Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Wto Kwi 16, 2024 4:12 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 27 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: ból pleców
PostWysłany: Nie Kwi 10, 2011 5:01 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Sob Sty 29, 2011 2:22 pm
Postów: 32
Miejscowość: city of the gods
witajcie
mam powazny jak dla mnie problem ból pleców ,
cos mam z mięśniami że jeżeli na dworzu jest zimno to spina mi tak plecy że cały czas mam je spięte ból dyskomfort ...
a w dodatku nabyta kontuzja (pleców w okolicy odcinka piersiowego ) to juz istna tregedia zima nawet nie mogłem spacerowac totalnie opatulony bo ból był ogromny

może jakieś badanie mięśni mam zrobić czy cos sam juz nie wiem lekarze he he tylko przeżucaja mnie od jednego do drugiego jakieś prądy masaż nagrzewanie przepisuja ale to nic nie daje

czy moze ktoś z was drodzy forumowicze spotkał sie z czyms takim


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: ból pleców
PostWysłany: Nie Kwi 10, 2011 8:02 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Witam :) przykro mi... ale musisz zwalczać ten ból... nie napisałeś na czym polegała kontuzja

Z moich doświadczeń wynika... że prawie zawsze winny jest kręgosłup... ale może w Twoim przypadku wystarczy pochodzić przez jakiś czas w takim rosyjskim ocieplającym pasie (nieraz można odpowiedni rozmiar kupić na targu za 10zł). On oprócz grzania trochę usztywnia... Przeczytaj też może na 3 str mojego wątku opis prostych ćwiczeń rybka i karaluszek... pochodzą z książki prof. Tombaka i pozwalają na łatwą bieżącą "konserwację" kręgosłupa... Oczywiście nie można też długo przesiadywać w bezruchu... chociaż bezruch we odpowiedniej pozycji, gdy nic nie boli, na pewno leczy... może odezwie się do Ciebie Henryk.

Pozdrawiam z Wołomina :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: ból pleców
PostWysłany: Wto Cze 14, 2011 11:24 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Wto Cze 14, 2011 11:18 am
Postów: 1
Witam znam doskonały sposób na bóle pleców i nie tylko a mianowicie matę relaksacyjna firmy Turboplast. Jest to flagowy produkt naszej firmy, który cieszy się uznaniem wśród wielu klientów indywidualnych ale nie tylko. nasz produkt został opatentowany na terenie Unii Europejskiej posiada Certyfikaty ale również pozytywne opinie wielu specjalistów. Więcej na temat naszego produktu możecie się dowiedzieć na naszej stronie internetowe www.turboplast.com. Gorąco polecam!!!


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: ból pleców
PostWysłany: Czw Cze 30, 2011 4:01 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Czw Cze 30, 2011 3:35 pm
Postów: 2
Twój problem nie jest mi obcy. Także często bolą mnie plecy i mięśnie a przy zmianie pogody dolegliwości się nasilają. Robiłam ogólne badania ale nic one nie wykazały, nawet małego stanu zapalnego,więc lekarz stwierdził że to nadwrazliwość na pogodę i trudno z tym walczyć. Staram się radzić sobie sama bo nie chce sobie szkodzić chemia wiec stosuje maści ziołowe. Parę już wypróbowałam jednak najlepsza jest ta szwajcarska.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: ból pleców
PostWysłany: Wto Wrz 20, 2011 8:51 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Wto Wrz 20, 2011 8:35 pm
Postów: 1
Witam,
Na ból pleców polecam okłady z olejku rycynowego.W moim przypadku pomaga smarowanie pleców olejkiem rycynowym następnie na to zwykły papier śniadaniowy i koszulka.Przy zmianie pogody dodatkowo poduszka elektryczna.Rano bólu nie czuję, powraca ruchliwość stawów barku.
Pozdrawiam


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: ból pleców
PostWysłany: Śro Wrz 21, 2011 1:32 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Śro Wrz 21, 2011 1:29 pm
Postów: 6
No to może czas wybrać się do jakiegoś masażysty. Ceny to ok 50-60 zł za godzinę, a jak się uda to i taniej. Najlepiej jakieś masaże z gorącym olejkiem rozgrzewającym. Ach cóż to za przyjemność.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: ból pleców
PostWysłany: Pon Paź 03, 2011 12:46 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Czw Lip 28, 2011 9:26 am
Postów: 177
Dokładnie jak w powyższym poście. Spróbuj wybrać się do masażysty,tylko takiego dobrego. On skutecznie rozluźni mięśnie pleców i zlikwiduje napięcie. Z doświadczenia wiem,że warto.

_________________
www.optilus.pl - soczewki.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: ból pleców
PostWysłany: Pon Paź 17, 2011 9:14 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pon Paź 17, 2011 9:07 am
Postów: 1
witam użytkowników, u mnie pojawiaja się dolegliwości równiez związane z kręgosłupem, ciągły ból, na dodatek mam pracę siedzącą, potrzebuje pomocy związanej z dobrymi zabiegami, jestem z Wrocławia, czy koś zna jakiś gabinet, dobrego rehabilitanta w tej sprawie? sanatoria są trudno dostępne a mi pomoc przydałaby sie już teraz, zdrowie najważniejsze. Licze na jakiąs pomoc, może ktoś korzystał z pobytów w jakimś sprawdzonym miejscu? nad morzem lub w górach, choć wolę góry, osobiście, znalazłam stronkę jednak nie mogę trafić na opinie http://www.patrona.pl/osrodek-rehabilitacyjny-Zakopane-37-4, z góry dzię,kuje za wszelka przychylność, pozdrawiam


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: ból pleców
PostWysłany: Śro Mar 04, 2015 5:46 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Śro Mar 04, 2015 4:39 pm
Postów: 7
U mnie jak pojawiały się bóle kręgosłupa to zaczęłam używać maty masującej Medivon. Mata fajnie masuje moje plecy i uda.
Mata medivon jest wygodna i trwała. Rozmiar tej maty pasuje do każdego fotela. Dlatego mogę stosować masaże tą matą w domu , w pracy i w samochodzie. Ja mam już tą mate 2 lata i jestem z niej bardzo zadowolona. Dzięki tej macie pozbyłam się bólu kręgosłupa. Polecam mate Medivon każdemu kto chce mieć zdrowe plecy.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: ból pleców
PostWysłany: Czw Wrz 17, 2015 2:55 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Czw Wrz 17, 2015 2:45 pm
Postów: 8
Nie mam czasu na czekanie na kolejne wizyty w przychodniach i stanie w długich kolejkach do specjalistów. Serwis Znamtenbol.pl pomógł mi zdiagnozować mój problem. Co więcej - wskazał mi ćwiczenia, które pomogły mi w walce z przewlekłym bólem pleców. Dzięki systematycznym aktywnościom pozbyłam się przykrych dolegliwości i nie muszę martwić się o swoje zdrowie.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: ból pleców
PostWysłany: Wto Lis 10, 2015 1:22 pm 
Offline
Expert
Expert

Dołączenie: Wto Lip 14, 2015 11:06 am
Postów: 210
Niestety ale w przypadku uciążliwego bólu pleców czy kręgosłupa,to jednak każdy z nas musi znaleźć czas aby udać się do lekarza specjalisty,im dłużej będziemy zwlekać,tym gorzej dla nas,czas działa na naszą niekorzyść,a ból uniemożliwia funkcjonowanie na co dzień.

_________________
www.Optilux.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: ból pleców
PostWysłany: Pon Lis 16, 2015 3:27 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Wto Maj 12, 2015 12:10 pm
Postów: 45
Kiedy mojego dziadka bolały plecy babcia zawsze stawiała mu bańki. Teraz nawet ja tego sposobu używam choć bańki są dużo bezpieczniejsze bo można już kupić takie bezogniowe na przykład tutaj http://www.medplus.pl/ a zastosowanie ich jest naprawdę nieopisane.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: ból pleców
PostWysłany: Pon Lis 23, 2015 5:49 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Wto Maj 12, 2015 12:10 pm
Postów: 45
Bol pleców czasem można zniwelować własnie poprzez masaż lub wizytę u fizjoterapeuty, który wie w jaki sposób powinien się Twobą zająć. Osobiście trafiłam do http://www.drenazlimfatyczny.waw.pl/ i tylko w ten sposób udało mi się pozbyć bólu plecow ponieważ okazalo się, że pochodzi on od schorzen w moim kręgosłupie.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: ból pleców
PostWysłany: Pon Lis 30, 2015 10:09 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Pon Lis 30, 2015 8:52 am
Postów: 22
Raz wizyta u dobrego lekarza sportowego,który rozmasuje mięśnie,a dwa więcej aktywności fizycznej- to szczególnie ważne i wskazane jeżeli prowadzimy siedzący tryb pracy. Polecam zajęcia fitness plus dobry strój na nie,wtedy od razu poczujemy sie lepiej:)

_________________
www.NaFitness.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: ból pleców
PostWysłany: Wto Gru 01, 2015 11:12 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Śro Lis 25, 2015 5:51 pm
Postów: 1
szkoda że takie wizyty kosztują dosc sporo ale na pewno warto


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 27 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 25 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności