Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Czw Kwi 25, 2024 6:52 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: ceny insuliny
PostWysłany: Nie Sty 30, 2011 11:38 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Nie Sty 30, 2011 11:18 am
Postów: 1
Słuchajcie ile teraz kosztuje insulina? Chodzi mi głównie o Gensulin? Bo w jednych aptekach są to znaczne kwoty a w innych nie. Płocka apteka za grosze sprzedaje teraz te leki za 1 gr - cena fajna, ale pewnie chodzi o to że jest mocno refundowana, nie? Z tymże jak ktoś musi kupować to jest to zdecydowanie taniej.


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: ceny insuliny
PostWysłany: Wto Lut 22, 2011 1:18 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Wto Lut 22, 2011 1:14 pm
Postów: 1
To zależy, te refundowane najcześciej po kilka/kilkanaście złotych są na odpowiednią receptę, ale jak sama widzisz można i jeszcze taniej. Apteki nie mogą ich dać za free, więc można kupić po 1 groszu czasem. Ja kupuję też w aptece za grosze ale w knurowie i tam jest sporo insulin po groszu np. humulin, actrapid, novomix i novorapid, ja biorę tą ostatnią na co dzień, natomiast gensulin też z tego co kojarzę jest refundowany, to zresztą nasza krajowa insulina i wiele osób z niej korzysta, jest podobnież równie dobra jak te zagraniczne.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: ceny insuliny
PostWysłany: Śro Mar 09, 2011 8:11 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Śro Mar 09, 2011 8:10 am
Postów: 2
W płockiej AzG w kauflandzie i w drugiej w taygerze te ceny nadal obowiązują, ja wykupuję mixtard, a znajomy novomix, obie są aktualnie po groszu, paski to samo. Także cukrzykom z miasta i okolic polecam.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: ceny insuliny
PostWysłany: Sob Mar 26, 2011 9:43 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Śro Mar 09, 2011 8:10 am
Postów: 2
Ciekawe jak to się zmieni swoją drogą teraz, bo podobnież ma być ta ustawa która ujednolici ceny leków refundowanych, a to chyba zdecydowanie tyczy się insulin także. Póki co jeszcze w płockiej AzG insuliny i paski po grosiku są, także trzeba korzystać, ale to co ten NFZ wyprawia to jakiś koszmar.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 129 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności