Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Wto Lip 17, 2018 12:48 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 

Kt
lipowy 0%  0%  [ 0 ]
wrzosowy 0%  0%  [ 0 ]
spadziowy 0%  0%  [ 0 ]
gryczany 0%  0%  [ 0 ]
rzepakowy 0%  0%  [ 0 ]
wielokwiatowy 0%  0%  [ 0 ]
mix miód 0%  0%  [ 0 ]
biomiodek 0%  0%  [ 0 ]
Razem głosów : 0
Autor Wiadomość
 Temat postu: Jak stosować miód w diecie z grupa krwi ?
PostWysłany: Sob Cze 12, 2010 12:48 pm 
New Member
New Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Czw Lut 12, 2009 9:56 pm
Witam

Jako że sam jestem pszczelarzem, produkuje miód i objadam się nim trochę mam pytanie jak go stosować w diecie zgodna z grupa krwi AB ?

Czy może być dla mnie szkodliwy z punktu widzenia diety grup krwi?

Z góry dziękuję za informacje w tym temacie.

Pozdrawiam

Piotr Gierula
www.ekomiodek.pl
www.sklep.ekomiodek.pl

zdrowie

Temat postu: Re: Jak stosować miód w diecie z grupa krwi ?
PostWysłany: Sob Cze 12, 2010 7:48 pm 
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Witam

Nie wiem czy znasz swój status wydzielania... bo w/g encyklopedii zdrowia Jedz zgodnie ze swoją grupą krwi Dr Petera J. D'Adamo (z 2002) - miodu powinny unikać osoby ze statusem niewydzielacza (czyli też Le a+b- i Le a-b-) grup krwi 0 i AB.
W/g najnowszej książki DIETA GENOTYPOWA tego samego autora właściciel grupy krwi AB może zaliczać się do jednego z czterech GenoTypów. Jeśli o tym nie słyszałeś to na moim wątku w ostatnich miesiącach umieściłam wierszyki opisujące dość dokładnie charakterystyki wszystkich 6 GenoTypów ...więc sprawdź który najprawdopodobniej masz...

Cytuj:
Miód jest bardzo korzystny dla GenoTypu Nauczyciela i Koczownika

Korzystny jest dla Badacza

Wojownik może go jadać okresowo (z 3-6 miesięcznymi przerwami) jak zauważy coś niepokojącego

D'Adamo zaleca wszystkim jadanie porcji wielkości łyżeczki - do łyżki ... z częstotliwością w/g uznania.

Ja też lubię miód... zwłaszcza ciemny i skrystalizowany... a najbardziej lubię spadziowy. Dotychczas specjalnie nie interesowałam się rodzajami miodu... mam doświadczoną w tym względzie koleżankę... pamiętam jak mi przywiozła miód z nawłoci (jak oczywiście dobrze pamiętam nazwę)... i też był dobry. Jak natknę się na jakieś miodowe dyskusje u autora diet ... podam tu linka. A może coś napiszą nasi forumowicze.

Pozdrawiam z Wołomina

Temat postu: Re: Jak stosować miód w diecie z grupa krwi ?
PostWysłany: Sob Cze 12, 2010 9:21 pm 
New Member
New Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Czw Lut 12, 2009 9:56 pm
TeSa napisał(a):
Witam

Ja też lubię miód... zwłaszcza ciemny i skrystalizowany... a najbardziej lubię spadziowy. Dotychczas specjalnie nie interesowałam się rodzajami miodu... mam doświadczoną w tym względzie koleżankę... pamiętam jak mi przywiozła miód z nawłoci (jak oczywiście dobrze pamiętam nazwę)... i też był dobry. Jak natknę się na jakieś miodowe dyskusje u autora diet ... podam tu linka. A może coś napiszą nasi forumowicze.

Pozdrawiam z Wołomina

Spadziowy faktycznie najlepszy :)) specjał

Dobrze mówisz Nawłociowy z kwiatów nawłoci kanadyjskiej , , to miód jasny i można powiedzieć lekko gorzkawy.

poszukam w Twoich watkacj informacji na temat tych typów, na pewno do jakiegoś się kwalifikuję.

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina