Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Pią Kwi 19, 2024 7:21 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Z życia wzięte
PostWysłany: Pią Mar 26, 2010 1:27 pm 
Offline
New Member
New Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Sty 23, 2010 8:27 pm
Postów: 1
Witajcie

Od zawsze byłam sceptycznie nastawiona do wszystkiego, co niby sprawdzone, udowodnione, przetestowane... Diety nigdy nie stosowałam, aczkolwiek trzymałam się zasady, by żyć zdrowo.

W listopadzie 2009 podczas służbowej podróży do Cannes / Francja poznałam pewną kobietę... Krótka, choć uboga, charakterystyka tej pani mogłaby wyglądać tak:
Polka mieszkająca we Francji, lubiąca podróże po świecie, ceniąca nade wszystko zdrową kuchnię (ha! nie pogardzi polską wódką!), atrakcyjna blondynka o bystrym spojrzeniu, wysportowana i energiczna, dbająca o siebie – modne uczesanie, manicure, makijaż permanentny, dojrzała kobieta o niesamowicie pogodnym usposobieniu, z dużym poczuciem humoru, a w dowodzie… rocznik 1927!!).

Niesamowite. Ta babeczka wyglądała lepiej od niejednej 50 latki w Polscce!!! Od tamtej pory włączyła mi się 'kontrolka'.

Start
Razem z moim narzeczonym postanowiliśmy pilnować tego, czym karmimy nasz oranizm. Zdecydowaliśmy wyeliminować z menu wszystko, co jest źle trawione. Intuicyjnie od zawsze wyczuwaliśmy, co nam nie smakuje, więc postanowienie nie było trudne. Zaczęłam od drobnych, acz istotnych zmian. Przestałam jeść kurczaki, kukurydzę, orzeszki ziemne. Ze sprawdzonego źródła pozyskałam mięso z królika. Przerzuciłam się na pieczywo orkiszowe - coraz łatwiej dostępne w sklepach.

Rezultat
Trudno mi stwierdzić, czy brak infekcji w okresie listopad '09 - marzec '10, to wynik tego, co spożywałam. Nie wiem, czy brak przeziębienia (cyklicznie co roku objawiającego się ostrym zapaleniem gardła, temp. do 40st, wykończeniem organizmu!) mogę zawdzięczać systematycznej gimnastyce. Ale tak rzeczywiście jest, grypa mnie ominęła.

_________________
_______________________________________
Mo. (B Rh-) koczownik / J. (A Rh+) nauczyciel


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: Z życia wzięte
PostWysłany: Pią Mar 26, 2010 3:08 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Witaj Mo&J :D

Cieszę się, że napisałaś...ja byłam w Cannes we wrześniu 2008 i spotkałam tam Polaka, który prowadził punkt gastronomiczny blisko "czerwonego dywanu" (patrząc na dywan po prawej stronie). Powiedział, że z Polski wyjechał chyba przed 30 laty...zostawiłam mu wykaz zdrowotnych warzyw i owoców dla poszczególnych grup krwi...ciekawe czy coś z tego skorzystał...

Może zauważyłaś, że napisałam wierszowane wskazówki dla właścicieli poszczególnych grup krwi... i ostatnio charakterystyki GenoTypów... o jedzonku dla nich dopiero napiszę... bo niestety, nie zawsze intuicyjnie je się co należy !

Też znam takie Polki... dla których czas się zatrzymał...trzeba do nich dołączać :D Ja swojego GenoTypu nie jestem jeszcze pewna... ale pasuje mi dieta dla zerówki mam 0Rh-. Teraz zmykam, bo wpadłam tylko na chwilkę...myję okna :D

Pozdrawiam z Wołomina :D


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 13 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności