widzę możliwość uzupełnienia wiedzy dzięki wielu prawdziwym i niezależnym badaczom... Ale...trzeba mieć podstawy... i zdobyć się na niezależność myślenia. Zauważyłam, że Nieumywakin niezwykle trafnie stwierdza, że ostatnio dziwnie rozmnożyły się publikacje o sposobach na zdrowie... że tak wielu nagle "zmądrzało"... ( nie podając źródeł swej mądrości), że nawet uznane autorytety nie zawsze dobrze interpretują zachodzące w organizmach zjawiska.


Pozdrawiam z Wołomina :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: dieta genotypowa d'adamo
PostWysłany: Sob Mar 05, 2011 11:18 am 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Sob Sty 29, 2011 2:22 pm
Postów: 32
Miejscowość: city of the gods
W każdej z książek Petera J. D'Adamo jest coś ważnego... no właśnie
co go grupy krwi to kilka lat temu wpadły mi juz wytyczne
zastanawiałem sie właśnie co do genotypu

euroscan możesz dać mi namiar na ksiegarnie bo tam gdzie ja to widzałem kosztuje 39zł


dziekuje za odpowiedzi


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: dieta genotypowa d'adamo
PostWysłany: Sob Mar 05, 2011 4:21 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Witam :)

Jack, ja też kupiłam książkę DIETA GENOTYPOWA za 39 zł ( w Wołominie blisko stacji)... ale dwa lata temu... Wiem z forum dadamo, że niektórzy wracają do BTD... bo im jakoś bardziej pasuje. Encyklopedia zdrowia D'Adamo (napisana kilka lat wcześniej w 2002) jest moim zdaniem jedyną w swoim rodzaju pozycją zawierającą analizy treści dostępnych w bardzo wielu pracach bardzo wielu badaczy z całego świata, którzy w swych pracach uwzględniali grupy krwi badanych... nazwisk Polaków też wśród tych badaczy nie brakuje.

Mam pytania
euroscan... napisałeś, że pijesz H2O2... czy możesz napisać po jakim czasie zauważyłeś coś pozytywnego (w końcu jest to wspomaganie własnych NK)... przyszło mi do głowy, że może dlatego nie masz zastrzeżeń do jadania wiadomego chlebka.
I jeszcze... czy znasz jakąś osobę co zastosowała się do zaleceń prof. Nieumywakina (odnośnie picia kropelek H2O2) mając wszczepiony stymulator... bo jakoś nie zauważyłam w jego książce przestróg w tym względzie... Pisałeś też, że wspomagasz się suplementami zgodnie z zaleceniami D'Adamo (300zł miesięcznie... to dość dużo)... ja stosowałam tylko Vital O (cv )... 70 zł/ 3 miesiące(zimowe) i Kelp z walmarku... ok.25zł też 3 miesiące .
Rozumiem, że nie chorujesz... Ja właśnie jestem właściwie wciąż zdrowa... kropelki postanowiłam sprawdzić jak wszystko co mnie zainteresuje... zgodnie logiką. O H2O2 pytam, bo niedawno spotkałam osobę, która powiedziała, że pije 2x10 kropli... już od roku... i jest zadowolona... muszę tylko jeszcze ją spytać przy okazji czy jada zgodnie ze wskazówkami D'Adamo czy nie...

Pozdrawiam z Wołomina :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: dieta genotypowa d'adamo
PostWysłany: Nie Mar 06, 2011 3:43 pm 
Offline
Expert
Expert

Dołączenie: Śro Paź 27, 2010 8:07 am
Postów: 281
Miejscowość: grupa krwi 0 Rh + , Le (-a, +b), wydzielacz, GT2 zbieracz.
- co do książki to przepraszam ale się pomyliłem, te 30 zł to Poradnik żywieniowy człowieka w XXI wieku.
- co do wody utlenionej, a raczej rozpuszczonego perhydrolu ( chyba w tym jednym punkcie prof. Nieumywakin się myli, woda utleniona jest zakwaszona kwasem fosforanowym, ale jak pisze prof. piję i żyję, no ale to radziecki człowiek ) to jestem ze stosowania tej metody zadowolony.
- obecnie jestem w trakcie "odtruwania patogennego" za pomocą perhydrolu wg. metody protokołu Peltona i Overholsera
- trwa ten proces około 2- 3 miesięcy z pomocą kropel perhydrolu.
- choroby się mnie nie imają ( pukać w metal ) , dodać należy że stosuję równolegle , tak jak w książce pana Romana Nowaka także krople srebra koloidalnego. ( " Srebro koloidalne na straży Zdrowia", "Aktywny tlen w praktyce, Skuteczne kuracje")
- chętnie udostępnię streszczenia tych materiałów, info na PW.
- sreberko wytwarzam sobie w domu, też wg. podanej metody przez p. Nowaka.
- a jakże mam także w domu ksiązkę p. Jóżefa Słoneckiego " Zdrowie na własne życzenie", bardziej ze względu na zakres wiadomości z medycyny.
- nie bardzo mi podchodziła jego mikstura oczyszczająca ( MO ) ale obecnie po miesiącach przemyśleń mam trochę inne zdanie.
- stosowanie tylko jednej z metod nie pozwala w obecnych czasach czuć się komfortowo i zdrowo.

p.s.
- p. Roman N. nawet na pierwszej stronie swojej książki pisze
"sposób ten ( stosowanie wody utlenionej) jest potęznym stymulatorem systemu immunologicznego i nie powinien być stosowany przez osoby posiadające jakiś przeszczep,grozi niebezpieczeństwo odrzucenia przeszczepu."
- czy rozrusznik serca to przeszczep ?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: dieta genotypowa d'adamo
PostWysłany: Pon Mar 07, 2011 10:03 am 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Sob Sty 29, 2011 2:22 pm
Postów: 32
Miejscowość: city of the gods
euroscan bardzo chetnie poczytam możesz mi przesłać z góry dziekuje :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: dieta genotypowa d'adamo
PostWysłany: Pon Mar 07, 2011 4:10 pm 
Offline
Expert
Expert

Dołączenie: Śro Paź 27, 2010 8:07 am
Postów: 281
Miejscowość: grupa krwi 0 Rh + , Le (-a, +b), wydzielacz, GT2 zbieracz.
- chyba musisz zobaczyć mój profil i zawód, tam jest adres.
- bo coś nie dostałem PM.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: dieta genotypowa d'adamo
PostWysłany: Pon Mar 14, 2011 11:19 am 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
euroscan napisałeś

Cytuj:
p.s.
- p. Roman N. nawet na pierwszej stronie swojej książki pisze
"sposób ten ( stosowanie wody utlenionej) jest potęznym stymulatorem systemu immunologicznego i nie powinien być stosowany przez osoby posiadające jakiś przeszczep,grozi niebezpieczeństwo odrzucenia przeszczepu."
- czy rozrusznik serca to przeszczep ?


Ja myślę, że rozrusznika nie można traktować jako przeszczep... ale kto to wie. W necie nie znalazłam żadnych wzmianek... W książce jest mowa o przeciwwskazaniach w przypadkach pewnych chorób... ale tylko gdy chodzi o podawanie dożylne roztworu. Może jednak zmobilizuję się i zadzwonię do Centrum Leczniczo-Profilaktycznego w Moskwie (telefon jest w książce...). Już próbowałam... ale zmienił się kierunkowy...

Pozdrawiam z Wołomina :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: dieta genotypowa d'adamo
PostWysłany: Pon Kwi 04, 2011 10:53 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Pon Kwi 04, 2011 10:37 am
Postów: 10
Witam, mam pewien dylemat jak sporo osób na tym forum i chciałam prosić o wskazówki. Od prawie 2lat jadam zgodnie z moja gr krwi O a niedawno wpadla mi w rece Dieta Genotypowa. Stwierdzilam na 99% ze jestem badaczem i teraz wiele produktow ktore do tej pory byly bardzo korzystne np szpinak figi sliwki itd. szkodzą. Albo np. dynia ktora byla bardzo korzystna jest teraz obojetna. Nie wiem jak mam dalej jadać?:(


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: dieta genotypowa d'adamo
PostWysłany: Pon Kwi 04, 2011 5:38 pm 
Offline
Expert
Expert

Dołączenie: Śro Paź 27, 2010 8:07 am
Postów: 281
Miejscowość: grupa krwi 0 Rh + , Le (-a, +b), wydzielacz, GT2 zbieracz.
- w związku z Japonią i wyciekiem radioaktywnym , jedzenie odłuż na potem a teraz kup i pij płyn Lugola zapobiegawczo.
- potem może być za póżno.
- Czernobyl to może być pestka z tym co może się stać obecnie.

http://www.vibronika.eu/indexs.html


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: dieta genotypowa d'adamo
PostWysłany: Czw Kwi 28, 2011 3:39 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Sob Sty 29, 2011 2:22 pm
Postów: 32
Miejscowość: city of the gods
wiatm
przeczytałem tą książke i teraz sam już nie wiem,
do dłuszego czasu jadłem zgodnie z grupą krwi A i widziałem rezultaty a teraz okazuje sie że jestem tym badaczem i że niektóre produkty w ogóle są wrecz zakazane

w związku z tym mam pytanie co dla was drodzy forumowicze jest ważniejsze
dieta geno typowa czy dieta zgodna z grupa krwi ?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: dieta genotypowa d'adamo
PostWysłany: Pią Kwi 29, 2011 11:16 am 
Offline
Expert
Expert

Dołączenie: Śro Paź 27, 2010 8:07 am
Postów: 281
Miejscowość: grupa krwi 0 Rh + , Le (-a, +b), wydzielacz, GT2 zbieracz.
- no to rozpetałes duża burzę, abym sie tylko mylił.
- wg. mojego zdania dieta wg. grupy krwi jest już trochę stara ( ponad dobre 10 lat).
- wiedza i nowe odkrycia pozwoliły na podanie nam diety genotypowej.
- byc może za dwa, 3 lata także i ta dieta nie wytrzyma czasu.

zwolennik diety genotypowej.

p.s.
- te dwie diety na pierwszy rzut się nie róznią, potem jak czytasz dokładniej to róznic jest dużo.
- każdy powinien wybrać swoją drogę, ja po testach wybrałem diete genotypową.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 88 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności