Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Pią Mar 29, 2024 4:31 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 17 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: przewlekłe zapalenie pochewek sciegnistych w dloniach i nadg
PostWysłany: Wto Lut 15, 2011 10:54 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Śro Gru 29, 2010 9:49 pm
Postów: 24
arstkach. jak to leczyc? zapalenie jest suche bez wysieku. trwa juz ponad pol roku. ortopeda zapisal steryd na 3 tygodnie. niestety nie pomoglo. w czasie kuracji bylo wszystko ok. zgrubienia pochewek chyba ustapily bo moglam swobodnie ruszac dlonmi nie bylo porannych przykurczow ani dretwienia. niestety po odstawieniu problemy wrocily. przez 2 tyg stosowalam oklady z olejku rycynowego- tez nic nie pomogly. jestem zalamana


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: przewlekłe zapalenie pochewek sciegnistych w dloniach i nadg
PostWysłany: Wto Lut 15, 2011 8:25 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Witam milka76 :)

Przykro mi, że tak cierpisz...
Nie wiem... od czego właściwie Ci się to zaczęło... Tak jak Henryk jest przekonany o niebywałych własnościach olejku rycynowego... i słusznie stosuje też "wspomaganie" potęgą podświadomości... ja wiem, że często, nie wiadomo z jakiego powodu pomaga zwykła maść ichtiolowa... Jedyny kłopot, że brudzi... ale jak ma pomóc... to po pierwszym lub drugim okładzie na noc to zauważysz.
Podgrzewać kompresu nie potrzeba... bo jak przykryjesz go folią... to się sam szybko zagrzeje.

Pozdrawiam z Wołomina :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: przewlekłe zapalenie pochewek sciegnistych w dloniach i nadg
PostWysłany: Wto Lut 15, 2011 9:41 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Śro Gru 29, 2010 9:49 pm
Postów: 24
dzieki za rade:-) wyprobuje, nie boje sie tego ze brudzi owine folia zaloze rekawiczki i bedzieok. tylko ze u mnie nie ma opuchlizny ani wysieku typowego przy ostrych stanach zapalnych. teraz to wyglada bardziej jak jakies zwyrodnienie a ichtiol to chyba raczej na takie ostre stany zapalne jak dobrze kojarze


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: przewlekłe zapalenie pochewek sciegnistych w dloniach i nadg
PostWysłany: Śro Lut 16, 2011 12:02 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Śro Paź 27, 2010 9:03 am
Postów: 83
Milka, można wypróbować okłady z moczu odparowanego....


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: przewlekłe zapalenie pochewek sciegnistych w dloniach i nadg
PostWysłany: Śro Lut 16, 2011 9:34 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Śro Gru 29, 2010 9:49 pm
Postów: 24
dzis spalam z okladem z masc ichtiolowej i zero efektu :(


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: przewlekłe zapalenie pochewek sciegnistych w dloniach i nadg
PostWysłany: Śro Lut 16, 2011 10:38 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Trochę późno się wzięłaś za te swoje ręce... przypadku "przewlekłe"... nie ma nawet w encyklopedii zdrowia PWN. Okłady z maści ichtiolowej były u mnie w domu stosowane od dawna po silnym przeciążeniu (przerobieniu) ręki, barku... pomagały zawsze i szybko ... to mogę potwierdzić ale tylko dla grupy krwi 0 i B...(nie wiem czy ta maść działa na inne grupy krwi... czasem to ma znaczenie). O tym sposobie wiem od lekarza, który już od dawna nie żyje... wiem, że polecał też takie okłady na kolana... tylko dawał on receptę na roztwór (chyba 2%)... mówił, żeby go rozgrzać przed przyłożeniem, potem przykryć folia i zawinąć. Trzymaj się... i skoro to tak długo trwa... może spróbuj jeszcze raz lub dwa tej maści... Przy tym pomyśl o rękach jakby były zdrowe... albo przynajmniej by zdrowiały!


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: przewlekłe zapalenie pochewek sciegnistych w dloniach i nadg
PostWysłany: Czw Lut 17, 2011 6:55 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Śro Gru 29, 2010 9:49 pm
Postów: 24
Tesa-----codzienie przed zasnieciem mysle o tym ze moje dlonie zdrowieja ale rano sie budze i czar pryska :-( rrano jest wlasnie najgorzej bo rece takie zastane sciegna posklejane. bylam dzis u ortopedy. zapisal fonoforeze z olfenem. 10 zabiegow. jak nie pomoze to ostrzykiwanie do pochewki sciegien.kazde sciegno mozna ostrzykiwac 3 krotnie. jesli to nie pomoze to czeka mnie zabieg nacinania pochewek. jesli chodzi o mrowienie dloni i ewentualny zespol ciesni nadgarstka to dostalam skierowanie na badanie emg ktorego szalenie sie boje:( jesli chodzi o przewleklosc mojego stanu to wynika to z tego ze nie malam szczescia do lekarzy. ale nawet w indeksie chorob istnieje cos takiego jak przewlekle zapalenie sciegien.mam nadzieje ze wyjde z tego bo juz mi po glowie coraz czesciej chodza rozne choroby tkanki lacznej. najbardziej boje sie twardziny. chociaz przeciwciala ana wyszly ujemne, ob niskie, fm ujemny innych objawow nie mam. ale strach zawsze jest :(


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: przewlekłe zapalenie pochewek sciegnistych w dloniach i nadg
PostWysłany: Pią Lut 18, 2011 7:46 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Niezależnie od wszystkiego możesz milka76 jeszcze spróbować metody prof. Nieumywakina... zwykła woda utleniona z apteki pomaga właściwie na wszystko... częste smarowanie lub kompresy nie byłoby zbyt kłopotliwe. Ja dowiedziałam się o tym niezwykłym działaniu wody utlenionej od koleżanki... mongolskiej lekarki... i zewnętrzne zastosowanie wypróbowałam natychmiast. Pisałam o tym... po niecałym miesiącu moczenia (polewania wodą utlenioną plastra z opatrunkiem)... czegoś w rodzaju narośli (z korzeniem)... to coś znikło...i nie odrosło. Teraz jak mam książkę... i ją w wolnych chwilach przeglądam... natknęłam się już na bardzo podobny do mojego przypadek... w ogóle jest tam bardzo dużo przykładów...

Pozdrawiam z Wołomina :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: przewlekłe zapalenie pochewek sciegnistych w dloniach i nadg
PostWysłany: Pią Lut 18, 2011 7:53 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Śro Gru 29, 2010 9:49 pm
Postów: 24
dzieki :-) oklady z wody utlenionej faktycznie nie sa klopotliwe woda nie brudzi wiec sprobuje. chyba mam w domu nasacze waciki i przykleje plastrem na noc.tylko u mnie caly problem polega na tym ze sciegna sa pod skora wiec nie wiadomo czy ta woda utleniona wchlonie sie tak gleboko.ale sporbuje
Pozdrawiam :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: przewlekłe zapalenie pochewek sciegnistych w dloniach i nadg
PostWysłany: Pią Lut 18, 2011 8:26 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Rozejrzyj się po znajomych... może ktoś ma tę książkę... tam jest tyle niezwykle ciekawych informacji... warto je przejrzeć :)
Niektórzy ludzie gromadzą książki... i wcale ich nie czytają...


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: przewlekłe zapalenie pochewek sciegnistych w dloniach i nadg
PostWysłany: Pią Lut 18, 2011 8:52 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Śro Gru 29, 2010 9:49 pm
Postów: 24
a moglabym prosic o tytul tej ksiazki? moze w necie gdzies znajde bo u znajomych to watpie


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: przewlekłe zapalenie pochewek sciegnistych w dloniach i nadg
PostWysłany: Pią Lut 18, 2011 8:58 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Śro Gru 29, 2010 9:49 pm
Postów: 24
juz znalazlam te ksiazke na chomikuj.pl :-)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: przewlekłe zapalenie pochewek sciegnistych w dloniach i nadg
PostWysłany: Pią Lut 18, 2011 9:00 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Przypomniałam sobie jeszcze, że ktoś napisał do profesora Nieumywakina... że bolały go łydki... a ponieważ słyszał coś o leczeniu polem magnetycznym... poszedł do kuchni odkręcił z szafki magnesy i przylepił plastrem do nogi... Okazało się, że ból przeszedł... więc przyczepił sobie te magnesiki do drugiej nogi... i też ból ustąpił. Profesor pochwalił przedsiębiorczość... i wytłumaczył zjawisko... oraz przytoczył info kto i kiedy wynalazł te uznane dziś sposoby...

Wracając do Twojego przypadku (gdy był jeszcze nie przewlekły)...w encyklopedii zdrowia PWN pamiętam, że była mowa... nawet o możliwości wystąpienia martwicy... i chirurgicznych zabiegach... ale miejmy nadzieję, że te niekonwencjonalne sposoby Ci jednak pomogą... :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: przewlekłe zapalenie pochewek sciegnistych w dloniach i nadg
PostWysłany: Pią Lut 18, 2011 9:28 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Śro Gru 29, 2010 9:49 pm
Postów: 24
a czy zazywajac wode utleniona doustnie mozna zazywac leki z grupy przeciwzapalnych niesterydowych?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: przewlekłe zapalenie pochewek sciegnistych w dloniach i nadg
PostWysłany: Sob Lut 19, 2011 3:34 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Cześć milka76 :)

Jak znajdę odpowiedni fragment na ten temat... zaraz napiszę... wydaje mi się jednak, że czytałam uwagę o tym, że z niczym woda utleniona w tak małym stężeniu nie koliduje. Myśląc o Tobie przypomniałam sobie o jeszcze jednej desce ratunku... metodzie BSM (która też nic nie kosztuje)... ale jej wynalazca nakazuje ją stosować jak wszystko zawiedzie... i już nie bierze się leków (najwyżej witaminy i składniki mineralne)...nie powinno się też pić kawy... w ogóle żadnych używek. Tę metodę też sprawdzałam (bo chciałam pozbyć się lekarstw)... i w moim przypadku okazała się bardzo skuteczna (przykłady z czasów, gdy nie jadałam jeszcze zgodnie ze swoją grupą krwi... i potrzebowałam nieraz jakiegoś wspomagania... i tak na normalizację ciśnienia powodującego uporczywy ból głowy... wystarczało mi 20 min... bardzo szybko mijał ból zęba... miejsce oparzone leczyło się niewiarygodnie szybko... to ostatnie i teraz bym zastosowała)... Moim zdaniem BSM to jest coś w rodzaju synchronizacji nie zsynchronizowanego ( i może dlatego chorego... lub odwrotnie) organizmu... Wadą tej metody... jest jednak silne elektryzowanie się włosów... gdzieś tu już o tym pisałam.

Pozdrawiam z Wołomina :)


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 17 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] oraz 51 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności