Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 5:05 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 16 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Dieta zgodna z grupą krwi
PostWysłany: Pią Mar 30, 2012 12:31 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pią Mar 30, 2012 12:07 pm
Postów: 1
Dzień dobry, mam grupe krwi B, chcę schudnąć około (maksymalnie) 10 kg) :lol: , czy ktoś z Państwa mógłby mi rozpisać tygodniowy jadłospis?
Od godziny 7 rano do 17 jestem poza domem, praca + podróż w obie strony.
Jem około 3 razy w pracy i obiad w domu po 17 godzinie.
Please pomóżcie proszę..... :)
Anna :D


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: Dieta zgodna z grupą krwi
PostWysłany: Pią Mar 30, 2012 8:45 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Witam :)

Szkoda, że nie zauważyłaś Aniu wątku o tytule tej samej treści... założycielki forum Krystyny P... Szkoda, że nie wpisałaś się do wątku, który już istniał o interesującej Cię grupie krwi B... Na tym forum jest sporo do czytania... jest np. wątek z potrawami dla B... ale nie ma gotowych całodziennych jadłospisów... bo to jest sprawa indywidualna... trzeba więc improwizować znając zasady. Jadłospisy są w książkach Dr Petera J. D'Adamo "Gotuj zgodnie ze swoją grupą krwi" i z tej samej serii "Dla kobiet w ciąży i niemowląt".

Ja dla ułatwienia napisałam wierszowane wskazówki (na lodówkę) np.


>http://zdrowo.info.pl/forum/viewtopic.php?f=10&t=1359
>http://zdrowo.info.pl/forum/viewtopic.php?f=10&t=215&start=75


Możesz przejrzeć pod kątem pożytku dla swojej grupy krwi produkty, które najbardziej lubisz i często jadasz

>http://www.dadamo.com/typebase4/typeindexer.htm

Możesz poczytać co piszą inni na forum autora

>http://www.dadamo.com/cgi-bin/Blah/Blah.pl?m-1313854340/
>http://www.dadamo.com/cgi-bin/Blah/Blah.pl?m-1321523391/

Jeśli z Twego dotychczasowego doświadczenia wynika, że nie szkodzą Ci kurczaki... lub pomidory... lub wieprzowina... lub np. białe pieczywo... może okazać się, że dla Ciebie bardziej trafna będzie DIETA GENOTYPOWA... Ocenisz to po przeczytaniu moich wierszowanych charakterystyk GenoTypów ZBIERACZA (28 str mojego wątku "Jak osiągnęłam dobry stan zdrowia") KOCZOWNIKA i BADACZA (31 str)... napisanych na podstawie wytycznych z poradnika DIETA GENOTYPOWA Dr Petera J.D'Adamo

a tu jest dyskusja na forum autora czy lepsze BTD czy GTD
>http://www.dadamo.com/cgi-bin/Blah/Blah.pl?m-1303085834/


Wskazówką też może być co Cię skłoniło do spróbowania tej diety...

Pozdrawiam z Wołomina :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Dieta zgodna z grupą krwi
PostWysłany: Pon Maj 14, 2012 8:04 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pon Maj 14, 2012 7:29 pm
Postów: 3
A ja czytalam ostatnio, że podobno ta dieta, to jeden wielki pic na wodę i nic nie pomaga... jak to w koncu jest?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Dieta zgodna z grupą krwi
PostWysłany: Śro Lut 04, 2015 1:21 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Śro Lut 04, 2015 1:18 pm
Postów: 1
Ta dieta to bzdura. Podstawą, aby schudnąć jest po prostu zmiana nawyków żywieniowych. W moim przypadku to pomogło. W internecie jest mnóstwo porad. Ja osobiście mogę polecić przede wszystkim tą stronę: http://dietacud.blogujacy.pl/2014/09/30/mlodzi-atakowani-chemia/
Znalazłem na niej sporo informacji, które pomogły mi w modyfikacji mojej diety i dzięki temu po czasie zacząłem zauważać efekty.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Dieta zgodna z grupą krwi
PostWysłany: Śro Kwi 15, 2015 8:54 am 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Aby mieć zdanie trzeba wypróbować samemu...
To nie jest sama "dieta"... to jest styl życia. Jedzenie zgodne ze wskazówkami Dr Petera D'Adamo ( BTD lub GD ub SWAMI) jest jednym z elementów tego stylu... drugim ważnym elementem jest odpowiednia dawka ruchu... do tego niezbędna suplementacja. Moje doświadczenie osobiste w tym względzie jest dość długie... od wielu lat też interesuję się o czym piszą inni praktycy, ale też badacze... sprawdzam co się da. Nie trzymam w tajemnicy różnych ważnych informacji... Uważam, że teorie nie poparte praktyką muszą być poddawane weryfikacji czy to się komu podoba czy nie... Ostatnio jestem pod wielkim wrażeniem informacji z wykładów p. Jerzego Zięby, chciałabym, by przyjechał ze swoją książką Ukryte terapie w nasze okolice...

Pozdrawiam z Wołomina


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Dieta zgodna z grupą krwi
PostWysłany: Pią Lip 26, 2019 2:07 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Pią Lip 26, 2019 1:47 pm
Postów: 38
Miejscowość: Susz
Nigdzie nie widze diety dla grupy 0... :(


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Dieta zgodna z grupą krwi
PostWysłany: Śro Sie 07, 2019 6:23 am 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Zobacz spis wątków http://zdrowo.info.pl/forum/viewforum.php?f=10 :)
Wiersze "na lodówkę" dla wszystkich grup krwi dla wydzielaczy i niewydzielaczy są w mojej książeczce "Zdrowiej Polsko! Wierszem o zdrowiu"... jest tam też wiele innych informacji... i ciekawostka do niedawna w gandalfie (w dziale poszerzamy horyzonty) dostałam od 11 czytelników maksa i średnią 6/6... a teraz zmienił się wygląd tej strony (nie ma już tego działu)i chyba liczą od początku i jest od 9 czytelników średnia ocena 4,4... Wydawnictwo WFW zapewniało mnie, że książka będzie dostępna wszędzie... a jest praktycznie chyba do kupienia poza wołomińską księgarnią Państwa Jakubowskich (przy stacji pkp - gdzie dowiezie karta warszawska) tylko w necie (parę dni temu np. przy okazji sprawdzałam w warszawskim empiku "koło palmy"... i nie było... komuś wciąż przeszkadza w biznesach skuteczny sposób na zdrowie!

Dużo informacji spod dywanów jest w miesięcznikach Zdrowie bez leków i Harmonia... ale o BTD, która moim zdaniem dość skutecznie minimalizuje zapalenia w przewodzie pokarmowym wciąż cisza :)

Pozdrawiam z Wołomina


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Dieta zgodna z grupą krwi
PostWysłany: Wto Wrz 10, 2019 11:49 am 
Offline
Junior Member
Junior Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Wto Wrz 10, 2019 10:45 am
Postów: 16
Dietę da się zbilansować niezależnie od grupy krwi. Sama mam grupę 0 i nie jem mięsa. Jest to absurdalne, że mają grupę krwi 0 zaleca się jedzenie dużych ilości mięsa. Przecież mięso przetworzone jest uznane z rakotwórcze.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Dieta zgodna z grupą krwi
PostWysłany: Wto Wrz 10, 2019 2:37 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Śro Lip 24, 2019 2:18 pm
Postów: 25
Miejscowość: Szczecin
To samo myślę. Nie powinno się jeść dużo mięsa.. o czerwonym mięsie nawet nie mówię, bo to jest dramat jakby coś takiego wyszło z takiej "diety" ;)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Dieta zgodna z grupą krwi
PostWysłany: Czw Wrz 12, 2019 7:09 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Wimalena

W diecie zgodnej z własną grupą krwi (wg wskazówek jej autora Dr Petera D'Adamo) nie stosuje się przemysłowo przetwarzanych produktów... a więc i mięs. Ta dieta nie podlega bilansowaniu, o którym piszesz. Dr D podaje porcje... a zdrowotne warzywa wolno jadać w nieograniczonych ilościach. Dr Peter D'Adamo (badacz w drugim pokoleniu) zaleca produkty z hodowli organicznych, bez chemii, bez GMO, przyjazne, tzn takie, których lektyny nie szkodzą osobie właśnie z tą grupą krwi, a najlepiej i ze statusem wydzielania antygenów grupy krwi do płynów ustrojowych. Zaleca jadanie na sucho (picie pół godz przed i ok 1,5 godz po posiłku). Nikt nie zmusza zerówek do jadania mięsa... ale to po dłuższym czasie odbija się to na ich kondycji, samopoczuciu, sile i często zdrowiu. A na zdrowie dziś wiadomo są różne sposoby... i to jest jeden z nich. Ja uważam, że się sprawdza w praktyce choć czasem potrzebne są drobne modyfikacje (bo każdy człowiek jest przecież inny :) ). Wielu ludziom o to chodzi... by nie chadzać do lekarzy i to jest sposób właśnie dla nich.

Rojst... chodzi o czerwone mięso od zwierząt żywionych trawą... generalnie ja zauważyłam, że jeśli jada się dobre dla siebie produkty nie wydziela się brzydkich zapachów, nie ma zaparć... nikt nikogo nie zmusza by tak jadać... to jest sprawa wyboru. Ja tylko proszę by nie ośmieszać tego sposobu jedzenia... bez przeprowadzenia rzetelnej próby :) ... kiedyś taką krytykę co nie trzymała się zaleceń BTD ogłosił pewien najęty doktor z Kanady. Na stronie Dr D była odpowiedź... można to może jeszcze wyguglać wpisując criticism i może dadamo... albo BTD

Pozdrawiam z Wołomina


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Dieta zgodna z grupą krwi
PostWysłany: Pią Sty 31, 2020 3:33 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pią Sty 31, 2020 3:30 pm
Postów: 7
Kiedyś czytałam o tym, ale nie stosuję. Poza tym wstyd się przyznać, ale mam 25 lat, a do dziś nie wiem jaka mam grupę krwi. Gdzie najlepiej za darmo to sprawdzić?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Dieta zgodna z grupą krwi
PostWysłany: Pią Sty 31, 2020 6:26 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Witam

Chyba w centrum krwiodawstwa, wtedy jak poprosisz powinni Ci też zrobić status wydzielania (wynik Le +b to wydzielacz antygenów grupy krwi do płynów ustrojowych, gdy -b to niewydzielacz)... poczytaj o tym na forum :)

Pozdrawiam z Wołomina


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Dieta zgodna z grupą krwi
PostWysłany: Wto Maj 19, 2020 8:56 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Wto Gru 30, 2014 4:04 pm
Postów: 12
Jestem zdania, że dieta powinna być dobrana indywidualnie do potrzeb człowieka i jego stylu życia. Zaczęłabym od zrobienia badań i analizy chorób towarzyszących, które mogą narzucać lub eliminować poszczególne produkty.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Dieta zgodna z grupą krwi
PostWysłany: Czw Sie 13, 2020 7:45 am 
Offline
Junior Member
Junior Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Czw Cze 25, 2020 8:44 am
Postów: 16
Miejscowość: Tuchola
Ja połączyłam dietę dla O+ + sprawdzenie CPM i PPM dla mojej aktywności, wieku i płci.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Dieta zgodna z grupą krwi
PostWysłany: Pią Wrz 11, 2020 8:14 am 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Witam paradise... napisz proszę coś więcej... i jakie efekty... przed i po :)


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 16 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności