Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 5:41 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Suplementy Dr D'Adamo dla poszczególnych genotypów
PostWysłany: Śro Cze 16, 2010 2:44 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Pią Cze 04, 2010 3:45 pm
Postów: 11
Miejscowość: Police
Drodzy Forumowicze,
czy ktokolwiek z Was zamawiał lub orientuje się, czy można zamówić suplementy dostępne na stronie doktora D'Adamo (www.genotypediet.com)? Jeżeli tak, to ile kosztuje przesyłka?
Z tego, co wiem to wstępnie system przy składaniu zamówienia podaje 7 usd, ale podobno zamówienie jest dalej przekazywane do koordynatora w danym kraju i on ustala ostateczne koszty przesyłki. Czy w naszym kraju jest taki koordynator?
Bardzo mnie to interesuje, bo pewnych zalecanych przez doktora suplementów nie można u nas dostać, albo też są składnikiem jakichś mieszanek dla kulturystów (np. forskolina) i brakuje informacji na temat dawki.
Pozdrawiam :)


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: Suplementy Dr D'Adamo dla poszczególnych genotypów
PostWysłany: Czw Cze 17, 2010 7:28 am 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Ciekawe czy się ktoś zgłosi...
na forum nie było raczej o tym mowy...ale ten środek o którym piszesz nie występuje w poradniku DIETA GENOTYPOWA... można wyguglać w archiwum dadamo (jest info, że mógłby być użyty do leczenia jaskry).
Ja natomiast czytałam w encyklopedii...że arabinogalaktan modrzewiowy (opatentowany zresztą) poprawiał skuteczność dializowania (gdzieś to ponoć obserwowali)... i środek ten jest prawie w każdym protokole leczenia udostępnionym w encyklopedii zdrowia D'Adamo... W każdej książce D'Adamo jest też info... że opublikowaną wiedzę można spożytkować pod kontrolą lekarza na swój własny rachunek...
Pisałam też że w pierwszej książce...na str 38 jest prosty test INDICAN... którym posługuje się D'Adamo w sprawdzaniu stanu zatrucia osób...które do niego zgłaszają się po pomoc...jak już nic nie pomaga.

Pozdrawiam z Wołomina


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Suplementy Dr D'Adamo dla poszczególnych genotypów
PostWysłany: Czw Cze 17, 2010 7:47 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Pią Cze 04, 2010 3:45 pm
Postów: 11
Miejscowość: Police
W książce, którą mam (wydanie z 2009 roku) występuje po nazwą łacińską Coleus Forskolin.
Suplementu Salacia Oblonga też nigdzie nie znalazłam w naszych sklepach internetowych. Podobnie z karnosyną.
Oczywiście są to suplementy zalecane dla Zbieracza. Najbardziej zależy mi na tych, które ograniczają genetyczną "zapobiegliwość" i podnoszą efektywność reakcji hormonalnych. Z obciążeniem toksynami nie mam problemu, bo korzystałam z innych metod detoksykacji.
Przypadkiem udało mi się znaleźć link na stronie www.genotypediet.com do strony dystrybutora na terenie UE:
http://www.right4eu.com/


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Suplementy Dr D'Adamo dla poszczególnych genotypów
PostWysłany: Czw Cze 17, 2010 8:38 am 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Febe dzięki za info. Ja znalazłam Coleus forskohlii (może literówka) w encyklopedii zdrowia z 2003 Mada... jest tam info, że działa na zerówki ...jest też w protokole zwalczającym zmęczenie u zerówki...po prostu ja to wcześniej przegapiłam. Myślę...że na dzień dzisiejszy najlepszym sposobem jest stary wypróbowany sposób... znaleźć znajomych którzy kupią i przy okazji przywiozą... albo przyślą... ciekawe czy nie jest to teraz zabronione...
No jeszcze może warto sprawdzić w CaliVita lub Walmark... tylko tam może być to składnikiem tylko czegoś innego...a to nie to samo.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Suplementy Dr D'Adamo dla poszczególnych genotypów
PostWysłany: Czw Cze 17, 2010 9:19 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Pią Cze 04, 2010 3:45 pm
Postów: 11
Miejscowość: Police
A w mojej książce dokładnie: "Coelus forskolin" :)
W Calivicie niestety nie ma tego. Bardzo dużo preparatów tej firmy stosowałam u mojego synka, który przeszedł białaczkę. Teraz ma 8,5 roku a zachorował mając niecałe 4 lata. Efekty były rewelacyjne (dostawał m.in. Noni, Zenthonic, Ocean21, C1000, spirulina, Strong Bones i inne).
Sama też stosowałam wiele suplementów Calivity a ostatnio detoksykację metodą dr Jonasa z Czech (preparaty Joalis).

W preparacie Vital 0 z Calivity jest sporo zalecanych składników dla "zerówek" ale w dość niskich dawkach. Dodatkowo można u nas na pewno zakupić magnolię, melatoninę, wit. B12 w dawce 50 mcg (prekursor metylokobalaminy), resveratrol, kwas lipoidowy i ekstrakt z zielonej herbaty.
Być może sama zamówię zestaw suplementów dla Zbieracza. Na razie stosuję Kelp (Walmark).


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Suplementy Dr D'Adamo dla poszczególnych genotypów
PostWysłany: Sob Lis 13, 2010 10:13 pm 
Offline
Expert
Expert

Dołączenie: Śro Paź 27, 2010 8:07 am
Postów: 281
Miejscowość: grupa krwi 0 Rh + , Le (-a, +b), wydzielacz, GT2 zbieracz.
- dla zbieracza pojawił sie jeszcze Resverator - około 85 zł , 60 kapsułek.
- czy nalezy stosować wszytkie 10 suplementów ?
- szkoda że nie ogłasza się ( reklamuje ) jakiś sklep imnternetowy albo dla sklep kulurystów.
- na tej podanej stronce to sa tylko supementy dla zbieracza: 3030 Karmozyna, 3130 Magnolia, 3230 chyba kwas lipoidowy.
- cena po 20 funtów sztuka.
- płatnośc karta lub Pay-Pal, nie ma przeelwewów bankowych, szkoda..


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Suplementy Dr D'Adamo dla poszczególnych genotypów
PostWysłany: Wto Lis 16, 2010 7:08 pm 
Offline
Expert
Expert

Dołączenie: Śro Paź 27, 2010 8:07 am
Postów: 281
Miejscowość: grupa krwi 0 Rh + , Le (-a, +b), wydzielacz, GT2 zbieracz.
- zamówiłem wszytkie suplementy dla zbieracza, czyli cały spis podany w ksiązce.
- 3030 activator ( np. carmosine, ..)
- 3130 catalyst ( magnolia, ..)
- 3230 synergist ( kwas lipoidowy, ..)
- za to wszytko zapłaciłem całe 300 zł.
- szkoda że na składzie nie było multi-minerałow 3310 ( 20 funtów) , wtedy przy 4 sztukach miałbym rabat 15 %.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Suplementy Dr D'Adamo dla poszczególnych genotypów
PostWysłany: Wto Gru 18, 2012 2:11 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Ja chyba nie dałabym rady jeść tyle suplementów... ciekawe jak to wygląda w praktyce... czy nie ma zaraz worów pod oczami... w różnych protokołach widziałam, że zalecenia suplementacji to najwyżej miesiąc -dwa


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Suplementy Dr D'Adamo dla poszczególnych genotypów
PostWysłany: Śro Gru 19, 2012 1:32 pm 
Offline
Expert
Expert

Dołączenie: Śro Paź 27, 2010 8:07 am
Postów: 281
Miejscowość: grupa krwi 0 Rh + , Le (-a, +b), wydzielacz, GT2 zbieracz.
- dałem radę jeść te suplementy, tylko nie dałem rady finansowo tego wytrzymać.
- obecnie bez suplementów i chyba jest trochę lepiej.
- ale to chyba z powodu napływu gotówki.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Suplementy Dr D'Adamo dla poszczególnych genotypów
PostWysłany: Pon Gru 05, 2016 7:23 am 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Śro Cze 10, 2009 8:12 am
Postów: 110
To ciekawe co piszecie. Zastanawiam się czy taka suplementacja pomogła by mojemu synowi A. Ma 15lat i za żadne skarby nie chce jeść śniadania, bo ma mdłości na samą myśl. Zresztą grupie A ciężko dogodzić, zwłaszcza w tym wieku. Chłopak często jest słaby, prawdopodobnie serce niedomaga, jest apatyczny. Może jakiś dobry suplement by go wzmocnił, tylko jaki. Poczytam na stronie ,którą podaliście. Pozdrowienia.

_________________
Grupa A


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Suplementy Dr D'Adamo dla poszczególnych genotypów
PostWysłany: Pon Gru 05, 2016 7:30 am 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Śro Cze 10, 2009 8:12 am
Postów: 110
Ok. Ja oczywiście nie odpowiem na twoje pytanie Febe :) Lecz sama je mam :) Weszłam na stronę i zastanawia mnie skąd mam wiedzieć co jest dobre dla poszczególnych grup?

_________________
Grupa A


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Suplementy Dr D'Adamo dla poszczególnych genotypów
PostWysłany: Pon Gru 05, 2016 7:43 am 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Śro Cze 10, 2009 8:12 am
Postów: 110
Jak uważacie, taki skład pasuje do grypy krwi A ? ;koncentrat oleju rybnego z sardeli peruwiańskiej (Engraulis ringens) (69,3%) standaryzowany na zawartość kwasu eikozapentaenowego (EPA) i kwasu dokozaheksaenowego (DHA), kapsułka żelatynowa (żelatyna, woda, nośnik: gliceryna).

_________________
Grupa A


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności