Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Czw Kwi 18, 2024 6:06 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Choroby autoimmunologiczne
PostWysłany: Pon Lip 06, 2009 10:50 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Śro Lip 01, 2009 11:43 am
Postów: 13
Hashimoto mam ja i moja siostra - ona nie je mięsa od długiego już czasu.
Ja nie przepadam, za czerwonym mięsem- jem najczęściej indyka, cielęcinę i wołowinę czasem.

Jak jest z żywieniem zgodnie z dietą w przypadku takich chorób. Ja muszę unikać jodu - więc sól niejodowana ( i tak w małych ilosciach), wodorosty niejadam, witaminy z jodem też nie mogę.

Mam też koleżankę w pracy z grupą O i Hashimoto. Ja i siostra mamy O RH-.


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: Choroby autoimmunologiczne
PostWysłany: Pon Lip 06, 2009 4:08 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Witam :D
Z tego co czytałam w ksiązkach D'Adamo, unikanie mięsa przez osoby z grupą krwi 0 do niczego dobrego nie prowadzi... choć wyjątkowe osoby mogą jakoś w takiej sytuacji funkcjonować (mają mało energii i siły w porównaniu z tymi co systematycznie jadają zalecane mięso, jest na ten temat wątek na forum).
Julita napisała:
Cytuj:
Hashimoto mam ja i moja siostra - ona nie je mięsa od długiego już czasu. Ja nie przepadam za czerwonym mięsem- jem najczęściej indyka, cielęcinę i wołowinę czasem. Jak jest z żywieniem zgodnie z dietą w przypadku takich chorób. Ja muszę unikać jodu - więc sól niejodowana ( i tak w małych ilosciach), wodorosty nie jadam, witaminy z jodem też nie mogę. Mam też koleżankę w pracy z grupą O i Hashimoto. Ja i siostra mamy O RH-

D'Adamo w encyklopedii zdrowia Jedz zgodnie z grupą krwi napisał :
Cytuj:
Hashimoto jest chorobą na ogół nieuleczalną i wymaga przez całe życie terapii hormonalnej, która pozwala zmniejszyć niedoczynnościowe wole i leczyć skutki niedoczynności. Rzadziej występuje przejściowa forma Hashimoto. Przeciętna dzienna dawka zastępcza L-tyroksyny wynosi 75-150 mg. U wszystkich czterech grup krwi układu AB0 stosuje się następujące protokoły: usprawniający metabolizm (4 tyg) i detoksykacyjny (1 tydz)
Te same protokoły stosuje się też przy nadczynności. Sprawdziłam w obu protokołach jest morszczyn...a więc to co nie każe Ci lekarz jeść. Ja znalazłabym lekarza, który uznaje wspomaganie leczenia jedzeniem zgodnym z grupą krwi, lub zachęciłabym obecnego do zapoznania się z tym tematem i pomocy (współpracy z pacjentem). Potem coś (co zawierają te protokoły) jeszcze dopiszę , bo teraz nie mam czasu.

Pozdrawiam z Wołomina :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Choroby autoimmunologiczne
PostWysłany: Czw Lip 09, 2009 11:31 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Śro Lip 01, 2009 11:43 am
Postów: 13
Dziękuję za wskazówki - zamówiłam sobie książkę o Diecie genotypowej - zobaczymy co tam napiszą.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności