Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Pią Kwi 19, 2024 5:42 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Kuracja naturalnym jodem
PostWysłany: Śro Kwi 11, 2007 2:59 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Nie Gru 24, 2006 2:14 pm
Postów: 24
Miejscowość: Pozna
Szukam porad na temat sanatoriów oferujących kuracje jodem.
Lekarz zalecił je mojej córce, bo ma problemy z tarczycą.
Sugerował mi wczasy lecznicze nad morzem lub w sanatorium o podobnym profilu leczenia.
Słyszałam też o kuracjach w dawnych kopalniach soli.
Sama nie wiem co wybrać. Z pracy mogę wziąć tylko 1 miesiąc urlopu więc nie chciałabym go zmarnować.
Proszę o rady i opinie.


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu:
PostWysłany: Czw Kwi 12, 2007 11:54 am 
Offline
Junior Member
Junior Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Wto Cze 20, 2006 10:47 pm
Postów: 11
Ktoś z mojej rodziny był w sanatorium w Wieliczce. Kuracja polega na przebywaniu kilka godzin dziennie ponad 100 m. na dole w kopalni. Jest tu podziemne jezioro Wessel. Złoża soli i innych mikroelementów stwarzają specyficzny mikroklimat, który jest bardzo korzystny do leczenia chorób górnych dróg oddechowych.
Podobne właściwości ma klimat w okolicy tężni w Ciechocinku.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Kwi 12, 2007 5:16 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Lut 24, 2007 9:38 am
Postów: 12
Miejscowość: Pozna
Tężnie w Ciechocinku to fajna sprawa, jest tam niepowtarzalny klimat, wielu ludziom to pomaga.
Ja mam podobne problemy, lekarze zawsze zalecają mi pobyt nad morzem. Są sanatoria specjalizujące się w chorobach tarczycy jak: Kołobrzeg, Świnoujście, Ustka i kilka innych.
Mi wystarczy jak sobie pochodzę nad brzegiem morza. Ponoć najwięcej jodu jest w sztormową pogodę.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Kwi 12, 2007 6:22 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Nie Gru 24, 2006 2:14 pm
Postów: 24
Miejscowość: Pozna
Dzięki za Wasze rady.
Po konsultacjach nie mogę jechać nigdzie w góry, bo córka ma dodatkowo alergię na pyłki. Najlepszym rozwiązaniem wydaje się być nasze morze.
Zastanawiam się tylko, czy sanatoria nadmorskie oferują coś więcej niż sam klimat.
Jak optymalnie korzystać z jodu w powietrzu morskim?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Kwi 18, 2007 4:00 pm 
Offline
Site Admin
Site Admin
Awatar użytkownika

Dołączenie: Wto Maj 09, 2006 11:02 pm
Postów: 52
Miejscowość: Wroc
Porównanie ofert uzdrowisk znajdziesz na naszej stronie: uzdrowiska polskie


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob Maj 12, 2007 8:12 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Sob Maj 12, 2007 8:05 pm
Postów: 7
witam,

znam świetną metodę uzupełniania jodu w organizmie (wypróbowaną, poleconą przez starszego lekarza).

Na noc należy normalną jodyną, gdzieś na ciele (uda, brzuch) zrobić ok. 10cm plamę (posmarować wacikiem), jeżeli do rana żółta plama zniknie, to należy tę czynność powtarzać aż do czasu, gdy plama rano będzie wciąż widoczna.
W ten sposób organizm sam wchłonie tyle jodu ile potrzebuje, a gdy będzie miał dosyć, to już nie będzie wchłaniał.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Nie Maj 13, 2007 7:57 am 
Offline
Junior Member
Junior Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Nie Gru 24, 2006 2:14 pm
Postów: 24
Miejscowość: Pozna
Ja słyszałam też o tabletkach radioaktywnych, jest to ponoć zastępcza kuracja i stosuje się ją w przypadkach poważnych kłopotów z tarczycą. Ale to można robić tylko pod kontrolą lekarza, więc nas to nie dotyczy.
Spróbuję Twojej metody, w końcu nie może zaszkodzić.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Tarczyca a jod
PostWysłany: Śro Paź 10, 2007 5:56 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Śro Paź 10, 2007 5:24 pm
Postów: 4
- Jod mozna kupić również w tabletkach. Myślę, że dobrze byłoby gdybyś oczyściła organizm z toksyn i pasozytów i wspomogła go składnikami witaminowo-mineralnymi . Mam na myśli suplementy diety dobrej firmy ( nie z apteki). Takim sposobem pozbyłam sie wielu chorób, w tym choroby tarczycy. Obecnie tarczyca funkcjonuje prawidłowo, wycofały się również guzy.
Leczenie sanatoryjne jodem może przynieść pewną poprawę, ale po 2 tygodniach wrócisz do domu i organizmowi znowu będzie brakowało jodu.
Sam jod i echinacea to jednak za mało aby wszystko funkcjonowało jak należy.
Pozdrawiam- tel. 0501 232 804


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Gru 12, 2007 1:42 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Gru 08, 2007 7:43 pm
Postów: 522
Miejscowość: Niemcy
nie napisalas jaki to rodzaj tarczycy nadczynnosc,czy niedoczynnosc,ale juz samo wspomnienie o alergii wskazuje na gorna czesc piersiowa kregoslupa,ktory w 50% jest odpowiedzialny za tarczyce.
samo leczenie jodem nie wystarczy,trzeba skorygowac kregoslup.
jest pewien lek.
**********
*******,czyli zatomizowany to srodek leczniczy w plynie zawierajacy jod w formie najwyrazniej mniej toksycznej dla organizmu od jodu w formie molekularnej,jaki wchodzi w sklad roznych tabletek czy plynu Lugola.
wynalazl ja,przy pewnej pomocy edgara cayce`ego znakomity chemik i uczony hindus dr Sunker A.Bisey,ktory uzyskal tytul doktora na uniwersytecie w oxfordzie,w Anglii,badajac problem produkcji jodu,ktory mozna byloby zazywac wewnetrznie w duzych dawkach,przynoszacych widoczny efekt w chorobach spowodowanych jego niedoborem.
kropla ********** dostarcza szescokrotna dawke dziennego zapotrzebowania jodu przez organizm.
cayce byl ogromnym entuzjasta stosowania ********** w przypadkach oslabienia czy tez zaburzenia czynnosci gruczolow zwiazanego z niedoborem jodu w organizmie.
zalecal stosowanie ********** w szerokim spectrum chorob,a w ridingo 358 stwierdzil,ze mozna ja uzywac przy chorobach zebow i do celu higieny oraz wewnetrznie gdziekolwiek wystepuje wskazanie na brak rownowagi w pracy gruczolow wydzielania wewnetrznego oraz we wspolpracy ukladow przyswajania i wydalania.
jest to srodek nie tylko leczniczy,lecz takze zapobiegawczy!
moze byc uzywany wewnetrznie jak rowniez zewnetrznie,a szczegolnie w kazdej formie zaburzen pracy gruczolow lub niektorych tkanek ciala.
zalecal stosowanie jej w przypadku:lysienia(wewnetrznie) zapalenia stawow(wew,)zapobiegania rozdwajaniu paznokci(wew i zew),wola(wew),bialaczki(wew),choroby wenerycznej(zew),astmy(wew),zapobiegawczo przy paralizu dzieciecym(wew izew),jako srodek higieny kobiecej,przy infekcjach skornych(zew),do plukania gardla i w wielu innych dolegliwosciach.
przepisywano rozne sposoby jej dawkowania,jednak przy zazywaniu wewnetrznym zawsze byly to pewne serie,np.1 kropla dziennie przez piec kolejnych dni,trzy dni przerwy i od poczatku,
z reguly nalezalo ja przyjmowac na czczo,rozpuszczona w wodzie(jedna,dwie lub trzy krople zawsze na pol szklanki wody.
********** rzadko bala zalecana jako samodzielne lekarstwo.
najczesciej stosowano ja jako czesc rozmaitych terapii.
z uwagi na silne dzialanie stymulujace mozna ja kupowac wylacznie na recepte i stosowac jedynie z przepisu i pod nadzorem lekarza.
specyfik jest nadal produkowany i sprzedawany w USA.
w polsce jest juz takze dostepny tylko pod jednym adresm.
prosze zawsze konsultowac z lekarzem.

edited by admin
W związku z obowiązującym zakazem reklamy leków dostępnych na receptę, nazwa leku została usunięta.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Kuracja naturalnym jodem
PostWysłany: Śro Maj 21, 2008 2:01 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pon Maj 19, 2008 1:05 pm
Postów: 3
Czy jest jod "nienaturalny" ? "Niektorym pomaga" - czy jest to poparte badaniami naukowymi ?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Kuracja naturalnym jodem
PostWysłany: Śro Maj 21, 2008 7:08 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Gru 08, 2007 7:43 pm
Postów: 522
Miejscowość: Niemcy
Witam.
Aktualnie atomidina jest dostepna bez recepty.
Nadzoru lekarskiego,wymagano w poczatkowej fazie wprowadzenia jej na rynek.
Od ponad szesdziesieciu lat jest sprzedawana bez recepty i ogolnie dostepna.
Pozdrawiam.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Kuracja naturalnym jodem
PostWysłany: Nie Maj 09, 2010 3:17 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Nie Maj 09, 2010 3:05 pm
Postów: 1
Witam
Ile to cudo kosztuje i gdzie mogę to kupić na terenie Warszawy? Bo google nic nie podpowiada, tzn polskie strony.
Pzdr


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Kuracja naturalnym jodem
PostWysłany: Czw Maj 27, 2010 1:37 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Pon Mar 08, 2010 11:49 am
Postów: 101
Można korzystać także z tzw. grot solno jodowych, relaks i kuracja zdrowotna w jednym. Byłam kilka razy w takim miejscu, jak dla mnie rewelacja.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Kuracja naturalnym jodem
PostWysłany: Pią Wrz 10, 2010 4:34 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Pią Wrz 03, 2010 3:49 pm
Postów: 652
Witam. Tarczyca (glandula tyroidea) potrzebuje jodu do wytwarzania hormonów wpływających na procesy metaboliczne zachodzące w naszym organizmie. Po dołączaniu kolejnych atomów jodu powstaje monojodotyronina, dijodotyronina, trijodotyronina oraz tyroksyna. W przypadku niedoboru jodu hormony tarczycy nie mogą być wytwarzane na normalnym poziomie. Jod jest potrzebny zarówno przy niedoczynności tarczycy (Hipotyroideizm), jak i przy nadczynności tarczycy (Hipertyroideizm).
W placówkach zdrowotnych niedobór jodu uzupełnia się radioaktywnym izotopem jodu.
W warunkach naturalnych jod uzupełnia się poprzez pobyt w klimacie nadmorskim, przez co następuje naturalna asymilacja jodu.
Z zabiegów uzdrowiskowych można wymienić jodoforezę. Zabieg polega na przykładaniu w okolicę tarczycy elektrody nasączonej roztworem jodu. Druga z elektrod wędruje w okolicę karku. Elektrody są podłączone do źródła słabego prądu galwanicznego. W ten sposób przy udziale energii elektrycznej odbywa się już tu wspomniana asymilacja jodu w postaci jonowej.
Największy deficyt jodu występuje w rejonie górskim, stąd też konieczność go uzupełniania.
Tyle ode mnie. Pozdrawiam


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 65 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności