Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 4:06 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 42 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: mój styl,moja dieta ,moje życie
PostWysłany: Nie Gru 04, 2016 12:31 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Śro Cze 10, 2009 8:12 am
Postów: 110
O godz. 12stej było 3 gości na stronie to sukces :) :) :)

_________________
Grupa A


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: mój styl,moja dieta ,moje życie
PostWysłany: Wto Gru 06, 2016 6:20 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Śro Cze 10, 2009 8:12 am
Postów: 110
Hej. Wczoraj coś mnie napadło, pożarna 3kanapki pszenne z mielonką domową na kolację ;) Dzisiaj na obiad natomiast fasola azuki, szpinak,jako sadzone. A a chlebek smaruje masłem orzechowym. No i yerba mate. Kurcze mam zagwozdke pić czy nie pić. Nie znalazłam informacji na ten temat.

_________________
Grupa A


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: mój styl,moja dieta ,moje życie
PostWysłany: Pon Gru 12, 2016 8:56 am 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Na FB na ogół piszę tylko publiczne posty... najłatwiej mnie znajdziesz jak wejdziesz na stronę Cantus Cordis (tego z Wołomina)... TeSa to skrót od imienia i nazwiska.
Myślę że na suplementy trzeba uważać...bo dużo mają "śmieci"... warto podpierać się GenoTypem... stamtąd info, że herbata Mate jest korzystna dla Wojownika :)

Pozdrawiam z Wołomina


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: mój styl,moja dieta ,moje życie
PostWysłany: Śro Gru 14, 2016 2:33 am 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Śro Cze 10, 2009 8:12 am
Postów: 110
Wspaniały chleb dzisiaj upiekłam same ziarna,odrobina mąki żytniej i amarantusowej.

_________________
Grupa A


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: mój styl,moja dieta ,moje życie
PostWysłany: Śro Gru 14, 2016 2:36 am 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Śro Cze 10, 2009 8:12 am
Postów: 110
Teso wysłałam Pani zaproszenie na fb ;) SK

_________________
Grupa A


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: mój styl,moja dieta ,moje życie
PostWysłany: Śro Kwi 03, 2019 2:57 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Śro Cze 10, 2009 8:12 am
Postów: 110
Witajcie. Ja cudnie poczytać co się robiło 3-4 lata temu. ☺

_________________
Grupa A


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: mój styl,moja dieta ,moje życie
PostWysłany: Śro Kwi 03, 2019 7:18 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Śro Cze 10, 2009 8:12 am
Postów: 110
Cześć. Postanowiłam prowadzić tu dziennik by się motywować i zostawić przydatną wiedzę ,informacje i doświadczenie. Zostawię też ślad jak długi czas i jakie efekty mnie dotyczą. Wcześniej, byłam na diecie , później ją porzucałam i tak już trzeci raz podchodzę, bo tylko ona zdołała mnie wyleczyć z wielu groźnych powikłań. O tym napiszę jeszcze. Tymczasem od 6 dni wielki powrót do nowego stylu odżywiania. Niestety człowiek ma to do tego, że do złych nawyków tak łatwo wrócić ,zwłaszcza gdy w ogół kusi Cię wiele. Gdy zdrowie szwankuje i nie masz siły szukasz rozwiązań , przyczyn i zazwyczaj przyczyną jest niewłaściwy styl odżywiania. Ja wiem to, bo sama po schunieciu i odzyskaniu zdrowia w zeszłym roku od stycznia do maja -8kg. Przez wakacje rzuciłam wszystko i zaczęłam jeść okropnie w dodatku w większości to co jest mi zakazane. We wrześniu miałam już tego opłakane skutki, zdrowie posypało się jak nigdy, w dodatku w grudniu już okazało się , że przytyłam prawie 20 kilo Czemu? Nie wiem co mnie tak pokusiło , że olałam kolokwialnie mówiąc temat odżywiania. Myślałam, że jak czuję się już dobrze, latam jak skowronek, to teraz hula dusza piekła nie ma. Niestety jest i to pochlaniające najlepsze nawyki, najlepsze wartości, gdy się sobie odpuści pracę nad sobą.
Dzisiaj po 6 dniach spożywania produktów korzystnych plus zerowych, mogę powiedzieć, że to moja jedyna jak na dzień dzisiejszy droga do odzyskania siebie.
Wiem, że jest dużo zagorzałych przeciwników, że nie ma naukowych dowodów. To nic , mnie daje kierunek i tego będę się trzymać. Po produktach zakazanych pecznieje, puchnę, ciężko się oddycha i wciąż chodziłam nienajedzona. Widać komórki, nie przyswajały składników odżywczych. Ponadto stosuję naturalne suplementy z systemem Oligo, gdzie wchlanialność witamin jest 10-krotnie szybsza, bez utraty tych wartościowych. O tym też później
Zaopatrzyłam się w tym tygodniu w olej lniany, płatki owsiane i gryczane, płatki z ciemnego ryżu, sałata rzymska, warzywa korzeniowe, dynie, pestki dyni, fasolę, czarną rzepę, zrobiłam domowy chrzan, bułki orkiszowe, mąka żyta i orkiszowa,otręby owsiane. .. Dzisiaj zdecydowanie łatwiej ,mam lepszy dostęp do produktów niż 10 lat temu.
Zrobiłam pasztet z dyni, fasoli, cebuli, czosnku i jabłka. Zjadam z chrzanem. Dzisiaj do sałatki warzywnej plus mała bułka orkiszowa . To na śniadanie.
Oczywiście nie palmuję i jak jest coś co robię dzieciom jak dzisiaj na obiad makaron z sosem pomidorowym to zjadłam tylko bez kiełbasy, za to dużo warzyw z sosu nałożyłam i posypałam otrębami owsianymi .
Tak samo póki co kawa jest z mlekiem, a jak dokupię np.kozie czy sojowe , to będę je dolewać, a jak się skończy międzyczasie to wleje to krowie. Nie należy tego stylu odżywiania demonizować, nie warto dla własnego zdrowia. Natomiast należy być zdeterminowanym,bo zbytnie pobłażanie może doprowadzić do nie świadomego zarzucenia zdrowych nawyków.To tyle na dzisiaj, jak będę miała coś do dorzucenia na pewno wrzucę
Czy ktoś tu zagląda? Stosuje? Ma inne zdanie? :idea:

_________________
Grupa A


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: mój styl,moja dieta ,moje życie
PostWysłany: Czw Kwi 04, 2019 1:20 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Śro Cze 10, 2009 8:12 am
Postów: 110
Cześć , tu Sylwia.
Dzisiaj czwartek, czwarty dzień, czwartego miesiąca.
Zabiegany dzień. Śniadanie pasztet z dyni I fasoli odgrzany delikatnie na maśle z mieszanką płatków owsianych , gryczanych i ryżowych. Sałata rzymska i czarna rzepa po kawałku. Przed śniadaniem piję kawę ok.6stej
Kolejny dzień oczyszczania organizmu ze złogów. Tak to nazywam, bo przez miesiące nazbierało się toksyn, więc i miesiąc to minimum, zanim to się wyrówna.
12 marca się ważyłam , przy wzroście 170, waga wskazała ! 93 kilo, mój życiowy rekord :( Jeszcze w zeszłym roku w maju ważyłam 77kg. Ale naprawdę przyznaję olałam wszelkie zasady żywieniowe i racjonalne.Takie "wakacje " sobie zrobiłam.
Nie przygotowałam się dzisiaj i nie żebym była głodna mocno, ale metabolizm domagał się towaru, a ja w kolejce na chirurgii z synem stałam, żałowałam, że chociaż jabłek nie zabrałam. Nic to po drodze powrotnej zagryzałam orzeszki ziemne. W domu kilka łyżeczek "nutelli ,pół jabłka oraz sałatka -rzepa, sałata rzymska, pietruszka, kalarepa, płatki owsiane I fasola -wszystko po trochu, wyszła mała miska. Zapomniałam, po przyjściu wszamalam jeszcze miseczkę płatków ze śniadania od córki (owies, gryka,ryż ) z mlekiem.No taki obiad dziki dziś.
Muszę powiedzieć, że obiady to wyzwanie, bo makaronu staram się unikać trzeba w gryczany czy inny się zaopatrzyć oraz ziemniaków zero.
Więc nie wiem co pozostaje. Cały czas się uczę, więc ...
Pozdrawiam.
Czy ktoś tu zagląda?

_________________
Grupa A


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: mój styl,moja dieta ,moje życie
PostWysłany: Czw Kwi 04, 2019 3:58 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Śro Cze 10, 2009 8:12 am
Postów: 110
Generalnie nie czuję głodu i to mnie zaskakuje. Organizm nie domaga się niczego, to świadczy o dużej przyswajalności składników odżywczych. Zazwyczaj myślę, że nie jadłam już 3-4 godziny to wypadałoby coś zjeść, żeby zachować systematyczność i nie dopuścić do napadu głodu ponieważ mogłoby się to skończyć z jedzeniem byle czego, a tak mam czas, żeby pomyśleć nad posiłkiem.
O 16stej jadłam ten szybki "lunch " :) , jest 17sta, a ja nadal mam energię, przygotowałam budyń jaglany z konserwowaną dynią, ale jeszcze pełna jestem, że tak powiem,nie mylić z ociężałością.Po prostu nasycona :) Aha jestem po kawie. Zjem go za godzinę.
Po 7 dniach zauważam większą lekkość w poruszaniu się, schodzi mi tłuszcz z brzucha i czuję jak odtłuszczają się narządy wewnętrzne, czyli lżej mi się oddycha I mam weselsze nastawienie.
Pozdrawiam Sylwia.
A Ty co dzisiaj zrobiłaś /eś dla swojego zdrowia?

_________________
Grupa A


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: mój styl,moja dieta ,moje życie
PostWysłany: Czw Kwi 04, 2019 8:46 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Ja nie zjadłam dziś tej ulubionej gorzkiej czekolady i byłam na długim spacerku :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: mój styl,moja dieta ,moje życie
PostWysłany: Pią Kwi 05, 2019 2:30 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Śro Cze 10, 2009 8:12 am
Postów: 110
Super Teresko. O ja też czekoladę lubię, ale mało kto nie lubi :) Gratuluję samozaparcia.
Po sobie widzę, że w ten tydzień sylwetka już mi się formuje, to jest miłe.

_________________
Grupa A


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: mój styl,moja dieta ,moje życie
PostWysłany: Sob Kwi 06, 2019 8:48 am 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Śro Cze 10, 2009 8:12 am
Postów: 110
Dzień dobry. Cześć.
Jestem z synem na zawodach w układaniu kostki.
Podjadam orzeszki ziemne wskazane dla grupy " A" Rano po prostu nie zdążyłam zjeść, co nie jest właściwie, ale trudno wzięłam ze sobą jabłka, kawałek kalarepy i orzeszki, bo jak wiadomo grupie "A" nie należy opuszczać posiłków,dlatego,że trzeba utrzymać funkcje metaboliczne.
A czemu takie ważne jest jeść odpowiednie produkty dla danej grupy?
-szybciej i łatwiej są przyswajane,dlatego też nie zjadamy ponad to co nam potrzebne.
-produkty niewskazane są wręcz odpychane,organizm ich nie przyswaja, czego skutkiem jest, wzdęty brzuch, opuchnięcia w ciele (organizmie )
-jedząc produkty niewskazane szybciej dochodzi do otyłości i chorób całego organizmu, zaburzone są funkcje pokarmowe
-właściwie pokarmy wzmacniają organizm, odbija się to pozytywnie na psychikę, czujemy się odżywieni, ożywieni, czujemy się lekko, sprawnie, mamy większą pewność siebie.

Orzechy ziemne właściwości
Orzechy ziemne, czyli popularne fistaszki, posiadają wyjątkowe wartości odżywcze. Przede wszystkim zawierają najwięcej białka ze wszystkich orzechów, co wykorzystuje się m.in. w kulturystyce. Ponadto orzeszki ziemne są sprawdzonym afrodyzjakiem.

Jakie źródło białka polecacie ze swojej strony?

_________________
Grupa A


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: mój styl,moja dieta ,moje życie
PostWysłany: Sob Kwi 06, 2019 10:02 am 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Śro Cze 10, 2009 8:12 am
Postów: 110
Suszone morele to doskonała alternatywa dla słodkich i słonych przekąsek ,które są bardzo uwielbiane przez społeczeństwo i niestety najczęściej wybierane jako przekąski na noc. Suszone owoce mogą być o wiele lepszym i zdrowszym wyborem dla nocnych 'podjadaczy', bo oprócz wspaniałego smaku, dostarczają naszemu organizmowi cennych składników odżywczych.
Jecie morele? Smakują Wam?

_________________
Grupa A


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: mój styl,moja dieta ,moje życie
PostWysłany: Nie Kwi 07, 2019 5:33 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Śro Cze 10, 2009 8:12 am
Postów: 110
Masło z pestek dyni i oleju lnianego -pycha
Niedziela to taki czas kiedy siadamy obowiązkowo przy wspólnym obiedzie.
Zazwyczaj jest mięso lub ryba- rzadziej .
Ja muszę się starać, żeby warzyw 8 kaszy, bo ziemniaków nie jadam, było więcej, natomiast jeśli jest wieprzowina to tylko mały kawałek. Póki jeszcze nie uzupełniam dobrze białka nie szaleje , bo organizm i tak się dopomni.
Orzeszki nie załatwią wszystkiego. Kefir mogę pić i tym się wspomgłam wczoraj, ale to za mało nadal.
Wiem, że czytacie co piszę.
Jestem ciekawa co Cię tu sprowadza :)

_________________
Grupa A


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: mój styl,moja dieta ,moje życie
PostWysłany: Pon Kwi 08, 2019 3:28 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Śro Cze 10, 2009 8:12 am
Postów: 110
Znalazłam świetny sklep internetowy Brat.pl
Mają tam suszone owoce , kasze , zdrową żywność. Ceny przystępne, skład dobry i pakowane w dużych kg paczkach a nawet 5cio kg. Mam już koszyk zapełniony powyżej 100zł kurier gratis.
U mnie soja, morele, masło orzechowe, kozieradka, pestki dyni, ,olej lniany, ananasy...

_________________
Grupa A


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 42 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności