Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Pią Kwi 19, 2024 7:45 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: jak mam przytyć
PostWysłany: Pią Lip 17, 2009 11:20 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pią Lip 17, 2009 11:10 pm
Postów: 3
gorąco witam
Otóż od kilku miesięcy żywię się zgodnie z grupą krwi - 0 Rh +
i mam problem, ponieważ bardzo spadłem z wagi. Przy wzroście 180 cm ważę obecnie 63 kg i bardzo mi to przeszkadza, co mam zrobić. Przyznam się że rozważam powrót do starego żywienia, ważyłem wówczas 75 kg a teraz wyglądam jak patyk!! Bardzo mnie to wkurwia, jestem facetem, mam żonę i dwóch synków a czuję się jak jakieś licho. 5 lat temu zaraz po ślubie ważyłem 61 kg i postanowiłem przytyć. Jadłem wówczas prawie codziennie spagetti z dużą ilością sera żółtego, całą śmietanę 12 % z miodem, ćwiczyłem co 2 dni (mam w mieszkaniu atles) i naprawdę w 6 miesięcy przytyłem 15 kg. Jestem w dylemacie! Pomóżcie mi


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: jak mam przytyć
PostWysłany: Sob Lip 18, 2009 4:07 pm 
Offline
Expert
Expert

Dołączenie: Pią Maj 09, 2008 10:28 am
Postów: 247
WITAJ :o

Jeżeli możesz to napisz czy zajadasz tylko korzystne czy także obojętne produkty wskazane przez Adamo - i ile jest tego mniej więcej w przeliczeniu na kalorie.

Jak jest u Ciebie z stosunkiem białka , węglowodanów i tłuszczy - czy kiedykolwiek z tym eksperymentowałeś ? to jest bardzo ważna w budowaniu zdrowej tk. mięśniowej

Czy byłeś zdrowy przed wprowadzeniem odżywiania zgod. z gr. krwi i jakie było samopoczucie a jak jest teraz czy uprzednio budziłeś się ociężały a teraz czujesz się lekko , rześko ?

Jakie są Twoje wyniki krwi teraz a jakie był uprzednio ?

I jeszcze jedno jakie są Twoje priorytety zdrowie czy masa czy może coś pomiędzy ?

POZDRAWIAM Z ZIELONEJ GÓRY :o


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: jak mam przytyć
PostWysłany: Sob Lip 18, 2009 4:55 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pią Lip 17, 2009 11:10 pm
Postów: 3
moja dieta jest połączeniem optymalnej z dietą Adamo. Codziennie jem 100g kaszy jaglanej lub gryczanej, na śniadanie 5 jajek na smalcu, docelowo mam zamiar przerzucić się na łój wołowy, ale narazie ciężko to dostać. I powiem szczerze, że zazwyczaj jem 2 posiłki dziennie, ponieważ nie jestem głodny, a ciężko jeść mi na siłę. wieczorami robimy codziennie sok marchew, burak, jabłko (gdzieś 300-350ml na głowę) oprócz tego pomidor, jabłko, morela i to w zasadzie tyle. Może to dziwne, ale jem w kółko to samo. Tylko z wołowiną mam różnie, raz mięso , raz wątroba, serce .
Na ćwiczenia teraz mam mało czasu, około 1xtydzień

Ile jest w tym kalorii to nie wiem. Moja żona odżywia się optymalnie (ponieważ ma wrzodziejące zapalenie jelita grubego) i doradziła mi abym jadł codziennie 100g białka, 100g węglowodanów i 200250g tłuszczy, ale zazwyczaj wychodzi 70g białka, 100g węglowodanów i 100-150g tłuszczu, więcej poprostu nie mogę w siebie wepchnąć. Może coś na zwiększenie apetytu by się przydało? sam nie wiem.

Ogólnie jestem drobno kościsty po mamie. Więc żona tłumaczy moją wagę właśnie tym. Ale ja już ważyłem kilka miesięcy temu 75kg!

Przed wprowadzenie diety adamo miałem często zgagę, szczególnie po chlebie z szynką. Teraz zgagi już nie mam.
Ogólnie mam delikatny układ pokarmowy. Dziś zjadłem jajecznicę na smalcu i czułem że coś nie tak w jelitach.
Po obudzeniu czułem się różnie i nadal tak jest. Myślę że to jest nie miarodajne, ponieważ przy dwójce małych dzieci człowiek się poprostu nie wysypia.

badania krwi nie robilem już z 2 lata

moim piorytetem jest oczywiście zdrowie. Nie mógłbym teraz wrócić do jedzenia chleba wiedząc co to powoduje. Aczkolwiek jeśli nadal będe leciał z wagi to kto wie (...)

Dzięki za szybką odpowiedź


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: jak mam przytyć
PostWysłany: Sob Lip 18, 2009 11:04 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Witam :D

Ja też jestem "0"(Rh-) więc coś tu dopiszę.
Po przeczytaniu pierwszego Twojego postu pomyślałam, że niejeden już Ci zazdrości, bo masz genetycznie przydzieloną szczupłą sylwetkę. Pomyślałam też, że jesteś książkowym przykładem skuteczności diety D'Adamo...ale już po drugim poście widzę , że nie stosujesz się za bardzo do wskazówek D'Adamo. Jesz zdecydowanie za mało warzyw i owoców (a zdrowotnych dla "0", nie wymieniłeś żadnych!), jadasz tylko obojętne i to dla przypadku, gdybyś był wydzielaczem. Gdyby okazało się , że masz status niewydzielacza, to niektóre (jabłka, morele) są nawet z grupy unikać. Tak samo jak smalec . Ja np. jajka smażyłam na oleju z pestek winogron, a ostatnio smażę na maśle. Ja jem dużo za dużo jajek, ale Ty jesz ich jeszcze więcej (zgodnie z zaleceniami jest to 7-9 tygodniowo). Jeśli chodzi o kalorie, to wiem, że D'Adamo, na nie nie zwraca za bardzo uwagi (ja też tak robię), natomiast często podkreśla, że w przypadku grupy krwi 0 jest niezbędny ruch... jednak w najnowszej książce D'Adamo, np. o osobach posiadających GenoTyp Łowcy można przeczytać, że mają skuteczny metabolizm... do spalenia kalorii poprzez pracę mięśni, często wystarczą im codzienne czynności. Ten GenoTyp ma część właścicieli grupy krwi 0, o budowie też ektomorficznej, a więc właśnie takiej jak ty. Dodam jeszcze, że Łowcom zagrażają alergie, problemy z jelitami (np. celiakia) i właśnie może dlatego mają wykreślony z dozwolonych, też chleb żytni...

Pozdrawiam z Wołomina :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: jak mam przytyć
PostWysłany: Nie Lip 19, 2009 9:55 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pią Lip 17, 2009 11:10 pm
Postów: 3
to prawda, nie przepadam za warzywami, od dziecka byłem do nich zmuszany. Zgadza się również predyspozycja do celiaki (w wieku 3 lat byłem na to chory, wyleczyli mnie ziołami). Staram się również codziennie jeść 2 łyżki stołowe siemienia lnianego i pestek z dyni. Ale jeśli nawet zacznę jeśćwięcej warzyw, to czy można dzięki temu przytyć? chyba raczej jeszcze bardziej schydnąć, sam nie wiem. Ogólnie wiem, że dieta D'Adamo mi służy, tylko to chudnięcie...
Co do jajek, jeśli je ograniczę, to już zupełnie nie będę miał co jeść.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: jak mam przytyć
PostWysłany: Nie Lip 19, 2009 11:56 am 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
No właśnie warzywa i owoce... i ryby, ale zdrowotne dla Ciebie...one Ci dostarczą dużo witamin i innych składników, a więc poprawią też apetyt...i w ogóle.

Pozdrawiam z Wołomina :D


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 15 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności