Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Pią Mar 29, 2024 1:04 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Clexane - używał ktoś?
PostWysłany: Czw Mar 17, 2011 10:41 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Czw Mar 17, 2011 10:37 am
Postów: 1
Witam. Poszukuję opinii i informacji na temat leku przeciwzakrzepowego clexane. Czy nie mieliście jakichś skutków ubocznych po nim? Czy można przy tym pić alkohol? Dzięki z góry za wszelkie opinie. Od siebie mogę podrzucić, że clexane można kupić w aptece za grosze w płocku za 1 grosz. Pozdrawiam


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: Clexane - używał ktoś?
PostWysłany: Pon Kwi 18, 2011 3:51 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pon Kwi 18, 2011 3:50 pm
Postów: 1
Co to dużo pisać, clexane to najpopularniejszy lek przeciwzakrzepowy na rynku, więc chyba musi działać, inaczej nie miałby tylu zadowolonych użytkowników. Przyznam się, że nie wiem czy po clexane można spożywać alkohol. Moja siostra przechodzi kurację tym lekiem, ale ona nigdy nie piła alkohol. Przekażę jej, że clexane da się kupić u nas w Płocku za 1 grosik w aptece za grosze, na pewno się dziewczyna ucieszy


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Clexane - używał ktoś?
PostWysłany: Pią Kwi 22, 2011 10:09 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Nie Kwi 01, 2007 4:40 pm
Postów: 56
z tego co wiem bardzo dużo osób bierze przez długi czas i jest wszystko w porządku ale słyszałam o przypadku że kobieta wzieła przed operacją i miała pewne problemy, tzn przede wszystkim bardzo podniosło jej się ciśnienie i bolała ją głowa. Jeszcze też miała sińce na brzuchu i mocno piekło ją po wstrzyknięciu. Jak powiedziała o tym lekarzowi bardzo się zdziwił i powiedział że wśród jego pacjentów to pierwszy taki przypadek. Później okazało się że jest chyba uczulona na Clexane.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Clexane - używał ktoś?
PostWysłany: Śro Kwi 27, 2011 5:07 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Lut 24, 2007 8:06 pm
Postów: 135
Clexane 0,04 w formie zastrzyka przepisali mojej ciotce (65 lat), miała sobie wstrzyknąć w fałd brzuszny wieczorem w dniu poprzedzającym zabieg operacyjny w szpitalu. Ciotka nigdy nie stosowała Clexane, miała jednorazowo wziąć przed zabiegiem. W tym dniu czuła się dobrze, ok. godziny 21 zastrzyk zrobiła jej sąsiadka która jest pielęgniarką. Przez pierwsze kilka minut chyba wszystko było OK. ale już jakieś pół godziny później wystąpiły m.in. dreszcze, uczucie suchości w ustach, pragnienie, bardzo silny ból głowy i gwałtowny skok ciśnienia (210). Musieli wzywać pogotowie i dostała jakąś tabletkę pod język. Na drugi dzień na planowany zabieg nie poszła, zgłosiła się do swojego lekarza prowadzącego a ten powiedział że następnym razem dają jej coś innego tzn zastosują zamiennik Clexane.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 31 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności